Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość bartek 17
Jutro mam sie tam stawić więc się dowiem co i jak. Jak nie zostane w szpitalu to jutro napisze. Ja na martwie się az tak.. w sumie to uciazliwe jest bo ciagle sie kreci w glowie i nie da sie tak zyc normlanie. Tarczyca bardzo wpływa na psychike, gdy robie cos w czym jestem dobry wydaje mi sie ze nic nie umiem. I zauwazylem jeszcze ze towarzyszy stress zwykle, gram w zespole i boje sie wystepów itd. Mam nadzieje ze ustawia dobrze lek bo moja sytuacja jest wyjatkowa jak powiedzial pani doktor. Nie moge miec rezonasu bo mam kawalek metalu w sobie po operacji po zlamaniu reki. I nie tyje jak to jest zwykle przy niedoczynnosci. Niby tarczyca a jednak to duzy problem.A w szpitalu pewnie mnie nie zostawia bo teraz nic mi nie jest a jak wiadomo nie maja pieniedzy aby mnie tam trzymac. Pozdrawiam wszystkich i dzieki za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Bartka
powinieneś się ci z tej wizyty w szpitalu :-) przebadają Cię tam dokładnie. Większość z nas nie miało takiej możliwości. Najprawdopodobniej podwyższenie poziomu tsh było spowodowane postępującą niedoczynnością (normalne, znaczy, że choroba została wcześnie wykryta) i za małą dawką Letroxu. W takiej sytuacji podwyśza się dawkę Letroxu po prostu. Jeżeli będą robić biospsję, to w celu zdiagnozowania przewlekłego limfocytarnego zapalenia tarczycy (Hashimoto). Możesz się tym nie stresować, jest to zabieg bezbolesny. Porównać to można z pobraniem krwi. Ja to miałam robione 2 razy i za każdym razem był to zabieg szybki i absolutnie bezpolesny. Czasami badanie to boli, ale to w przypadku niektórych guzków tarczycy, a Ty ich nie masz. trzymaj się marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
formal..dzieki za odpowiedz ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
do Bartka Oprócz tych badań które już tu koledzy i koleżanki omówiły jest jeszcze badanie tzw . scyntografia i ono jest robione w szpitalu sam też mialem w szpitalu robione takie badanie. To badanie wychwytu substancji promieniotwórczych przez tarczycę. Używamy do tego jodu promieniotwórczego(zazwyczaj izotopu J131) czasami innych pierwiastków - badając promieniowanie przezeń wydzielane możemy uzyskać „mapę” wychwytu jodu. W przypadku istnienia guzków taczycy badanie pokazuje nam, czy są to guzki: -gorące (wychwytujące jod bardziej niż otaczająca tkanka) · -zimne (nie wychwytujące jodu) -obojętne (wychwytujące jod tak jak otaczająca tkanka) Scyntygrafia jest używana do wykrycia przyczyny nadmiernej produkcji hormonów tarczycy- nadczynności tarczycy. Badanie to jest bezbolesne .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko że
Bartek nie ma guzków ani nadczynności nie będą mu więc robić scyntygrafii może się jeszcze odezwie i zda relację, bo jestem ciekawa, co też mu tam badali ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek 17
Jestem w domu... ale na przepustce. Zbadali mi krew, mocz i powiedzieli ze napewno te zawroty glowy nie sa od tarzycy bo poziom jej mam troche ponad normne. W poniedzialek mam wrocic i zrobia mi badania błednika (bardzo nie przyjemnei i meczące) i neurolog cos bedzie robic. Mialem usg tetnic, rtg kregow szyjnych. Podjezewam wodniak błednika... czytajac w internecie o objawach mam podobne, i to tez jest przy tarczycy. Kreci mi sie w glowie gdy zmienia sie ciesnie na dworze tak samo jak bylem w gorach. Najgorsze jest to, że leczy sie to neuroplektykami (benzodazepiny itd.) i ze chyba nie moge sluchac glosniej muzyki (jestem muzykiem gram na gitarze). Jesli badania sie potwierdza to sie zalamie... A jesli chodzi o szpital co nikt sie tam nikim nie intersowal. Powiedzieli mi ze zmierza cisnienie i nikt nie wrocil. Mieli podac tabletke na tarczyce bo juz od wtorku nie biore i ledwo chodze i nic nie dali. Szczerze to boje sie co bedzie dalej... praktycznie lekarze nic nie robili, wstyd mi za sluzbe zdrowia. Ale mam cicha nadzieje ze to nie jest ten wodniak błednika... Pozdrawiam i zazdroszcze innym ludzia zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Pisze ponownie nie znacie jakis dobrych sposobów na wypadanie włosów? mam hasimoto i zespół sjogrena , już od kilku miesięcy biore tabletki na te choroby i stan włosów się nie poprawił, a już mało mi ich zostało:( BARDZO MAŁO! na włosy przyjmuje marzspecjal i myje dermeną nic nie pomaga :( jak brałyście leki które wam pomogły prosze napiszcie nazwy:) Pozdrawiam. Kamila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena78
sprobuj '' oenobiol'' na wypadanie wlosow, bo sa rozne, kosztuja okolo 60 zl, kuracja na miesiac, na razie zauwazylam lekka poprawe w wypadaniu, jest ich troszke mniej, chociaz stosuje dopiero ponad tydzien a trzeba przynajmniej 3 ms, tez mam problemy z niedoczynnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Baty41
Nie wiem czy bywasz jeszcze na forum, czytałam Twoje wypowiedzi, mam prawie takie same wyniki jak Ty czyli podwyzszone anty-tpo, a reszta hormonow w normie.Biore euthyrox 50 od 2 miesiecy a włosy nadal wypadaja :( Pisalas ze bierzesz ponadto jakis lek o nazwie selen...co to za lek, czy lekarrz Ci go przepisał, czy kest na recepte...i jak go stosujesz? moze oprocz euthyroxu tez zazywałabym ten selen , moze cos by pomogł na włosy..mozesz napisac dokładna nazwe leku i jak go brac?? Bede wdzieczna za odpowioedz- Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
witaj Jolu :-) co prawda nie jestem osobą, do której piszesz, ale może będę potrafiła odpowiedzieć na Twoje pytania. Selen to pierwiastek chemiczny, nie lek o takiej nazwie. Można go dostać w aptece bez recepty. Badania wykazały, że przyjmowanie 200 mcg selenu dziennie może znacząco zmniejszyć ilość przeciwciał tarczycowych. Selen bezpośrednio na włosy nie pomoże, ale wspomoże pracę tarczycy (nie tylko obniży poziom przeciwciał, ale wspomoże też przemiany hormonów tarczycy z T4 na T3). Czy Tobie pomoże zahamować wypadanie włosów - musisz chyba sama sprawdzić. Ja biorę Merz Special codziennie, 2 razy w tygodniu nakładam na włosy maseczkę Wax (w aptece bez recepty) do której wkraplam kilka kropelek oleju rycynowego, zdrowo się odżywiam, pilnuję hormonów i włosy nie tylko przestały (odpukac) narazie wypadać, ale zaczynają wygladać coraz lepiej. A kilka miesięcy temu były w tragicznym stanie - nie dość, że wypadały masowo, to jeszcze zrobiły się matowe, brzydkie, jakby pogniecione, no i na dodatek pojawiło się sporo siwych :-( a jeszcze nie mam nawet 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola 1
cytryna wawa- dziekuje za zainteresowanie moim tematem:) spróbuje kupic ten selen, tylko nie wiem jaka dawkę kupic, no i zeby mi po nim całkowicie włosy nie wyleciały?!;) zeby nie był odwrotny skutek, zastanawiam sie dlaczego endo mi go nie poleciła skoro wspomaga prace tarczycy.A propos tarczycy to hormony mam w normie tsh także, jedynie podwyzszone ale nie duzo anty-tpo bo mam 57 a norma to do 34. no i jeden płat troche powiekszony i 2 malutkie 3 mm guzki w biopsji wyszło ze pojedyncze lomfocyty...a limfocyty to chyba swiadcza o hashimoto?? ale z drugiej strony to hashimoto to chyba jest wtedy jesli te anty-tpo sa znacznie podwyszone a u mnie tylko 57 przy normie do 34.No i endo powiedziala ze wlosy wypadaja dlatego ze sa te przeciwciala, ale juz 2 miesiace biore leki a wlosy nadal leca...juz nie wiem co myslec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Jolu --> w aptece bywa selen różnych firm i w różnych dawkach, poproś taki o jak największej dawce w każdej pastylce (to chyba 100 mikrogramów bez recepty o ile dobrze pamiętam). Nie martw się, selen nie zaszkodzi na włosy na pewno. 200 mcg to bezpieczna dawka. Endo nie poleciła, bo endokrynolodzy często o tym nie wiedzą. Częściej mówi się o tym za granicą, na przykład w Niemczech czy USA. Znam tylko jednego lekarza, który słyszał o pozytywnym wpływie selenu, ale nie zalecił mi go, tylko powiedział, żebym mu potem powiedziała, jakie mam efekty, bo sam jest ciekawy haha ;-) Wynik biopsji rzeczywiście świadczy o Hashi. Poziom przeciwciał jest tylko nieznacznie podwyższony, ale to o niczym nie swiadczy. Znacznie podwyższony poziom przeciwciał (ponad 500 o ile dobrze pamiętam) jest zwykle wskazówką występowania Hashi tylko w przypadku występowania niedoczynnosci tarczycy (późniejszy etap choroby). Ty jeszcze nie jesteś na tym etapie. Tylko nieznacznie zwiększona ilosć przeciwciał jest normalna na początku tej choroby - masz farta, że wykryto ją tak wcześnie :-) Masz guzki, więc pilnuj, żeby tsh było niskie - poniżej 1. Robiłaś badania ft4 i ft3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc cytryna-wawa Tylko krotki meldunek: obecnie jestem juz na 25 euthyroxu. Przez 2 tyg bylam na 0 by sie znow \'uspokoic\' bo brane od wrzesnia 37,5 okazalo sie byc .... za duzo (tzn niby TSH bylo OK -spadlo tylko troche w porownaniu do wynikow wrzesniowych ale zaczelam byc nakrecona\'). A wiec selen (albo usuniecie przerostu candidy) zadzialal lepiej niz moglysmy pomyslec. Ciekawam na jakiej dawce sie zatrzyma ta jazda w dol. A jak ty sie czujesz na selenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
hej Hashi :-) Może rzeczywiście u Ciebie źródłem problemów z tarczycą była Candida? I jak ją zwlaczysz, to leczenie hormonalne nie będzie potrzebne? Byłoby super :-) To dawałoby nadzieję na całkowite wylecznie wielu osobom. Szkoda (jak to brzmi hehe), że u mnie nie wykryto candidy ;-) nie mam z czym walczyć. U mnie selen znacząco zminiejszył ilość przeciwciał. Nie mam w robocie wyników badań, ale z atpo ponad 1000 i atg coś koło 800 zastała połowa. Po 2 miesiącach brania selenu. No i zniknęły te nocne napady paniki związane chyba z atakami przeciwciał. Jeszcze z miesiąc pobiorę 200, a potem zmniejszę dawkę do 100. U mnie natomiast nie było to związane ze zmniejszeniem dawki hormonu. TSH wzrosło do ponad 4 i musiałam zwiększyć dawkę Euthyroxu ze 100 do 125. W tym czasie wrociły niektóre objawy nedoczynności, po zwiększeniu dawki znowu zniknęły. Lekarz powiedział, że powodów wzrostu tsh może być wiele i mam sie tym nie martwić, bo to normalka przy Hashi. Może ma to zwiazek z ogromnym stresem w robocie w trakcie tych 2 miesięcy, przeniesieniem się do bardzo silnie chłodzonego przez klimatyzację biura, a może po prostu ze zmniejszeniem ilosci przeciwciał, które przestały w końcu niszczyć tarczycęi uwalniać jej komórki zawierające hormony do krwi? Sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania830
Witam mam 25 lat moje wyniki to : TSH-2,43 T3-170,9ng/dl T4-10,66ug/dl kilka objawow: sennosc,problemy z koncentracja,ciagle uczucie zimna,nadmierne wypadanie wlosow i niewiem czy to tez sie tyczy nie moge stac w jednym miejscu dluzej niz kilkanascie minut bo mi sie slabo robi i to obojetnie czy w banku,autobusie,na dworze...myslalam,ze moze to wina cisnienia ale mierze codziennie i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selen tak ale nie z drożdży
trzeba na to zwracac uwagę przy kupnie!! Polski niedrogi jest firmy SOLGAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>SELEN nie........ Rzeczywiscie ja bralam bezdrozdzowy, bezcukrowy, bezlaktozowy. >>cytryna U mnie objawy zmian wystapily po ok. 6 miesiacach brania selenu (caly czas 200) i jak wiesz moje TSH zjechalo drastycznie (takoz przeciwciala) >>ania830 Z tego co wymieniasz to bardziej mi to wyglada na .... kandydoze czyli grzybice ukladu pokarmowego niz problemy z tarczyca. Poczytaj sobie o tym w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
ania830 --> Co chciałabyś wiedzieć? Twoje wyniki nie są złe, chociaż TSH mogłoby być niższe. Zrób jeszcze przeciwciała tarczycowe i usg tarczycy. I następnym razem badaj ft3 i ft4, nie t3 i t4. No i znajdź endo, który będzie Ciebie traktował poważnie ;-) selen z drożdży nie zaszkodzi, pod warunkiem, ze mamy prawidłową flolę bakteryjną przewodu pokarmowego :-) jeżeli ktoś ma kandydozę albo generalnie skłonność do grzybic, powinien rzeczywiście unikać lekarstw hodowanych na drożdżach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgreg
Witam leczę się od 1,5 miesiąca. Mam nadczynność i biorę thyrosol 50 3 razy po 1 tabletce. Moje wyniki to tsh 0,005 a ft3 i ft4 powyżej normy. Mam wachania nastroju, uczucie ciągłego goraca, wysoki puls powyżej 90, nerwowość, waga w normie - nawet mogłabym schudnąć. I to nie jest objaw nadczynności. Usg - tarczyca o objętości powiekśzonej i niejednorodnej echogeniczności. Nie wiem co to znaczy. Prosze o informację, czy przy nadczynności mozna być powy żej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulla86
Witam ja ma pytanie ponieważ na początku wrzesnia robiłam badanie tsh i mój wynik to 34,000 za 4 dni robiłam ponownie to samo badanie i moj wynik to 12,100. Leczę się u endykrynologa i lekarz mowi ze nie jest możliwy spadek w tak krótkim czasi przy barku wyraźnych objawów i kazał mi powtórzyć to badanie, i tu jest moje pytanie czy wynik tsh może wyjść zawyżony jeżeli się ma miesiączkę ponieważ ja teraz mam i nie wiem czy mam robić badanie czy poczekać aż mi się skonczy?? Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selen tak ale nie z drożdży
trzeba na to zwracac uwagę przy kupnie!! Polski niedrogi jest firmy SOLGAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>cytryno dzieki tobie widze jak jestem roztargniona (czyzby 25 bylo za duzo???). Dopiero czytajac twoja odpow. do ANI zobaczylam ze ona pisala o t3 i t4 a ja przyzwyczajona do FT3 i FT4 \'zobaczylam\' tylko wartosci i stad moj komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgreg
Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest w morffologi krwi EO? Norma to 0,05-0,45 ja mam 0,01 i EO% norma 1-5 ja mam 0,2. Lekarz mi nie wytłumaczył brak czasu i dużo pacjentów. Ostatnio mam drżenie nóg i nie wiem od czego. Przez 1 miesiąc brałam metizol teraz jaak pisałam thyrosol. Na metizol byłam uczulona straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
mgreg --> oczywiście, że można :-) tak jak osoby cierpiące na niedoczynność mogą być bardzo chude. Częściej jest odwrotnie, ale nie zawsze. Eo to eozynofile, czyli rodzaj białych krwinek. Wiem, że podwyższony ich poziom moze świadczyć o alrergii, a o obniżonym nie mam pojęcia, ale znalazłam to: Spadek poziomu granulocytów kwasochłonnych może być spowodowany przez: - wpływ działania hormonów nadnerczowych i ACTH - odpowiedź na różnego rodzaju stresy (ostre zakażenia, dur brzuszny, czerwonka, posocznica) - urazy, oparzenia, zabiegi chirurgiczne - wysiłek fizyczny I bądź bardziej asertywna :-) lekarz ma obowiązek odpowiedzieć Ci na takie pytania. kulla86 --> pomyłki w laboratoriach nie zdarzają sie zbyt często, chyba że to laboratorium ma tendencję do pomyłek (poszukaj może opinii o nim i ewentualnie zmień na inne). Czy dobrze zrozumiałam, że TSH spadło z 34 do 12 w ciągu 2 miesięcy? Jeżeli przyjmowałaś w tym czasie hormony nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego. Dodatkowo warto pamiętać, że stężenie tsh wykazuje znaczne wahania w ciągu doby - poziom maksymalny osiąga w nocy, a między 10 i 16 jest go o połowę mniej. Więc różnica kilku godzin pomiędzy kolejnymi badaniami może spowodować dużą różnicę. Również zmiana nawyków spania - na przykład jeżeli spałaś do późna w trakcie wakacji organizm inaczej ustawił sobie pory nocne, kiedy tsh wzrasta, a teraz jeżeli wstajesz wcześniej znowu przestawił sobie te godziny. Serio, powodów może być wiele. Dlatego właśnie leczenie tylko na podstawie tsh jest takie zawodne. Ważne jest stężenie hormonów tarczycy we krwi, bo to od nich zależy Twoje samopoczucie i ustępowanie objawów choroby. Jeżeli kolejne badania nie wyjaśnią sprawy warto będzie zainteresować się też tym, jak pracuje Twoja przysadka mózgowa (to ona wydziela tsh). Może te wahania są spowodowane właśnie niewłasciwą pracą przysadki. A miesiaczka nie ma znaczenia, badania hormonów tarczycy i tsh możesz robić w dowolnym dniu cyklu. Tylko pamiętaj o tym, żeby nie brać przed nimi hormonów (Euthyroxu, Lertoxu, czy co tam Ci lekarz przepisał). Tego dnia weź je dopiero po pobraniu krwi do badań. HAshi --> no nie wiem, czy roztragnienie też można zwalić na tarczycę ;-) ale skoro tak mówisz :-D ja też za większość "kłopotliwych" cech mojego charakteru obwiniłam tarczycę i nawet mi z tym dobrze haha "to nie ja krzyczałam na ciebie kochanie, to moja tarczyca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulla86
Dzięki za odpowiedź z tego co wiem nie zdarzały się pomyłki, ale tsh z 34 do 12 spadło w ciągu 4 dni także coś jest nie tak. Sypiam tak samo ponieważ całe wakacje pracuję więc tu nie ma żadnego znaczenia a lekarst czyli chormonów żadnych nie zażywam, na razie tylko muszę zrobić pponowne badanie tsh i zobaczymy co mi wyjdzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Cytryna Dobrze ze dodalas :-D bo wlasnie o to mi chodzilo z tym moim roztargnieniem. Mam teraz urwanie glowy i probuje za dzuo zrobic w tym samym czasie. Czytam wiec czasem posty (szczegolnie w ciagu dnia) tak po lebkach i potem wylaza rozne glupoty. Nauczka by troche wyhamowac ;-) Jak sobie szkodze to pal diabli ale odpowiedz byla do kogos wiec pac, pac po lapach :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania830
dziekuje za odpowiedzi :) trzeba sie bedzie wybrac do endo tylko ciezko znalezc dobrego,kolezanka przez rok sie meczyla bo jej wmawiali ze wymysla sobie choroby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×