Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Jeszcze jedno: czy mialas badane antyciala tarczycowe?. Chyba warto bys wiedziala ile masz. Ja je b. zredukowalam biorac Selen (ale to dlugi proces). Skoro chcesz miec dziecko warto chyba o tym pomyslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hashi dzieki wielkie za pomoc. Narazie nie mialam badanych tych antycial... pewnie zrobie to badanie (wszystkie badania robie prywatnie, tak jest o wiele szybciej) przy nastepnej wizycie. Bo o Dzidziusiu moge zaczac myslec i tak dopiero jak sie to wszystko unormuje... jeszcze raz wielkie dzieki. pewnie sie odezwe z pytaniami jak sobie to wszystko poukladam jakos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hashi, a gdybym chciała tak dla spokoju zrobić te antyciała teraz, to czy powinnam przestać brać tabletki? Biorę je już 2 dni a na badanie poszłabym jutro. Myślę, że tak krótki okres brania hormonów raczej nie zafałszuje wyników, ale wolę się upewnić. I jakie to badania? ATPO i ATG? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Bemki
anty tpo i anty tg to dwa najbardziej popularne rodzaje przeciwciał tarczycowych przed badaniem samych przeciwciał mozesz wziąć tabletkę, nie musisz też być na czczo przed badaniem hormonów (ft3, ft4, tsh) nie bierze się tabletki, robi się to dopiero po badaniu i nie przerywaj brania tabletek nawet na jeden dzień :-) chyba, ze lekarz wyraźnie każe....codzienne ich łakanie jest bardzo ważne pozdrawiam, marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) przeczytałam wszystko!!! Wczoraj hehe na kontroli po wycięciu migdałków pani doktor \\\"wymacała\\\" u mnie guzek na tarczycy;(( Dziś wzięłam skierowanie do endokrynologa - koszmar z terminami (na szczęście ktoś odwołał wizytę) i już 12 grudnia mam wizytę.Do tego badanie THS mam zrobić. Nigdy nie myślałam że nadmierna nerwowoś, ciągłe bóle głowy, wiecznie zmarznięte dłonie i stopy (nawet gdy upał na dworze - mi zimno), a i od czerwca do dziś przytyłam 8 kg mimo że nie jem więcej - że to może oznaczać problem z tarczycą. No i tak naprawdę jutro zobaczymy jak zrobię THS Pozdrawiam Bardzo dziękuję za wszystkie cenne informacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) przeczytałam wszystko!!! Wczoraj hehe na kontroli po wycięciu migdałków pani doktor \\\"wymacała\\\" u mnie guzek na tarczycy;(( Dziś wzięłam skierowanie do endokrynologa - koszmar z terminami (na szczęście ktoś odwołał wizytę) i już 12 grudnia mam wizytę.Do tego badanie THS mam zrobić. Nigdy nie myślałam że nadmierna nerwowoś, ciągłe bóle głowy, wiecznie zmarznięte dłonie i stopy (nawet gdy upał na dworze - mi zimno), a i od czerwca do dziś przytyłam 8 kg mimo że nie jem więcej - że to może oznaczać problem z tarczycą. No i tak naprawdę jutro zobaczymy jak zrobię THS Pozdrawiam Bardzo dziękuję za wszystkie cenne informacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) przeczytałam wszystko!!! Wczoraj hehe na kontroli po wycięciu migdałków pani doktor \"wymacała\" u mnie guzek na tarczycy;(( Dziś wzięłam skierowanie do endokrynologa - koszmar z terminami (na szczęście ktoś odwołał wizytę) i już 12 grudnia mam wizytę.Do tego badanie THS mam zrobić. Nigdy nie myślałam że nadmierna nerwowoś, ciągłe bóle głowy, wiecznie zmarznięte dłonie i stopy (nawet gdy upał na dworze - mi zimno), a i od czerwca do dziś przytyłam 8 kg mimo że nie jem więcej - że to może oznaczać problem z tarczycą. No i tak naprawdę jutro zobaczymy jak zrobię THS Pozdrawiam Bardzo dziękuję za wszystkie cenne informacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) przeczytałam wszystko!!! Wczoraj hehe na kontroli po wycięciu migdałków pani doktor \"wymacała\" u mnie guzek na tarczycy;(( Dziś wzięłam skierowanie do endokrynologa - koszmar z terminami (na szczęście ktoś odwołał wizytę) i już 12 grudnia mam wizytę.Do tego badanie THS mam zrobić. Nigdy nie myślałam że nadmierna nerwowoś, ciągłe bóle głowy, wiecznie zmarznięte dłonie i stopy (nawet gdy upał na dworze - mi zimno), a i od czerwca do dziś przytyłam 8 kg mimo że nie jem więcej - że to może oznaczać problem z tarczycą. No i tak naprawdę jutro zobaczymy jak zrobię THS Pozdrawiam Bardzo dziękuję za wszystkie cenne informacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) przeczytałam wszystko!!! Wczoraj hehe na kontroli po wycięciu migdałków pani doktor \"wymacała\" u mnie guzek na tarczycy;(( Dziś wzięłam skierowanie do endokrynologa - koszmar z terminami (na szczęście ktoś odwołał wizytę) i już 12 grudnia mam wizytę.Do tego badanie THS mam zrobić. Nigdy nie myślałam że nadmierna nerwowoś, ciągłe bóle głowy, wiecznie zmarznięte dłonie i stopy (nawet gdy upał na dworze - mi zimno), a i od czerwca do dziś przytyłam 8 kg mimo że nie jem więcej - że to może oznaczać problem z tarczycą. No i tak naprawdę jutro zobaczymy jak zrobię THS Pozdrawiam Bardzo dziękuję za wszystkie cenne informacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) przeczytałam wszystko!!! Wczoraj hehe na kontroli po wycięciu migdałków pani doktor \"wymacała\" u mnie guzek na tarczycy;(( Dziś wzięłam skierowanie do endokrynologa - koszmar z terminami (na szczęście ktoś odwołał wizytę) i już 12 grudnia mam wizytę.Do tego badanie THS mam zrobić. Nigdy nie myślałam że nadmierna nerwowoś, ciągłe bóle głowy, wiecznie zmarznięte dłonie i stopy (nawet gdy upał na dworze - mi zimno), a i od czerwca do dziś przytyłam 8 kg mimo że nie jem więcej - że to może oznaczać problem z tarczycą. No i tak naprawdę jutro zobaczymy jak zrobię THS Pozdrawiam Bardzo dziękuję za wszystkie cenne informacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Marta. Wolałam się upewnić. Mam w zasadzie jeszcze jedno pytanie. Czy branie antybiotyków może w jakikolwiek sposób wpłynąć na poziom tych antyciał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Bemki
te powiązania nie są jasne ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki, stres, dieta itp. MOGĄ wpływać na poziom przeciwciał ale nie ma przeciwwskazań do badania przeciwciał w trakcie choroby czy leczenia poza tym jeżeli ich poziom był znacznie podwyższony, to kilka dni brania antybiotyków niewiele zmieni i choroba autoimmunologiczna i tak wyjdzie w badaniach i jednym słowem - rób ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasiek
jezeli leczysz się prywatnie możesz też zrobić USG tarczycy przed pierwszą wizytą jeżeli masz guzka lekarz i tak Cię na nie wyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PONOWNIE JA ;)) Ale duuuużo razy wysłałam (hehe) to przez to że występował jakiś błąd - PRZEPRASZAM cierpliwych do czytania tego !!! Niestety nie bardzo mnie stać na prywatne wizyty. Racja - USG zrobię prywatnie żeby już na pierwszej wizycie mieć - zawsze to trochę szybciej będzie, jak już będę miała, bo pewnie kolejna wizyta znowu będzie w odległym terminie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dote
witam wszystkich . borykacie się juz pewnie trochę z tarczycą to może macie wiąksza wiedzę na ten temat. przez rok przyjmowałam eutyrox .Niby miało być dobrze i miały guzki zniknąć, ale nie dośc że są większe ( izo i hipogeniczne w polu 11X26 i hipogeniczny mieszany 13 mm wokół zabureznia echostruktury- słabo zdefiniwane mniejsez guzki)to i tarczyca się powiekszyła . tak naprawdę nie potrafie powiedzieć czy w ciągu roku bo usg było źle zrobione lekarz nie ,,popatrzył ''chyba za mostkiem. i tu mam pytanie co mogą oznaczać w praktyce słowa ;cieśń poszerzona do 12mm, sięgająca nisko do przestrzeni zamostkowej. dodam że robiłam biopsje jednego z guzkówtego w cieśni a właściwie zwapnień ( 8,4 mm) i czekam na wyniki.strasznie sie boję jakie one będą . hormony wcześniej miałam w normie teraz nie robiłam. jeszce jedno pytanie czy po biopsji ktoś czuł się bardziej ,, podduszony''. nie wiem czy wkurzyłam tarczyce , czy to tylko nerwy .Lekarz domowy zawsze dawał mi do zrozumienia że jestem histeryczka i przepisywał leksotan. jeśli ktoś może mi coś wyjasnić to bardzo prosze do endo będę dzwonić dopiero po wynikach z biopsji a wizyte mam w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOTE
Witam . Mam do Was pytanie, juz co prawda pisałam wcześniej, ale coś mi się zawiesza i nie wiem czy wysłałam. Od roku biore eutyrox bo wyszły mi na usg jakieś guzki teraz okazało sie że wcale nie zniknęły ale są większe. Właściwie to trudno stwierdzić bo chyba nie było dobrze zrobione usg. Teraz lekarz robiący badanie mnie uspokoił , ale za chwile endokrynolog zakwestionował badanie i wysłał na biopsje( strasznie się przed nia broniłam). Na nowym usg okazało się że faktycznie guzki są ale więcej i tarczyca jest powiększona a szczególnie cieśń. Mam w związku ztym pytanie co oznacza w praktyce taki zapis z badania; cieśń poszerzona do 12 mm ,sięgająca nisko do przestrzeni zamostkowej (na poprzednim usg lekarz nie zauważył!) Druga sprawa to guzki izo i hipoechogeniczne w polu 11x26 mm i hipoegeniczny mieszany 13mm wokół zaburzenai echostruktury- słabo zdefiniowane mniejsze guzki , w cieśni zwapnienie 8,4mm . To właśnie zbadał lekarz na biopsji czekam na wynik i strasznie sie boję.Nie wiem czego się spodziewać po takim wyniku usg.Hormony miałam do tej pory dobre a teraz nie wiem. Czuje sie fatalnie, ale lekarz domowy daje mi do zrozumienia że jestem histeryczką i zapisuje lexotan. Jeszcze mam pytanie jak znosiłyście biobsję. Nic mnie nie boli ale ,, poddusza'' mnie , mam jakąś chrypkę i kaszlę. Mam nadzieję że tylko się przeziębiłam a nie wkurzyłam tarczyce. jesli mmożecie mi pomóc i coś wyjaśnić wizytę mam w styczniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie odebrałam wyniki Anty TPO 577,8 (norma 0 – 12) więc to już raczej na pewno Hashimoto. Cóż żyje się dalej :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie odebrałam wyniki Anty TPO 577,8 (norma 0 – 12) więc to już raczej na pewno Hashimoto. Cóż żyje się dalej :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Baty41
Napisz czy Ci włosy przestały juz wypadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dote
Widze ,że wysłało moje pytanie dwa razy za każdym razem wskazywało że bąd wiec sądziłam że nie poszło .Przepraszam, ale napiszcie mi coś bo głupieje z niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fago81
Moja droga do diagnozy tarczycy jest dosc dluga i zmudna.Wszystko zaczelo sie od wydawalo mi sie depresji, bolu piersi i totalnego rozchustania nerwowego, bylam nawet u psychiatry. Po 8 miesiacach leczenia na hiperprolaktynemie czynnosciowa- biore 1/4tabletki norprolac codziennie wieczorem, kuracji progesteronem w celu rozbicia cysty na jajniku i przywrocenia zatrzymanego okresu( nie zatrzymal sie nagle dodam, dlugosc cyklu stopniowo wydluzala sie a okres skracal do 2-1 dnia przy bardzo skapym krwawieniu plus totalny spadek libido i jakiegokolwiek sluzu) do odkrycia dwoch guzkow na tarczycy. Dodam, ze calemu procesowi towarzyszylo notoryczne zmeczenie i brak koncentracji, przyrost masy bez zmiany trybu zycia od stycznia10-12kg, a nawet po wlaczeniu cwiczen, i oponka na brzuchu- a ten wydenty i twardy jak w ciazy, powiekszenie i bol piersi, problemy ze snem i z nerwami, zimne dlonie i stopy, czeste choroby, bol glowy glownie z lewej strony z tylu, ciagly stan napiecia i rozdraznienia, bol kostek i stawow, opuchniete bolace stopy i cos w rodzaju depresji- apatii i totalnej niecheci do wszystkiego plus nasilone objawy alergii i zadkie oddawanie moczu w malych ilosciach, plus zaparcia i gazy, podwyzszony puls czasem nawet do 140/min, przy w miare normalnym cisnieniu, uderzenia goraca, admierne pocenie sie, wypadanie wlosow-garsciami, lamanie sie paznokci, sucha szara skora jak pergamin przezroczysta, pokazujaca wszelkie zylki, bolace suche lokcie i kolana, powracajaca czerwona plama w okolicach tarczycy i uczucie przyduszania.Przepraszam, ze pisze tak dokladnie, ale szukam jakiejs drogi do zdiagnozowania tego wszystkiego. Z badania usg wynika: Lewy plat szer:13 gleb:16 dl:64 obj w ml 7 Prawy plat szer:17 gleb:16 dl:60 obj w ml 8 Objetosc w ml 15 Echogennosc miazszu obnizona Zmiany ogniskowe w pr placie 4mmplynowa, w lewym hypoechogenna 10X6X11 mm Wole guzkowe;struktura miazszu moze budzic podejrzenia w kierunku choroby z autoimmunizacji Biopsja: krew, skupienie komorek nablonka pecherzykow tarczycy bez cech antypii. Tsh w styczniu 0.914 norma 0.27-4.2 uiu/l tsh lipcu 0.603 norma 0.4-4.ooo uiu/l tsh w siepniu 0.57 norma 0.4- 3.8 miu/l lipiec: ft3 2.16 pg/ml norma 1.8-4.2 ft4 1.28 ng/dl norma 0.8-1.9 ft4 17.1 pmol/l - 12-22 norma w sierpniu P/ciala tg mniej niz 20 max 40 p/ciala tpo mniej niz 10 max 35 Shbg: 30, 7 min 18 max 114 Testosteron 41ng/dl p/c.p. receptorom TSH trab mniej niz 0,1 plus opis ze ponizej 1.8 wynik ujemny Niski progesteron caly czas, estrogen w normie Cholesterol w normie 4.1 i wszystko inne w normie... Plus rezonans przysadki: W sekwencjach FSE T1 i fr FSE T2 i przegladowe FSE T1 po dodaniu dozylnie kontrastu, w pzrekrojach strzalkowych i czolowych, w warstwach o grubosci 3mm oraz badanie dynamiczne w trzech warstwach czolowych grubosci 3mm z rozdzielczoscia czasowa 13s. Przysadka o wymiarach 13X7X10 mm. Sygnal ipolozenie plata tynego prawidlowe. Sygnala plata przedniego niezupelnie jednorodny zarowno w badaniu dynamicznym jak i klasycznym obrazowaniu po dozylnym podaniu kontrastu, bez zmian ewidentnych ogniskowych- obraz sugeruje zmaburzenia czynnosciowe- wskazana kontrola ponowna mr. Szypula przysadki polozona posrodkowo. Przepona siodla, skrzyzowanie nerwow wzrokowych i zbiorniki nasiodlowe oraz struktury zatok jamistych prawidlowe. Drobne polipowate zgrubienie sluzowki przy scianie dolnej zatoki klinowej po stronie lewej. Po zarzywaniu jodidu 200 przez pol roku poszlam do kontroli do innej lekarki i dala mi letrox25, bez jodu i ew selen i dalej biore norprolac, i niby jest lepiej, ale nie wiem co mam z tym zrobic dalej. Po letroxie czulam sie troche jak nacpana, zaraz pozniej zaczely bolec mnie jajniki i nerki i wszystkie wezly chlonne- lek rodzinny stwierdzil zapalenie. Zwlaszcza szyjne bolaly, po biopsji takze. I powracajaca czerwona plama na tarczycy i uczucie podduszania, zwlaszcza w golfach lub jak biegne. I co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mullen
Moja droga do diagnozy tarczycy jest dosc dluga i zmudna.Wszystko zaczelo sie od wydawalo mi sie depresji, bolu piersi i totalnego rozchustania nerwowego, bylam nawet u psychiatry. Po 8 miesiacach leczenia na hiperprolaktynemie czynnosciowa- biore 1/4tabletki norprolac codziennie wieczorem, kuracji progesteronem w celu rozbicia cysty na jajniku i przywrocenia zatrzymanego okresu( nie zatrzymal sie nagle dodam, dlugosc cyklu stopniowo wydluzala sie a okres skracal do 2-1 dnia przy bardzo skapym krwawieniu plus totalny spadek libido i jakiegokolwiek sluzu) do odkrycia dwoch guzkow na tarczycy. Dodam, ze calemu procesowi towarzyszylo notoryczne zmeczenie i brak koncentracji, przyrost masy bez zmiany trybu zycia od stycznia10-12kg, a nawet po wlaczeniu cwiczen, i oponka na brzuchu- a ten wydenty i twardy jak w ciazy, powiekszenie i bol piersi, problemy ze snem i z nerwami, zimne dlonie i stopy, czeste choroby, bol glowy glownie z lewej strony z tylu, ciagly stan napiecia i rozdraznienia, bol kostek i stawow, opuchniete bolace stopy i cos w rodzaju depresji- apatii i totalnej niecheci do wszystkiego plus nasilone objawy alergii i zadkie oddawanie moczu w malych ilosciach, plus zaparcia i gazy, podwyzszony puls czasem nawet do 140/min, przy w miare normalnym cisnieniu, uderzenia goraca, admierne pocenie sie, wypadanie wlosow-garsciami, lamanie sie paznokci, sucha szara skora jak pergamin przezroczysta, pokazujaca wszelkie zylki, bolace suche lokcie i kolana, powracajaca czerwona plama w okolicach tarczycy i uczucie przyduszania.Przepraszam, ze pisze tak dokladnie, ale szukam jakiejs drogi do zdiagnozowania tego wszystkiego. Z badania usg wynika: Lewy plat szer:13 gleb:16 dl:64 obj w ml 7 Prawy plat szer:17 gleb:16 dl:60 obj w ml 8 Objetosc w ml 15 Echogennosc miazszu obnizona Zmiany ogniskowe w pr placie 4mmplynowa, w lewym hypoechogenna 10X6X11 mm Wole guzkowe;struktura miazszu moze budzic podejrzenia w kierunku choroby z autoimmunizacji Biopsja: krew, skupienie komorek nablonka pecherzykow tarczycy bez cech antypii. Tsh w styczniu 0.914 norma 0.27-4.2 uiu/l tsh lipcu 0.603 norma 0.4-4.ooo uiu/l tsh w siepniu 0.57 norma 0.4- 3.8 miu/l lipiec: ft3 2.16 pg/ml norma 1.8-4.2 ft4 1.28 ng/dl norma 0.8-1.9 ft4 17.1 pmol/l - 12-22 norma w sierpniu P/ciala tg mniej niz 20 max 40 p/ciala tpo mniej niz 10 max 35 Shbg: 30, 7 min 18 max 114 Testosteron 41ng/dl p/c.p. receptorom TSH trab mniej niz 0,1 plus opis ze ponizej 1.8 wynik ujemny Niski progesteron caly czas, estrogen w normie Cholesterol w normie 4.1 i wszystko inne w normie... Plus rezonans przysadki: W sekwencjach FSE T1 i fr FSE T2 i przegladowe FSE T1 po dodaniu dozylnie kontrastu, w pzrekrojach strzalkowych i czolowych, w warstwach o grubosci 3mm oraz badanie dynamiczne w trzech warstwach czolowych grubosci 3mm z rozdzielczoscia czasowa 13s. Przysadka o wymiarach 13X7X10 mm. Sygnal ipolozenie plata tynego prawidlowe. Sygnala plata przedniego niezupelnie jednorodny zarowno w badaniu dynamicznym jak i klasycznym obrazowaniu po dozylnym podaniu kontrastu, bez zmian ewidentnych ogniskowych- obraz sugeruje zmaburzenia czynnosciowe- wskazana kontrola ponowna mr. Szypula przysadki polozona posrodkowo. Przepona siodla, skrzyzowanie nerwow wzrokowych i zbiorniki nasiodlowe oraz struktury zatok jamistych prawidlowe. Drobne polipowate zgrubienie sluzowki przy scianie dolnej zatoki klinowej po stronie lewej. Po zarzywaniu jodidu 200 przez pol roku poszlam do kontroli do innej lekarki i dala mi letrox25, bez jodu i ew selen i dalej biore norprolac, i niby jest lepiej, ale nie wiem co mam z tym zrobic dalej. Po letroxie czulam sie troche jak nacpana, zaraz pozniej zaczely bolec mnie jajniki i nerki i wszystkie wezly chlonne- lek rodzinny stwierdzil zapalenie. Zwlaszcza szyjne bolaly, po biopsji takze. I powracajaca czerwona plama na tarczycy i uczucie podduszania, zwlaszcza w golfach lub jak biegne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ACCA
Moja droga do diagnozy tarczycy jest dosc dluga i zmudna.Wszystko zaczelo sie od wydawalo mi sie depresji, bolu piersi i totalnego rozchustania nerwowego, bylam nawet u psychiatry. Po 8 miesiacach leczenia na hiperprolaktynemie czynnosciowa- biore 1/4tabletki norprolac codziennie wieczorem, kuracji progesteronem w celu rozbicia cysty na jajniku i przywrocenia zatrzymanego okresu( nie zatrzymal sie nagle dodam, dlugosc cyklu stopniowo wydluzala sie a okres skracal do 2-1 dnia przy bardzo skapym krwawieniu plus totalny spadek libido i jakiegokolwiek sluzu) do odkrycia dwoch guzkow na tarczycy. Dodam, ze calemu procesowi towarzyszylo notoryczne zmeczenie i brak koncentracji, przyrost masy bez zmiany trybu zycia od stycznia10-12kg, a nawet po wlaczeniu cwiczen, i oponka na brzuchu- a ten wydenty i twardy jak w ciazy, powiekszenie i bol piersi, problemy ze snem i z nerwami, zimne dlonie i stopy, czeste choroby, bol glowy glownie z lewej strony z tylu, ciagly stan napiecia i rozdraznienia, bol kostek i stawow, opuchniete bolace stopy i cos w rodzaju depresji- apatii i totalnej niecheci do wszystkiego plus nasilone objawy alergii i zadkie oddawanie moczu w malych ilosciach, plus zaparcia i gazy, podwyzszony puls czasem nawet do 140/min, przy w miare normalnym cisnieniu, uderzenia goraca, admierne pocenie sie, wypadanie wlosow-garsciami, lamanie sie paznokci, sucha szara skora jak pergamin przezroczysta, pokazujaca wszelkie zylki, bolace suche lokcie i kolana, powracajaca czerwona plama w okolicach tarczycy i uczucie przyduszania.Przepraszam, ze pisze tak dokladnie, ale szukam jakiejs drogi do zdiagnozowania tego wszystkiego. Z badania usg wynika: Lewy plat szer:13 gleb:16 dl:64 obj w ml 7 Prawy plat szer:17 gleb:16 dl:60 obj w ml 8 Objetosc w ml 15 Echogennosc miazszu obnizona Zmiany ogniskowe w pr placie 4mmplynowa, w lewym hypoechogenna 10X6X11 mm Wole guzkowe;struktura miazszu moze budzic podejrzenia w kierunku choroby z autoimmunizacji Biopsja: krew, skupienie komorek nablonka pecherzykow tarczycy bez cech antypii. Tsh w styczniu 0.914 norma 0.27-4.2 uiu/l tsh lipcu 0.603 norma 0.4-4.ooo uiu/l tsh w siepniu 0.57 norma 0.4- 3.8 miu/l lipiec: ft3 2.16 pg/ml norma 1.8-4.2 ft4 1.28 ng/dl norma 0.8-1.9 ft4 17.1 pmol/l - 12-22 norma w sierpniu P/ciala tg mniej niz 20 max 40 p/ciala tpo mniej niz 10 max 35 Shbg: 30, 7 min 18 max 114 Testosteron 41ng/dl p/c.p. receptorom TSH trab mniej niz 0,1 plus opis ze ponizej 1.8 wynik ujemny Niski progesteron caly czas, estrogen w normie Cholesterol w normie 4.1 i wszystko inne w normie... Plus rezonans przysadki: W sekwencjach FSE T1 i fr FSE T2 i przegladowe FSE T1 po dodaniu dozylnie kontrastu, w pzrekrojach strzalkowych i czolowych, w warstwach o grubosci 3mm oraz badanie dynamiczne w trzech warstwach czolowych grubosci 3mm z rozdzielczoscia czasowa 13s. Przysadka o wymiarach 13X7X10 mm. Sygnal ipolozenie plata tynego prawidlowe. Sygnala plata przedniego niezupelnie jednorodny zarowno w badaniu dynamicznym jak i klasycznym obrazowaniu po dozylnym podaniu kontrastu, bez zmian ewidentnych ogniskowych- obraz sugeruje zmaburzenia czynnosciowe- wskazana kontrola ponowna mr. Szypula przysadki polozona posrodkowo. Przepona siodla, skrzyzowanie nerwow wzrokowych i zbiorniki nasiodlowe oraz struktury zatok jamistych prawidlowe. Drobne polipowate zgrubienie sluzowki przy scianie dolnej zatoki klinowej po stronie lewej. Po zarzywaniu jodidu 200 przez pol roku poszlam do kontroli do innej lekarki i dala mi letrox25, bez jodu i ew selen i dalej biore norprolac, i niby jest lepiej, ale nie wiem co mam z tym zrobic dalej. Po letroxie czulam sie troche jak nacpana, zaraz pozniej zaczely bolec mnie jajniki i nerki i wszystkie wezly chlonne- lek rodzinny stwierdzil zapalenie. Zwlaszcza szyjne bolaly, po biopsji takze. I powracajaca czerwona plama na tarczycy i uczucie podduszania, zwlaszcza w golfach lub jak biegne. I co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena86
Witam. Jestempo razpierwszy na tym forum a choruje na niedoczynnosc tarczycy juz 2 lata . Od momentu kiedy zaczelam brac eutyrox jest dobrze lekarz powiedzial ze na dzien dzisiejszy niedoczynnosci tarczycy nie mam. Martwi mnie natomiast toze staramy sie z mezem o dziecko i rezultatu nie widac. Dowiedzialam sie kilka dni temu ze kobiety z niedoczynnoscia tarczycy sa bezplodne czy to prawda. Prosze pomozcie mi odpowiedzcie na pytanie bo ja juz sie zalamuje.Maz mnie pociasza ale ja wadam w depresje. Mam juz synka 5 letniego ale nigdy nie chcialam miec jedynaka dlatego sie tak niepokoje. Do lekarza mam przyjsc dopiero na poczatku roku adotegoczasy oglupieje jaksie czegos nie dowiem . Blagam pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
DOTE --> nie martw się :-) ogromna większość zmian w tarczycy jest niegroźna. Dobrze, ze lakarz zlecił biopsję, zwłaszcza że Twoja tarczyca jest w coraz gorszym stanie. Generalnie wszystkie guzki powyżej 10 mm powinny być skontrolowane, a te hipoechogeniczne w szczególności. Fatalnie natomiast, że dręczących Cię wątpliwości nie wyjaśnisz z lekarzem. Tu nie ma specjalistów. Więcej asertywności - nie rozumiesz tego, co lekarz mówi - każ mu wytłumaczyć. W końcu za to mu płacisz :-) Możliwe, że po biopsji jesteś lekko opuchnięta i stąd to "podduszanie", chrypka i kaszel. Może być też tak, że to powiększenie tarczycy albo guzki uciskają tchawicę, ale raczej jest to mało prawdopodobne, skoro pojawiło się zaraz po biopsji. Inna sprawa, że mogą być to objawy nerwicowe, które często pojawiają się przy naszej chorobie. A na to przeglądanie Internetu pełnego informacji o raku tarczycy i różnych przykrych objawach chorób tarczycy nie pomogą ;-) Wiesz, nawet w przypadku najgorszego scenariusza, nie jest to takie straszne, jak teraz myślisz. Nowotwory tarczycy są jednymi z najmniej "zjadliwych", względnie łatwymi do leczenia. Wiem co czujesz, bo dla mnie biopsje były ogromnym stresem. Sam zabieg był szybki i bezpolesny, odrobinę boalała mnie szyja później, ale czekanie na wyniki to był koszmar. Też miałam objawy nerwicowe (ale związane z sercem, nie takie jak Twoje). I już wiem, że niepotrzebnie się stresowałam. Mam nadzieję, ze za pare dni powiesz to samo. Trzymam kciuki za wyniki :-) Fago81 --> ciekawy przypadek ;-) wybacz marny żarcik. Ani biopsja, ani badanie przeciwciał nie potwierdziły podejrzenia choroby autoimmunologicznej. Szkoda, ze masz tak mało badań hormonów tarczycy, bo z tego co napisałaś niezbyt wiele da się wywnioskować - poza spadkiem tsh nie widać innego wyraźnego "trendu". Można powiedzieć, że poziom tsh wskazuje na zbliżającą się nadczynność, natomiast ft3 i ft4 wręcz przeciwnie. Może to być spowodowane niewłasciwą stymulacją tarczycy przez przysadkę (ale masz za mało badań, żeby stwierdzić to na pewno). Więc dobrze, ze masz rezonans za sobą, ale niestety niewiele wyjaśnił. Czy endo nie sugerował badań w kierunku kontroli działania hormonów na osi podwgórze-przysadka-tarczyca albo podwgórze-przysadka-jajniki? Moim zdaniem problem może właśnie leżeć gdzieś tam. Badałaś kiedykolwiek LH po podaniu GnRH? Mogłoby to w pewnym stopniu wykluczyć nieprawidłowości na linii podwzgórze-przysadka. Badałaś insulinę? Zbyt wysoki poziom insuliny moze blokować przy pco odpowiedź przysadki na GnRH. Zrób przy okazji kolejnych badań cały zestaw związany z tarczycą (tsh, ft3 i ft4) - wygląda na to, że możesz mieć nieprawidłowe przemiany T4 w T3. Oba te hormony powinny być na podobnym poziomie, natomiast u Ciebie w lipcu ft4 było na poziomie 43%, natomiast ft3 wynosiło 13%. Dlatego pewnie masz tyle objawów niedoczynności. Jeżeli wykluczyłaś anemię przemiany te można poprawić łykając selen w większych dawkach. Jeżeli to też nie pomoże można zastanowić się nad zmianą leku na taki, który dostarcza nie tylko T4 (jak letrox) ale i T3. Poczytaj też o przewlekłej boreliozie. Wiem, ze to zupełnie inna działka, ale objawy są podobne do opisywanych przez Ciebie. Może to też warto wykluczyć? marlena86 --> właściwie leczona niedoczynność nie powoduje bezpłodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dote
dzięki CYTRYNA WAWA za pokrzepienie. Mówię niskim męskim głosem , ale nie dam się zaraz wychodze do pracy ,, na drugą zmianę'' .Najwyżej ciut się pooszczęczam z głośnym mówieniem - jak sie da :) (dla belfra to sukces). O wynikach postaram sie nie myśleć i nie czytać ,, na razie fruwają motyle , na razie wierzymy w baśnie..'' jak śpiewa Rodowicz hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEMKA 500 ATPO to betka (sorry mnie juz weselej bo z ... Ponad 1000 spadly do 39 (stan w sierpniu). Pisalam jak to zrobilam na 56 stronie. Nie tylko zyje sie dalej ale to zycie wcale nie jest taki zle :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mullen zainteresuj sie grzybica ogolnoustrojowa. Jest w kafeterii topik \'grzybica ukladu pokarmowego\' ale poszukaj ogolnych wiadomosci za pomoca googla. Objawy jakie opisujesz bardzo mi pasuja do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×