Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Hej Kinia nie uwierzysz, ale wczoraj myślałam sobie o Tobie..co słychać i jakie cudo urodziłaś.. fajnie, że znowu wpadłaś.. Gdzie rodziłaś? ja w Narutowiczu. też dziewczynkę :) Dziewczyny- miałam Wam to samo napisać co Grzywa- absolutnie nie sadzajcie dzieci....nawet jak się do tego garną, bo później możecie mieć mega problem z krzywym kręgosłupem i innymi przykrymi konsekwencjami..ostrzegam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA NIE SADZAM.nIE ZNAMSIĘ DUŻO NA DZIECIACH, ALE WYDAJE MI SIĘ,ŻE JAK BĘDZIE JUŻ NA TO GOTOWY TO SAM SOBIE MALUSZEK USIĄDZIE :-) QASSANDRA🌻 Grzywa🌻 Biedroneczko🌻 jak tam w szkole i co u Julki?? buziaczki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROPIEJĄCE OCZKA
to może być oznaką gronkowca. Sprawdź pod tym kątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPIEJĄCE OCZKA dzięki wyobraż sobie,że to ostatnio mnie nęka :-( wyglada to tak,że na początku były mocno zaropiałe a teraz to okolica oczu jest zaczerwieniona- ale tylko w jednym oczku i ciągle łzawi :-O jutro idziemy do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mam pytanie do wszystkich dziewczyny i kobietki ja kupiłam pościel dla Małego-taką tradycyjną i tu moje pytanie czy na zimę ma być ta sama pościel?? w domu mam średnią temp 21-22 st ale nawet teraz ja śpię pod grubszą kołderką niż mój Synuś czy nie powinnam dać czegoś grubszego?? no i czy są jkeiś grubnsze pościele dla Maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brydzia... Optymalna temperatura dla malucha to 20C Ja mysle ze kołderka i padac bawełniany na zimę wystarczy (jak sie obudzi to na 100% się odkopie:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Hello 🖐️ Piatek, piątek, piątek!!!!!!! Hurra!!!!!!!!! A wiecie co to znaczy?????? Teraz całe dwa dni tylko dla mnie i dla Niunii :classic_cool: A cwaniara z niej taka, że szok. Dopóki tata jest z nia u babci to marudzi jak jest spiaca, ale jak tylko wyjedzie do pracy i nie zdąży dojechac na miejsce, a ma tylko 4 km, to babcia dzwoni że Bunia już śpi grzecznie w łóżeczku 😴 A jak jest z nami w domu, to ani mysli o łóżeczku i najchętniej by mojego cycka w buzi trzymała do zaśnięcia :-P Witaj Kinia po długim czasie. Dla Julkii 🌻 Pisz jak najczęściej co tam u Was..... Brygidko---niczym się nie przejmuj i zdja relacje po wizycie. Dla Aronka 😘, a dla Ciebie 🌻 Pozdrowienia dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ależ mi sie ciepło na sercu zobiło że mnie jeszcze pamiętacie. Miło Qassandro że o mnie myslałaś, ja o was też cały czas myślałam, aż namówiłam męża na kredyt i zakup kompa. Muszę się wam przyznać, że mi was strasznie brakowało a szczególnie w trudnych chwilach których pod koniec ciąży miałam sporo. ale od poczatku wszystko wam opisze. Cały maj przeleżałam w szpitalu bo mi sie za wysokie ciśnienie przyplątało, mała ilość wód płodowych i coś tam jeszcze po łacinie, mała urodziła się 24 czyli w terminie poród wywołany, przez to moje ciśnienie nie chcieli czekać, ale za to ja szyciej urodziłam bo cała bolesna zabawa trwała tylko 8 godzin, czyli jak na pierwsze dziecko to podobno szybko. Rodziłam na Galla w Krakowie i jestem strasznie zadowolona czułam sie tam jak w hotelu a nie w szpitalu. Wiem co mówię spędziłam tam miesiąc przed porodem i dwa tygodnie po bo Julce sie zakarzenie bakteriami z zielonych wód przyplątało. To podobno dlatego że miałam ich za mało. Ale na szczęście wszystko z moją dzidzią w pożadku, właśnie rozrabia koło mnie na leżaczku. Co do sadzania dziecka to można nasze szkraby do tego zachęcać ciągnąc za łapki az usiądą tak ćwiczy im się mięsnie. Moja Julka juz próbuje podnosić głowę robiąc na okrągło brzuszki ale lekarz mi powiedział że to normalne wiec jej na to pozwalam. Na razie tyle odezwę się popołudniu, a teraz uciekam na siłownię zgubić pare dodatkowych kilogramów po ciąży. Narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobitki Witaj Kinia i gratulacje choc troszke po czasie:) A co z pozostałymi majóweczkami kilka jest takich co zamilkły i ani widu ani słychu ;) Mój skarbek miał dzisiaj pobraną krewke bo ma mieć zrobiona morfologie . Wiecie co zadziwia mnie to moje dziecko takie dzielne to chyba po mamie;););) elinova ty sie cieszysz że już piątek wcale ci sie nie dziwie jak będzie następny piątek to ja tez będe się czieszyć jak szalona . Ale do tego czasu jeszcze daleko a w poniedziełek praco witaj 😭 😭 Zaraz jedziemy na grzybki to ostatnia szansa bo potem to tylko dom praca iszkoła Miłego dnia Wam zycze kochane i dzieciaczką też :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
Dzień dzień :) Dzisiejsza noc była u nas nareszcie nieco spokojniejsza od poprzednich. Młody też się wyspał, i teraz też zbiera mu się na spanie. Co prawda od rana walka byka z parowozem, czyli ja usiłuję młodemu wyczyścić nos a wzamian obrywam małą piąstką ;) Jak poszliśmy wczoraj do lekarza, to M. dostał inne krople, do tego paracetamol co 8 h, najlepiej na noc, no i dziś już lepiej. No i lekarka fajniejsza, dużo bardziej konkretna, ufff.... A co do szyi... Qassandra!!!! Proszę, zapytaj mamy jakie są szanse uniknięcia operacji u dziecka, jeżeli wykryto u niego kręcz, a na rehabilitacje ma się około 8 miesięcy???? Bo taką operacje wykonuje się u dzieci w okolicy 1 roku jeśli rehabilitacja nie pomoże. Narazie wierze, ze coś to da. W poniedziałek, albo wtorek czeka nas pierwsze spotkanie z rehabilitantem. Podobno dobry jest. Zobaczymy. Mada!!! A jak tam paluszek Makarego???? Kinia!!! To widze, że mój krolewicz ma rówieśniczkę, tyle, że nie Romeo a Mati ;) O której urodziła się Twoja Niunia? Eli!!! Prawda, że piątki są najpiękniejsze ;) Jak siedzimy z młodym prawie cały tydzień sami w domu, to dobrze, że tata ma 2 dni wolnego, nie? A tak wogóle, to Mati miał swoje pierwsze imieniny wczoraj, ja z tego wszystkiego zapomniałam o jakimś prezencie, ale Tomek stanął na wysokości zadania. Aż mi się cieplutko na sercu zrobiło :) Ok, zmykam do tego mojego chorowitka 🌻 Buziaki i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia!!! Ja tez cie pamietam i duzo razy zastanawialam sie co u ciebie slychac! Dziewczyny.. wyjezdzam dzis na tydzien do mamy, ale bede miala net. W ogole, tyle mam tekstow do tlumaczenia na ten tydzien, ze to masakra... instrukcje obslugi regulatora cokolu nasciennego dla uzytkownikow i fachowcow, komunikaty wyswietlacza modulu obslugowego do kotla kondensacyjnego... 30 stron do niedzieli... Ale musze, bo juz obiecalam :-( pewnie po nocach bede to robic, bo w dzien nie zawsze sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Lucky---no to będziesz miała pracowity weekend. Powodzenia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny-muszę zaprotestować- nie tylko z troski o kręgosłupy Waszych dzieci, ale również z tego względu żebyście nie miały później problemów i wyrzutów do siebie.. Sadzać dzieci, ani pomagać im w tym jeszcze NIE WOLNO!!! Podnosząc dziecko za rączki do pozycji siedzącej jest ćwiczeniem sprawdzającym mięśnie karku i grzbietu a nie sposobem na wyćwiczenie siedzenia. Dzieci siadają znacznie później..nawet jak się do tego garnie nie należy je sadzać. Neurolog i rehabilitant powie Wam to co ja.. Ja całe swoje życie obracam się wśród dzieci które są rehabilitowane niekiedy właśnie z tego błahego powodu, że rodzice za wcześnie chcą coś osiągnąć... Odradzam Wam takie siadanie!!! oczywiście zrobicie co uważacie, ale nie mogę tak siedzieć cicho jak wiem o czym mówię. Rehabilitanci i wysokiej klasy specjaliści neurolodzy odradzają też leżaczki i nosidełka, i karuzele. Pomyślcie o kręgosłupach Waszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :-) miło czytać jak coś piszecie :-) a ja mam prośbę: napiszcie mi proszę ile razy robią wasze dzieci kupki a ile dni np nie robiły Mój synek ciągle na piersi, ale wczoraj ani dziś jeszcze kupki nie ma :-( martwię się jak cholera :-O Grzywa pamiętam ,że też miałas taki problem. Czy jabłka pomogły i ile Twoj Zuzia nie robiła kupki?? Widzę jak się pręży i próbuje, a w pampersie nic :-( Qassandra masz pełną rację, popieram 😘🌻 Luckylady no to wyjazd do mamy pewnie pomoże Ci się uporać z tłumaczeniem :-) Gabryś do babci, a mamusia będzie pracować.Kiedy jedziecie do Chorwacji :-)??? malinow-a mam nadzieję,że opracji się uniknie, a rehabilitacja pomoże!!! ćwiczcie dzielmnie i będzie dobrzem, trzymam kciuki co ja mam zoribć by Mały zrobił kupkę ????? dziś popołudni idę do lekarza i zobaczę co powe na oczko przepraszam za błędy teraz i na potem , ale piszę zawsze na szybcika.Mam nazieję,że mnie zrozumiecie co napisałam :-O??? bierdonka😘 uściski dla Was Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewuszki właśnie wróciłysmy ze spacerku w Krakowie fantastyczna pogoda. Moja Julka zjadła obiadek i poszła spać więc mam troche czasu dla siebie. Mada lena nie mam juz starego numeru gg bo mi ktos podczas mojej nieobecności wywalił gg z kompa w pracy świnie po cudzych komputerach grzebać, ale zainstluje sobie w tym domowym i zaraz przekarzę wam numer to jakby któraś miała ochote coś napisać to zapraszam. Mam pytanie wiecie coś na temat wzmożonego napięcia mięśniowego bo moja mała niby to ma tak twierdzi lekarka z przychodni a nasz pediatra mówi że nic u małej takiego nie widzi więc ja już głupieję. jakby któraś wiedziała coś na ten temat to bede wdzieczna za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
Kinia!!! Córka znajomej to ma. Ja co prawda nie wiem jak WNM sie do końca objawia, ale też powinno się to rehabilitanteować. No i neurolog z tego co wiem. Czasem mięśnie są tak napięte, ze potrafi dziecko wygiąć do tyłu. Przykre to. Jak się dowiem, to napiszę. Liczyłam na to, ze może to będzie u Mateusza, ale u niego to inna sprawa :( Buuuu... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpisauje sie pod Qassandrą... Mnie rehabilitantka powiedziała dokładnie to samo. Zuza tez sie garnie do siadania. Podnosi głowę z ramionkami, ale nie wolno mi jej sadzać. Karuzelę też musiałam zlikwidować:( Brydzia... Nie martw sie głuptasku:) Na cycu to tak czasami bywa. Czasami dzieciaki na piersi robią kupkę raz w tyg. No ja zjadłam jabłka, ale wątpię zeby to to miało wpływ. Zuzka zrobiła kupkę chyba na 4 dzień. Była WIELKA!!!:D Nie martw się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida u mnie było tak, że Gabi też czasem nie robiła kupki 2 dni, ale zazwyczaj w 3 dniu już zrobiła. Za pierwszym razem się wystraszyliśmy i wywołaliśmy termometrem, ale to było tylko raz, później jak poczytałam, że to całkiem normalne, to czekaliśmy aż natura sama zadziała i zadziałała. Zaobserwuj tylko kolor i konsystencję kupki jak już ją Aron zrobi. Malinowa_26- ok, spytam się Mamy i dam Ci znać. Kinia- wzmożone napięcie jest pewnego rodzaju zaburzeniem pracy mięśni, ale to nic poważnego, czego nie można byłoby wyprostować. Powienien zbadać Julię neurolog, i z pewnością będzie stymulowana metodą Vojty. Idź do pediatry i poproś o skierowanie do Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego na Prochowej 12, tam Ci pomogą. z całą pewnością polecam ten ośrodek. Daj znać jak już będziesz po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>>Qassandra A my już od dziś nie wyzwalamy tej strefy sutkowej. Z karkiem mi mięśniami jest juz ok:) Teraz pracujemy nad miednicą Zuzki. Robimy teraz ćwiczenie w pozycji na brzuszku, swoimi żebrami trzymam główkę i wyzwalam strefę łokciową i przy piętce. Pośladki mają się spinać. Za dwa tyg idę do specjalisty od wad rozwojowych w Promyku i on zadecyduje czy robimy przerwę i obserwujemy, czy ćwiczymy dalej:) Według mojej rehabilitantki, to te dwa tyg wystarczą żeby miednica wysunęła sie do przodu i za dwa tyg będzie koniec:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest KUPA, a nawet dwie martwiłam się bo Mały prężył się od rana i nie umiałam mu pomóc :-O za to popołudniu zrobił dwie kupy konsystencja bardziej gęsta niż jajecznica o kolorze żółtym taka gęsta papka czy to dobrze?? pierwszy raz widzę u niego gęściejszą kupę :-( nie było kupy problem, jest kupa znów mam problem :-O jakaś problemowa jestem byłam u lekarza z oczkiem i powiedziała by pójść do okulisty dla dzieci stwierdziła albo neuralgię tak na oko :-( albo alergię ale objawy jakie przeczytałam w necie nie świdczą o tym by miał tę chorobę to ucisk na jakiś nerw on nie ma bólu jedynie łzawi mu oczko no i ta choroba jest u osób powyżej 60 roku życia przeważnie ko0biet.To są jakieś napady bólu prawdopodobnie nie do wytrzymania, a mój synek tak nie ma.Poprostu łzawi i ropieje mu oczko. Może też być tak,że ma alergię bo mój Synek z oczkiem najwięcej problemów ma na podwórku :-O w domu odkąd jest lepiej.tych kropli już nie używam. a przymywam rumiankiem i widzę,że jest l;epiej pozdrawiam spanikowana Brygida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa gratuluję postepu w ćwiczeniach i trzymam kciuki by na tym się skończyło i potem luz blus bez ćwiczeń.Ty też pewnie będziesz spokojnijejsza :-) pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Qassandro ja właśnie na Prochowej sie dowiedziałam że Julka ma nie duże co prawda ale jednak wymagajace rechabilitacji napięcie mięśni. zostałam tam skierowana zaraz po wyjściu ze szpitala bo małej było w brzuchu tak ciasno, że miała przykyrcz rączek. Zaczeliśmy jej rechabilitację kiedy miała niecały miesiąc, łapki juz prawie w pożadku ale na ostatniej wizycie kontrolnej po badaniu terapełta stwierdziła że ma zaburzenia mięśni bo nie robi niektórych rzeczy tak jak powinno 4 miesięczne dziecko. Troche sie wystraszyłam bo przeciez do tej pory było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia... hmm.. ciekawe, co niby jest nie tak... jak tylko bedziesz wiedziala, daj znac, napewno znajdzie sie rada. Brygidko.. nie wiem jeszcze gdzie pojedziemy, ale raczej wlasnie do chorwacji. Co do kupek... chyba sie zalamie...bo sa co 8-10 dni. To zaczelo sie dziac ok. 2 miesiecy temu. Do tego czasu byly po 7-9 razy dziennie. Pozniej raz dziennie, raz na 3 dni, raz na 5 dni, az teraz nawet co 9!! Przy tym konsystencja jest ok, choc sa coraz gestsze, ale nadal papkowate. Maly wyglada na to ze czuje sie dobrze, ma miekki brzuszek, a kupke robi bez wysilku. Jednak uwazam, ze to za rzadko!!! lekarz oczy otwieral, ale uznal, ze tak moze byc :-( moze zmienie lekarza. PS. Maly w ogole jeszcze nie chorowal. Wydaje mi sie, ze ma sie dobrze, ale te kupki mnie martwia :-( PS Jestem u mamy, a T. jutro wybywa na wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinow_a 26.. moj syn mial kręcz szyji .. po zlym ulozeniu plodowym i porodzie posladkowym ..dodatkowo kręcz poglebiony przez poparzenie obojczyka .. rehabilitacja trwala ok 6 miesiecy ..cwiczenia u rehabilitantki .i w domu .. stan byl powazny ..wszystko idealnie wrocilo do normy .. Nie martw sie ..nie zgadzaj sie na żadna rehabilitacje .. Przeczytalam tylko ostatni twoj wpis ..jak chcesz pogadac to pisz do mnie na czerwcowkach .. Pozdrawiam :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..Boze ..ale walnelam ..mialo byc ..\"nie zgadzaj sie na zadną operacje .\".. a nie rehabilitacje ..sorki ..zmeczona jestem ..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sobotni poranek🖐️ Widze że u nas jeszcze nikogo nie ma śpice :) Ja uciekam do mojego babla musze się nim nacieszyć .No i troche posprzątać :( Miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Trochę mnie nie było, ale już jestem. Wczoraj wróciliśmy w krótkich „wczasów” na Słowacji. Trochę pozwiedzaliśmy, pokąpaliśmy się, można tak powiedzieć, bo kąpała się córka i mąż, a ja z synem „warowałam” pod termami.....no cóż, kiedyś to sobie odbiję..... ale mieliśmy super wypoczynek, przede wszystkim święty spokój, no dosłownie nie mogliśmy uwierzyć razem z mężem, że może być aż taki spokój...wychodzimy pierwszego dnia na spacerek, a tu żywego ducha.....no cisza jak makiem zasiał, nawet koło domów nikt się nie krzątał...tylko jakiś kot przechadzał się smętnie po ulicy..... ale super!!!! Dojazd był trochę utrudniony, bo wyobraźcie sobie, dwa wózki muszą się zmieścić, do tego kupa bagaży, choć to tylko na 5 dni....ale musi być.....mleczko, kaszka, butelki, nocnik itd., itp....więc JA między dwoma fotelikami na tylnim siedzeniu...oj Boziu ale mnie pupa bolała...całe szczęście, ze to tylko 4 h jazdy....ale warto było.... Któregoś dnia wybraliśmy się do Słowackiego Parku Narodowego, super cisza, co prawda droga asfaltowa, ale idziemy i idziemy już ponad godzinę i dojść nie mogliśmy do schroniska, a tu dość stromo.....ja pchałam wózek z Kacperkiem, mąż co chwila niósł Paulinkę na plecach, ale już nie mogłam.......wróciliśmy się z powrotem..... do teraz bolą mnie plecy i pupa od pchania tego wózka...na blogu zamieszczę zdjęcia, a raczej poproszę Brygidkę o zamieszczenie... Co do siadania dzieciątka, to też tak uważam, że nie powinno się jeszcze sadzać, co prawda parę grzeszków w tej kwestii mam, ale dość...trochę się wystraszyła....nie ma!!!! Jeszcze sufit!!! - Brygida – jeśli chodzi o kupki to Kacperek również robi jedną, no max dwie kupki dziennie, lub raz na dwa dni. Raz mu się zdarzyło, że zrobił dopiero na 3 dzień. - Pozdrawiam wszystkie mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej kobitki co tu tak pusto? Wiem ładna pogoda to wszystkie na spacerek poszły, my zaraz tez idziemy tylko czekam az mała się obudzi bo bedzie głodna. nakarmimy się i do parku trzeba wykożystać ostatnie promyki słońca. Odezwe się wieczorkiem narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brygid-26
jak chcecie zobaczyć jak Emcia z swoją Rodzinką odpoczywała to wpadnijcie na mój blog :-) emncia pewnie fajnie było :-) pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×