Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość ENNI
Mój lekarz mówił ,że na reakcję na leki i spadek trzeba poczekać ok.1-1,5 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ENNI
Mój lekarz mówił ,że na reakcję na leki i spadek trzeba poczekać ok.1-1,5 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
anna, po 6-8 tygodniach powinno się zrobić badanie i dopasować dawkę leku, wtedy tsh powinno spaść (o tyle, o ile da radę na tej dawce oczywiście). I właśnie tak sie to robi - dawka --> 6-8 tygodni --> badanie --> jeżeli tsh jeszcze niewaściwe - nowa dawka --> znowu 6-8 tygodni itd. A jak dojdziesz do własciwej dawki, to badania robi się rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrin.84
andziulka ty masz tsh 75? Może 7,5? To czy łykniesz tabletke przed badaniem usg nie ma najmniejszego wpływu na wynik badania. wysokie TSH po zmianie dawki leku powinno wrócić do normy max po 3 miesiącach, ale to również zależy jak jest wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enni
nie mogę się doczekać , kiedy naukowcy wymyślą taki sprzet do badania tsh w warunkach domowych - coś na zasadzie glucometru, można by było na bieżąco spawdzić poziom i dostosować dawkę , a nie co 6 tyg.stać w kolejce do laboratorium :)) co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my na to ze to bezsens
bo dopiero po 4 do 6 tygodni ma sens robic powtorne badanie h.tarczcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Katrin.84 tez tak myślałam i miałam nadzieje wynik jak byk >75 chciałabym 7,5 oby był taki za dwa tygodnie oj chciałabym bardzo.Teraz wiem że to można leczyć ale na początku to myślałam że oszaleje ze strachu.Nie miałam pojęcia nic nie wiedziałam o tarczycy to był szok.Jak narazie mam sie lepiej :) tylko jutro to USG.Ciesze się że po sześciu tygodniach od wzięcia pierwszej tabletki robie kolejne badanie TSH może będzie mniej.OBY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Dziękuje za odpowiedz biore rano tableteczke i pędze na USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fibi89
Witam, od kilku miesięcy mam bóle gardła, czuję jakby mi coś spuchneło w przełyku. Strasznie dziwne uczucie, bo mam nawet problem z przełykaniem śliny. Myślałam, że to powiększone migdałki są powodem. Byłam jednak u lekarza i powiedziano mi, że to zapalenie gardła, dostałam antybiotyk i nic nie pomogło. Potem znowu byłam i powiedziano mi, że to infekcja gardłowa, znowu antybiotyk i nic, za trzecim razem kolejny antybiotyk i wciąż nic nie pomaga. Nie jest to nic poważnego, ale bardzo uciążliwego, tym bardziej, że od miesiąca doszło do tego dziwne kołatanie serca. Na lekarzy nie ma co liczyć więc może ktoś z was orientuje się czy te objawy mogą mieć coś wspólnego z tarczycą?? Może ktoś z was powie mi po jakich objawach udaliście się do lekarza?? Moja mama leczyła się na nadczynność tarczycy, czy to zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia u mnie? Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam, fibi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrin.84
enni Najczulszym badaniem mówiącym o wydzielaniu hormonów przez tarczycę jest badanie TSH. To badanie jest tak czułe, że pokazuje nawet bezobjawowe zaburzenia czynności tarczycy, również takie, gdzie FT3-4 są w normie. Jego wadą jest dość duża „bezwładność” – wolno zmienia się jego poziom – dlatego powtarzanie badań w krótkich okresach czasu, zwłaszcza tuż po zmianie leczenia jest bez sensu – wynik będzie dotyczył nie aktualnego stanu ale sprzed miesiąca. tarczyca to nie to samo co cukrzyca. Andziulka 75 masakra masz takie wysokie tsh ja mam 56,62 ale ty mnie pobiłaś, daj znac jak wyszło usg. fibi ta choroba jest dziedziczna, zrob sobie badanie tsh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enni
katrin,nie twierdzę ,że chcę badać poziom tsh , tak jak cukrzycę ,ale obyło by się bez kolejek w labolatorium-u mnie są duże ,bo hormony badaja tlko 2 razy w tygodniu przecież , to było wolne pytanie?takie marzycielskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrin.84
No to marzymy.... Jakby była taka możliwość to ja bym sobi e codziennie rano robiła takie badanie, ale czy to takie dobre przy lekkim skoku tsh juz by sie niepotrzebnie zamartwiala. Moze poszukaj jakiegos innego laboratorium, w moim badania robia codziennie wyniki sa nastepnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Moje usg: Tarczyca powiększona zakresie prawego płata Miąższ o obniżonej echogeniczności, niejednorodny z pasmami zwłóknień-jak w przewlekłym procesie zapalnym.Centralnie w płacie prawym dobrze odgraniczony hipoechogeniczny guzek 9x6 mm.W płacie lewym centralnie guzek hiperechogeniczny 15x10mm,w dolnym biegunie bobrze odgraniczony hipoechogenny o śr 8 mm. Płat prawy 20x24x2mm obj 16ml Płat lewy 18x17x46 obj 7ml Cech wzmożonego unaczynienia tarczycy nie widać patologicznych węzłów chłonnych wzdłuż MOS i naczyń szyjnych nie widać. Co to są te guzy hipoechogeniczne? Ta wygląda moja tarczyca Katrin.84 długo masz tak wysokie TSH.Ja dopiero się dowiedziałam miesiąc temu mam nadzieje że nam spadnie:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do FIBI 89 nie jestem lekarzem aby stwierdzić ze chorujesz na to co ja ale z tego co czytam to u mnie tak się zaczęło najpierw leczenie przeziębienia ciągłe bule gardła kolejne antybiotyki i nic a mój stan pomału się pogarszał ból był już tak silny że jedzenie sprawiało mi ból pojawiło się kołatanie serca drżenie mięśni chodziłam od lekarza do lekarza a oni rozkładali ręce więc trafiłam na ostry dyżur tam zrobili mi wyniki krwi okazało się że ob wysokie a crp ponad 100 zrobiono mi usg szyi i się okazało co mi jest podostre zapalenie tarczycy jestem w trakcie leczenia nie jest ono przyjemne biorę sterydy i czekam na poprawę zrób usg szyi i wyniki z krwi to podstawa przy takich objawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do FIBI 89 nie jestem lekarzem aby stwierdzić ze chorujesz na to co ja ale z tego co czytam to u mnie tak się zaczęło najpierw leczenie przeziębienia ciągłe bule gardła kolejne antybiotyki i nic a mój stan pomału się pogarszał ból był już tak silny że jedzenie sprawiało mi ból pojawiło się kołatanie serca drżenie mięśni chodziłam od lekarza do lekarza a oni rozkładali ręce więc trafiłam na ostry dyżur tam zrobili mi wyniki krwi okazało się że ob wysokie a crp ponad 100 zrobiono mi usg szyi i się okazało co mi jest podostre zapalenie tarczycy jestem w trakcie leczenia nie jest ono przyjemne biorę sterydy i czekam na poprawę zrób usg szyi i wyniki z krwi to podstawa przy takich objawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDZIULKA 75
Moje usg: Tarczyca powiększona zakresie prawego płata Miąższ o obniżonej echogeniczności, niejednorodny z pasmami zwłóknień-jak w przewlekłym procesie zapalnym.Centralnie w płacie prawym dobrze odgraniczony hipoechogeniczny guzek 9x6 mm.W płacie lewym centralnie guzek hiperechogeniczny 15x10mm,w dolnym biegunie bobrze odgraniczony hipoechogenny o śr 8 mm. Płat prawy 20x24x2mm obj 16ml Płat lewy 18x17x46 obj 7ml Cech wzmożonego unaczynienia tarczycy nie widać patologicznych węzłów chłonnych wzdłuż MOS i naczyń szyjnych nie widać. Co to są te guzy hipoechogeniczne? Ta wygląda moja tarczyca Katrin.84 długo masz tak wysokie TSH.Ja dopiero się dowiedziałam miesiąc temu mam nadzieje że nam spadnie:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enni
katrin,niestety nie mogę zmienić laboratorium , bo jest u mnie tylko jedno-jakoś przeżyję :)) ale tak czytam teraz te , wypowiedzi ,icoś mi zaświtało w głowie , może te "anginy" co leczę od 3 miesięcy,to jakieś kłopoty z tarczyą..??biorę antybiotyk 5 z kolei!!! pomaga na kilka dni i od początku , jak wejdę na drugie piętro to cięzk złapać oddech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enni
zrobiłam sobie dzisiaj tsh , wynik będę miała w piątek,zobaczymy.. mam córkę jej też zrobiłam kontrolne badanie tsh , bo lekarz mówi ,że córki lubią odzidziczyć po mamusiach :(( a czy u was w rodzinie ktoś choruje?bo ja jestem pierwsza :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrin.84
Moje tsh zaczeło skakac po ciąży na poczatku bylo bardzo niskie i obnizono mi dawke, po 3 miesiacach podskoczylo do 56 i zwiekszono mi dawke biore euthyrox 125. Mialam miec wizyte kontrolna za 2 miesiace ale 6 kwietnia ide znowu do lekarza bo mam nieciekawy wynik usg. Prawdopodobnie moja tarczyca juz nie pracuje i bede miala ja wycieta ale to jest opinia lekarza robiacego usg. Ja juz lecze sie 10 lat. andziulka niczym sie nie przejmuj idz z tym wynikiem do lekarza, moze to nie jest takie straszne jak opisujesz. sa przypadki ze takie guzki poprostu znikaja, nie wiem ile masz lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Mam 35 lat.Katrin to nie wesoło z twoja tarczycą .Dziś odniosłam dziwne odczucie lekarz który robił mi USg podchodził tak spokojnie mówił że wiele ludzi tak ma i z tym żyje.A my włosy wyrywamy.Musimy być dobrej myśli bo co nam pozostaje.Nie chcałabym tylko biopsji boje się może nie bedzie trzeba zobaczymy co powie endokrynolog 9 kwietnia.Ide zrobić tsh i tf4 tak 3 kwietnia oby było wmiare dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Z tego co wiem, każdy guzek większy niż 1 cm powinien być poddany biopsji. Guzki hipoechogeniczne są dodatkowo podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
enni ja też mam córeczke i też zrobie jej.Wypadają jej włosy często choruje blada siniaczki pod oczkami i skóra sucha.Ja też jestem pierwsza w rodzinie cholender że musiało na mnie paść.Moja córa ma 7 lat.Lepiej żeby nie maiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enni
andziulka , moja córcia ma kończone 11 lat ,lekarz powiedział ,że jak wejdzie w okres dojrzewania to mam sprawdzić tsh.Sprawdzałam dwukrotnie-pierwszy wynik 5,5-dostaliśmy skierowanie do endokrynologa dziecięcego,badanie było powtórzone i wyszło3,6.Endokrynolog powiedział ,że tak może narazie być i mamy sprawdzić za rok.Sprawdzałam jeszcze w międzyczasie i było 3,8.Przeciwciała miała badane i są w normie, poza tym nie choruje , rozwija się normalnie , jest szczuplutka ,tylko że ma słaby apetyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanko jestescie
w temaci, dotyczy was to bezpośrednio, czy jezeli tsh, ft3 i ft4 mam w normie to warto zrobic atpo i atg? jestem strasznie ostatnio przemęczona a nie powinnam, szukam przyczyny i nie moge na razie znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Martulka kurcze ja mam hipoechgeniczne.No to mam stracha.Miesiąc mija a ja mam rewolucje jejka co to będzie dalej.A ja byłam takiej dobrej nadziei :( Jestem zmartwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fibi89
Dzięki za rady, szczerze mówiąc trochę mnie przeraziliście. Upewnie się i zrobie te badania. Pozdrawiam, Fibi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest moze ktos z Olsztyna
? poszukuje dobrego endokrynologa w Olsztynie,zna ktos moze z Was? a moze slyszeliscie o dr Muszynskim z Olsztyna...jakie ma recenzje??? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos napisal 'ze z tym sie jakos da zyc'. Kochane mam resztki platow tarczycowych, raptem niecale 3 ml (Hashimoto zdiagnozowane 10 lat temu) i zyje mi sie calkiem niezgorzej na euthyroxie. Enni, nie bralabym tak tych antybiotykow. Zrob wymaz z gardla i sparwdz co powoduje Twoje problemy. Takie dlugotrwale kuracje antybiotykowe moga sie skonczyc grzybicami ukladu pokarmowego lub ogolnoustrojowa a to juz leczy sie dlugo. Wlasnie z tego wyszlam. A przy okazji .... poprawilam wchlanianie z jelit i ... obnizylam dawke przyjmowanego Euthyroxu do 40 % poprzedniej dawki. Ciut wiecej napisalam na pocztaku wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enni
do Hashi mi się to bardzo nie podoba ,że tak częst mam antybiotyki(aby nie dostać grzybicy piję sok z kapusty , z ogórków kiszonych , biorę probiotyki , piję kefir)Wymaz miałam robiony -co jeszcze mogę zrobić??? Miałam robiony wymaz z gardła : Streptococuus pyogenes+++ Streptococcus alfa-hemolizujący +++ Neisseria species + leki dostaję w/gwykazu z badania,ale z takim skutkiem ,że antbiotyk daje reakcję ,przechodzi ,a 5-7 dni po skończonej kuracji znowu od początku.Z tym ,że teraz już tak fatalnie się nie czuję i wysoko nie gorączkuję. Dodam jeszcze ,że to moja pierwsza w życiu taka infekcja!!!zawsze pomagały jakiesdomowe sposoby , lub brałam leki i było ok. Lekarz prowadzący mówi ,że najlepszym wyjściem byłaby szczepinka uodparniająca, ale przy hashi to niemożliwe,muszę liczyć na cebulę ,czosnek , miód. Może znacie jeszcze jakieś inne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Do enni stosuje taką misturke nam pomaga wyciskasz pół cytryny, dodajesz 2 ząbki rozgniecionego czosnku ja daje tylko polski a nie chiński i 2 łyżki miodu to mieszam i odstawiam tak na 12 godzin.Smaczne i naprawde pomaga.Życze zdrówka.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×