Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Dzień dobry dziwczyny. tatia trzymam kciuki, za wytrwanie w niepaleniu. Wydaje mi sie, ze jak dzidzia bedzie rosła i bedzie bardziej dawała znac o sobie , to bedzie Ci łatwiej. :) Rosiczka, ja pracuje przed kompem, ale nie tylko dlatego chce zwolnienie. Jestem teraz w ciazy chce sie nia nacieszyc i nie mam potrzeby siedzenia w pracy. Moze gdyby mi na tej pracy zależało , ale tak nie jest. Wiekszosc z nas i tak po urlopie macierzyńskim pojdzie na urlop wychowawczy (ja na min. 2 lata) Wiec wiekszosc pracodawcow cieszy sie, jak ciezarna zawija sie szybciej i nie musza sie juz nia wiecej przejmowac. Tak jest przynajmniej u mnie w firmie. Jeśli ktoś lubi swoja prace, tak jak TY i chce pracowac, to jest to dla mnie oczywiste. Ja wole jednak zostać w domu. Jantar ze zwolnieniem to jest tak, że lepiej jest siedziec w domu, lub bywać w miejscach, w ktorych nikt z pracy Cie nie zobaczy. Czyli wszystko zależy od tego czy mieszkasz w dużym mieście czy malym. Zawsze masz prawo wykretu, ze wlasnie idziesz/wracasz od lekarza. Wyjechać możesz bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatia
ja tez jestem za zwolnieniem. Przeciez ciaza jest czyms pieknym i nie trwa wiecznie. cieszmy sie nia ile sie da. Mamy całe zycie na prace i nic sie nie stanie jak zrobimy sobie kilkuletnią pezerwe na ziecko.Niby ciąza to nie choroba, ale dbac o siebie trzeba, czasami wystrczy np grypa i komplikacje gotowe. W czasie pierwszej ciązy o siebie dbałam i teraz nie bedzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chetnie wezme zwolnienie. Wole ten czas poswiecić starszej córce, niz spedzać go w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Co do zwolnienia, to pewnie też wybiorę się od II semestru (tez pracuję w szkole), to będzie już 7 miesiąc i nie mam zamiaru toczyć się z brzuchem przez \"zakorkowane\" korytarze. A może będzie mi się chciało? ;) Póki co nic nie zakładam, zobaczę jak w ogóle będę się czuła :) W czwartek byłam na usg i widziałam moje Maleństwo, które było już całkiem spore - 12 mm, widziałam bijące serduszko i mam pierwsze zdjęcie do rodzinnego albumu :) Muszę brać luteinę, na szczęście doustnie, choć w smaku niezbyt smaczna. Ale mam nadzieję, że będę brała tylko miesiąc, bo potem te funkcje przejmie łożysko - ktoś się orientuje może bliżej w tym temacie? Będę wdzięczna za wszelkie info. Kupiłam fajną książkę nt. ciąży, super ilustaracje i teksty, ale trochę droga, jej tytuł: Ciąża, poradnik dla rodziców, wyd. Muza. Mam też: W oczekiwaniu na dziecko, ale ta pierwsza bardziej mi się podoba. Wy też tak macie? Też tak kupujecie poradniki i przeszukujecie nat w poszukiwaniu informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna stronke znalazłam http://www.echo.3w.pl/cgi-bin/echo/zdrowie/zdrowie Taki wycinek z niej Tydzien 4 Kończy się proces zagnieżdżania. Matka poprzez swoje naczynia krwionośne łączy się z zewnętrzną warstwą ścianki zarodka i tak powstaje zaczątek łożyska i pępowiny. Zarodek ma 6 mm długości. Serce zaczyna bić w 25 dniu. Zaczyna rozwijać się język. W 26 dniu pojawiają się zawiązki kończyn. Tydzien 5. Zarodek ma 13 mm długości. Zarysowuje się zewnętrzny kształt uszu. W 31 dniu widać ręce i barki, dwa dni później pojawiają się zarysy palców. Zaczynają się kształtować nos, szczęka górna i żołądek. Tydzien 6. Zarodek ma około 2 cm. Pojawiają się palce u nóg i następuje szybki wzrost chrząstkowego szkieletu. Rozwijają się pozostałe organy. Tydzien 7. 2,5 cm długości. Zaczynają działać żołądek, wątroba i nerki. Zaczyna krążyć krew. Powstają zawiązki pierwszych zębów. Tydzien 8. Zaczyna być widoczny kształt szyi. Macica ma już ok. 10 cm średnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno trzeba dodać 2 tygodnie bo to sa tygodnie od daty poczecia Tydzien 6 Kończy się proces zagnieżdżania. Matka poprzez swoje naczynia krwionośne łączy się z zewnętrzną warstwą ścianki zarodka i tak powstaje zaczątek łożyska i pępowiny. Zarodek ma 6 mm długości. Serce zaczyna bić w 25 dniu. Zaczyna rozwijać się język. W 26 dniu pojawiają się zawiązki kończyn. Tydzien 7. Zarodek ma 13 mm długości. Zarysowuje się zewnętrzny kształt uszu. W 31 dniu widać ręce i barki, dwa dni później pojawiają się zarysy palców. Zaczynają się kształtować nos, szczęka górna i żołądek. Tydzien 8. Zarodek ma około 2 cm. Pojawiają się palce u nóg i następuje szybki wzrost chrząstkowego szkieletu. Rozwijają się pozostałe organy. Tydzien 9. 2,5 cm długości. Zaczynają działać żołądek, wątroba i nerki. Zaczyna krążyć krew. Powstają zawiązki pierwszych zębów. Tydzien 10. Zaczyna być widoczny kształt szyi. Macica ma już ok. 10 cm średnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
cześć .ja też będe rodzić w maju 2006. jestem w 6 tyg ciąży!! tak bardzo staraliśmy się z mężem o dzidziusia i w koncu udalo się!!!jestem bardzo szczęśliwa ale tez pełna obaw! mam nadzieję że wszystko bedzie ok. pozdrawiam i życzę wszystkim przyszłym mamuśkom powodzenia i zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Anuśka ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ Roza_...................29.04.06...................?????..................????? michaśka74............29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? matitka.................03.05.06...................?????..................????? -chimera................04.05.06...................????...................???? Rosiczka................05.05.06...................????.................../???? Anic77...................07.05.06...................????...................???? a_motylek..............07.05.06.....................????..................????? Kaasia...................???????????....................???...................????? Majoweczka...........09.05.06....................0kg.................?????? agula-20................09.05.06.....................???..................????? julccia 27..............15.05.06.....................????...................????? Marta26...............12.05.06......................????..................????? jodełka.................14.05.06......................0kg..................???? ewelka25...............15.05.06......................???...................???? tatia....................20.05.06.....................????..................????? abrusia.................23.05.06.....................????..................????? muszka27..............25.05.06.....................????..................????? Kinia25.................25.05.06......................???..................???? petra...................26.05.06.....................????..................????? Efciak..................???????.........................????...................????? Beatelka.................????????.......................???...................????? Jantar...................?????????.......................????..................????? Magda28................?????????.......................????..................????? anuśka 25...............????????.......................?????.................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki. Ale sie rozpisałyscie przez weekend nie mogłam sie odrobić z czytaniem. U mnie na razie spokój zadnych mdłości. Co do papierosów to w zasadzie nie palę, najwyżej jeden dwa w tygodniu, to rada mojego gin. Stwierdził, że jeżeoli juz naprawde nie moge wytrzymać i mnie nosi to powinnam sobie zapalić, oczywiście nie wypalić pół paczki naraz, tylko np. pociągnąć dwa razy. jeżeli będę się zmuszała do niepalenia z całych sił to będe zdenerwowana co moze wywołać skurcze i doprowadzic do poronienia. A z innej beczki to strasznie sie przeziębiłam, moze znacie jakieś dobre sposoby na opuchniętegardło i czerwony nos. Jutro ide do gin. może mi zrobi usg i zobaczę swoją fasolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej! Witam wszystkie kobitkiktóre będą rodzić w maju. W zeszły czwartek dowiedziałam się ża ja też będę miałam dzidzię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
mój termin to 25 maja wyliczony przeze mnie w czwrtek będę u ginokologa mam nadzieję że potwierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatia
dziewczynik , moj termin jest na 22 maj , nie 20, ale ja nie umiem go zmienic w tabelce. Przed chwilą byłam na topiku kwietniowym i obejzałam sobie ich tabelke i zauwazyłam ze przybywa tamtym mamusiom kilogramów. Tak i nasza tabelka za miesiąc juz bedzie sie zapełniac ciązowymi danymi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczko prosze zmień mi date terminu poródu z 3 maja na 4 maja. Ja poszłam dzisiaj do swojej byłej pani doktor, która nie bedzie mnie prowadzic. Zbadała mnie zrobiła USG i według dzisiejszych pomiarów moje maleństwo ma 11,6 mm i termin na 5 maja. Każde USG inaczej wyznacza termin. Dała skierowanie na patologie ciąży i kazała się tam zgłosić, ze względu na to, że w marcu był zabieg i dziecko miało dwunaczyniową pępowinę. Tamten lekarz, u którego byłam za pierwszym razem nic nie powiedział. Wogóle przywitała mnie słowami \"chyba nie jesteś znowu w ciąży\". Dobra mam te swoje 18 lat ale bardzo chciałam tego dzieciątka, i poczeło się ono z miłości. Wogóle do niej już nie pójdę. No ale nie denerwuje się tylko ciesze, ze swojego szczescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe gaga. Matitka, bardzo czuła ta Twoja byla ginka. Nic tylko sie zapisać do niej na wizyte. ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ Roza_...................29.04.06...................?????..................????? michaśka74............29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? matitka.................04.05.06...................?????..................????? -chimera................04.05.06...................????...................???? Rosiczka................05.05.06...................????.................../???? Anic77...................07.05.06...................????...................???? a_motylek..............07.05.06.....................????..................????? Kaasia...................???????????....................???...................????? Majoweczka...........09.05.06....................0kg.................?????? agula-20................09.05.06.....................???..................????? julccia 27..............15.05.06.....................????...................????? Marta26...............12.05.06......................????..................????? jodełka.................14.05.06......................0kg..................???? ewelka25...............15.05.06......................???...................???? tatia....................22.05.06.....................????..................????? abrusia.................23.05.06.....................????..................????? muszka27..............25.05.06.....................????..................????? Kinia25.................25.05.06......................???..................???? gaga26.................25,05.06......................???..................???? petra...................26.05.06.....................????..................????? Efciak..................???????.........................????...................????? Beatelka.................????????.......................???...................????? Jantar...................?????????.......................????..................????? Magda28................?????????.......................????..................????? anuśka 25...............????????.......................?????.................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie mam pracy na uwowę, tzn nie jestem pracownikiem, jestem zatrudniona tak jakby na staż...... dostaję stypendium nie penję i kończy mi się umowa..... co do luteiny to zgadzam się że jest paskudna, ale wiem tylko tyle, że na podtrzymanie ciąży ja trafiłam na fajnego lekarza matitko ( nie wiem czy pamiętasz mnie z innych topików) i nie powiedział tak jak tobie, a nawet coś jakby się spodziewał takiego obrotu sprawy powiedział, że taki brzuch jak mój najlepiej jak najrzadziej rzuszać i dlatego usg dopiero w 10 tygodniu....... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Mamusie przyszle i obecne :) Jejus, jak ten czas pedzi do przodu :) zupelnie nie mam na nic czasu. Jutro mam wolne w pracy :) i ide porobic rozne badania :) m.in. USG wiec podam potem dokladna date. Z moich wyliczen wynika,z e to 17 maj :) TAk czytam dyskusje na temat L4 i dochodze do wniosku, ze tak na prawde, to pracodawcy tez sa sobie winni, ze kobiety wola isc na L4 niz pracowac. Wg prawa pracy jest tak, ze jak kobieta jest w ciazy, to np. moze pracowac 4 h dziennie przy kompie (albo cos kolo tego) a w pozostale godziny pracodawca ma obowiazek znalezc dla niej inne ale odpowiednie zajecie. Jestem przekonana, ze moj tego nie zrobi, bo nie bedzie mial mnie gdzie wcisnac, wiec dla dobra Malenstwa i mojego lepiej isc na L4. A jak to jest z wychowawczym?? na ile mozna isc i jakie swiadczzenia przysluguja? Czy bede dostawala normalna pensje, czy jakie % od niej i czy w ogole bedzie mi sie nalezalo cokolwiek ?? POzdrowienia dla wszystkich mamusiek i fasoleczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, fajnie ze na topiku codziennie pojawiaja sie nowe dziewczyny... i maj jest super miesiacem na urodzenie,od razu cieplutko, spacerki itd. Mysle, ze do konca 4 miesiaca pochodze do pracy,no ale to tez zalezy czy dam rade, i jak sie bede czula, a potem urzadzanie dziecinnego pokoiku, kupowanie wyprawki itd..juz chodzilam i patrzylam na ciuszki..sa takie sliczne. Mam pytanie, chodzicie prywatnie do lekarzy, czy na kase chorych? Musze sie przyznac, ze troche spanikowalam i zaczelam chodzic do prywatnej kliniki, tak na wszelki wypadek, za niedlugo bede miec 30-tke, a to pierwsze dziecko, i troche sie boje ewentualnych komplikacji. Mam nadzieje zecz jasna ze wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też miałam chodzić prywatnie z racji mojej zagrożonej ciąży, ale odzazało się ze muszę iść na wizytę co 2 tyg! no i nie dałabym rady finasowo i chyba będę chodzić do tego samego lekarza trochę prywatnie trochę do przychodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodze prywatnie, głównie dlatego że na kase chorych przyjmują w godzinach mojej pracy. Zresztą moja gin jest super, za USG, badania i cytologie zapłacialam 80 zł. za zwyklą wizyte bez cytologi to będzie 50 zł raz na miesiac nie nie majątek. Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej! Witam wszystkie dziewczyny. Widzę że wszystkie jeszcze spią a ja już dawno na nogach nie mogę spać. Czytałam wczorajsze wypowiedzi na temat L4. Ja chcę pracowac jak najdłużej. Mam super szefa który ciągle mnie podpytuje kiedy planuję dzieici. Jeszcze mu oczywiście nie powiedziała. Zrobię to kiedy lekarz potwierdzi. Ja i tak mam okreslony zakres pracy więc jeżeli narobię sobie zległości to będę odrabiała po macierzyńskim. Ale ja lubie to co robię. O boże jak się rozgadałam. Muszę lecieć obowiązki wzywaja wpadnę później kiedy będziecie pić poranną kawę. A właśnie pijecie kawę czy zrezygnowałyście z tej przyemności. Słyszałam różne opinie na te temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płaciłam za pierwsza wizyte prywatnie tylko 30 zł. Podobno troszke jest coś tam finansowane. Zrobił mi odrazu cytologie USG i wszystko jest w normnie. Powiedział też ze mam nadrzerke, a ta babka u ktorej bylam to powiedziala, ze jej nie mam tylko jakas taka wydzielinke grzybicza. I komu tu wierzyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
ja też idę prywatnie wizyta 60 zł i nie wiem czy dodatkowo trzeba będzie zapłacić za USG i inne badania ale na pewno tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie. Ja dzisiaj tez idę do lekarza. Chodzę prywatnie do tej samej babki juz od trzech lat. Wcześniej oczywiście po receptę na pigułki, a teraz przekarzę jej tą dobrą wiadomość. Napewno sie ucieszy bo po tylu latach zdążyłyśmy się nieco zaprzyjaźnić. Chodzę do niej bo ona normalnie pracuje w szpitalu i u niej na oddziele zamierzam urodzić mojego bobasa. A wizyty nie są przecież takie drogie ja z cytologia płacę 70 zł. Nie wiem jak to będzie z usg, chyba bedę mysiała się do niej do szpitala przejechać, bo nie zauważyłam by miała aparat w gabinecie. Przynajmniej to na kasę chorych zrobię no i może jeszcze inne specjalistyczne badania, jeżeli będzie trzeba. Ale to pewnie później, kiedy dzidzia bedzie większa. Chciałam się was zapytać co myślicie o usg 3d. Ja takie znalazłam w Krakowie, kosztuje troche ale chyba warto zobaczyć swojego dzidziusia zanim sie narodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga28
Witam wszystkie Majówki!!!!!!!!!! Ja rodzę w marcu, ale przeglądam wasz topik żeby poczytać jak przechodzicie czas który ja mam już za sobą. Z nabieraniem kilogramów się nie spieszcie, bo potem będzie to wszystko bardzo trudno zgubić. Ja jestem już w 14tc i przytyłam zaledwie 1kg. Tyle mi wystarczy. Mój gin twierdzi że bardzo dobrze, wszystko rozwija się książkowo a przytyję bardzo mocno od połowy 6 miesiąca. Do 15kg to norma i 10kg straci się zaraz po porodzie (dzidzia i wody płodowe). Efcik - teraz informacje dla Ciebie, ale napewno przydadzą się i innym. Pracuję jako księgowa i robię również płace i mogę Ci trochę wyjaśnić. Urlop wychowawczy przysługuje zawsze jeśli ktoś pracuje na umowę o pracę, ale......... Płatny wychowawczy przysługuje tylko wtedy jeśli złożysz wniosek o zasiłek rodzinny i dochody z Urzędu Skarbowego za zeszły rok Twoje i męza i z wyliczeń będzie wynikać, że nie przekraczacie kwoty 504zł na członka rodziny (już z dzieckiem), ale nie brutto tylko po odjęciu składek społecznych i zdrowotnych. To zostanie policzone za Ciebie w miejscu które będzie Ci miała wypłacać wychowawczy. Jak przekroczysz tą kwotę to nie będą Ci się należały żadne pieniądze. A nawe jeśli nie przekroczysz to i tak nie dostaniesz swojej pensji tylko 400zł przyznane ustawowo, więc nie wiem czy to się opłaca. Mi i mojemu mężowi te pieniądze nie przysługują bo przekraczamy tą kwotę i ja po macierzyńskim wracam do pracy, bo spłacamy kredyt za dom i z jedną pensją nie damy rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatia
witam wszystkie przyszłe mamusie! własnie mierzyłam obwód w pasie, mam 64, prosze o wpisanie do tabelki. Ja chodze do gina prywatnie, raz płace, raz nie płace, z tym ze zawsze musze miec kase, bo nie wiem kiedy wezmie. Ten gin to mojej siostry, pielęgniarki i połoznej kolega.Ostatnio jak byłam dał mi skierowania na wyniki , a ja zapomniałam sie zapytac , gdzie mam je zrobic. Bede musiała przedzwonic i sie zapytac. Moje piersi wygladają jak mapa samochodowa- ta najdokładniejsza! na brzuchu tez mam zyły, ale troche mniej.A co sie dzieje z waszym ciałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×