Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

witajcie jutro miałam w planach pójśc tylko na kontrolę do pediatry i powód konkretny już sie też znalazł.Nie wiem co to jest i panicznie się boję.Zauważyłam u Małego w nosku- za tą I-wszą \"komorą\" ,że jakiś ma obrzęk o średnicy koło 3 mm-bordowy błyszczący :( co to jest????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? PROSZĘ NAPISZCIE CO WIECIE NA TEN TEMAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brydzia -- nie mam pojecia co to moze być ale moze to coś w rodzaju opryszczki???Czasami robi sie w nosie.Najlepiej niech zobaczy to laryngolog.Na kosciuszki przyjmuje całkiem fajna kobieta ma specjalizację alergologa - dr. Radoń. A teraz ci powiem ze kontaktowałam sie z moim pediatrą i kazał szczepić.Powiedział że nie ma paniki ale polecił abym poczekała az Ola skończy rok i wtedy zaczszepic juz tylko jedna dawką.Potem pytałam kolezanki która też pracuje w przychodni jako pielegniarka i też tam wszyscy szczepia. Ja się teraz zdecydowałam i bedę szczepić,tymbardziej ze mieszkamy w centrum tego swistwa.brrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwedzia to jest bardzo głęboko-nie wiem może to ma tak być:O.Widziałam przed kicchnięciem bo wtedy szeroko był nosek otwarty:O..Nie znam się, ale jakoś mnie to zaniepokoiło:(.Oby to nic takiego nie było.A taki laryngolog to jest tylko dla dzieci??Czy to taki dla Wszystkich?? dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida... jestem dobrej myśli i wierze ze to nic groźnego:o Ale jasne ze lepiej sprawdzić. Ja tez nie mam pojęcia co to moze być:o Laryngolog to chyba od wszystkich... małych i dużych:) Zdecydowałam ze odstawiam Zuzanne od piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! My juz po spotkaniu maluszków myślałam że mój adek to taki malutki szkrabek ale jak porównałam go z córką koleżanki to wyszedł na wielkoluda:) Nie byli soba zainetesowani raz tylko adrian chciał ją pogłaskać po główce i skończyło się płaczem:( Ale był całekiem symapatycznie fajnie tak mieć na codzień kogoś kto ma dziecko w podobnym wieku. Amber wyczytałam na inernecie przy trzydniówce jest zaczerwienione gardło może być także kaszel i katarek u nas było czerwone gardełko a wysypka pojawiła się najpierw na pleckach bardzo drobna później na brzuszku i na szyjce. Ale to on czy ona jest lekarzem. w kazdym razie dużo zdrówka:) grzywa dużo wytrwałości w swym postanowieniu:) Jak się nie mylę to taki laryngolog również od dzieci nazywa się otolaryngolog ale u nas żeby się do takiego dostać trzeba czekać tylko trzy miesiące ale myślę że i taki zwykły pomoże. Adek jak miał zapalenie uszu to badał go taki zwykły. Brygida jak ty to tam zauważyłaś ja nie mogę nawet popatrzeć na nos mojego dziecka bo zaraz jest płacz i grymaszenie:( Mam pytank czy wasze szkrabki też są rozpieszczone? Bo mój okropnie. Zmiana piueluchy to horror, ubieranie po kąpieli to samo. Odciaganie adka od szafek kończy się awanturą i szlochaniem. Ja próbuję go przetrzymywać i nie zwracać uwagi na jego zachowanie ale serce mi się kraje ale teściowa we wszystkim mu ustępuje nie długo będzie stawać na uszach żeby spełnić jego zachcianki. Kurde jak jej to wytłumaczyć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga... jestem wytrwała:) Moja Zuzanna też chce stawiać na swoim, ale ja sie nie daję i jestem trochę stanowcza. Juz wie co znaczy nie wolno i jak sie zbliża do zakazanej rzeczy, to pocichutku i ukradkiem:) Wpadne później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kobiałki!!!🖐️ Pozdrowienia wraz z pięknym piątkowym porankiem🌻🌻🌻🌻 Gaga- Nasz ancymon do nierozpieszczonych chlopczyków sie nie zalicza...ale wielkich awantur nie wszczyna gdy czegoś mu sie zabroni;-) tylko od czasu do czasu...gdy np nie pozwalamy mu na zabawę myszką komputerową:-p oj to wtedy potrafi pokazać pazurki....generalnie przyjął rolę małego oporunisty, gdy mówi sie mu, że czegoś nie wolno to on kręci główką na \"nie\" a za chwilkę zabawa zaczyna sie od początku i potrafi tak nawet przez 15 minut.....:-p...bo ma świetną zabawę. Grzywciu powodzenia!!!!!Spróbuj z herbatką gdy sie przebudzi w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madalena... ta Pipka nie chce pić w nocy... juz nie raz próbowałam:) Dziś było tak... o pierwszej był straszny płacz, więc zrobiłam mleczko. Wypiła i zasnęła. Obudziła sie o piątej i uśpiłam ja bez większego problemu:) Nie jest źle, ale nie chce zapeszać. To dopiero pierwsza noc. Cycki jeszcze są miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywa ja mam te tabletki na spalanie pokarmu jak chcesz to ci wyślę bo ja ich nie używałam a dostałam od koleżnki której zostały co ty na to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myślicie ze będa mi potrzebne?? Naprawde jest aż tak ciężko?? Bo myslałam ze mam więcej tego mlaka... a tu słabo z tym. Gaga... jak będę miała jakąś masakre, to napisze ok?? Bo moze mi tez nie będą potrzebne, a moze któraś dziewczyna bardziej będzie potrzebować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wybieram sie akurat do wrocławia ale priorytet dotrze do ciebie na drugi dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
grzywa---no to jesteśmy dwie... U nas też dzisiejsza pierwsza noc bezcyckowa :-D Pobudka po 1 -wszej i wielki ryk jak Arek zbliżył się do niej z butelką z herbatką. Potem ja spróbowałam i wypiła tyle, że nie chciała zasnąć. Poszłam więc do drugiego pokoju, a Wiki została z tatusiem. Oj ale był ryk...:-( bo mamusia zginęła z pola widzenia... no i nie wytrzymałam...wróciłam do pokoju i położyłam się z nią do łóżka... Zasnęła i jak wychodziłam o 6,30 do pracy to jeszcze spała. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle. I póki co cycki moje też miękkie :-D Dziś kolejna bezcyckowa noc przed nami. Życzę powodzenia Tobie i sobie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witam!!!! Brydzia ta pani dr przyjmuje i dzieci i dorosłych - nie słyszałam o laryngologu typowo dzieciecym.Ja u niej leczyłam mojego rafała bo mielismy kłopoty z uszkami ciagle a winny był temu trzeci migdał ,który usunelismy jak miał 3 latka.Teraz jest ok. grzywcia - nie jest tak zle twarde z nas baby i wiele musimy wytrzymac.Tak jak pisała brydzia najgorsze to trzy dni potem juz z górki.Pij szłwie ona hamuje laktacje..... Staraj sie nie dawać zuzi mleka w nocy bo grozi to próchnicą tkz. butelkowa.Szkoda aby taka sliczna dziewczynka miała czarne zęby,a ten ból- znam dzieci z próchnica wygłada to koszmarnie. Dzieci w tym wieku naprawde nie potrzebuja nocnego jedzenia.Dawaj jej w nocy wode nawet jak jej nie chce- po paru nockach jak nie dostanie mleka to przestanie się budzic.Uwierz mi warto się przemęczyć. Mam nadzieje ze nie obrazisz się na mnie za takie rady????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szwedzia ma rację maluchy juz nie potrzebują jeść teraz w nocy, a z piciem warto próbować.....Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane Pamiętacie mnie jeszcze? Dla mnie doba okazuje się zdecydowanie za krótka. Wstaje po 5, szykuję się do pracy, wracam po 17, bawię się z córką, kąpiel, karmienie, usypianie, i już robi się godzina 21. Później obiad, kąpiel i spanie. ... Mam stos niezapłaconych rachunków, bo wiecznie nie mam czasu na komp dotrzeć, kiedy siedzi mój ślubny ;) Pranie czeka do prasowania już prawie 2 tydzień, świąteczne porządki przyprawiają mnie o dreszcze! A do tego zakupy, gotowanie i tysiąc spraw na głowie!!! Dziewczyny- 6 kwietnia mam egzamin na prawko, więc 3majcie za mnie kciuki..boję się że znowu stres da się we znaki, ale jakoś muszę się skupić na tym, i może zdam...OBY!!! Przez wieczorne jazdy próbne wracam do domu wycieńczona!!! Ale mój samochodzik już czeka na mnie, więc i motywacja jest inna J Kochane- poruszyłyście wiele pytań, pewnie nie dam rady na wszystko odpowiedzieć, ale postaram się też podzielić swoimi przemyśleniami nt. Brydziu- 1) śliczny wózek J 2) Ja czapki kupuje już lżejsze- w zwykłym sklepie- Smyku, Entliczku, H&M albo na allegro. H&M wypuścił śliczną wiosenną kolekcję. Wiem, że wybór czapek „męskich” jest mniejszy, i większość to pilotek, choć pewnie kupiłabym dla synka właśnie taką pilotkę z nausznikami J 3) Fotelik samochodowy kupuję właśnie Maxi Cosi Priori- wiem, że nie jest najtańszy, ale zdecydowaliśmy się kierować kwestią testów bezpieczeństwa, a poza tym wychodzimy z założenia, że będzie wiele lat służyć i dla całej naszej przyszłej gromadki dzieci, więc koszt jest relatywnie tani ;) 4) Spacerówki nie kupujemy, bo mamy Xlandera z gondolą i spacerówką. Parasol kupiłam już dawno i sprawdził mi się wiele razy podczas spacerów jeszcze w gondoli, jak grzeje słoneczko to buda powoduje że w środku się bardzo grzeje, nie ma przepływu powietrza, dlatego kupiliśmy parasolek Amber-Aniu. Anka1974- buziaczki dla Waszych synków- niech już choróbsko opuści !!! Luckylady- czekam na filmiki J Moja córcia już waży 7550 , przybrała 400 gr w miesiąc więc już sukces!!! Podrosła o 5 cm !!Byliśmy też na 3 dawce pierwszych szczepionej, trochę gorączkowała ale już spokój. Ma 4 ząbki i 2 w drodze Wstaje przy wszystkim czym się da, mówi MAMA zawsze jak mnie widzi, albo jak mnie woła, rozpoznaje znajomych, mówi papa, i macha rączką, jest bardzo mądra i spotrzegawcza, nic się przed nią nie ukryje, jest absolutnie rozkoszna, więc jest naszym promyczkiem kochaniutkim! Zapraszam na www.qassandra.fotosik.pl Buzki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... Macie rację, ale teoretycznie. Tak jest napisane w książkach, artykułach i poradnikach Tak naprawdę kazde dziecko jest inne... juz się o tym przekonałam. Jedne mają większe potrzeby... inne mniejsze. Po prostu… Trzeba znaleźć swój „złoty środek” Wierze ze nam się to uda, bo intuicja matki, to najlepszy przewodnik.:) Zdaje sobie sprawę ze mleko powoduje próchnice... jest to napisane na każdej puszce. Tak czy siak.... bardzo Wam dziękuje za wsparcie i wszystkie rady😘 Na Was naprawdę można liczyć. Jestem Wam ogromnie wdzięczna ze chce wam się czytać moje posty i odpisywać:) Tak duzo sie dowiedziałam:) Bardzo bym chciałam zeby Zuzanna nie budziła sie w nocy na jedzenie. Jak będzie... czas pokaże. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Skromny bukiecik dla kazdej z Was!!!:D Eli... jestem z Tobą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywa - jestes wielka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa- ja też znam całe historie z problemem próchnicy butelkowej, ale jak się Gabi raz na jakiś czas obudzi w nocy (robi to bardzo rzadko) to dostaje mleczko. Ona i tak jest raczej chudzinką, więc jak dostanie trochę pożywienia, to wydaje mi się, że to lepsze wyjście. A propos próchnicy, to tak naprawdę trzeba po wieczornym karmieniu wyczyścić ząbki dzieciom bo od tego tez się niby próchnica robi.. A ile z nas szczotkuje dzieciom zębole przed nocką? ja należę pewnie do większej grupki tych mam, które robią to rzadko :) Zęby to też kwestia \"genetycznego\" uwarunkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda... zazwyczaj dzieci dostają mleczko na noc i zaraz po tym zasypiają:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej krótko bo zaraz biorę się za sprzątanie byliśmy u lekarza chyba za daleko zaglądam małemu :P wszystko dobrze:D-tak poprostu jest i tak ma być 2 sporawa to szczep[ienie na sepsę mamy szczepić gdyż w naszym woj jest zagrożenie epidemii i nie mamy czekać aż Mały skończy rok będą dwie dawki no i moja rdośc odnośnie szcepionek, które miały być za darmo minęła bo zakład zrezygnował z zafundowania tej przyjemności:O. Koszt 2 szcepionek 300zł. to narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brydzia ---- tak się boje tego dziadostwa.Ja na razie szczepie rafała.Ola musi poczekac......Oby nic sie nie stało.A gdzie zamówiłas szczepionki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Olivier budzi sie milion razy w nocy:( i nie wiem dlaczego ...? daje mu troszke pic i za jakis czas znowu sie budzi z rykiem. Jestem nie wyspana krzyz mnie boli od schylania sie nad łóżeczkeim itp.. i od jakiegos czasu starsznie mnie bolą piszczele i to wogóle nie wiem od czego? Oli juz nie ma wysypki:) i oprócz kataru jest zdrowy... może przez ten katar tak sie budzi? U nas piekna słoneczna pogoda ale jak wam juz pisałam jeszcze nie mozemy wychodzic na dwór:( antybiotyk do 1 kwietnia. zycze milego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc wieczorową porą ja zamiast prasować to wpadłam do Was nie wiem czy słyszałyście, ale w Brzegu zmarło dwoje dzieci ( chyba dziewczynki) na sepsę.Jedna 3 lata druga 14 TO STRASZNE!!!! Nie mogę sobie tego wyobrazić i dlatego szczepimy i już w przyszłym tygodniu będziemy po szczepieniu;). -------------------------------------------------------- grzywa no i jak cycki się zapełniły??Ja miałam podobnie do Ciebie.Po odstawieniu miałam chyba 36 godzin bez nawału( chyba się napełniały), a potem dopiero się zaczęło.Też już miałam mało i myślałam,że jak odstawię to nic mi nie grozi-a tu jednak mnie nie ominęło:O.A jak się czujesz ??Ja jak już pisałam czegoś mi brakowało-szczególnie wtedy kiedy miałam stałe pory karmienia.Teraz już jest super ( gdyby nie mój rozmiar biustu:O).Mały je sinlac o 18, a o 22 dostaje butelke po której ma \"odlot\" do 6-7,30 rano.I-wszą noc obudził się kilka razy i dostał herbatkę, a potem raz się budził, a teraz już sie nie budzi;).Nawet nie masz pojęcia co znaczy więcej spać niż 2 godziny bez przerwy:D.Mimo,że teraz i tak śpię mało ( bo chodzę spać póżno w nocy- w domu trzeba zawsze coś zrobić) to jednak jestem bardziej wypoczęta niż jak wtedy kiedy karmiłam;).Jestem ciekawa jak to u Ciebie przebiegnie. Masz rację co do tego,że każda matka wyczuje co dla jej dziecka najlepsze;).Nie wiem skąd , ale też mam czasem takie uczucie,że wiem najlepiej-chyba,że chodzi o ten nos :P-hi hi-wczorajszy mój problem;).Już teraz wiem jak go ubrać,co mu jest kiedy chce jeść i keidy chce spać. gaga u nas jest tak,że Aronek ma 2 kolegów :P.Jak narazie sie nie pobili, ani nie głaskali;).Jstem ciekawa kiedy dojdzie doo I-wszych rękoczynów:P.No i mój jest rozpieszczony.Jak to mój mąż nazwał-Brygida on Cię tresuje.Kiedy jest z mężem albo kiedy są u nas goście lub my gdzieś w gości jest super grzeczny-jednak jak jestem z nim sama to nawet na chwilkę nie mam na nic czas.Śledzi mnie wzrokie.Najgorzej jest kiedy chce dorosłych rzeczy--wtedy trzeba go czymś innym zainteresować.Ja też ustępuje;)-nie jesteś sama;)-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elinova Wiki bez cycka???????????????Skąd taka decyzja??????????????Jestem w szoku.Życzę powodzenia i wytrwałości.😘 qassandra ja pamiętam i często o Tobie i Gabrysi myslę;). trzymamy kciuki za egzamin No to Gabrysia za czyna fajnie przybierać na wadze;).Super!!! Wiosna jej służy;) Ja szcotku,ję ząbbki Małemu-on to uwielbia;) zgadzam sie z tobą:\"Zęby to też kwestia \"genetycznego\" uwarunkowania \" !!! amber z krzyżem nie jesteś sama.mnie aż szczypie od bólu.To chyba przez nasz słodkie kilogramy drzemiace w naszchych Pociechach.Piszczele też mnie bolą a czemu to nie wiem-dziwny ból-prawda?? to pozdrawiamy spadamy wreszcie poprasować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno grzywa po świętach idę do lekarza z skórą:O.Jest coraz gorzej.Przyokazji zrobię sobie badania. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida... Powiem Ci ze nie brakuje mi tego specjalnie... moze dlatego ze karmiłam juz tylko w nocy. Cycki mam nadal miekkie... no moze troszkę cos sie napełniło, ale to nie \"to\". A z tym budzeniem, to mówiła mi kiedyś pediatra, ze dziecko karmione piersią będzie się budzić, bo pieszczot się domaga. Powiedziała ze jak odstawie, to problem zniknie. Oby miała racje. Bardzo bym chciała noce mieć tylko dla męża;) Jakos nie mogę w to uwierzyć że ją odstawiam:) Wieczorkiem zdałam sobie sprawę, ze mogę sobie walnąć drugą kawkę:o Jeszcze nie czuję tej swobody. Brygida... jezeli chcesz załagodzić trochę te zmiany skórne, to mozesz sobie kupić w aptece taką maść Homeoplasmine. Rewelacyjna jest... jak większość leków homeopatycznych:) Do lekarza oczywiśćie idź, bo ta maść tylko załagodzi, ale raczej nie leczy takich zmian. Powinnam iśc juz spać, bo nie wiem co mnie czeka:o Trzymajcie kciuki za moje nocki:) Buziaki😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor, chwila odpoczynku w pakowaniu i chcialam Was pozdrowic :) Ja tez jestem strasznie polamana w krzyzu! Do tego mam czesto ataki nerwow kulszowych z oby dwoch stron - po prostu powoli staje sie prawie inwalidka na dodatek z garbem (tym na plecach). Dla Amber i Ani i ich Szrabow - szybkiego powrotu do zdrowia! Wiosna za oknami i szkoda zeby maluszki w domu siedzialy! Grzywa i Eli, powodzenia z odstawianiem! U nas to stalo sie bardzo lagodnie i stopniowo i mala sama przestala chciec ale przez jakies dwie trzy noce budzila sie jeszcze zeby sie poprzytulac. Teraz przesypia nocke, od 19 do 6-7. Brydzia - :D chyba za daleko zagladasz :D ale ta mozliwosc epidemi sepsy mnie troche przeraza. Skad sie to cholerstwo bierze? Qassi, 3mam kciuki na 6 kwietnia! Pomysl o tych wspanialych wycieczkach na ktore bedziesz zabierala Gabrysie!!! Ja tez musze sie w koncu zabrac za to prawko... a to tak trudno jak sie pracuje na caly etat :o Ja jak ty wracam do domu ok 17 i zostaja mi tylko 2 godziny z moja ksiezniczka :( Szwedzia - jeszcze nie znalazlam domku z tak duzym ogrodem zeby was wszystkie umiescic ;) narazie \'odwiedzam\' Pomorskie i przy okazji Elinova i Wiki, ale fajnie by bylo gdybysmy mogly zorganizowac tez cos dla calej/wiekszej grupy ❤️ Ok spadam bo jeszcze posprzatac musze po mojej Myszce balaganiarze! Wszystkim Majoweczkom zycze wspanialego weekendu! Moja niedziela na sopockim molo bedzie na pewno urocza ;) I Wesolych Swiat, Skaczacego Zajaczka i jadnie pachnacego Smigusa - to w razie nie bede miala dostepu do Was. Duze buzki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Korzystając z chwili że moje dziecko jeszcze smacznie śpi mam chwilka na kafe ;) Woda na kawke już wstawiona pije ktoś jeszcze :) Kocham soboty wreszcie wolne od pracy .Muszę dokończyć sprzątanie i biore młodego i jedziemy na spacerek połączony z zakupami . Pogoda zapowiada się rewelacyjnie trzeba to wykorzystać . Może jakiś gril wieczorkiem no no warto pomyśleć . Uciekam kawe sobie zalać bo woda sie gotuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×