Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

:D mada lena - to musi cos w powietrzy tu byc bo mala z polskiej krwi i kosci, nawet jesli emigranckiej ;) tak, jak bylam we Wloszech u pediatry to mi przepisala diete dla malej - surowa szynka juz od 5mies!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, pomieszania mozna dostac, przede wszystkim nie majac babc przy sobie - tyle ze zauwazylam ze te babcie tez juz za bardzo nie pamietaja :o ja ponoc bylam karmiona normalnymi zupkami juz od 3mies! mysle ze to nie tylko co kraj to obyczaj ale takze co generacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tez zle nie wyroslysmy, prawda? Ja staram sie byc jakos w tym srodku, nie za bardzo chuchac ale tez byc ostrozna. jak narazie to mala zdrowa i pulchna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooooooooo nie ostatni wpis o godzinie 14 no co wy kobietki??? gdzie sie chowacie:) Hallo????????????????????????????????????????? No nic najwidoczniej jestem sama hihi Wysłałam wam dwa zdjecia Olivierka,troszke sie opuściłam w robieniu zdjec ale obiecuje poprawe🌻 Mały spi,piotr na basenie hihi a ja sie nudze... Wy pewnie teraz spedzacie czas ze swoimi meżami:) ja to sie widze prawie przez 24h i czasem mysle jak tu uciec hahahaha(żart oczywiście:) Jutro sie otwiera nowy sklep z damskimi ciuszkami wiec mysle że troszke zaszaleje :) No to nic posiedze troszke na gg i za 30 minut ide sie połozyc:) W takim razie miłych snów dla wszystkich mam i kolorowych dla ich pociech...:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki!!!! Mada lena – a dlaczego podajesz jajuszko na miękko? Takie małe pytanko...ja miała wbijane do głowy już przy córce, ze na bardzo twardo, podobno lepiej jest trawione i teraz tak samo...jakieś zmiany w zaleceniach lekarzy? ;-/ Brygidko – ja podaję kaszki na śniadanko i na kolację, potem idzie obiadek i deserek i to wszystko przeplatane mleczkiem mamusi... na soczki nie ma już miejsca... My sprawę prezentów mamy załatwioną...tzn prezenty już czekają na Święta, ale jeszcze mnie czeka kupno choinki.... oj jeszcze trochę trzeba posprzątać i już prawie będą święta. Jutro Paulinka idzie z babcią do przedszkola na Mikołaja. Babcia, była przedszkolanką wiec ma swoje znajomości.... no to korzystamy...hi hi.... ;-) Wiecie, wczoraj przeczytałam w gazecie odpowiedź na moje pytanie, typu dlaczego mój kochany senuś nie daje mi się wyspać w nocy i budzi się na karmienie co 2 godz. Otórz odpowiedź była taka, że to nie z głodu (bo dostaje na noc tzw kit kaszkowy) a z potrzeby spicia tłuszczyku z mleczkiem, bo jak wiadomo w nocy mleko jesł bardziej tłuste niż przez dzień..... Fajnie..tylko, że ja wyglądam już po tych nocach jak mis Panda.... szkoda, że nie napisali do kiedy będzie potrzebował tego tłuszczyku.... hi hi ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hali haloooooo amberek dzięki za śliczne zdjęcia Olivierka :-) rośnie chłopczyk aż miło popatrzeć :-) przystojniaczek z niego :-) pozdrawiamy😘 elinova dzięki za kaszkę :-P też myślałam by podać z rana a robisz ją na swoim mleczku czy na wodzie-bo ja myślę by robić na swoim mleczku-szkoda mi mojego pokarmu :-P fajnie,że wyskoczyliście gdzieś z Mężem :-).Ja jakoś nie mam ochoty zostawiać Małego.Nie umiem się z nim rozstać.Uzależniłam się od niego. Pozdrawiamy😘 Mama E co do karmienia to rzeczywiście dużo jest teorii.Mi się wydaje,że matka wie co dla Maleństwa jest najlesze i to mu podaje :-).Moja koleżanka podobnie do Ciebie podaje już takie nowości.Ja jak byłam mała to dostałam od urodzenia butelkę bo w tym czasei były teorie ,że to jest najlepsze dla dziecka i jak to się zmieniło :-D.Moja babcia też dawała swoim dzieciom wcześniej zupki i sucharki, a dzieci były zdrowe. pozdrawiamy😘 tak od nas :-) Mały jeszcze nie siedzi-czy powinnam się martwić.Podciąga się,żel jeszcze nie siedzi samodzielnie.Fakt,że nie ma jeszcze pół roku-mam się martwić?? Co do prezentów to Mały dostanie od nas 1,śpiwór do wózka 2,takie autko jakie kiedyś pokazywałam Wam-anka1974 też chciała je kupić.Przyda się już wkrótce. 3,body .... to chyba wszystko magdab fajne te prezenty dla Martusi :-) pozdrawiamy😘 Qassandra-gdzie się podziewasz??❤️czekamy na wieści :-) Biedroneczka❤️-odezwij się!!!!uściski dla Julci grzywa❤️...napisz co tam u Was.Zdjęcia Zuzi śliczne.Wygimnastykowana jest dobrze-po kim to??Jak tam z karmieniem Małej??Już podajesz stałe pełne posiłiki??Jak to u Ciebnie wygląda?? madalena❤️ anuśka26❤️ anka1974❤️ mama Anulki❤️ Emcia71-gdzie się podziewasz????!!!!❤️ kinga_23❤️ Lucky❤️ Maja24-❤️odezwij się!!! tojaedyta❤️ Gabi26-napisz co u Ciebie-czekam na wieści od Was!!!❤️ Kinia25-robisz zakupy przed-świąteczne??:-P.Co u Was❤️ malinow_a26-❤️ szwedzia ❤️😘 ewa26❤️ brygida-26 idzie spać :-) dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloo EMCIA u mnie też karmienie co 2 godzinki czyli mój też potrzebuje tłuszczu chyba mu służy bo waży już koło 9,5 kg, a ma niecałe pół roku :-P co kupuiłaś na prezenty??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Hello przy porannej herbace i drożdżóweczce z makiem :-D Muszę...normalnie muszę Wam to napisać....Moja Królewna przespała dziś \"ciurkiem\" 12 godz. :-) Jak ja Ją kocham za to ❤️ Co prawda wczesniej zdarzyło jej się przespać ok.10 godz., ale to nie to samo...Tylko biedne moje cycki, bo pełne mleka przez to....Ale przecierpię to odciaganie :-P Wiem, że to był tylko pewnie taki wybryk natury z jej strony, ale lepszy raz niż wcale :-D No to przekazałam nowinę, a teraz....czas do pracy :-) Pozdrawiam 🌻 No i wstawać spiochy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już wstaliśmy!!!!!o 7mej!!!!! Gratulacje dla Bunii, że tak pięknie noc przespala!!!!!! Emciu, mnie moja ciocia(pediatra) powiedziała, że na miękko najlepiej bo organizm szybciej je trawi!!!!! A i zdrowsze takie dla dzidziusia!!!! i kto pije ze mną kawusię???????ale łakoci nadal nie mam...buuuuu ziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry i na druga kawke zapraszam! Zawsze troche sie spozniam na ta pierwsza z wami bo godzine do tylu jestem :( ale tylko owockami moge poczestowac :) Elinova - gratuluje przespanej nocy! U nas to sie tak rzadko ostatnio zdarza :( Dzisiaj wstawalam ze trzy razy - czasami jestem taka zaspana ze rzeczy po omacku robie i potem ni wiem czy mi sie to tylko snilo? I mala juz od 5tej na nogach dzisiaj Brigida, to tak jak z jedzeniem - kazde dziecko ma swoj \"kalendarz\" rozwoju. Widocznie Aron chce ci niespodzinke zrobic i siadzie sam kiedy najmniej sie tego spodzewasz :) 🌻 Qassandra, przyznam sie ze nic mi z pilates jeszcze nie wyszlo, poprostu wstyd! Ale taaaka zawsze zmeczona jak z pracy wroce ze cwiczenie jakos odpada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim!!!!!!!!!!!!!! Mało otatnio tu zagladam ale nie mam czasu.Wczoraj dowiedziałam się ze zmarł teść mojego szwagra i nie mam ochoty na nic.Bylismy z nim bardzo zwiazani,i utrzymywalismy kontakt.No cóz tajie życie. Widzę że tematem wiodacym jest żółteczko!!!! Ja też juz dałam zółtko ale jednak na twardo w zupce. Napiszę trochę bo jest parę nowosci u nas; Wczoraj po raz pierwszy nie miksowałam zupki tylko pogniotłam widelcem- mała jadła ze hej!!!!Ale nie było w niej miesa. Z miesem chyba zmiksuje ale nie tak długo i dokładnie.Gdzieś wyczytałam ze własnie w 7 m-cu trzeba zaczac podawać pokarmy mniej rozdrobnione. Ola zjadła już zupke buraczkową zabielaną mleczkiem,oraz zupkę z dodatkiem brokóła oby dwie były smaczne i zjedzone w całosci. bardzo smakuje jej takze swieży banan i tarte jabłuszko. Nocki u nas sie pogorszyły mała budzi sie bardzo czesto czasami i ze 20 razy.Daje jej smoczka i zasypia.Jedzenia domaga się góra 3 razy .Wczoraj jak obudziła sie o wpół do drugiej w nocy to zasneła dopiero o 5 nad ranem.Normalnie miałam dość.I wiecie co? ona nie płacze w nocy poprostu się obudzi i koniec.......Jesc nie chce i tak sobie lezy i nas zaczepia(mnie i meza)ale za to w dzień jest marudna.może wkońcu wyjdzie jakis zabek. Brygida- nie martw się tym że mały jeszcze nie siedzi.Moja ola trochę starsza i też jeszcze samodzielnie nie siedzi.MÓj rafał samodzielnie siedział jak miał 8 miesiecy,ale za to zaczał chodzić jak miał skończone 9 miesiecyNiestety nie raczkował.Wszystko jest ok.Tak na prawde to mało dzieci siedzi samodzielnie w wieku 6 miesiecy. elinova- jak ja bym chciał teraz aby choć jedna noc taka u nas była....przespana od wieczora do rana.... mada lena - jak ty podajesz to jajko na miękko? łyżeczką w miedzy czasie czy w zupie? idę młodej gotować zupkę bo wstanie a ja dalej bede tu klepac a zupki nie bedzie... zagladne w miedzy czasie.... mada lena kawke bedę piła w kuchni,a łakoci też nie stety nie mam no bo postanowiłam troszkę się odchudzić...ale bardzo mi ich brakuje.Słodyczy oczywiscie,a nie kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawka jak najbardziej!!!!!!!!!!!!!!!!!! z mleczkiem!!!!! jajeczko na łyżeczkę....między posiłkami, bo to tylko poł żółteczka, co dwa dni:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada lena, poszlam zamowic dla nas kawke! taka dobra ale mnie na nogi jeszcze jakos nie postawila Szwedzia, z tym spaniem , a raczej nie spaniem w nocy to tak samo, mala budzi sie i potem po prostu nie chce spac. Za kazdym razem jak mi sie wydaje juz przysnela na moich ramionach to klade ja zpowrotem do luzeczka a ona buch nogi do gory i lobuzuje! A usmiecha sie przy tym tak slodko.... no poprostu owija mnie na swoj malutki palec! Ale mam nadzieje ze to sprawa tego zabkowania i ze niedlugo w koncu zacznie spac jak nalezy :o Mada lena, jak po kawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Kobietki---dla mnie też kawkę zamówcie!! Pogoda taka, że tylko pod kołderke i nosa nie wystawiać buuuu:-( A Wiki to tez sobie urządza nocne pogawędki..a jak!! Nie może byc gorsza od innych majowych dzieci przecież :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej melduję sie i piszę sie także na kawke, tyle ze u mnie też brak słodkości:( buuuuuuuu u mnie tez pogoda potworna a chciałam na spacerek wyjsc, chyba beda z tego nici.. widzę ze tu dyskusja żółtkowa rozgorzała, ja chyba też niedługo zaczne podawać bo już od dawna mama mnie namawia, bo to ponoć same witaminki, tylko też słyszałam ze na twardo.. ale skoro mada mówi ze na miekko lepsze, to trzeba spróbowac! co do gotowania zupek, to ja na razie dawałam młodej zupkę standardowa z ziemniaczka, marchewy i pietruszki, czy inne składniki które dodajecie macie z wiadomego źródła czy z mrożonek lub ze źródeł ogólnodostępnych, bo juz sama nie wiem, czy gotować z takich czy lepiej jednak dawać ze słoiczków! Majka tez jeszcze nie siedzi ale na razie jakos sie tym nie martwie, pewnie ma jeszcze czas, choc jak sie jej da paluszki to rwie do góry jak szalona;) wlasnie jabłuszko zjadła i do kompa sie rwie, mała informatyczka;) a ja jeszcze nie zaczełam myslec o peezentach a święta tuż tuż, jakos pomysłów mi brak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa my lecimy na słoiczkach!!!!zero stresu i nie martwie sie że niewiadomo co dodają do warzyw i owoców, żeby były ładne i wyglądały zdrowo .....ale jeżeli masz pewne źródło to myślę, że okej:-) kawka wypita ale naparzę Ci świeżej:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry majóweczki:) My kawke zawsze pijemy miedzy 8 a 8:30 w łóżeczku no a Oli mleko:) U nas tez pochmurno za oknem,ale jakby nie było wiatru to by było super bo jest ciepło:) Mały śpi,tata pojechał gdzieś do pracy a ja znowu sie nudze:( Jak tylko mały sie obudzi to jedziemy do miasta musze w koncu cos kupic Olivierkowi na 7 miesiecy❤️ hihi A jutro znowu swieto i nastepny prezent:) ale ma dobrze... W przyszłym tygodniu piotr jedzie do Warszawy na szkolenie a ja zmykam do poznania do rodziców:) bo po co mam siedziec sama w Kołobrzegu... Miłego dnia wam zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja:) tylko nick w końcu zaktualizowany bo to juz najwyższy czas:) mada, kawka pyszna, chyba poproszę o jeszcze jedną bo coś mi się dzis oczy zamykaja, jak jest pełnia to jakoś spac nie moge:) co do tych warzywek, to z pewnego źródła mam tlyko a niemożemy ciągle tych samych zupek jeść, wieć pewnie też zostaną nam słoiczki:) no chyba że zaatakujemy jakiegoś rolnika i coś zdobedziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... a jak się nie da, to nawet widłami !!!!!!! hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Ewa> Ja też gotuję ze \"swoich\" warzyw zupki. Ale co trzeci dzień podaję coś innego, żeby były różne smaki. Na przykład dynię z ziemniakiem HIPPa. Olek przepada za tym! Albo moją zupkę jarzynową mieszam ze zupką jarzynową Hippa (pół na pół). W tej kupnej jest kalafior i groszek i wtedy cała zupka zmienia smak. Podobnie robię z owocami. Mam swoje jabłka. Ale żeby urozmaicić to czasem mieszam z morelami lub z gruszkami Hippa. Dziewczyny, mam pytanie. Jakie mleko modyfikowane dajecie maluchom? Bo ja przez to, że od tygodnia nie karmię w nocy to mam w piersiach tyle tylko, że starcza na bieżąco. O odciąganiu mowy nie ma. Więc kaszkę muszę przyrządzać na sztucznym. Czy to wszystko jedno jakie się daje czy jak? Bo jakaś zielona jestem z tym mlekiem:( A jeśli o karmienie nocne chodzi to Olek tylko pierwszą noc markocił sobie że nie ma cyca. Potem już się nie domagał. Jeśli się budzi to dlatego, że wypadł mu smoczek. Po podaniu smoka wtula się w róg kołderki i znów zasypia. Tak po cichu powiem (żeby te co są na diecie nie słyszały), że mam delicje i ptasie mleczko. Więc jakby ktoś do tej kawki miał ochotę na słodkości to leżą na stoliku. Proszę się częstować. :) Na gwiazdkę chcę zamówić dla dziadków kubki ze zdjęciem Olka. Bo szaleją na jego punkcie. Podobno co wieczór przed zaśnięciem oglądają zdjęcia wnuczka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na mleczko tez sie skuszę, a jeśli waniliowe to tym bardziej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida> Olek skończył siedem miesięcy i też jeszcze nie siedzi. Czekam aż sam usiądzie;) Wtedy będę go sadzać. Póki co to półleżąc na foteliku albo na rękach to ciągne głowę do przodu. Jak raz podałam mu kciuki żeby mógł sam się podciągnąć to nie wiedział o co chodzi;) Ptasie mleczko jest waniliowo-czekoladowe już w świątecznym opakowaniu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×