Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość ordonek
Dzięki Szłona za miłe słowa, rozbawiłas mnie tym orbitkiem, hihi. Fajnie, że sie rozumiemy. Masz racje, teraz musze zadbac o to, żeby sie wyleczyc a potem pomysle o wyjezdzie. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ordonek-Ale fajnie Ci się podublowało :) widać,że ten topik pada,zresztą chyba już tylko my na nim jesteśmy,też fajnie :) Widzę,że znalazłaś topik ,o którym mówiłam :) Teraz wieczorek ,więc mam nadzieję,że u Ciebie lepiej,bo przeczytałam,że wieczorami Ci lepiej, ja już się zbieram do spania,kolorowych snów Ci życzę i lepszej nocki niż zwykle,pa pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyniki badan
witam czy ktos moze mi powiedziec czy to grozne??? mam taki wynik biobsji tarczycy: w obrębie treści krwisto-białkowego podścieliska widoczne są grupy leżących w rozproszeniu normotypowych tyreocytów bez cech atypii. komórek nowotworowych nie stwierdzono co to moze oznaczac powiedzcie czy ktos mial takie wyniki :((( pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
jak to co robić? zaniesć do endokrynologa, który zlecił biopsję :-D a wynik jest OK, nie masz się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nezelii
Witam :) jestem tutaj nowa :) wykryto u mnie niedoczynnosc 28.08 czy to mozliwe, ze w tak krótkim czasie zazywania euthyroxu n75 przez 3 tyg a naste\epnie n150 do 07.11.08 unormowało moja tarczyce? wynik z 28.08 to 49,53 (a ludzie panikuja jak maja 5,6 :) ) spadł do 1,20, czyli własciwie jest prawidłowy? nie moge w to uwierzyc i cały czas mysle, ze błedny wynik (nie jestem hipochondryczka :)) ) mam jeszcze pytanie nr 2 :) czy jest na forum ktoś z Wrocławia? lub ktoś kto leczy sie tam na NFZ?? chciałabym porozmawiac z ów osobami :)bo lecze sie prywatnie, i bezrobotna studentke przewyzszaja te koszty :) a w Rawiczu (w którym mieszkam) na NFZ terminy Zajete do lutego ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyniki badan
Witam!!! A co moze oznaczac taki wynik usg tarczycy??? lewy płat prawie w całosci wypełniony jest przez guzek o mieszanej echogennosci z wyraźna hypoechogenna obwodka z torbielkami o sr. do 1,5 mm ciesn 3mm ??? czy ktos wie??? boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
pewnie tarczyca do wycięcia :-( albo przynajmniej ten płat trzeba też zrobić biopsję, żeby sprawdzić, czy to nie nowotwór złośliwy ale nie martw się, guzy tarczycy to teraz standard poszukaj tematu "guz tarczycy" na kafe, tam jest sporo osób po zabiegu, poczytaj i zobaczysz, ze nie ma się czego bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi wyjasni
A mianowcie :od pewnego czasu bioreeuthyrox, poniewaz mam poczatek hashimoto.Lekarz kazal brac leki aby obnizyc TSH, miesiac temu po braniu pzrez pewien czas lekum TSH sie troche obnizyło, ale dalej mam brac lek aby jeszce go obnizyc, a dzisiaj zrobiłam wynik TSH i sie troche zwiekszył...a biore lek na obnizenie własnie TSH...wiec ja to mozliweze sie zwiekszył? a dawke leku biore z polecenia lekarza ciagle te samą, czy ktos sie zna i mi wyjasni? bo do lekarza ide dopiero za pewnien czas.Dziekuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem w 23 tyg. ciazy zanim zaszlam mialam TSH w normach(1,43) w 2 m-cu ciazy wynik juz 5,5 dawka Euthyroxu podniesiona z 75 do 100, w 4m-cu juz 8,5(mimo,ze wieksza dawka leku) dokrot kaze zrobic FT4 okazuje sie,ze w normach i mam sie nie przejmowac wysokiem TSh wiec poszlam prywatnie do gin-endo kazala poniesc dawke najpierw 125 a za jakis czas na 150 dzis sie naczytalam o problemach plodu i roznymi straszymi rzeczami co o tym myslicie? ide w pon zrobic znowu TSH a;le sie zalamie jak wyjdzie znowu wyzsze mimo,ze biore leki jest tu ktos kto mial podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mozesz podac wyniki TSH (poprzedni i obecny) i jaka dawke bierzesz? Ile to jest \'od pewnego czasu\'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi_
CZY KTOS MI WYJASNI Moje pytanie bylo do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bemka
Witam, Bardzo prosze o pomoc w interpretacji wyniku ~TSH. zrobilam dzisiaj prywatnie badanie, bo juz kilka lat temu sugerowano ze moge miec problemy z tarczyca, ale to zignorowalam, bo czulam sie dobrze. Dzisiaj zrobilam tylko TSH, bo pani w laboratorium powiedziala ze to na poczatek wystarczy. wynik mi wyszedl powyzej 46 jak porownalam z norma to mi sie slabo zrobilo... myslalam ze moze to pomylka po prostu przecinek zamiast po 4 panie napisaly po 6, ale chyba nie. wiec sie troche boje... z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hashi
Ale mi ogolnie chodzi o to , ze dalej mam brac lek aby jeszce obnizyc TSH , a dzisiaj zrobiłam wynik TSH i sie troche zwiekszył A BIORE CALY CZAS euthyrox 50 , juz 3 miesiac zaczynam brac, miesiac temu robiłam tsh i sie obnizył a dzis odebrałam wynik sie zwiekszył, nied€zo ale zwiekszył sie..i moje pytanie: czy tak bywa czasem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Bemka, masz niedoczynność tarczycy. Zapisz się zaraz do endo, a w międzyczasie zrób jeszcze ta badania, które możesz (bo endo i tak je pewnie zleci). Te badania to USG tarczycy, przeciwciała tarczycowe i ft4 (można też ft3, ale na pozątku nie jest to konieczne). I witaj w klubie ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"\"Ale mi ogolnie chodzi o to , ze dalej mam brac lek aby jeszce obnizyc TSH , a dzisiaj zrobiłam wynik TSH i sie troche zwiekszył A BIORE CALY CZAS euthyrox 50 , juz 3 miesiac zaczynam brac, miesiac temu robiłam tsh i sie obnizył a dzis odebrałam wynik sie zwiekszył, nied€zo ale zwiekszył sie..i moje pytanie: czy tak bywa czasem??\"\" TROCHE to dla mnie 1-5 % a to jest zwykly blad pomiaru. Wynik zalezy od wielu czynnikow, w tym aparaturowy i ludzki (laborant, przygotowanie probki, twoja aktywnosc przed badaniem, dzien cyklu itp). Co mama probowac interpretowac jak do dyspozycji mam \'troche spadlo, troche wzroslo\'. \"a biore lek na obnizenie własnie TSH\" Tzn co bierzesz poza euthyroxem? Bo z tego co ja sie orientuje to euthyrox nie jest na obnizenie TSH a obnizenie TSH jest skutkiem podawania suplementu hormonu tarczycowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba to samo
Bo z tego co ja sie orientuje to euthyrox nie jest na obnizenie TSH a obnizenie TSH jest skutkiem podawania suplementu hormonu tarczycowego" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyniki
Czy ktoś mogby mi wyjasnic co oznaczaja te wyniki zrobilam tsh 3gen. 5.68 uIU/ml min 0.27 max 4.02 t3 143.4 ng/d min 80.00 max200.00 do tego mam objawy suchosc skory, sennosc, oslabienie, problemy z pamiecia i koncetracja ,zimno mi, matowe i wypadajace włosy glownie przy myciu,spowolnienie fizyczne i psychiczne,zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wynik
witam Dostalam skierowanie do endokrynolga. Mam niedoczynnosc tarczycy. Lekarka kazala zrobic usg tarczycy ale niewiem czy to jest bezpłatne.Czy wystarczy pokazac skierowanie do endokrynologa i ona zrobi usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do HASHI-ALE MI CHODZI O TO
ZE biore euthyrox 50 na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy- hormony w normie ale biore ten lek bo lekarz powiedział zeby zmniejszyło sie tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bemka
Witam ponownie, Myślałam, że moje TSH powyżej 46 to jednak pomyłka i zrobiłam ponowne badanie trzy dni później, ale już razem z FT3 i FT4. Wyniki: TSH 49,29 (przy normie laboratoryjnej 0,3 - 5,0) FT3 3.43 (norma od 4,00) FT4 5,33 (norma od 8,00) Byłam u endo (oczywiście prywatnie, bo z ubezpieczenia to pewnie za kilka miesięcy by było)- bardzo konkretny Pan doktor zresztą. Pan doktor zrobił mi USG i na podstawie tego oraz wyników stwierdził, że mam niedoczynność i Hashimoto (myślalam, że żeby zdiagnozować Hashimoto trzeba zrobić badanie na przeciwciała, ale potem znalazłam gdzieś w necie, że jeśli TSH jest powyżej 40 i jest to bardzo widoczne na USG to wystarczy...). Powiedział również, że moja tarczyca praktycznie już się rozpadła i pozostała jedynie jej niewielka część (płaty: 29 x 14 x 15 oraz 30 x 14 x 14). Jasno dał mi też do zrozumienia żebym nie wmawiała sobie, że leczenie będzie chwilowe, jak przy większości chorób, bo to już na całe życie... więc nie jest najlepiej! Wiem, że nie mam co panikować, bo z tym się żyje, ale cóż wolałabym być zdrowa :) Mam tylko nadzieję, że kiedy zdecyduję się na dzidziusia (o czym marzę...) wszystko będzie dobrze. Teraz zbieram wszelkie informacje i się dokształcam, w końcu jakoś musimy sobie radzić ja i moje Hashimoto :) Pan Endo zapisał mi dawkę 100 przy czym pół tabletki dziennie. mam się zgłosić po trzech miesiącach. Odezwę się niedługo, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo Twoj endo cos chrzani albo podal Ci zle wymiary. Wyszlo mi ze masz ok 12 ml platow (zdrowy czlowiek ma ok 14-15) wiec daleko twojej tarczycy do calkowietego rozpadu. ja gdy mialam zdiagnozowane Hashimito 10 lat temu mialam ok 9 a dzis mam ok 5 ml platow. Fakt ze w chwili diagnozowania Hashi mialam znacznie mniejszy poziom TSH (tylko ok 7 czy 8) niz Ty ale za to mialam potwornie duzo antycial. Co do dawki (50 mcg) euthyro trudno cos wyczuc , obserwuj jak sie czujesz Ja dzis jestem na ... 31.5 mcg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Bemka
a u jakiego endo się leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry pomylilam sie Polskie normy przyjmuja dla kobiet 18 a dla mezczyzn 25 ml. Nie zmienia to fakty ze mozna calkiem normalnie zyc i z 5 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, może to ja coś źle podałam (jak pisałam nie znam się na tym zupełnie na razie i spisuję z książeczki jak leci). Wiem tylko, że tak powiedział, że tam już została maksymalnie 1/3 tarczycy. A czy możesz mi Haski podać, jak oblicza się tą objętość? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
hashi>>> ja jestem po drugiej wizycie u endo i dostalam teraz dawke(50) eutyroxu...ale początkowo chudłam po nich a teraz tyje ....i strasznie mi włosy wypadają i mam suchą skóre czy mozna cos poradzic na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry Bemka rabnelam sie w pospiechu. Zapomnialam o wspolczynniku jaki trzeba uwzglednic. masz rzeczywiscie malo, tylko 6.13 ml. Ale z tym daje sie zyc , ja mam ponizej 3 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze chciałam tylko zapytać czy tego nie liczy się według takiego wzoru: Objętość = długość * szerokość * głębokość * 0,512 Taki wzór znalazłam w necie, a zgodnie z nim wyszło, że mam około 6 ml… Zresztą to nie jest ważne, będę się leczyć i wiem, że będzie ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Bemka, nie pomylilas sie ty tylko ja. Liczylam w pospiechu na glodnego. Mea culpa. Wyzej masz korekte U siebie tez zapomnialam uwzglednic wspolczynnik przeliczeniowy. Ale jak napisalam mam mniej niz polowe tego co ty i .... od paru miesiecy zaczelam zmniejszac dawke bo przeszlam silne suplementowanie selenem i .... zmiane odzywiania bo mialam silne problemy z jelitami. Wskutek leczenia poprawilo mi sie znacznie wchlanianie i biore obecnie 1/3 dawki euthyro w porownaiu do tego co bralam jeszcze w czerwcu. Pisalam o tym pierwszy raz we wrzesniu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEMKA AxBxCx0.512 (wspol. uwzgledniajacy ksztalt platow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×