Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Idzie misio... Idzie słonik... Idzie lalka... No i konik... Wszyscy razem z balonami... Z najlepszymi życzonkami... Bo to dzień radosny wielce... Masz już jeden roczek więcej Wszystkiego naj KOCHANY MAKUSIU ❤️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć My dzisiaj cały dzień na dworku . Najpierw zabawa w piaskownicy a potem szaleństwo z psem . Po obiadku pojechaliśmy do prababci a tam cały czas na łonie natury chyba z 5 kilometrów dzisiaj zrobiliśmy . Ale było fajnie czemu ta niedziela tak szybko mineła i jutro znów do pracy . Podsumowując dzisiejszy dzień bardzo miło nam upłynoł . Teraz młody szkudzi po całym domu ten to jest nie do zdarcia . Zaraz muszę go zgarnąć do kąpieli i spać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochany Makusiu... Wszystkiego słodkiego, kolorowego, grającego, uśmiechniętego i wszystkiego naj... naj... najlepszego!!!!!!!!!!!! 🌻🌻🌻😘😘😘 Dziewczyny... z tym wklejaniem tekstów z przed roku, to świetny pomysł!!! Łza się w oku kręci❤️:) Zmusiło mnie to do odkopania fotek z tamtego czasu... właśnie oglądałam zdjęcia robione kilka godzin przed rozpoczęciem akcji:) Na imprezie byłam wtedy:D To były niepowtarzalne chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez składam najserdeczniejsze zyczenia dla Makusia z okazji 1 - wszych urodzin!!!Makuś - sto lat ,sto lat ,żyj nam sto lat w zdrowiu ,szczesciu i radosci oby na twej buzi zawsze był usmiech od ucha do ucha- tego zyczy ci wirtualna ciocia i kolezanka Ola!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi Makusiu, wszystkiego najlepszego w pierwsza rocznice urodzin!!! Duzo zdrowia, radosci, swobodnego urwisowania i zeby mamusia nigdy sie nie na ciebie nie denerwowala! 😘😘😘 Mada, pisz jak tam impreza i tort!!! Dobranocka Majoweczki 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie na początku tygodnia Ja już zdążyłam posprzątać wstawiłam pranie i jeszcze jedno okno dałam rade umyć .Zanim Kamilek się obudził :).Teraz jest bardzo zajęty spryskiwaczem do kwiatów coś mu opowiada to ja mam chwilke do poczytania sobie kafe . Chociaż od mich ostatnich odwiedzin dużo tu nie przybyło . Cześć Grzywciu gdzie ty się ukrywasz że tak rzadko się tu pojawiasz . Mada jak tam po imprezce napisz nam coś Pogoda zapowiada się wspaniale pewnie młody znów cały dzień spędzi na harcach na dworku ;). Temu to dobrze . Miłego dnia Wam życzę 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09:46 Maja 24 Cześć gdzie sie podziewacie wszystkie rodzicie czy już na spacerkach .Bo o spaniu to nie ma mowy pogoda rewelacyjna przynajmniej u nas. Mam nadzieje że u was tez jest tak pieknie.Pozdrawiam MIłEGO DNIA PAPA 10:05 Fampirek Witam mamuśki Co u Was slychać? Pogoda jest przesliczna.. Pozdrawiam 10:41 amber-ania Ja jestem Właśnie ide na mały spacer do sklepu a około 14 ide nad morze powdychać świeżego powietrza i pospacerować żeby poszło szybciej Miłej niedzieli wam życze 10:44 amber-ania Fampirek a jak córcia? ale ci zazdroszczee,tego ze juz jestes po i tego że masz córcie 14:13 gaga26 Hej! Witam w większym gronie. Emcia nie miałyśmy okazji się poznać ale gratuluję i zazdroszczę że juz po i że moasz maleństwo przy sobie. Amber ty mnie nawet nie denerwuj bo nie wyobrażasz sobie jak ja tęsknię za morzem . Nawdychaj się jodu i za mnie. A jak pozostała brygada żadna się nie szykuje? U mnie jutro malowanie kubusia puchatka w pokoiku małego już nie mogę się doczekać. 15:07 malinow_a 26 Dziewczynki kochane!!!!! Witam, jeszcze jesteśmy 2w1 . I dołączamy się do życzeń dla Emci. Szczęsciara. Ale jest się czym cieszyć!!!!!! Ja dzis spakowałam torbę do szpitala Wczorajsze polowanie na wózek i łóżeczko zakończyło się sukcesem , w końcu nie jestem aż taka wybredna hihih Rzeczy juz zamówione, i pan powiedział, że jak się tylko dzidziuś urodzi, to żeby do niego zadzwonić, a on natychmiast sprowadzi od producenta, i jak sie da, to jeszcze z ceny opuści. Upiekliśmy tym samym dwie pieczenie przy jednym ogniu Tak mniej więcej wygląda wózek, wersja niebiesko granatowa: http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=93404 351#photo tyle, że jak sobie w necie pooglądałam to mi się jeszcze spodobała żółto granatowa wersja kolorystyczna. Łóżeczko też zamówiliśmy, mój mąż postawił na swoim i będzie: http://www.klups.pl/szablon.php?z=23&t=lozeczk a&p=lozeczka tyle, że w wersji sosna. Materac też już zaklepany Z dostawą do domu hihi Pełna obsługa... A tak poza tym, to baaardzo chciałabym być dziś gdzieś w górach, aż mnie roznosi, taka ładna dziś u nas pogoda. Pozdrawim Was cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16:50 biedrona29 Czołem dziewczynki Pozdrawiam wszystkie mamy niecierpliwie wyczekujące swoich maluszków Pomyslcie, ze to juz tuz, zuż.... Ja sie czuje dzisiaj fatalnie Skurcze zanikły, ale nie moge patrzec w lustro! Strasznie zmieniłam sie i czuje ze cos sie kroi Z niecierpliwoscią wyczekuje, kiedy zacznie sie wszystko Tak sobie to wymysliłam, ze jesli bedziemy wyczekiwac skurczy z niecierpliwoscią, to łatwiej bedzie znieść ból... Niech juz boli i niunia niech bedzie kolo nas... To moje marzenia na ten tydzien Całusy! Qassandro!Pozdraiwm Cie bardzo _acha! Całus dl aJUlki Grzywa! Kiedy sie opublikujesz, Ty nasza slicznotko Malinowa! Gratuluje zaradnosci Amberka i Eli! ja też chce nad morze !!!! Dziewczynki! Badzcie dzielne TO tak w razie czego jakby sie komus zachcialo na porodówke Nasza Niunia: http://tickers.baby-gaga.com/p/dev126pr___.png \" http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721 ;104/st/20060507/dt/6/k/8894/preg.png> 19:13 Emcia25 Witajcie majóweczki bo jak juz wiecie ja juz kwietniówka właśnie wrocilismy do domciu.Synus zdrowy i piekny.poród wspominam dobrze i jak juz miałam rozwarcie 8cm to 30 minut i było po wszystkim,ale skurcze i bóle z krzyza miałam to poprostu cos okropnego.napisze wiecej jak czasu wiecej bede miała.po. buziaczki ps.cos cudownego trzymac juz na rekach własne dziecko 21:27 grzywa Hej!!! Dziś we Wro pogoda w kratkę, ale miło spędzaliśmy niedzielę. Wspólny poranek, spotkanie z przyjaciółką, spacerek po rynku i dobry obiad. Ale bym chciała żeby częściej była niedziela Emcia... Ale masz fajnie. Nie stasujesz się już porodem i masz juz swój skarb . Mówisz ze skurcze i bóle pleców są najgorsze??? Hmmm... A ja to najbardziej sie boję rodzenia głowy (nie śmiej się Biedrona!) Biedronka... Ja to myślę ze to jest kwestia dni. Pamiętasz jak dawałam Ci dwa tyg??? Chyba sie sprawdzi Ale będzie fajnie!!!!!!! http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716 ;126/st/20060527/dt/6/k/97a5/preg.png http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/12 77.gif \"Nie możemy zrobić nic wielkiego, za to możemy czynić małe rzeczy z wielką miłością.\" 21:29 grzywa Brygida!!! A co u Ciebie??? Gdzie jesteś??? http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716 ;126/st/20060527/dt/6/k/97a5/preg.png http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/12 77.gif \"Nie możemy zrobić nic wielkiego, za to możemy czynić małe rzeczy z wielką miłością.\" 08:50 amber-ania Witajcie mamuśki Dzisiejszy dzień zapowiada się słonecznie i ciepło... Wczoraj na plaży było przepięknie!!! ciepło,słońce i spokojne morze. Oczywiście nawdychałam sie jodu za was wszystkie Dzis ide do ginekologa zobaczyc co i jak?? Teraz idziemy się wykąpać i zjemy drugie śniadanko... MIŁEGO DNIA ŻYCZYMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeżyjmy to jeszcze raz . Jeśli macie jeszcze ochote na chwile wspomnień to zapraszam na 149 stronke . No troche tych stron nam przybyło przez ten roczek . Ciekawe jak będzie do 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas też w końcu ładna pogoda. Wczoraj to chyba z 10 km zrobiłam z małym. Od soboty adek mówi w kółko tatatata albo dadadad tatuś jest dumny ale oczywiście zły że to wszystko go omija ale wysłaliśmu mu nagranie:) Spryciarz jeden zaczyna już chodzić 3 4 kroczki ale mozna go już prowadzić za jedną rączkę:) Całuski dla następnego roczniaka Makusia 🌼 👄 ❤️ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️ A u nas dziś nie ma słońca...póki co :-( Ale za to wczoraj było i byłyśmy jeszcze na basenie :-D Wiki była szalona we wodzie...to chyba jej żywioł :-P Bardzo jej się podobało i postanowiłam, że conajmniej 2 razy w m-cu będziemy jeździły... No a latem...plaża...morze...ciekawe czy tez jej się spodoba :-D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
szwedzia---miałam pisać już szybciej ale jakś gapa ze mnie - Olka cudnie wyglada spacerując na nóżkach :-) Qassi--jeśli chodzi o torcik na urodzinki Buni to my zdecydowaliśmy się na biszkoptowy o smaku truskawkowym...Pewnie jej zasmakuje ten kęsek który dostanie :-D gaga--Wiki dostaje też rowerek..na roczek od matki chrzestnej :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Oj ruch tu taki, że ho ho :-P Zmykam do mojego bączka kochanego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-------------IMIĘ--------------UR---------KG/CMR.--- WI EK/M/T----KG/CM - ZĄBKI ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~ matitka----------Kacper---------04.04-------2,900/53---- ----12//1---------8.0/72-----2 madalena--------Makary--------22.04-------2,850/52------ --12 --------9,9/76----- anuśka26---------Olek----------24.04.-------?????/??---- -------11//3---------8,2/74-----5 Anka1974--------Olek-----------30.04--------3,500/55---- ----11//3---------8,8/80-----8 elinova-----------Wiktoria------01.05--------3,500/54--- -----11//3---------10,70/75--6 amber-ania------Olivier---------05.05-------3,900/58---- ----.11//2--------7,82/74---7 biedrona---------Jula------------06.05.------3,310/54--- -----11//2---------z8,0/74---4 mamaAnulki-----Anulka--------06.05.------3,62/58-8//2--- ------11,2/??-----6 Qassandra-------Gabrysia------10.05.-------3,400/57----- ----11//2--------7,2/75--- Emcia71----------Kacper--------10.05.------3,800/56----- ----11//2---------9,6/74---- kinga_23---------Julka----------14.05.-------3,500/56--- ------11//0---------6,9/65---1 Lucky-------------Gabryś--------14.05.-------3,200/51--- ---11//0-------8,4/70---2 kala23------------Oliwia---------15.05--------3,510/53-- ------11//0-------11,0/77---6 Maja24-----------Kamil----------16.05.-------3,800/57--- ------11//0--------10,8/80----6 tojaedyta------Agatka-------18.05.-------3,510/55-----10 //3---------8,75/67--1 f-ka---------------Dominika-----19.05--------3,300/55--- ------10/3----------10/?-------8 gaga26------------Adrian--------20.05.-------3,9/58----- -------10//2--------11,18/80---6 Grzywa----------Zuzia--------21.05.------4,300/62------1 0//0--------10,4/?-----5 Gabi26------------Kubus---------24.05.-------3,770/56--- ------10//0--------8/75------- Kinia25-----------Julka----------24.05.-------3,340/59-- -------10//0---------7,6/72----0 malinow_a26----Mati-----------24.05.-------4,450/59----- ----10/2---------13/84----6 Magdab-----------Marta---------25.05.-------2,900/52---- -----10//0---------8,3/72----6 Lena--------------Maciej--------25.05.--------3,410/58-- -------10//0--------7,74/72---1 Szwedzia--------Ola-------------26.05.-------3,400/56--- ------11/0---------7,4/??---1 MamaE-------Ewelinka----------28.05.-------3,500/55----- -----10//0-------10,8/75------2 Ewa26------------Maja-----------29.05.-------3210/51---- ------10//0--------7,9/70-----0 czarna28---------Fabian--------29.05.-------3460/56----- -----10//3--------7,5/71----0 brygida-26-------Aron-----------10,06,-------3,680/56--- ------10//2--------10,5/73----6 ======================================================== =========== NICK---------------------------------DATAUR.------------ --------------------IMIENINY---------- ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~ mada_lena.....................09.02.1977................ ............2 lipiec elinova.........................05.11.1979.......... .................03 listopad Qassandra....................22.10.1979................. .............24 maj gaga26 ......................07.01.1979............................ .21stycznia ewa27........................24.06.1979................. ...........24grudzień kala23.......................17.10.1983................. ...........12 grudzień Mama E......................09.12.1969........................... ....24 maj Grzywa......................16.12.1980.................. ............4 maj Amber-Ania...................18.04.1980................. ............26 lipiec Edyta..........................16.03.1975............... ............19wrzesień magdab........................14.08.1974................ ...............29 maj szwedzia.......................7.06.1972................ ............18styczeń brygida-26.....................29,01,1980............... ............1 luty luckylady......................20.06.1983............... .........16 czerwiec anka1974.......................28.01.1974............... ..........26 lipiec malinowa26....................21.04.1980................ ...........24sierpnia Maja24.........................23,05,1981............... .............25marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anuśka26 dawno Cię nie było, jeśli czytasz to dla Olka MOC NAJLEPSZYCH ŻYCZEŃ Z OKAZJI JEGO ŚWIĘTA. odezwij sie kiedyś co u Was;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️ I my także skaładamy Olkowi najlepsze życzenia z okazji jego 1 urodzin 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczne te rowerki! A maluszki jeszcze śliczniejsze. Opowiadajcie jak imprezy urodzinowe :-) Super, jak jest taka fajna pogoda, można sobie dłużej podziałać na dworze Elinova, dzieki za zdjęcia wiosennej Wikuni :-) Widzę, że sobie nawet chadza na basen :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Musze się Wam pochwalić, że Wiki wczoraj postawiła swoje pierwsze samodzielne kroki :-D Od jakiegoś czasu to chciała chodzić za jedną rączkę, a wczoraj nie zwarzając na nic spróbowała sama...i to kilka razy udało jej się przejść po 4-5 kroczków... I jaka zadowolona była wtedy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Powtórka z rozrywki...rok 2006 :-D 08:37 Efciak hej Co tam u Was slychac, bo u nas OK Ci okropeczni fachowcy juz sie prawie wyniesli a my pomalu doprowadzamy domek do stanu uzywalnosci A ja mam kilka pytan: wiecie moze po jakim czasie od narodzin nalezy zarejestrowac Maluszka?? i co nalezy zrobic, zeby dostac urlop macierzynski - zglosic po prostu ten fakt pracodawcy?? no i jakie formalnosci wypelnimy, zeby dostac becikowe?? Niech jeszcze przedluza macierzynski i bezie super http://bd.lilypie.com/NlMnp1 08:48 Maja 24 Efciak wejdz na tą strone tam jest kilka rzeczy które ci interesują http://maluchy.pl/ciaza/?nr_tyg=15 09:09 Efciak dzieki maja http://bd.lilypie.com/NlMnp1 09:25 prośba do Grzywy Czesc Ja tylko na sekundke !!! Grzywa bardzo dziekuje, za zwiezla i szybka wypowiedz, jak mozesz to zagladnij jeszcze na topik wroclawianek, bo mam kilka pytan do ciebie. Dziekuje jeszcze raz ! Pozdrawiam, wszystkie Majoweczki 10:00 elinova hej kobietki U nas znowu nie ma słońca...jest szaro, buro i ponuro... Coś zastój z tymi majowymi porodami się zrobił, nie sądzicie?? Amber--Ty to byś już mogła zacząć tą \"falę\" szczęśliwych rozwiązań, bo pamietaj, że my jesteśmy dopiero za Tobą w kolejce, a nieładnie tak się \"wpychać\" przed ciężarną Cała reszta 2w1 odezwijcie się przynajmniej, żebyśmy wiedziały co tam u Was słychać Pozdr Nasz Skarb: http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/14 62.gif[ http://www.tik-tak.pl/forum/img/tickers/ticker s750.gif http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20704 ;93/st/20060518/k/4e0d/preg.png> 10:07 Gosia25 Witam wszystkie dziewczęta Piszę do was pierwszy raz ale zawsze was czytałam. Jestem w 37 tyg. i mam puytanko do Emci 25..... czy oprócz mdłości miałaś zawroty głowy i było ci duszno przed porodem?? Ja wczoraj wieczorem miałam rozw.. , mdłości, było mi gorąco i miałam twardy brzuch, a teraz jak przeczytałam Twoją wypowiedź że miałaś tak parę dni przed porodem to jestem już spietrana !! Pozatym dziewczyny to mam tak jak wy wrażenie, że mój mały \"majstruje\" mi przy wyjściu i to nawet czasem boli, mały cwaniaczek Pozdrawiam Was serdecznie 10:19 malinow_a 26 Hej hej!!!!! U nas słoneczko za oknem. My się meldujemy jako 2w1 jeszcze. Jutro idziemy do gina, proroctw pewnie ciąg dalszy Jeszcze jakies drobne zakupy....ja myslę, że bez taczki się nie obejdzie Magnolia79, to mój mail: rosiczka.m@op.pl. Prześlij mi ten numer do położnej jak znajdziesz chwilke. Mówiłam ci, że ten mój gin, był kiedyś ordynatorem na Solcu, jego żona jest położną, ale nie wiem czy tam właśnie konkretnie. Jakby tak było, że ona tam jest położną, to możnaby było jeszcze z nia rozmawiac na temat kosztów Wtedy coś popróbujemy. Jutro się dopytam. Trza sobie jakos radzic wspólnie, nie. A powiem Ci, że bardzo fajna kobitka . Pozdrawiam Was serdecznie. 10:19 amber-ania Elinova nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała juz być \"po\" pytałam sie nawet ginowi czy mozemy to jakos przyspieszyc,ponoc jest cos takiego co by mi dał i po 24H bym rodziła ale moga wystapic komplikacje albo u mnie albo u dziecka. Powiedział że jak nie urodze w terminie to wtedy zobaczymy im bliżej terminu tym bardziej można wziąć ten specifik na przyspeiszenie i nie bedzie żadnych komplikacji bo organizm bedzie już przygotowany i dzidzia będzie chciała wyjśc biologii sie nie przeskoczy ... Ale napewno nie chce przenosic ciąży ani dnia po terminie,jest mi naprwde ciężko a w nocy juz wogóle nie śpie.Sama sie dziwie jak ja wogóle funkcjonuje??? 10:29 amber-ania A gdzie sie podziewa reszta majóweczek??? aga133-??? Madalena-??? Luckylady-??? co sie z wami dzieje??? 10:31 elinova amber---to już naprawdę niewiele Tobie zostało Życzę Tobie żebyś już w ten długi majowy weekend tuli swego synka Nasz Skarb: http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/14 62.gif[ http://www.tik-tak.pl/forum/img/tickers/ticker s750.gif http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20704 ;93/st/20060518/k/4e0d/preg.png> 10:46 amber-ania Elinova- nie dziekuje! bo nie chce zapeszać dzis ide na ktg i zobaczymy czy mam jakieś skurcze bo gin mi powiedział że jak mój synus sie rusza to mi robi skurcze a tak innych nie mam są rózne przyspieszacze od żeli do tabletek pod język no ale organizm musi chociaż pokazac minimum tego że dzidzia chce wyjść,a mojemu synusiowi chyba sie nie spieszy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
c.d. 10:47 malinow_a 26 amber-aniu!! Moja siostra jak rodziła pierwsze dziecko, to też się trzęsła jak my teraz. Ale przy drugim, to już męczyła swojego gina, żeby przyśpieszył poród i rzeczywiście jest coś takiego. Tyle, że tą pierwszą ciąże lepiej donosić. Poza tym podobno chłopcy są bardziej leniwi niż dziewczynki i im sie nie spieszy do nas zbytnio Ale jak dostaniesz skierowanie na jakiś konkretny dzień i nic się nie będzie działo, to w szpitalu i tak muszą cie przyjąć i monitorować, co się dzieje. 11:01 amber-ania malinowa teraz mnie pocieszyłas z tymi chłopcami że są bardziej leniwi nie chciałabym iść do szpitala jak nic sie nie bedzie działo bo dosyc sie napatrzyłam jak te biedne mamuski leżą plackiem po 3 tyg po terminie i nic... dobrze żę mój gin pracuje w tym szpitalu co chce rodzić i umie dobrze kombinowac wiec napewno cos wymysli żebym sie długo nie męczyła ale do terminu dotrwamy hihi 11:29 elinova amber---to coś dla Ciebie skoro już taka zniecierpliwiona jesteś http://umamy.homestead.com/porod.html Nasz Skarb: http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/14 62.gif[ http://www.tik-tak.pl/forum/img/tickers/ticker s750.gif http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20704 ;93/st/20060518/k/4e0d/preg.png> 11:40 malinow_a 26 amber-aniu, hihi!!! Ja też bym chciała, żeby wyglądało to tak, że np. wody mi odchodzą, ląduje na porodówce, całość trwa jakieś 40 min., trzy dni w szpitalu góra i wio do domku z maleństwem. Teraz jak wiem, że termin sie przesunął z końca maja na początek, to się czuje jakbym siedziała na beczce prochu Oby tylko do piątku, jak przyjada te wszystkie dzidziusiowe rzeczy do mnie. Zapakuje torbę do końca i... niech sie dzieje co chce 11:43 Efciak Wiecie co?? Moj pierwszy termin byl na 18 maja ostatni (wg USG) wyszedl na 3go, ale w zasadzie mam wrazenie, ze te 3 tygodnie to strasznie duzo i ze nie moze byc az takiej roznicy, bo w zasadzie okazaloby sie, ze malenstwo jest poczete miesiac wczesniej, a to zupelnie niemozliwe. http://bd.lilypie.com/NlMnp1 11:49 Paticzqa WITAM!! Wczoraj było dość pochmurno i deszczyk popadał wieczorkiem, ale dziś w Opolu przepiękna pogoda, słoneczko świeci od samego rana a na termometrze widać 25 stopni!!! Tak bym chciała już mieć maleństwo przy sobie i móc wyjść na spacerek!! Oczywiście gratulacje wszystkim świerzo upieczonym mamusiom!!! Ale macie się suuuuper!!!! Bardzo prosze o podesłanie fotek od Emci mój mail:melapati@poczta.onet.p l Dziś idę do gina, mam nadzieję że w końcu coś ustali. Na ostatniej wizycie, tydzień temu powiedział że jeszcze jestem pozamykana i poród nie prędko, ale mały leży pośladkowo, jest duży i już nie ma raczej szans na poród naturalny. Tak bardzo bym chciała żeby już dał mi skierowanie na to cc, w końcu planowy termin porodu za równy tydzień-2maj!!! Super taka piękna pogoda, ale właściwie im cieplej to mi ciężej, nogi mi strasznie puchną, szczególnie w kostkach, noi ten ból w lędźwiach.. okropność...właściwie to nie ma już pozycji w której mogłoby trochę ulżyć...ehhh...zdecydowanie wolałabym miec już słonika po 2giej stronie brzucha Kocham mojego syneczka http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20729 ;28/st/20060502/k/5991/preg.png 12:03 grzywa Hej Majóweczki!!! Właśnie dostałam orzeczenie lekarskie z zusu i wiecie cooo??? Przedłużyli mi okres zasiłkowy!!! Cieszę się, bo to oznacza ze dostanę normalne wynagrodzenie w maju Teraz to już jestem spokojna. Powiedzcie mi moje drogie panie. Czy Wasze maleństwa tez słabiej się ruszają ostatnio?? Bo czasami to sie trochę martwię Gdzieś mnie tam delikatnie puknie lub się przesunie i koniec! Czy to dlatego ze ma mniej miejsca?? Biedrona mówi ze ona tez tak ma, ale chcę się jeszcze upewnić u reszty mamusiek Pozdrawiam. Lucky!!! Co się dzieje??? http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716 ;126/st/20060527/dt/6/k/97a5/preg.png http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/12 77.gif \"Nie możemy zrobić nic wielkiego, za to możemy czynić małe rzeczy z wielką miłością.\" 12:09 elinova grzywa-- u mnie to samo z tymi ruchami i jest to zapewne spowodowane tym, że coraz ciaśniej im tam Wczoraj to nawet się obudziłam z bólem i brzucha i ...panika...bo nie czułam ruchów. A to moje maleństwo po prostu sobie spało smacznie Mimo, że te kopniaki mnie bolą to jednak wolę je odczuwać, bo wtedy jestem znacznie spokojniejsza Czy Wy też macie tak poobijane żebra?? Ja to czasami nie moge tchu złapać jak mnie zaboli Nasz Skarb: http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/14 62.gif[ http://www.tik-tak.pl/forum/img/tickers/ticker s750.gif http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20704 ;93/st/20060518/k/4e0d/preg.png> 12:10 Paticzqa >>Grzywa Kocham mojego syneczka http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20729 ;28/st/20060502/k/5991/preg.png 12:10 elinova nick... ..........termin ...kg.na+...t.c.....obwod......miasto.........płeć ******************************************************** ******************************* amber-ania...01.05.06...15kg..............95cm.......Koł obrzeg......Olivier Magnolia79...01.05.06.....???................100cm....Wa -wa...35t-2955..synek Paticzqa…....02.05.06…..10kg............110c m…...Opole..(10-04-3000g).Manuelek aga133........04.05.06….19kg......38.....117cm.... .Cz-Dz.10.04-3495g.chłopiec chimera.......04.05.06….5kg.................82cm.. ....Tychy.......dziewczynka amelia-c.......04.05.06...11kg.....36....98cm........... ........dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg...................................... ...chłopiec gosiak26......05.05.06...11kg..............100cm......Ni emcy............??????? ewelina1......06.05.06...12,5kg............????cm......M iłomłyn.....Anastazja biedrona29...07.05.06...19kg......36.....116cm......Toru ń.11.04-2900g.JULA anka1974.....08.05.06...17kg.......38......115cm.....Tor uń..(38tc-3200g)...Aleksander madalena....10.05.06....7kg.................105cm....... .Myszków.(2,800g).chłopiec msoszka......10.05.06....9kg............................ ..Rzeszów.................. blumen........10.05.06....9kg................???cm...... .Wiedeń..............synek Efciak.........12.05.06....20kg...............114cm..... .Zgierz..34t-2520.....synuś MAGDYCHA...13.05.06....4kg.............................R zeszów..........chłopiec mela78........13.05.06....12kg......35........94cm...... Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06.....7kg........................... ..Warszawa.................. Luckylady....15.05.06....10kg.......35,3....89cm.......P oznan(11.04-2500g)..GABRYS Maja24.......15.05.06.....9kg.................99cm...... Częstochowa....chłopiec ladybird......15.05.06.....16kg...............105cm..... ....Poznan.........chłopczyk Gabi26........17.05.06....10kg.................120cm.... ..Rybnik..................??? Elinova........18.05.06...12kg.......36.....100cm..woj.p om...12.04-2800g..VIKTORIA Qassandra...20.05.06....16kg......34......zmetr.......Kr aków.............. karolayna....20.05.06.....8kg................96cm....... .OstrowiecŚw...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....11kg.....34.....102cm....... .Gorzów..............KAMIL rybka76......20.05.06......8kg......34......95cm........ .Szczytno.......ALEKSANDER Gabi26.......21.05.06....10kg.................120cm..... ..Rybnik...3000g....chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06.....11kg................87cm...... ..Gdańsk...........chłopiec Kinia25.......23.05.06......14kg...............105cm.... ...Kraków.................... gaga26.......25.05.06.......15kg..............106cm..... ....JeleniaGóra.....Adrian malinow_a26.26.05.06.....15kg.......35......ok.100cm.... W-wa...............syn Grzywa.......27.05.06....12,5kg.......35.....105cm...... ..Wrocław........ZUZA Mycha169....28.05.06.......7kg................90cm...... .Z.Góra......JAKUB/POLA magdab.......29.05.06......9kg........32......93cm...... .....Toruń..........córeczka brygida26...31.05.06......14kg................100cm..... ...woj.opolskie........synuś. Nasze szczęścia ******************************************************** **************************************************** nick............... data ..........kg.........cm............imię............poród ******************************************************** **************************************************** matitka..........04.04.06.......2,9.......53........Kacp erek.............SN.......36............ anic77...........04.04.06.......2,6........52........... .Jaś................SN.......35............ fampirek........14.04.06.......3,45.......50......WERONI KA-LILIA......SN.......36.......... emcia25..........21.04.06......2,775.....51............s ynuś...............?........35............. Nasz Skarb: http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/14 62.gif[ http://www.tik-tak.pl/forum/img/tickers/ticker s750.gif http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20704 ;93/st/20060518/k/4e0d/preg.png> 12:13 malinow_a 26 Grzywka!!! Ja też się ostatnio zastanawiałam, czy coś nie tak z tym moim małym, czy może cos złego się dzieje, ale potem doszłam do wniosku, że on już też zbyt dużo miejsca nie ma. Ale jak mi np. o 7 rano w brzuchu wariuje tak, że się budze i czuje, ze jestem upiornie głodna, to myślę, że u niego wszystko w porządku. Umie zadbac o własny interes. Albo jak się dziecko przeciąga.... biada moim żebrom wtedy.... Myślę, że te nasze dzieciaki tez muszą sił nabrac prze godziną \" 0 \", to sobie teraz wypoczywają i może dlatego są mniej aktywne 12:16 Paticzqa kurcze, cały tekst mi wcięło...wrrr.. A pisałam że raczej nie ma powodu do obaw, mój maluszek ostatnio tez jest o wiele spokojniejszy...czasem mi brzuchem zatrzęsie ale raczej nie ma już miejsca na jakieś wieksze wybryki...tylko po lewej stronie brzucha, pod żebrami mam jedną wielką, twardą wypukłość-głowkę a po prawej stronie od czasu do czasu pojawia się piętka uwielbiam jak tak słodko jeździ sobie tą piętką od spodu Kocham mojego syneczka http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20729 ;28/st/20060502/k/5991/preg.png 12:26 malinow_a 26 tia!!! hihi, piętki są fajne, a jak próbuje złapać, to mi skubaniec ucieka.... 12:42 grzywa Hej!!! Ja tez chyba wyczuwam tę piętkę czasami I często mi się śni ze łapię ją za nóżkę http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716 ;126/st/20060527/dt/6/k/97a5/preg.png http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/12 77.gif \"Nie możemy zrobić nic wielkiego, za to możemy czynić małe rzeczy z wielką miłością.\" 12:51 Efciak bo pietki to jest to, co tygryski lubia najbardziej a mi sie sni, ze latam, z paczka papierosow, odpalam jednego od drugiego, a potem mam wyrzuty sumienia, ze truje syncia - jak ja niecierpie tych snow http://bd.lilypie.com/NlMnp1 13:02 Efciak mam pytanie - do szpitala bierzecie pizamki czy koszule i jak uwazacie: czy zrbie krzywde malenstwu uzywajac kremy do depilacji?? no bo w zasadzie to nic nie powinno sie tam dostac http://bd.lilypie.com/NlMnp1 13:17 malinow_a 26 Mnie też się sniły takie głupoty , że hej. Nie mogłam filmu spokojnie obejrzeć, albo gazety przeczytać, bo potem mi sie całą noc śniły. A już jak się porwałam na 47 tomową serię sagi o ludziach lodu, to wogóle śniłam na jawie. No i ciągle chodzę niewyspana przez te sny. A jeszcze jak pracowałam, to mi się notorycznie rzędy cyferek co noc śniły, brrr... To chyba siła autosugestiii. 13:20 malinow_a 26 Gdzieś czytałam, że mozna użyć kremu do depilacji, chyba na www.maluchy.pl, to chyba było przy torbie do szpitala, że zamiast do golenia użyć maszynki, to sobie można veet zastosować. 13:26 Efciak to mi nieco ulzylo, bo rece mi sie koncza w pewnym momencie ten balonik mi nieco juz przeszkadza hehe a jak obejrzalam \"kawe i papierosy\" to pzez cala noc gonily mnie fajki i kawa http://bd.lilypie.com/NlMnp1 14:15 amber-ania Właśnie wróciłam od dentysty bo mi ta nieszczęsna plomba wypadła ale wiecie co?? mój synus nie nawidzi jak leże na plecach, odrazu mnie boli krzyż i robi mi się gorąco aż dentystka sie przestraszyła hihi nawet u gina jak mi robił usg to kazałam mu wcześniej skończyć bo zrobiło mi się słabo. Najlepsze jest to że za godzine ide na ktg i nie mam pojęcia jak ja wytrzymam leżąc 20 minut??? 14:23 grzywa Amber... A wiesz dlaczego tak sie dzieje?? Bo jest ucisk na tętnice. Dlatego Ci się robi słabo. To normalne. Dzidziuś tez tego nie lubi http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716 ;126/st/20060527/dt/6/k/97a5/preg.png http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/12 77.gif \"Nie możemy zrobić nic wielkiego, za to możemy czynić małe rzeczy z wielką miłością.\" 15:00 Magnolia79 Hello Majoweczki My tez jeszcze 2w1 Pogoda dzis piekna w Warszawie Bylam na spacerku w lasku, dotlkenilismy sie swiezym powietrzem Malinow_a 26 wyslalam Ci numer do poloznej na maila Caluski 15:04 Magnolia79 Moj pierwszy termin porodu to 11 maja a z usg wyszlo ze 01 a potem z kolejnego ze 05 takze tez juz sama nie wiem ktory brac za prawdziwy W czwartek ide do gin to zobaczymy co tym razem sie okaze chociaz juz ostatnio szyjka byla krotka, maly spory wiec poczatek maja jest chyba realny 16:32 malinow_a 26 Magnolia79! Dzięki, mail doszedł. Jak jutro juz się czegoś dowiem, to Ci napiszę co i jak. Pozdrawiam 18:08 grzywa No... Na blogu się ruszyło, więc u Lucky chyba wszystko ok. http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716 ;126/st/20060527/dt/6/k/97a5/preg.png http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/12 77.gif \"Nie możemy zrobić nic wielkiego, za to możemy czynić małe rzeczy z wielką miłością.\" 19:07 Paticzqa Hej mamuśki!! Wróciłam od gina i wiecie co...muszę powiedzieć że strach mnie obleciał i ztchurzyłam... A mianowicie, termin miałam z usg na 2, więc mnie zapytał kiedy chce iść na cięcie, przed, czy po długim weekendzie...hmmm..pomyślałam że może przed, ale nie miałam pojecia że musiałabym iść do szpitala już jutro!! Mam jeszcze kilka spraw do załatwienia, więc zdecydowałam się na termin \"po\", mam więc się zgłosić 2 maja a 4 maja tj. w czwartek będzie cięcie!!!! Kurcze, nie mogę uwierzyć ze to naprawde już!!! Acha, jak mi gin powiedział że to będzie już, to tak się tym przejęłam że ciśnienie mi strasznie podskoczyło...160/100!!! więc stwierdził że lepiej jak pójdę jutro, no ale wkońcu doszliśmy do porozumienia że mierzę RR w domu i jakby było wysokie to odrazu do szpitala, a jak bedzie ok to 2go..ufff... Tyle czekałam na tą chwilę, a teraz cała się trzęsę ze strachu...i właśnie teraz zwaliło mi się kilka spraw do załatwienia..mam nadzieję ze do terminu wszytstko już będzie poukładane.. Co do golenia, to ja zawsze używam kremu, bo maszynka strasznie mnie podrażnia..A do szpitala to mam dwie koszule, mam nadzieję ze wystarczy I wiecie, nienawidze się pakować, zawsze robię to na ostatnią chwilę...tym razem też nie jestem jeszcze spakowana, ale chyba wszystko już mam, tylko wrzucić do torby teraz to już musze sie za to zabrać Kocham mojego syneczka http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20729 ;28/st/20060502/k/5991/preg.png 19:12 Maja 24 Własnie wróciłam od ginka i jeszcze zostane w wersji 2w1najprawdopodobniej do terminu wcześniej nic sie nie zapowiada.Wszystko pozamykane widać mojemu synowi tam dobrze bo się narazie nie spieszy . Kupiliśmy nosidełko , przewijak i karuzele nad łóżeczko jeszcze tylko wózek i już wszystko skompletowane 19:14 Maja 24 nick... ..........termin ...kg.na+...t.c.....obwod......miasto.........płeć ******************************************************** ******************************* amber-ania...01.05.06...15kg..............95cm.......Koł obrzeg......Olivier Magnolia79...01.05.06.....???................100cm....Wa -wa...35t-2955..synek Paticzqa…....02.05.06…..10kg............110c m…...Opole..(10-04-3000g).Manuelek aga133........04.05.06….19kg......38.....117cm.... .Cz-Dz.10.04-3495g.chłopiec chimera.......04.05.06….5kg.................82cm.. ....Tychy.......dziewczynka amelia-c.......04.05.06...11kg.....36....98cm........... ........dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg...................................... ...chłopiec gosiak26......05.05.06...11kg..............100cm......Ni emcy............??????? ewelina1......06.05.06...12,5kg............????cm......M iłomłyn.....Anastazja biedrona29...07.05.06...19kg......36.....116cm......Toru ń.11.04-2900g.JULA anka1974.....08.05.06...17kg.......38......115cm.....Tor uń..(38tc-3200g)...Aleksander madalena....10.05.06....7kg.................105cm....... .Myszków.(2,800g).chłopiec msoszka......10.05.06....9kg............................ ..Rzeszów.................. blumen........10.05.06....9kg................???cm...... .Wiedeń..............synek Efciak.........12.05.06....20kg...............114cm..... .Zgierz..34t-2520.....synuś MAGDYCHA...13.05.06....4kg.............................R zeszów..........chłopiec mela78........13.05.06....12kg......35........94cm...... Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06.....7kg........................... ..Warszawa.................. Luckylady....15.05.06....10kg.......35,3....89cm.......P oznan(11.04-2500g)..GABRYS Maja24.......15.05.06.....14kg................???cm..Czę stochowa(25.04-3100g)...chłopiec ladybird......15.05.06.....16kg...............105cm..... ....Poznan.........chłopczyk Gabi26........17.05.06....10kg.................120cm.... ..Rybnik..................??? Elinova........18.05.06...12kg.......36.....100cm..woj.p om...12.04-2800g..VIKTORIA Qassandra...20.05.06....16kg......34......zmetr.......Kr aków.............. karolayna....20.05.06.....8kg................96cm....... .OstrowiecŚw...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....11kg.....34.....102cm....... .Gorzów..............KAMIL rybka76......20.05.06......8kg......34......95cm........ .Szczytno.......ALEKSANDER Gabi26.......21.05.06....10kg.................120cm..... ..Rybnik...3000g....chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06.....11kg................87cm...... ..Gdańsk...........chłopiec Kinia25.......23.05.06......14kg...............105cm.... ...Kraków.................... gaga26.......25.05.06.......15kg..............106cm..... ....JeleniaGóra.....Adrian malinow_a26.26.05.06.....15kg.......35......ok.100cm.... W-wa...............syn Grzywa.......27.05.06....12,5kg.......35.....105cm...... ..Wrocław........ZUZA Mycha169....28.05.06.......7kg................90cm...... .Z.Góra......JAKUB/POLA magdab.......29.05.06......9kg........32......93cm...... .....Toruń..........córeczka brygida26...31.05.06......14kg................100cm..... ...woj.opolskie........synuś. Nasze szczęścia ******************************************************** **************************************************** nick............... data ..........kg.........cm............imię............poród ******************************************************** **************************************************** matitka..........04.04.06.......2,9.......53........Kacp erek.............SN.......36............ anic77...........04.04.06.......2,6........52........... .Jaś................SN.......35............ fampirek........14.04.06.......3,45.......50......WERONI KA-LILIA......SN.......36.......... emcia25..........21.04.06......2,775.....51............s ynuś...............?........35............. 19:31 Maja 24 Paticza ja zabieram ze sobą do szpitala trzy koszule . W domu jeszcze przynajmniej dwie będą czekaly w gotowości jak coś to mąż mi przywieżie . Bo porodzie bardzo się poci a jeszcze może być gorąco to swoje zrobi. 19:55 Maja 24 Rzeczy potrzebne do szpitala Torba do szpitala powinna być spakowana jakiś czas przed terminem porodu (3 tygodnie byłoby bezpiecznym zapasem). Lepiej, żeby odchodzące wody płodowe nie były sygnałem do przyspieszonego pakowania, bo można o czymś zapomnieć. Ciuchy czy przybory można zawsze dowieść, gorzej z zapomnianymi dokumentami, dlatego warto upewnić się, ze wszystko jest gotowe na przyjście maluszka na świat. Lista rzeczy różni się w zależności od wybranego szpitala. Niektóre szpitale zapewniają część z rzeczy wymienionych poniżej. Wystarczy zadzwonić do wybranego szpitala i dowiedzieć się o szczegóły wcześniej. Oddziały ginekologiczne udzielają takich informacji telefonicznie, bądź wywieszają listę potrzebnych rzeczy na izbie przyjęć. Rzeczy potrzebne w szpitalu podczas porodu i po porodzie Dokumenty - książeczka zdrowia, badanie oznaczenia grupy krwi, ostatnia morfologia i badanie moczu, wyniki badania USG, antygen HBS (agnafcik???tak to się nazywa???), dowód osobisty. Szlafrok - lekki szlafrok, temperatura w pomieszczeniach na oddziale położniczym jest zwykle wyższa, dostosowana do potrzeb noworodków. Często szpitale dają swoje szlafroki. Można je zmieniać wedle potrzeb. Koszule 2x - koszule najlepiej rozpinane, aby łatwo było wyjąć pierś i nakarmić małego ssaka. Niektóre szpitala zapewniają własne szpitale w dowolnych ilościach. Kapcie/klapki - kapcie do chodzenia po oddziale, a klapki pod prysznic. Wkładki laktacyjne - dobrze wchłaniające pokarm, trzymające wilgoć z dala od sutka. Do wyboru jednorazowe wkładki np. Bella, Avent, Johnsons. Wkładki wielorazowego użytku można prać. Dostępne także muszle ochronne wykonane z silikonu, zbierające nadmiar pokarmu i dopuszczające powietrze do piersi, np. Medela. Biustonosz do karmienia - stanik z odpinanymi miseczkami ułatwia karmienie i utrzymuje piersi we właściwej pozycji. Mało mam jednak decyduje się na noszenie stanika już w szpitalu. Jednorazowe majtki fizelinowe - jednorazowe majtki przepuszczające powietrze do rany gojącego się krocza, przytrzymują podkład higieniczny we właściwym miejscu. Nie we wszystkich szpitalach na oddziale położniczym są dozwolone. Zaleca się chodzenie bez majtek w szpitalu - powietrze musi mieć dostęp do rany. Podkłady higieniczne - duże długie chłonne wkłady higieniczne doskonale radzące sobie z krwawieniem, np. pieluszki Bella. Krem na popękane brodawki - problem z popukanymi brodawkami może zacząć się już w szpitalu warto więc mieć ze sobą specjalne kremy gojące popękane brodawki. Np. Bepanthen. Purelan 100 Medeli. Trzeba jednak pamiętać, że na popękane brodawki najlepiej działa wietrzenie i smarowanie własnym pokarmem. Pomoc dla gojącego się krocza - już w szpitalu możemy używać środków gojących i przynoszących nam ulgę. Znakomitym środkiem odkażającym jest specjalny preparat w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie Tantum Rosa. Pomaga też płyn do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu. 2 ręczniki - jeden duży kąpielowy, a drugi miękki delikatny do wycierania krocza Sztućce, kubek - niektóre szpitale dają sztućce, warto dowiedzieć się wcześniej co proponuje Twój szpital. Papier toaletowy - bo w szpitalu może się akurat skończyć, warto jest mieć własny zapas. Kosmetyczka z potrzebnymi kosmetykami - mydło, płyn do higieny intymnej, krem, szczotka do włosów, pasta+szczoteczka do zębów, wszystko to czego używamy na co dzień i wydaje się nam niezbędne również w szpitalu. Czasopismo/książka - poród może trwać dość długo, nawet do kilkunastu godzin, warto zabrać ze sobą coś do czytania. Zanim skurcze staną się wyraźnie odczuwalne, będzie można skorzystać z okazji i choć pozornie skrócić czekanie na potomka. Jedzenie - nieocenione mogą się okazać wcześniej przygotowane kanapki, ratujące życie niejednego partnera podczas długiego okresu porodu, a i zgłodniała świeżo upieczona mama chętnie skorzysta z pierwszego po porodzie posiłku. Co przyda się maluchowi w szpitalu Ubranka - jeśli szpital nie zapewnia ubranek dla dzieci, trzeba wziąć zapas swoich. Pomieszczenia szpitalne są bardzo dobrze ogrzewane ze względu na maluchy więc kaftanik, śpioszki i skarpetki wystarczą na jeden dzień. Pieluchy - niektóre szpitale dają kilka sztuk pieluch na początek. Własny zapas pozwoli nam spać spokojnie w oczekiwaniu na smółkę. Mokre chusteczki do wycierania pupy - zapas szpitalny na pewno nie wystarczy na cały okres pobytu w szpitalu. Warto zabrać własne opakowanie. Torba odbioru ze szpitala mamy i dzidziusia Ubrania dla mamy + buty - świeżo upieczona mama musi się zmieścić w ubrania, w których wyjdzie ze szpitala. Pamiętajmy, że brzuch nie schodzi od razu i nie robi się płaski momentalnie po porodzie. Większe ubrania przygotowane wcześniej najlepiej przez mamę i koniecznie buty to już obowiązek tatusia. Ubrania dla dziecka - dopasowane do pory roku. Fotelik samochodowy - KONIECZNY, aby bezpiecznie przewieźć dziecko ze szpitala do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurrrczaki... Eli :-) gratuluję! Hi hi, a propos kopniaczkow, to mi jeszcze od czasu czasu sie wydaje ze czuje male kopanie jak na poczatku, ale oczywiście nikt tam nie mieszka :-) Musze sie wybrac do ginki, na badanie kontrolne, bo juz dawno nie bylam, a jeszcze nie mialam @. To troche dlugo, ale z takim intensywnym karmieniem to chyba sie zdarza brak do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleczku Urodziny obchodzisz dnia dzisiejszego, więc życzę Ci wszystkiego najlepszego, nadziei w sercu, wiary w samego siebie, trafnych zrządzeń losu, ile gwiazd na niebie, wielu wrażeń i morza radości, spełnienia marzeń i bezkresnej miłości, szczęście w swe ręce łap każdego dnia życzy Ci tego ...zgadnij kto? Ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć co tu takie pustki ??? My właśnie wróciliśmy ze spaceru . Krótkiego bo zimni na dworze . Zobaczcie jak moje dziecko urzęduje w piaskownicy http://kamilekzasepa.ka.funpic.de/?go=nowe&i=Zdj%EAcie_Kamilka_nr_27.jpg http://kamilekzasepa.ka.funpic.de/?go=nowe&i=Zdj%EAcie_Kamilka_nr_31.jpg http://kamilekzasepa.ka.funpic.de/?go=nowe&i=Zdj%EAcie_Kamilka_nr_30.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×