Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Gdzies mi wcielo calego posta, wiec napisze tylko, ze super, ze jest nas tak dużo i jak jeszcze pare dziewczyn dolączy to bedziemy miały potezny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, chciałabym do was dołączyć tak bardzo, jednak jest pewno ale...... z który będę borykać się do 22.09.Jeżeli nie macie nic przeciwko to rozpisze sie troszkę bo jest mi ciężko.Byłam we czwartek u gina(brak okresu, test wyszedł pozytywnie,bolące piersino i te plamienia!!!!) lekarz zrobił usg stwierdził, że to 4tc, nie mógł dostrzec zarodka, aż w końcu go zobaczył ma 2,5mm i powiedziłą mi, że on nie wie czy ciąża jast martwa czy żywa, przepisał mi duphaston, kazał leżeć i 22.09 przyjść na usg zobaczymy czy to ciąża martwa czy nie.Wiecie co przeżywam 2 tyg niepewności, czytałam o plamieniach na forumi nie są najlepsze rokowania.Tak bardzo się boję.To moja pierwsz ciąża.Życze wam abyście donosiły zdrowe dzidzie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki test wyszedł negatywny:-( lecz @ dalej nie ma temka 37..co sie dzieje..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatelka nie martw sie do 22 już niewiele czasu zostalo pisz do nas codziennie to czas ci szybcie zleci. Nie stresuj sie i odpoczywaj, bo najwazniejsza jest teraz Twoja dzidzia. abrusia ile dni ty juz jestes po spodziewanej @, może mialas przesunieta owulacje albo coś takiego i dlatego test jeszcze nie pokazuje. Może poczekaj jeszcze 2,3 dni i zrób nastepny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatelka nie martw sie, ja w poprzedniej ciązy byłam na USG w 5 tygodniu i nie było widać dzidzi tylko pecherzyk i gin powiedział ,ze to jeszcze za wcześnie, żeby dzidzie bylo widać. Wiec sie mocno nie martwilam ,a na nastepnym USG w 12 tyg już slicznie moja córcia fikała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta26 >> dziekuje :) wiecie mam usmiech od ucha do ucha :) mimo, ze tego nie planowalismy, tak ogolnie to wlasnie planowalismy slub, a tutaj takie szczescie :) ciesze sie, ze jest tki topik, gdzie mozna sobie pogadac, wymienic sie uwagfami i doswiadczeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ Roza_...................29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? matitka.................03.05.06...................?????..................????? Rosiczka................05.05.06...................????.................../???? Anic77...................07.05.06...................????...................???? Kaasia...................???????????....................???...................????? Majoweczka...........09.05.06....................0kg.................?????? agula-20................09.05.06.....................???..................????? a_motylek.............10.05.06.....................????..................????? julccia 27..............15.05.06.....................????...................????? Marta26...............12.05.06......................????..................????? jodełka................14.05.06......................0kg..................???? tatia....................20.05.06.....................????..................????? abrusia.................23.05.06.....................????..................????? muszka27..............25.05.06.....................????..................????? petra...................26.05.06.....................????..................????? Efciak..................???????.........................????...................????? Beatelka.................????????.......................???...................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efciak, ja sie ciesze podobnie jak Ty. Nie moge sie juz doczekac tego maleństwa, a najlepsze jest to, że wszystkie bedziemy rodzily w podobnym czasie, wiec bedziemy sie mogly na wzajem pocieszać i w kupie raźniej .Jak 5 z nas urodzi to i nastepnym sie uda. Wiec mam nadzieje, że do tego maja, to tabelka nie bedzie sie juz miescila na jednej stronie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anic77
Dzięki dziewczynki za gratulacje:) Efciak moje dzidzi też nie było planowane, ale oboje bardzo się cieszymy, że tak się stało. Ze ślubem poczekamy do narodzin szkrabka:). Po nowym roku mamy razem zamieszkać, na razie dzieli nas 80 km i tylko weekendy spędzamy razem:(, ale za to bardzo instnensywene te weekendy:). Moje Kochanie bardzo się o mnie martwi, 3 dni spędził w szpitalu przy moim łóżku. Teraz mam pewność, że to facet w 100% dla mnie. Jeśli chodzi o dolegliwości to też je mam, dziś była w pracy złożyć L4, 10 min drogi, a zmęczyłam się jak po maratonie.Być może to działanie duphastonu albo mdłości, które mnie męczą. Nie mam też ochoty na słodycze i jogurty, a przed ciążą je uwielbiałam:). Smakują mi za to rzeczy kwaśne i ostre. Dziś mamuśka robi leczo, zapach czuję na górze:)Muszę spędzić 2 tygodnie w domku, więc będę tu często zaglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie i gratuluję pozytywnych testów ❤️❤️❤️ Beatelka, jeśli możesz, powiedz coś więcej o tych plamieniach - jak to wygląda, jak się objawia? Boję się, że mogłabym coś przeoczyć, a tak będę bardziej wyczulona. Bo w sumie śluz w ciąży to coś normalnego, ale jak go odróżnić od plamień? A tak poza tym wreszcie spadł deszcz i temperatura trochę spadła, w końcu jest czym oddychać, więc i moje nudności mniej trochę dokuczają. Właśnie wtrąciłam opakowanie śledzików z cebulką i jestem wielce usatysfakcjonowana tym posiłkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam ,że lekkie plamienia w ciązy moga być spowodowane nadrzerka, a to nie ma wplywu na przebieg ciązy, oby to było coś takiego Beatelko. ******************************************************************************************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczko dzisiaj mam 30 dnień cyklu oststni cykl 26 dniowy cykle 25-28 dniowe sama niewiem nigdy tak bardzo@ mi sie nie spóźniał.dzisiaj jest 5 dnień..hmmm niewiem za kilka dni jak nie przyjdzie testuje dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno jak sie bardzo zceka n aciąze to owulacja sie czasami spóźnia, może tak jest u Ciebie. Zeby nie przegapić szansy (bo może jeszcze jej nie mialaś, skoro temp. wysoka) nie zaprzestajcie z mezem prób. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny macie racje,ze przyjemniej sie robi jak jest troszke chlodniej. Ja już nie moglam wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak... masz racje jodelka:) i miejmy nadzieje, ze maj nie bedzie upalny :) w 9 miesiacy to moze byc problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda, prawda. Ja swoją corcie rodzilam na poczatku sierpnia i nie było zabawnie. Od maja były potworne upaly.( Rodziłam w 2002r) Maj moze byc kwiecien czesto jest jeszcze chłodny wiec damy rade, a i dla dzidzi dobrze,ze troszke sie odchowa zanim przyjda mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję majóweczko , jodełko sissi za miłe przyjęcie i zainteresowanie moim problemem.Plamienia te wyglądaja jak śluz w kolorze delikatnie brązowym, na początku zauważałam tylko na papierze toalet, a póżniej na bieliźnie.To jest właśnie plamienie, chociaż kiedy delikatnie krwawimy lekarze również nazywają to plamieniem.Dodam,że lekarz wykrył u mnie torbiel na jajniku przy tym usg , dolał mi całkiem oliwy do ognia:(.Boję się kolejnej wizyty bo wszystko się wyjaśni.Chciał dać mi zwolnienieaby poleżeć ale ja wolałam wziąć tydzień urlopu żeby w pracy nie wiedzieli.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatelka, przynajmniej sie praca nie stresuj. Możliwe,że dostaniesz zwolnienie na caly okres ciaży i bedziesz miala z glowy, jeśli oczywiscie, mozesz sobie pozwolic na taka przerwe w pracy. Ja bym bardzo chciała zwolnienie, ale na razie nic sie nie dzieje wiec nie ma potrzeby. Póxniej jak bede zmeczona to spróbuje takie wydebic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka25
Witajcie Kobietki! bardzo chciałabym się do Waszego klubu zapisać! jestem w ciąży, a przynajmniej tak twierdzi test.jutro idę do gina potwierdzić tą wspaniałą wiadomość.Myślę, ze termin będę miała na połowę maja, więc jak najbardziej można mnie do tabelki dopisać :) na razie nikt nie wie, ani rodzice ani teściowie. chcę najpierw być pewna w 100%, ale już czuję że będzie dzidzia.niestety właśnie dopadło mnie jakieś wstrętne przeziębienie, i boję się łykać jakieś lekarstwa bez konsultacji z lekarzem. Może poradzicie jak leczyć katar,tak, żeby nie zaszkodzić maleństwu? to bedzie moje pierwsze, więc wolę chuchać na zimne. Beatellka- nie martw sie wszystko się ułoży.Pozdrawiam Was cieplutko, dam znać co powiedział ginek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ewelko, z miła checia dopiszę Cie do tabelki. Jak wrócisz juz od gina to napisz na kiedy dokladnie masz termin. Co do przeziebienia to też chetie sie dowiem jak sie je w ciązy leczy, bo ja jesienia zawsze jestem chora, wiec pewnie niedługo mnie dopadnie. Dziewczyny jeśli wiecie, to piszcie. :D ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ Roza_...................29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? matitka.................03.05.06...................?????..................????? Rosiczka................05.05.06...................????.................../???? Anic77...................07.05.06...................????...................???? Kaasia...................???????????....................???...................????? Majoweczka...........09.05.06....................0kg.................?????? agula-20................09.05.06.....................???..................????? a_motylek.............10.05.06.....................????..................????? julccia 27..............15.05.06.....................????...................????? Marta26...............12.05.06......................????..................????? jodełka................14.05.06......................0kg..................???? ewelka25...............??????????......................???...................???? tatia....................20.05.06.....................????..................????? abrusia.................23.05.06.....................????..................????? muszka27..............25.05.06.....................????..................????? petra...................26.05.06.....................????..................????? Efciak..................???????.........................????...................????? Beatelka.................????????.......................???...................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julccia 27
Cześć dziewczynki Byłam dzisiaj na usg :) wszystko jest w pożądku i oby tak dalej. Jest to 5 tygodni i trzy dni. Nie było tylko widać jeszcze bijącego serduszka, bo lekarz powiedział, ze jeszcze za wcześnie, ale myślę, że jak pójdę na kolejne usg to w końcu zobaczę to upragnione bijące serduszko :) I wtedy już będę trochę spokojniejsza. Pozdrawiam Was wszystkie gorąco i ściskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do tej ktora bedzie wiedziala
W-ta...pssst...jestes tu? Szukam i nie moge znalesc? Daj mi jakis znak ;-) Pssst?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jestem. Troszke sie pogorszylo moje samopoczucie bo od rana mi niedobrze. Może nie tak strasznie, ale mimo wszystko wolałabym czuc sie tak jak wczoraj. W piatek ide do mojego gina. Ciekawe co powie. Już sie nie moge doczekac . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki! Majóweczka nie chcę Cię martwić, ale mi właśnie odkąd zaczął się 6 tc zaczęło robić się niedobrze i tak trwa do dziś. Także chyba musisz zacząć się przyzwyczajać do takiego samopoczucia ;) Beatelka dzięki za wyjaśnienia na temat plamień, kurcze ale trzeba być czujnym, trzeba obserwować swój organizm \"ze wszystkich stron\". Ja już jutro do gina, wreszcie będę miała usg (pierwsze), zaczynam trochę się denewować, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i zobaczę bijące serduszko mojego Maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie uroki tego stanu ;) Mnie piersi bolą od dnia spodziewanej @ ale już się przyzwyczaiłam do tego odczucia i da się z tym żyć. Gorzej z tymi nudnościami, ale \"damy rade\"!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, w pracy nie moge sie ostatnio skupić na tym na czym powinnam. Wiec postanowiłam wpaść na chwilkę znalazłam fajny sposób na depilacje, próbowałam bardzo skuteczny nie zostawia czerwonych kropek i prawie wcale nie boli. Jak znajde ten temat to wkleje. Poza tym naturalny wiec w ciązy jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" ey! Chciałabym wam przedstawić sposób na tanią i prostą depilację cukrową. Jest ona w Polsce bardzo słabo znana, wykonuje się ją w gabinetach kosmetycznych, ale równie dobrze możemy ją wykonać w domu. Ten sposób jest od wieków stosowany i udoskonalany przez kobiety na Bliskim Wschodzie. Tam kultura nakazuje kobietom całkowitą depilację ciała (oprócz głowy oczywiście, choć wąsik też), a przy ślubie kobieta ma obowiązek obiecania, że będzie zawsze \"gładka\", tzn. także całkowite, głębokie bikini. Kobiety tam depilacje zaczynają jako młodziutkie nastolotki, a depilacja cukrowa tak osłabia włosy, że z czasem one w ogóle znikają! No, nie po 2,3 latach, tylko jak kobieta zaczyna się starzeć. Z depilacją wiąże się tam wiele tradycji. Kobiety zawsze urządzają sobie depilacyjne \"party\", gdy wraz z przyjaciółkami wspólnie się depilują, plotkując i rozmawiając przy tym. Na te spotkania oczywiście zakaz wstępu mają mężczyzni i dzieci. Przygotowanie pasty to koszt poniżej 1,50zł, praktycznie wszystkie składniki mamy w domu. Z podanych przeze mnie proporcji wychodzi 2/3 słoiczka pasty, co powinno starczyć nawet na rok! Potrzebne jest : *1/2 cytryny z tego wycisnąć sok) *szklanka cukru *1/2szklanki wody Bierzemy mały garnuszek, łączymy wszystkie składniki i zaczynamy gotować na małym ogniu. Uwaga: podczas gotowania absolutnie nie można zmieniać wielkości ognia! Trzeba czas od czasu zamieszać, najpierw, by roztopił się cukirer, a potem tylko tak profilaktycznie. To wszystko ma gotować się minimum 0,5 godziny, ja gotowałam swoją paste 35 min. Podeczas gotowania pasta będzie zmieniać kolory. Ostateczny kolor będzie jak ciemny miód, karmelowy. Przy końcu gotowania pojawią się bąbelki, które będę wychodzić na powierzchnię. Konsystencja i zapach mają przypominać miód. Gotową paste zlewamy do słoiczka (trzeba uważać aby się nie poparzyć!) i zostawiamy do ostygnięcia. Wystygnięta pasta jest twarda jak kamień i dobrze jest wstawić słoiczek do miski z gorącą wodą, aby trochę rozmiękła. Chcąc przystąpić do depilacji, trzeba wziąść ilość pasty odpowiadającej wielkości małego orzecha włoskiego. Karmel trzeba rozrabiać w dłoniach tak długo, by z przejrzystego zmienił kolor na matowy. Jeżeli zaczniemy depilować skórę za mało rozrobioną masą, to może mocniej boleć i pojawią się trudnaści w rozprowadzaniu. Rozrobioną paste nanosimy na skórę np. łydki, pod włos, tzn. od stopy w kierunku kolana. Wygładzamy kilkakrotnie też w tym kierunku. I teraz w przeciwną stronę (od kolana do kostki) ściągamy pastę, formując jakby taką kulę. Teraz przenosimy paste na inny kawałek łydki i od początku (UWAGA ! NOGA MUSI BYĆ SUCHA I NIE POSMAROWANA ŻADNYK KREMEM CZY BALSAMEM)... Jeżeli za jednym razem nie odejdą wszystkie włoski, to oczywiście zabieg można powtórzyć. Paste robimy z naturajnych składników,więc napewno u nikogo nie wywoła objawów uczulenia, w dodatku pasta przykleja się w przeciwieństwie do wosku do włosków, a nie do skóry, dzięki czemu ból jest nieporównywalnie mniejszy. Pasta nie zawiera środków chemicznych, więc nie podrażnia i nie niszczy naskórka jak wosk, może być wiele razy nakładana na tą samą partię skóry. Jeżeli na skórze pozostaną resztki pasty, albo coś nią ubrudzimy, to pasta natychmiast schodzi zamoczona w letniej wodzie. Wszystkim polecam ten pomysł-co prawda jest dość czasochłonny, ale pomyślcie ile kasy wpakowałyście w różne kremy, żele, woski, maszynki!!! Aha i informacje praktyczne: pasta usuwa już 1-mm włoski, efekt pozostaje na ok. 6 tygodni(!). \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×