Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tu Kasia

czy są wśród Was kobietki,które chcą zostać mamami cz.IV

Polecane posty

a tak a propos lecącego czasu, kiedyś myślałam, że ciąża się dłuży, a wczoraj nawe mój małżonek powiedział, że tak czas szybko leci, ze szok ! Za 3 m-e będziemy mieli syneczka. Wczoraj mój ślubny szykował łóżeczko już :D :D :D Sama zresztą Foli (i inne dziewczynki też) zobaczysz jak to jest. Czas się kręci wokół brzuchola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już się melduje kochane.....Iskierko bardzo sie ciesze z twoich dwóch kreseczek i myśle ze to raczej 100% wiadomość gratuluje !!!!....Agusia nie martw się na zapas będzie dobrze....Monik 30 odezwij sie koniecznie jak wrócisz ze szpitala....Enigmusia Beti i Gonia nocne mareczki z Was....Foli ja tez jestem dzis nieprzytomna i okropnie śpiaca nie mogłam sie rano obudzić.....a teraz mówie co u mnie testu jeszcze nie robiłam dziś sobie go zakupie i myśle ze jutro juz moge zrobić bo tak jak FOli mówi co ma być to będzie, temperatura cały czas 37 ale nie ma zadnych innych objawów dzis tyklo większy stresik bo o 17.00 mam egzamin ze statystyki......dziekuje Wam wszystkim za ciepłe słowa i kciuki które trzymaci buziaki ogromniaste dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza- tu masz dużo o estradiolu. Estradiol (E2) jest produkowany przez dojrzewające pęcherzyki Graffa. Jego poziom zmienia się istotnie w ciągu cyklu. Badanie stężenia estradiolu wykonuje się w 3dc (razem z FSH) w celu oszacowania rezerwy jajnikowej, w późnej fazie pęcherzykowej (na kilka dni przed spodziewaną owulacją) w celu oceny dynamiki dojrzewania pęcherzyków oraz po owulacji w celu oceny czynności ciałka żółtego. W monitorowaniu owulacji (szczególnie w cyklach stymulowanych gonadotropinami) powtarzanie badania estradiolu w połączeniu z USG umożliwia ocenę rozwoju pęcherzyków a także określenie optymalnego momentu do podania leków zawierających gonadotropinę kosmówkową (hcg) w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka (pęcherzyków). NORMY hormon dzień Poziom co oznacza E2 3dc = 200 pg/ml Norma na jeden dojrzały pęcherzyk 6-8 dzień po owulacji >=100 pg/ml Ciałko żółte oprócz progesteronu produkuje również estradiol Przelicznik: 1 pg/ml = 3,67 nmol/l. Uwagi: W przypadku gdy pęcherzyk(i) nie produkuje(ą) dostatecznej ilości E2 pomimo tego, że osiągnęły już odpowiednią wielkość (zazwyczaj przyjmuje się, że są to pęcherzyki o średnicy przynajmniej 17, 18 mm) można opóźnić podanie leków wywołujących jego (ich) pęknięcie. Bezpośrednio przed owulacją poziom estradiolu spada. W cyklach stymulowanych gonadotropinami (najczęściej do zabiegów IVF) stężenie E2 > 2000 pg/ml sygnalizuje zagrożenie zespołem hiperstymulacji jajników. Estradiol jest wytwarzany przez wszystkie pęcherzyki jajnikowe (również te mniejsze) i o ile samo jego stężenie daje pewną informację o cyklu, to bez badania USG nie można na jego podstawie ustalić czy owulacja nastąpiła lub nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi jest smutno... buuu Foli, a co to są te przeciwciała plemnikowe? to sie u facetów bada z krwi? pierwsze słyszę! ja widziałam, że mojej droga do dziecka nie będzie łatwa, ale też nie sądziłam, że będzie aż tak ciężko. A jak plemniki nie będa sie nadawały do inseminacji...ech, wolę o tym nie myśleć...moje życie jest takie puste, takie spokojne ciche...a ja bym chciała, aby w nim rozbrzmiewał śmiech i płacz mojego dziecka! marzenia... pod koniec przyszłego cyklu, czyli na samym początku marca hsg, a w kolejnym inseminacja (czyli w kwietniu)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was serdecznie, może Wy mi coś poradzicie .... Kobietki, nie wiem co robić, wczoraj na wieczór zrobiłam test, była jedna krecha, po czasie dłuższym niż 5 minut pojawił się cien drugiej kreski, @ nadal nie ma ... byłam dzis u lekarza i mam zapalenie gardła i krtani, doistałam antybiotyk, nie powiedziałam lekarce, że mogę być w ciąży? zastanawiam się, czy tylko mój organizm płata mi figle, czy mam brać te leki, bo i tak na dniach dostanę @, czy nie ... nie wiem co robić, anrazie piję tylko syrop, bo pisze na nim, ze można stosować w ciąży ... wiem, że testu nie powinno się odczytywac później ... ale teraz mam zamęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estelka, ja kiedyś czytałam, że wbrew pozorom to jest częsta przyczyna. Zaraz opiszę ci dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedagog- nie łykaj antybiotyku narazie. Najlepiej zrób test z krwi , albo jutro rano powtórzysz test. Trzymam kciuki- aby ten się nie mylił. 5 min. to nie jest w końcu tak długo. ;) Estelko usłyszysz ten smiech swojego dziecka. Uwierz w to.!! Ja też nie wierzyłam a teraz... zaczęłam 4 mc. Cały czas pamiętam słowa LaBambas- kiedy Pan Bóg drzwi zamyka to otwiera okno. To sa piekne słowa i prawdziwe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedagog powtórz test albo najlepiej zrób z krwi badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedagog:):):) % minut to malutko:):):):) Kup 2gi test i najlepiej zrob to badanie z krwi tak jak mowią nsze specjalistki:):):):):) Ale sie cieszę:) mam nadzieję ze będą 2 kreski!!!!!! juz na dłuzszy czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedagog, też bym powtórzyła test, nie ma co ryzykować z antybiotykami:) AnA, ja statystyką zajmuję się w pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estelko nie smuc się prosze......Pedagog szkoda ze nie powiedziałaś lekarzowi ja jak byłam u dermatologa w okresie starań to zaznaczyłam ze moge byc w ciązy a przepisywał mi jakąs maść.....nie łykaj tego antybiotyku jak nie masz pewności co do ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszysttkim! Nie wiem czy mnie jeszcze w ogóle pamietacie, ale to w tej chwili nieważne. Poczytuję was codziennie i uważam że trochę za ostro potraktowałyście Iskierkę. Wszystko można było załatwić delikatniej. Nie twierdzę że Iskierka jest bez winy, ale w tym przypadku wina leży po obu stronach. Sorry dziewczyny ale takie jest moje zdanie. Na mój test dziewczyny z forum czekały ponad tydzień bo bałam się zrobić aby sie nie rozczarować ale żadna nie napisała mi tak przykrych rzeczy jak wy wczoraj. Mimo to życzę wam wszystkim jak najlepiej. Iskierko - MOJE GRATULACJE 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Teraz musisz dbać o siebie i o maleństwo!!!!! Oszczędzaj się!!!!! A jak teraz będzie z praca przeciez ty niedawno zaczęłaś???? Pozdrawiam i ściskam !!!!!!!!!! Dziewczyny teraz kolej na następna Przesyłam Wam zarażliwe fluidki ********************************************************************************** ********************************************************************************** ********************************************************************************** ********************************************************************************** ********************************************************************************** ********************************************************************************** **********************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana :) zyczę Ci tych 2 kreseczek jutro:):):):) Dziewczyny czyzby zła passa minęła i od tego cyklu posypią sie 2 kreski?????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Troszkę nam Iskierka zamętu zasiała ale najważniejsze,że się sytuacja wyjaśniła :) Iskierko myślę, że już mogę Ci gratulować, więc GRATULUJĘ z całego serca!!! Ana widzę,że postanowiłaś zaczekać do jutra. Więc trzymam kciuki dalej :D Pozdrowienia dla Was wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję kochane kobietki!!!!! dzis nie wezmę antybiotyku, zrobię rano, jutro rano jeszcze jeden test (kupiłam dwa, na wszelki wypadek) ... test z krwi na razie odpuszczę, poczekam do jutra, co pokazę test płytkowy ... ale byłam pewna, ze dostanę okres, dzis w nocy bardzo mnie brzuch bolał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a coż mnie taki wielki smuteczek naszedł :-( chyba jakbym była w domu, to bym sobie popłakała... Pedagog, Ana - mocno trzymam kciuki!!! Foli, byłabym Ci bardzo wdzięczna za te informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc paula:) pewnie ze pamętamy:) A co u Ciebie? jak sie czujesz?:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Maklady to CIe podziwiam ja jestem typową humanistką i statystyka to dla mnie piekło nauczyłam sie tego bo zawsze intensywnie uczę sie tego co mi cięzko przychodzi....zaliczenie poszło mi dobrze teraz egzamin.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foli, czy to któreś z tych badań? Badania krwi Anty HBs 50 APTT 20 CMV IgG i IgM 120 HBs 40 HCV 50 HIV 40 Przeciwciała antykardiolipinowe 100 Przeciwciała w kierunku różyczki 60 Przeciwciała w kierunku toxoplazmozy 60 PT 18 Test Friberga 40 Transaminazy ASPAT + ALAT 23 WR 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estelka, powiem ci że trudno znaleźć informację na ten temat, narazie tyle: Czynnik immunologiczny stanowi jedną z istotnych przyczyn zmniejszonej lub zahamowanej rozrodczości zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. U około 10% par niepłodnych stwierdzono obecność przeciwciał przeciwplemnikowych. ASA mogą występować u obojga partnerów (w nasieniu, śluzie szyjkowym, surowicy) Wg. WHO w skład standardowego badania nasienia powinno wchodzić wykonanie testu aglutynacji MAR - test, pozwala to na ocenę obecności w nasieniu przeciwciał przeciwplemnikowych. Oznaczanie przeciwciał przeciwplemnikowych w surowicy partnerów pozwala na jednoczesną ocenę obecności własnych przeciwciał u mężczyzn oraz przeciwciał przeciwplemnikowych skierowanych przeciwko plemnikom partnera a obecnych w surowicy kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnA, a co Ty studiujesz? ja przez statystykę przechodziłam na drugim roku, wydawało mi się to straszne, ale dałam radę :) Ty też dasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny za kciuki !!! chyba oszaleje ze szczęścia jak zobacze jutro dwie kreseczki......Paula co u CIebie jak sie czujesz? Silve no własnie jak Twoje staranka? Enigmuś Ty jesteś z Katowic teraz dopiero zobaczyłam to niedaleko ode mnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estelko - ściskam cię nie smutaj się kochanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to się nazywa badanie ASA na przeciwciała plemnikowe, wiem ze w Gamecie robią i kosztuje 170 zł, nie jest tanie i nie wszędzie je wykonują ale czytałam na bocianie że w Warszawie też tyle że nie wiem gdzie. Kiedyś czytałam że ludzie do Łodzi jeżdża na te badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśku :) a powiedz mi cos o tym wrogim sluzie? moze ja powinnam sobie zrobic tw badanka?? ale jakie??? z góry dziękuę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×