Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tu Kasia

czy są wśród Was kobietki,które chcą zostać mamami cz.IV

Polecane posty

Czść kochane🌻 Ja sobie siedzę w domku na zwolnieniu i całkiem mi z tym dobrze:) Muszę porobic trochę badań na te moje biedne nerki. Mam zamiar dzisiaj iść do gina bo @ jak nie było tak nie ma i już mnie to wkurza bo chciałabym już coś działać;) Paula to już 6 tygodni???? GRATULACJE kochana🌻❤️ Foli ja niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie ale na pewno zaraz ktoś ci odpowie:) Kobietki ostatnio mało się odzywam ale chcę żebyście wiedziały że cały czas jestem z Wami i codziennie czytam Wasze wypowiedzi❤️ Pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik30
Paula gratulacje cieszę sie z Toba.jeśli chodzi o tygodnie ciąży to lekarze liczą od pierwszego dnia cyklu,czyli nie od zapł ale od 1dnia ost.@ Paula Biocenoza to chyba badanie czystości pochwy.Cały czas myślę o moni 80,martwię się o nią,mam nadzieję,że wszystko z nimi ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foli, to co wyczytałam w necie o biocenozie: Biocenoza określa rodzaje drobnoustrojów żyjących w pochwie. Badanie to bywa zalecane, gdy cytologia wykaże jakieś nieprawidłowości oraz gdy dokucza ci świąd pochwy lub upławy. Biocenoza to jedno z najczęściej wykonywanych badań ginekologicznych, wypierające badanie tzw. stopnia czystości pochwy. Jest niezmiernie pomocne przy leczeniu rozmaitych stanów zapalnych pochwy. Używając wziernika, ginekolog pobiera do badania próbkę śluzu i wysyła ją do analizy, jeśli skarżysz się na nadmierną wydzielinę z pochwy, upławy, pieczenie oraz świąd i nieprzyjemny zapach. Biocenoza pozwala szczegółowo określić rodzaj drobnoustrojów zamieszkujących twoją pochwę oraz ustalić proporcje między nimi. Zdrową pochwę zamieszkuje ponad 150 szczepów rozmaitych bakterii. Wśród nich najważniejsze są pałeczki, które zapewniają odpowiednio kwaśny odczyn środowiska pochwy, co zapobiega rozwojowi szkodliwych mikrobów. Badanie ekosystemu pochwy pozwala ocenić jej pH i wykryć zakażenie rzęsistkiem pochwowym lub grzybicą oraz ewentualny wzrost ilości bakterii beztlenowych, odpowiedzialnych za upławy oraz ich nieprzyjemny zapach. Miłego dnia Wam życzę i pędze do pracy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Paula, ja co prawda nigdy suwaczka nie robiłam, ale w III części któraś z dziewczyn o nim pisała... Musisz wejść na www.lilypie.com i tam po lewej stronie kliknąć na expecting a baby.Tam wybierasz sobie suwaczek, dzieciaczka, no i adres docelowy wrzucasz do stopki :) Powodzenia. Mam nadzieję, że ja też już niedługo suwaczek będę instalowała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula musisz wejść na www.lilypie.com. i zaznaczyć expecting a baby i tam wypisac tabelki i wybrac suwaczek i bejbiska a póżniej skopiowac srodkowy adres na swoją stopkę . Trochę niejasno wytłumaczyłam ale mam nadzieję że się połapiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny. Pauluś- jeszcze raz gratuluję. :D 🌻❤️👄 Witaj Dioda. :D Oj, dawno nie pisałas, to fakt. Odzywaj sie cześciej- zobaczysz uda sie. :) Granini- ale jak już skończycie przemeblowanie- to jaka satysfakcja wtedy! :D Tylko sie nie przesilaj za bardzo. Foli- gin mi tłumaczył jaka jest różnica , ale nie pamiętam.:o Ja mam zrobic przed HSG badanie OB i tą własnie biocenoze. Będe w piatek na wizycie ( jak nie zapomne )to jeszcze raz sie dopytam. No zaczynam sie też troszkę denerwowac- bo najprawdopodobniej bede miała to w ponedziałek. Andziu- kuruj się Skarbie i daj znać jak wrócisz od gina. :) No własnie- ma ktoś kontakt z Moniką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starająca się, dzięki. Asia, ja wczoraj naczytałam się na bocianie o hsg i wcale nie jest takie straszne. Naprawdę pocieszyłam się bardzo. Weź tylko coś na znieczulenie na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawo Paula:) masz suwaczek:) Asiu ja dopiero idę do gina na 18 ale na pewno się odezwę jak wrócę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, no to zostało ci tylko 244 dni do spotkania z bobaskiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik30
mam pytanko dziewczynki,słyszałyscie o krótkim cyklu bezowulacyjnym, przy którym komórka nie pęka tylko zbiera się płyn i ona nadal rosnie i peka sobie duzo później tzn kiedy chce, oczywiści najczęsciej dopiero po podaniu leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik słyszałam - a o co konkretnie pytasz? co bys chciała wiedziec może ci mogę pomóc a jak nie ja to na pewno nasza specjalistka - ASIA - :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie! Nowy dzionek i nowa nadzieja. Dzisiaj sunę do lekarza. Chcę podziękoiwać szczególnie Foli za informacje, które co nieco mi rozjaśniają, no i bądź co bądź - wiem, że moj eplamienia nie są ewenementem, że ktoś tez tak ma. Czyli jest to objaw, którego można się pozbyt stosując leczenie hormonalne. Wczoraj dowiedziałam się, że moja bratowa jest w ciąży. Ucieszyłam się i jednoczesnie zasmuciłam sobą. No cóż, mam nadzieję, że i na mnie przyjdzie pora. Może to głupie, ale ja tak bardzo chcę w końcu poczuć mdłości (wiem, wiem, te które to mają zapewne powiedzą - \" nie wiesz co mówisz kobieto\" :) ). No ale ja wszystko zniosę, wszystko, byle w moim brzuszku zdarzył się cud ... ojej, ależ ja marudzę, ale i pogoda temu sprzyja ... taka ... markotna ... No cóż, witam ponownie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabajone - a wiesz ze o tych mdłościach mowiłam identycznie tak samo jak ty - a teraz to się ich boję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik30
Pauluś dzieki a więc chodzi o to, ze mam czasem krótkie cykle, przy których nie dochodzi do pękniecia tylko komórka rośnie i zbiera się w niej płyn.i tak co którys cykl,ale myślę ze to może zaburzac każdy z cykli.Aha i jeszcze komórka za szybko rośnie powiedzmy w 8 dniu cyklu jest taka jaka powinna być w 15.czasem @ wtedy zaczyna sie nawet ok20 dnia cyklu.Wtedy prawie od początku cyklu czuje sie jak przed@, wszystko boli i mam ochotę wszyskich powystrzelac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabajone, nie ma za co. Tylko ja nie mam plamień w środku cyklu, dopiero przed @. I to jest jakby początek @, w klinice niepłodności nie powedzieli mi że coś na to mam brać. Więc już nie wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie kolejny dzionek przed nami u mnie zapowieada sie słonecznie......ciesze sie ze u Sysi wszystko dobrze, ciekawe co u Moniki80? Paula jeszcze raz gratuluje i BARDZO SIE CIESZE.....biore sie do pracy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - bo widocznie sa pewne etapy, które kobietka musi przejść; najpierw chce zaciązyć i twierdzi że wszystko zniesie, a jak się już uda i złapią ją wszystkie dolegliwośći ceiężarówkowe naraz, to wtedy modli się, zeby szybko minęły. Ech, my kobiety. I tak uważam, ze wykonujemy kawał niezłej roboty, zobaczcie, z reguły my mamy problem i musimy to prostować, jak się uda, to my mamy mdłości, bolące piersi, napięty brzuszek, zawroty głowy, to nas kłują co jakiś czas i pobierają krew, to my latamy z wizytami do gina, to my ostatecznie kilka godzin w bólu czekamy na ten cudowny moment - przytulenia naszego wspaniałego dzieła - dzieciątka. Tatuś ma lżejszą rolę: zapylić, wspierac, pomóc nosić ciężkie torby :), czasami powiesić firanki, np przepraszam ... może cięzko jest im znosic nasze humorki i zmiany nastroju. Najpierw biegną z husteczkami higienicznymi i ocierają zasmarkane noski, a za chwilkę prowadzą negocjajce, bysmy przestały się chichrać jak dzikie, bo to aż głupio wygląda, no i ... dziecko się trzęsie przez nasze smieszki. No - tatusie tez maja jednak nielekko :) A na marginesie - gdzieś czytałam, że jak mamusia się śmieje to i dziecko przeżywa coś na podobę śmiechu, jest ożywione i prawdopodobnie potrafi dac znać że też jest mu w tym momencie wesoło. No ale i taki siarczysty śmiech może być niebezpieczny - niestety. Tak więc trzeba uważać na nastroje. Dobra Zabajona - wracaj na swoje miejsce, do kolejki oczekujących. :) Ale się rozpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik z tego c wiem to gin przepisuje leki i zastrzyki na ta przypadłość - nie jest to nic groźnego - jest to do wyleczenia - więc nie denerwuj się i uspokój troszkę :):) Asiulka będzie więcej wiedziała na ten emat - to jest nasz specjalista Asiulaaaaaa!!!!!! poroszona o diagnozę :P!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foli - ja tez mam plamienia zawsze przed @ tak 2 dni, rzadko 3. Ale w ostatnim cyklu własnie mi siępojawiły te plamienia po połowie cyklu (wynikało mi, że to było 4 dni po owulacji - jakby patrzeć na długośc cyklu i odliczając te 14 dni od daty @. A być może co hormony z tego mojego pragnienia bejbika zaczęły mi fisiować. No nie wiem. Ja z tymi plamieniami byłam w tamtym roku (już pisąłam chyba) i tez nic to miało złego nie znaczyć. Taka moja uroda i dostałam luteinkę. Ale nie staraliśmy się o bejbi, więc po zjedzeniu paczki (2 miechy) zaprzestałam. Miałam brać pół tabletki pod język od 15 dnia cyklu. Zobaczymy co dzisiaj mi lekarka powie. Może problem w czym innym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik30
dzięki Paula.asiulka jesteś tam?napisz mi jak znajdziesz chwilkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! byłam wczoraj wkońcu u lekarza, bo mnie to gardło do rozpaczy doprowadza, kazał mi leżeć do końca tygodnia, i dobrze, bo dzisiaj mnie jeszcze kaszel męczy :( rano myślałam, że płuca wypluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dobrze zrobiłaś Gusia przynajmniej sie wykurujesz......ŻYCZĘ ZDRÓWKA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam brać wapno, wit. c, pić syrop - wersja dla dzieci, a jak mi nie przejdzie za parę dni to wziąć duomox, jakąś słabszą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny , ja też bym już chciała suwaczek , lada dzień będę miała płodne , dlatego ostro się bierzemy do pracy:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik30
guśka zdrowiej szybko Wiecie co wczoraj w pracy złapałam się na tym,że myślałam co tam uWas na stronce słychaćTo chyba zaczyna się choroba,ale jest ona bardzo miła i pożądana.Czy Wy też tak macie?czekam na Asię ale chyba jej nie ma.Asiu proszę jeśli bedziesz i wiesz coś na temat, który mnie nurtuje to napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×