Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość mgreg
do cytryna wawa. Dzięki za informacje. Teraz idę prywatnie do endo i mam nadzieję, że będę potraktowana nie jak intruz. To jest okropne, człowiek się źle czuje i od lekarza nie dowie się wszystkiego o tym co mu dolega. Bardzo proszę osoby które chorują na nadczynność o informację, jak sobie radzą. tutaj większość osób choruje na niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martal
Witam serdecznie wszystkich, ja mam 25 lat i od kilku miesiecy bole szyi, internista powiedzial ze jest tarczyca powiekszona, oprocz tego mam szereg dolegliwosci + bole glowz +podwyzszone tetno +tradzik twarzy i plecow +brak koncentracji +nadcisnienie +dretwienie rak +uczucie zimna +tycie itp. moje wyniki TSH 3,366 uIU/ml norma 0,4 do 4.0 uIU/ml FT3 3,1 pmol/l norma 2,3 do 6,3 pmol/l FT4 13,90 pmol/l norma 10.3 do 24,4 pmol/l prosze powiedzcie czy majac wyniki w normie moze byc cos nie tak pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
martal --> masz niedoczynność. Poszukaj dobrego endokrynologa i zacznij się leczyć, a objawy zaczną ustępować. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie z tych objawów, które napisałaś, muszą być związane z tarczycą. Normy są przestarzałe, będą obniżone niedługo (przynajmniej takie są postulaty osób, które zajmują się tą problematyką). TSH powyżej 2,5 + objawy to niedoczynność wymagajaca suplementacji hormonalnej. W młodym wieku TSH powinno być zbliżone do 1 i pilnuj, żeby lekarz był tego samego zdania ;-) jeżeli nie - dobra rada - zmień lekarza. Jest wielu endokrynologów, którzy patrzą na normy, a one są złe - zresztą sama widzisz - masz mało hormonów tarczycy we krwi (ft3 i ft4 bliżej dolnej granicy normy, a powinny być w górnej połowie) i masz kilka klasycznych objawów niedoczynności a mimo to masz TSH "w normie". Ta norma jest zła i nie kieruj się nią. Zrób sobie jeszcze USG tarczycy i zbadaj przeciwciała tarczycowe (to badanie krwi). Jeżeli tarczyca jest powiększona możliwe, że będzie konieczny rentgen, żeby sprawdzić, czy nie uciska ona innych narządów, ale o tym już niech cdecyduje endokrynolog. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, pisz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jest w Polsce znany hormon o nazwie ARMOUR THYROID ktory sie uzywa jezeli ma sie dolegliwoszi z tarczyca,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaki selen
lepszy, chce kupic a w aptekach jest tez selen z witaminami i sam seln , ktory lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgreg jag man nadczynosc tarczycy i moge powiedzic ze mozna zyc z tym alle to nie jest latvo. Poniewaz jag mieszkam na zachodzi nie moge poruwnac wynikow. Objawy sa rozne i jest ich dosz sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgreg
do betina: a jak twoja waga? Ja mam normalną i boję się, że jak będę brać lek to przytyję bo spowalnia się przemiana materi. Od wczoraj zauważyłam że powiększyło mi się wole i nie wiem czy mam przestać brać leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Betina08 --> Armour nie jest dostępny w Polsce. Pewnie można go kupić przez Internet, ale nie wiem jak dokładnie wygląda procedura sprowadzania leków zza granicy (nie wiem też, gdzie poza USA jest dostępny). Pewnie jest to bardziej skomplikowane niż kupienie płyty czy ciuchów ;-) anikjaaa --> lepiej pić od czasu do czasu niż regularnie, bo leki plus alkohol bardzo obciążą wątrobę. Po tabletce trzeba odczekać minimum pół godziny nie jedząc i nie pijąc niczego, nawet wody. tomi29 --> napisz, jakie masz wyniki badań :-) od poziomu hormonów we krwi zależy jak pójdzie odchudzanie (podaj tsh, ft3 i ft4, łącznie z normami laboratoryjnymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Podobno najlepiej wchłania się organiczna postać selenu, czyli L selenometionina. Jeżeli w aptece nie będą tego mieli (najcześciej można tam dostać prosty selen wyhodowany na drożdżach) możesz zamówić przez internet. Jeżeli będzie to lek dodatkowo zawiarjący witaminę E to będzie jeszcze lepiej, bo wzmacnia ona działanie selenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgreg Moja waga jest za duza i moj lekarz nie wie dlaczego niktorzy pacienci tyja. Hormony musisz jesc poniewaz twoj stan zdrowia moze sie pogorszyc. cytrynowa woda Armour jest tez dostepny w krjach skandynawskich o ile wiem tez w Polsce tylko to jest hormon na licenci i tu jest problem. Poniewaz lekarz musi miec pozwolenie na wypisanie recepty. Ten hormon jest duzo droszy niz chemiczne hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynowa woda Ciekawa jesten czy jestes lekarzem czy tylko bawisz sie w lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi
czy jezeli ktos ma podwyzszone Anty-tpo to znaczy ze ma podwyzszone od urodzenia juz, czy moze nabyte? i czy mozna je wyleczyc na zawsze aby ich nie było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawa strona....szkoda tylko ze nie wszyscy sa dorosli na tej stonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
świąteczny chaos na ulicach i na forum ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynowa wawa Ciekawa jesten czy jestes lekarzem czy tylko bawisz sie w lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
anikjaaa Z tego co wiem po rozmowie z moim endo alkohol można pić biorąc leki a kawe piję osobiście odczekując pół godziny, więcej może dowiesz sie od innych odwiedzających tą stronę .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anikjaaa wszystkie lekarstwa zawsze popija sie tylko woda. Nadmiernosc alkoholu szkodzi zdrowiu. Ja lubie drinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martal
witam wszystkich forumowiczów, dzięki wielkie Cytryna Wawa za tak szybki post zwrotny:), mam jeszcze kilka pytań jak mogę: - czy niedoczynnosc idzie całkowicie wyleczyc - czy ona ma wpływ na płodnośc, ciąże oraz rozwój płodu, - czy ktoś zna dobrego endokrynologa z Mysłowic, Katowic lub okolic - czy takie wyniki mogą powodowac tycie i problemy z odchudzaniem - czy jak rozpoczne kuracje hormonalną jest szansa ze waga się samoczynnie ustabilizuje - oraz w jakim celu określa się przeciwciała tarczycy moje wyniki TSH 3,366 uIU/ml norma 0,4 do 4.0 uIU/ml FT3 3,1 pmol/l norma 2,3 do 6,3 pmol/l FT4 13,90 pmol/l norma 10.3 do 24,4 pmol/l z góry dziękuje za odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
martal :-) nie ma za co. "czy niedoczynnosc idzie całkowicie wyleczyc" - tak, ale tylko w pewnych przypadkach (zależy czym niedoczynność jest spowodowana). W większości przypadków niestety leczenie trwa do końca życia, "czy ona ma wpływ na płodnośc, ciąże oraz rozwój płodu" - tak, bardzo duży, "czy takie wyniki mogą powodowac tycie i problemy z odchudzaniem" - jak najbardziej, "czy jak rozpoczne kuracje hormonalną jest szansa ze waga się samoczynnie ustabilizuje" - wszystko zależy od tego, co będziesz jadła i ile będziesz się ruszała. Można powiedzieć, że przy właściwym poziomie hormonow przemiana materii jest "normalna". Czyli nie będziesz tyła jedząc "normalnie", tak jak często dzieje się to przy niedoczynności. Ale zeby schudnąć raczej bez diety się nie obędzie ;-) "w jakim celu określa się przeciwciała tarczycy" - głównie w celu rozpoznania autoimmunologicznych chorób tarczycy (np. Hashimoto) i odróżnienia ich od innych rodzajów zapalenia tarczycy. Endokrynologów z tamtych okolic niestety nie znam. Twoje wyniki nie są bardzo złe, więc się nie martw. Pozdrawiam i życzę Ci, żebyś trafiła na dobrego specjalistę. BETINA08 --> nie zauważyłam, zebym tu kogokolwiek leczyła. Znam się trochę na interpretacji wyników i lecznieu niedoczynności. Dlaczego nie miałabym pomóc, jeżeli ktoś tego potrzebuje? A osoba szukająca odpowiedzi na forum raczej zdaje sobie sprawę z tego, że nie znajdzie tu endokrynologa. Nie rozumiem dleczego przeszkadza Ci to, co piszę. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto ma jakieś "ale" ;-) widać już tak musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTAL
dziękuje cytrynko za odp powiedz czy ty uwazasz iż nadaje się do kuracji czy lepiej tylko obserwacja? zastanawiam się czy za wczesna kuracja mi nie zaszkodzi? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYTRYNA WAWA Ja mam nadczynnosc tarczycy i moge powiedzic tez ze mam duze wiadomosci kiedy tarczyca zle dziala. Chodzilam tez na wyklady do szpitala o tarczycy, czytalam bardzo duzo artykulw na ten temat ale nigdy w zyciu nie dalabym innej rady jag tylko isc do lekarz ajus nie möwiac zeby stawiac diagnoz. Nadczynnosc moze przejsc na niedoczynnosz. Poztym sam endokrynolog nie wie nic na 100 % poniewaz wszystko jest tylko przypuszczenia. Mozna miec ta sama diagnoze ale nie te same objawy. Nikt w tym nie prowadzi zadnych doswiadczen powodow jest duzo miedzy innymi potrzeba duzo pieniedzy na doswiadczenia .........a zarobek moze byc maly. ARMOUR THYROID jest dostepny w Polsce i krajach skandynawi wiem na 100%. Czy ty wiesz z czego ten hormon jest zrobiony? Jest on bardziej przyswajalny przes organizm niz te wszysktie chemiczne tabletki i nie ma ubocznych dzialan. Sama dowidzialam sie otym hormonie w poprzednim tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
MARTAL --> zapytaj endokrynologa :-) moim zdaniem taki poziom hormonów, jak u Ciebie jest niewłasciwy i powinnaś dodatkowo łykać hormony syntetyczne. Ale o leczeniu decyduje lekarz, jeżeli nie bedzie widział takiej potrzeby, nie przepisze Ci hormonów. Jeżeli nie rozpocznie leczenia zrób badania za pół roku, niedoczynność może być już wyraźniej widoczna w wynikach badań. Jeżeli zrobisz teraz usg i przeciwciała, mogą wyjsć przyczyny nieprawidłowej pracy tarczycy - guzki, chorba autoimmunologiczna, zapalenie. W takich przypadkach poziom hormonów nie stanowi jedynego powodu do rozpoczęcia leczenia. Same badania hormonów nie są jedynym dowodem na to, że z tarczycą nic się nie dzieje. BETINA08 --> niestety nie wszystko zrozumiałam. Armour to naturalny hormon otrzymywany z tarczycy świń. Ale stosuje sie go przy niedoczynności, a nie nadczynności. Rzeczywiście jest lepiej tolerowany niż syntetyczne odpowiedniki, a dodatkową jego zaletą jest to, że zawiera oba hormony (T3 i T4) we właściwych, najbardziej korzystnych proporcjach. Najpopularniejsze leki hormonalne stosowane przy niedoczynności zawiarają wyłącznie T4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryna wawa ARMOUR THYROID tez je sie przy nadczynnosci. Thyroid zawiera nawet inne hormony jak T2. T2 najprawdopodobnie ma wplyw na wage ciala. Hormon nazywa sie THYROID a nie armour. Sprawdz na GOOGLE co to znacz armaur. Gdyby bylo tak latwo przetlumaczyc winiki to nie potrzeba endokrynologa nawet lekarz w przychodnie wiedzil by jakie hormony sa potrzebne. i w jakich dawkach. Ty bys napewno byla miljonerka z twoimi wiadomosciami. Szczescie ze sa lekarze bo ty powinnasc tez spotkac lekarza. Biblioteka jest dobrym miejscem dla wiedzy . Czekam na twoi komentarz. Chetnie przeczytam jag wroce z urlopu za dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTAL
Cytrynko i Haski bardzo wam dziekuję za podpowiedz, teraz wiem przynajmniej czego powinnam się spodziewac :) a jeżeli ktoś z forum znałby dobrego endokrynologa z Mysłowic katowic lub okolic to czekam na cynk! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTAL
Man jeszcze pytanko, czy badanie przeciwcial to jest fachowo anty TPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
MARTAL Ja ewentualnie mogę podać adres do endo w Jaworznie ,jeśli będziesz chciala wysle namiary na e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×