Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość fiona*

Rzucilam palenie! Pomocy!!!

Polecane posty

Gość Marisol
No kto normalny celowo pozbawia się zdrowia i urody????????? A przecież jesteśmy świadomi tego jakie są tragiczne skutki palenia. Wymieńcie mi choć jedną pozytywną cechę palenia. Po co ludzie to robią???????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marisol
A poza tym dlaczego mówisz, że przesadzam? Takie jest moje zdanie na ten temat i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden pozytywny wystarczy? palecze mają mniejsze ryzyko wystąpienia parkinsonizmu. Może być? :) My tu wszyscy oczywiście zgadzamy się, że palenie jest zle i dlatego własnie z tym walczymy, ale żeby mówić, że Ci, którzy palą są śmieciami??? i, że się ich brzydzisz? No nie wiem, jakaś agresja w Tobie dziwna drzemie, a to przecież my rzucając mamy strefę emocjonalną rozbujaną jak kobieta w zaawansowanej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja dzis mialam ochote na dymka, ale na szczescie przeszlo:P to znaczy nie zlamalam sie, a w sumie to malo brakowalo.......:P dzieki za rady i dobre wsparcie, z ta marchewka- w sumie racja chodzi o to byc cos dziamac to po co kanapki jak mozna marchewki?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilar no nie pociesze cie. Rzucilam palenie 17 lutego 2006r. W maju 2006 rozpoczely sie moje problemy z tradzikiem i z przerwami trwaja do dzis. Obecnie rozpoczelam kuracje antybiotykowa i retinoidy powierzchniowo. No i mikrodermabrazje robie. ROk temu robilam peelingi migdalowe. No i moja cera po odstawieniu palenia teraz zaczyna nabierac dawnego kolorytu. Z wiekiem mi wyjasniala i poszarzala od fajek a teraz na calym ciele robi sie ciemniejsza i taka zdrowsza jakby. Jako dziecko mialam sniada cere i teraz znowu mi ciemnieje. Ja sie w ogole nie opalam, wrecz filtry nakladam a mimo to niektorzy twierdza, ze sie opalilam :D Dodam tylko, ze wcale nie jestem zadowolona z tego faktu. Nie podoba mi sie sniada cera ale coz :) pozdrawiam wszystkich palacych i niepalacych i wszystkich jednakowo serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marisol
Oto przykłady niektórych tylko substancji występujących w dymie tytoniowym: Aceton - rozpuszczalnik, składnik farb i lakierów. Amoniak - stosowany w chłodnictwie, składnik nawozów mineralnych. Arsen - stosowany także jako popularna trutka na szczury i inne gryzonie. Benzopiren - związek o właściwościach rakotwórczych, wykorzystywany w przemyśle chemicznym. Butan - gaz pędny, używany do wyrobu benzyny. Chlorek winylu - związek używany np. do produkcji plastiku. Posiada właściwości rakotwórcze. Ciała smołowate - są odpowiedzialne za powstawanie nowotworów złośliwych u człowieka. Cyjanowodór - kwas pruski, gaz używany przez hitlerowców w komorach gazowych do masowego ludobójstwa. DDT - insektycyd polichorowy. Dibenzoakrydyna - używana przy produkcji barwników. Posiada właściwości rakotwórcze. Dimetylonitrozoamina - związek wykorzystywany w przemyśle chemicznym. Fenole - niszczą rzęski nabłonka wyściełającego oskrzela. Rzęski te oczyszczają wdychane przez człowieka powietrze i chronią drogi oddechowe przed przenikaniem przez ich ściany substancji i związków chemicznych oraz mikroorganizmów, np. wirusów. Formaldehyd - związek stosowany m.in. do konserwacji preparatów biologicznych, np. żab. Kadm - silnie trujący metal o właściwościach rakotwórczych. Metanol - silne trujący związek chemiczny, używany do produkcji benzyn silnikowych. Naftyloamina - wchodzi w skład barwników, używanych w przemyśle drukarskim. Posiada właściwości rakotwórcze. Nikotyna - działa obkurczająco na ściany naczyń kwionośnych (w tym także naczyń wieńcowych zaopatrujących serce), zwiększa ciśnienie krwi, jest odpowiedzialna za niefizjologiczne przyspieszenie akcji serca oraz zaburzenia rytmu serca, a także wpływa negatywnie na gen p53, który powstrzymuje niekontrolowany rozwój komórek, czyli powstawanie nowotworów. Piren - związek używany w syntezie organicznej. Polon - radioaktywny pierwiastek, odkryty przez naszą rodaczkę Marię Skłodowską-Curie. Posiada właściwości rakotwórcze. Tlenek węgla (czad, CO) - zmniejszając zawartość tlenu we krwi, w znaczny sposób utrudnia pracę serca i dotarcie tlenu do różnych części i narządów organizmu człowieka. Jest to związek będący bezpośrednią przyczyną śmierci wielu osób w czasie pożarów. Toluidyna - stosowana w syntezie chemicznej. Posiada właściwości rakotwórcze. Uretan - związek o właściwościach rakotwórczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marisol- straszna lista, z niej również zdaje sobie sprawę, ale ciągle nie rozumiem jak możesz normlanych ludzi nazywać śmieciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marisol
Sorry, ale dla mnie palacze nie są normalnymi ludźmi. Normalni ludzie rozumieją jakie są skutki palenia i starają się prowadzić zdrowy tryb życia, by jak najdłużej zachować młodość. Kto normalny celowo się jej pozbawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam rzuciłam ...nie palę od 58 godzin ...podjadam jak najęta... będę tutaj zaglądać jeśli można ...poczytam sobie was troszkę pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam wszystkich serdecznie🌻 Marisol...wiele jest tu ludzi ktorzy walcz z tym nałogiem.... A kto z nas mysli ..i myslał o jakis substancjach [a wogole skad masz takie wiadomosci] Dlaczego palą np lekarze swiadomi jakie dziadostwo jest w papierosach.. Palimy bezmyslnie bo teraz ile meki jest z tym rzucaniem palenia... A napewno ja i kazdy z nas nie chce palic::):)i naprawde jestem normalna..całkiem normalna :( I KAZDY MA SWOJE ZDANIE NA TEMAT..... Pilar🌻 wiesz my wiemy czy jestesmy cos warci czy nie ...dla mnie wszyscy rzucający są WIELCY.....bo to wcale nie jest łatwe.... tu i teraz Ona 🌻dobrze ze sie nie dałas temu smierdzielowi... rewelacja🌻 oj ile to jeszcze trzeba sie pomeczyc aby juz nie kusił ten dymek2 miesiace to jeszcze bardzo krotki okres ....i sztrasznie nęci....juz zuje gumy aby nie skusic sie na smierdziela...:( Marisol🌻 napisz min skąd znasz tyle substancji w tych papierochach.. hahahha trutka na szczury...i jeszcze zyjemy a szczury padły... rewelacja ;....okropna lista ..zastanawiam sie ze po 20 latach palenia jeszcze zyje....straszne to ale ten co to napisał to pewnie pracuje przy produkcji wyrobow tytoniowych :) ale wiecie co zastanawiam sie po co taką trucizne produkują ....i jakim cudem ludzie sie tak uzalezniają i pozniej takie meczarnie przy rzucaniu palenie ...szok całuski dla wszystkich rzuczaczy:):)🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozbawiamy sie zdrowia uzywajac roznych uzywek oraz jedzac np. slodycze i wysoko przetworzona zywnosc jak np biale pieczywo, cukier tez jest zwany biala smiercia. Mnostwo osob zachorowuje na miazdzyce czy cukrzyce po prostu niezdrowo jedzac i robia to swiadomie. Idac tym tropem wszyscy jestesmy smieciami. milego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze, ze ja sie smieciem nie czuje i nigdy nie czulam :) wrecz przeciwnie - mam osobie dobre zdanie :) dudka jak tam South Beach? Czytalas troche? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marisol - jezeli tak nami gardzisz to po kiego grzyba ta dyskusja??? Ameryki z tą listą też nie odkryłaś:P _mara - tak trzymać:classic_cool: z kazdą godzina łatwiej:) Dziewczyny, nie dajcie się, potraficie pokonac pokusę, poczytajcie na 194 stronie topiku, jest tam kilka mądrych zdań, warto je wziąźć sobie do serca. Czytanie ich bardzo mi pomagało w chwilach zwątpienia zwłaszcza te: Nie ma palacza,który nie może rzucić palenia. Cóż strasznego może was spotkać, jeśli nigdy więcej nie zapalicie papierosa? NIC!Absolutnie NIC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amazonka no rozwalilas mnie :D:D:D rzeczywscie dyskusja jest jalowa i nie ma co sie w nia wdawac. Zawsze zastanawia mnie to, co kieruje ludzmi ktorzy nie interesuja sie czyms a wlaza na topik i rzucaja bluzgi :D:D:D Nigdy w zyciu nie przyszloby mi do glowy zeby wchodzic na topik o chorym pecherzu moczowym i pomscic tam na tych co sikaja czesciej niz przewiduje norma :D:D:D milego wieczoru :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm Marisol,,,....moze masz troche racji ... ale tylko troche ... ludzie robią wiele glupich rzeczy.....ale czy mozesz tak pisac ze palacze nie są normalnymi ludzmi. Kto mysli o skutkach palenia jak zaczyna palic ..i napewno ty nie masz prawa pisac ze nie jetesmy normalni... duzo osob wpadlo w szpony tych wstretnych papieroskow ..ale rzucających jest cała masa....i pewnie pracujesz w tytoniowym przemysle i ci szkoda ..bo bedą mniejsze zyski ..dzieki temu topikowi ...bo my niepalimy i sie trzymamy dzielnie ......:):)a moze ci zal co ? A CZY TY NIGDY NIE PALILAS/ES? ANI JEDNEGO PAPIEROSKA W SWOIM ZYCIU? NAPISZ COS🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewelacja - krew mnie zalewa jak czytam wypowiedzi takich ludzi. Temat ich zupełnie nie dotyczy, problemu nie znaja a wcinaja sie w sam środek dyskusji. dudka - masz rację, nikt nie myśli o składzie chemicznym papierosa zapalaja go po raz pierwszy w życiu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze rewelacja nie studiowalam doglebnie tej mojej ksiazki z dietką south beach jakos nie moge sie pozbierac po przjezdzie wszystko piore układam ..:) Usmialam sie z twojego wpisu o siusianiu :):)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amazonka to my razem dietkujemy SB? Miło :) Zapomnialas dodac, ze i smaczna jest. Na kolacje mialam salatke z tunczykiem bo mi wczoraj narobilas smaku :D dobrej nocy bo ja zaparzylam pyszna herbatke wlasnie (melisa z pomarancza, polecam :D) i do lozka sie z nia pakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wam wszystkim:P Witam z kfe, bp i z dobrym w miare mozliwosci humorem:P Mam pytanko, SB? Dziala? Bez weglowodanow jesli mam racje da sie wytrzymac rzucajac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochani:):):)🌼 Pilar (kwiatek] paliłam 6-7 lat jakoś tak,zaczeło sie niewinnie i dzisiaj sie męczę:( buuuuu dziś mija 9 dzien BP :):) mam doły nie powiem ,czasem mysle ale bym zajarała,dzis dalej śniły mi sie fajki jak paliłam mmmm ,wczoraj czyściłam sobie cerę ,duzoooo kremu ,ćwiczyłam tez duzooo ,a rano jak wstałam to też ćwiczenia wszystko mnie boli nawet piersi :) mam nadzieje ze beda efekty ,zamówiłam sobie płytę z ćwiczeniami a póki co sama cos tak wymyślam ,moze macie jakies stronki na tego typu ćwiczenia..? bede wdzięczna :) jest mi ciężko ,a kto powiedział ze bedzie łatwo..??? nie poddaje sie mimo ze naprawde jestem słaba! i sama sie dziwie sobie ze daje rade ,i jesli mnie jakoś idzie to i wam pójdzie dobrze,trzeba chcieć!!! i to bez żadnego tabexu ,czy plasterków :) jesli sama nie dam rady to nic mi nie pomoze,bo te wspomagacze maja w sobie nikotynę i dalej bede sie karmić tym swinstwem :) Pozdrawiam serdecznie wszystkich i meldować sie tutaj prosze ,jak będziecie mieli doła to pisać .zaradzimy coś :):) Życze wytrwałości 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu i teraz ona :) Dziala :) Moj maz zgubil blisko 17kg, kolega 20kg, kolezanka zgubila 6kg a ja 4kg :) Nie jest bez weglowodanow :) Wybierasz produkty o nizszym indeksie glikemicznym i zawierajace duzo blonnika. Nie jest to typowa dieta niskoweglowodanowa. Wybieramy zdrowe tluszcze i ograniczamy weglowodany zwlaszcza w pierwszej fazie diety. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadyia---no tak trzymac, masz racje sport to fajne rozwiązanie, ja chyba muszę się jeszcze bardziej do niego przekonać. Dziś 6 dzionek :) oby minął apokojnie. mara---trzymasz sie????? 👄 dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 👄 🌻 Nadyia - nie jesteś słaba, wręcz przeciwnie :classic_cool: Szkoda że nie kazdy ma tyle samozaparcia żeby poradzić sobie bez wspomagaczy:( Nicoret rzeczywiście maja w sobie nikotynę ale tabex jej nie zawiera i będę go polecać każdemu, pomógł wielu ludziom i jest naprawde skuteczny. Mam nawet taka swją teorię na temamt rzucania Tabex + odrobina silnej woli + \"przykazania rzucacza\" = SUKCES ale to jest tylko moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać:) rewelacja - ja na SB jestem od poczatku roku, teraz jestem na 3 fazie ale muszę znowu chyba przejść na 1 bo waga stoi jak zaklęta od jakiegoś czasu ani w góre ani w dół a chciałabym jeszcze troszke zgubić oponki, bo brzusio wylewa sie ze spodni:( no ale po 30 podobno trudniej jest gubić zbędne kilogramy i trzeba się bardziej przykładać a ja jakoś zapał straciłam :( nic mi sie nie chce, zwłaszcza teraz, jesienia:( tu i teraz ONA - SB działa, jeżeli sumiennie przeprowadzisz 1 fazę to możesz naprawdę sporo kilokramów stracić pod warunkiem, że naprawdę masz co tracić. A bez węgli da sie wytrzymać :) dudka 🖐️🌻 Pilar006 - gratulacje, to jutro okrągła rocznica :) 7 dni to ładny wynik, najgorsze już za tobą, teraz juz z górki :) Trzymajcie sie dzielnie dziewczynki, trzymam kciuki, nie dawać sie pokusom, bo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amazonka :) rozumiem cie w zupelnosci. Zawsze bylam chudzielcem i jadlam wszystko o kazdej porze i w kazdej ilosci. No a teraz musze sie pilnowac :) Ja SB stosuje od dwoch lat i zamierzam do konca zycia. Aby zgubic oponke ograniczam nabial drastycznie natomiast jem duzo zwierzecego bialka, zwlaszcza na kolacje (pieczona piers kurczaka, tunczyk). Rzeczywiscie SB dziala pod warunkiem, ze czlowiek rzeczywiscie ma cos do zgubienia bo jesli nie to wrecz nabierze troszke cialka :) Ja w ciagu roku (2-ga faza) zgubilam tylko 4kg ale nie mialam za bardzo z czego zrzucac :) Jesli ktos ma nadwage to zrzuci wiecej :) dudko, przelam sie i sprobuj dietke. Bedziemy we trzy to bedzie nam lzej. Zycze wszystkim milego popoludnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach mi też by się jakaś dietka przydała, obiecałam sobie, że jak wytrzymam 3 tygodnie bez fajki to przejdę na dietę. Póki co więcej sportu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... Rewelacja 👄🌻kupiłam az 3 ksiazki z tą dietą ....jedną synowej w prezencie.... bo ona stosuje dietki ..a moj syn rzucił palenie 3 lata temu i nabrał wagi ze hoho... Ona slicznie wyglada cwiczy i dlatego ze sie katują roznymi dietkami kupiłam i im...tez tą ksiazke....i bedziemy razem przerabiac tą dietke ja musze zrozumiec o co w tym wszystkim chodzi.....poczytam co z czym i dlaczego:) Wiesz kochana ja juz mam troche latek przed sobą i wy młodsi od nas bardziej sie znacie na roznych tam weglowodanach:)ja poprostu nigdy sie nad tym nie zastanawiałam ...ale mam dwie synowe i one mnie dopinguja cieszą sie ze nie pale jeszcze został moj mąz palacy .... Ale on i tak mniej pali od dnia kiedy ja przestałam ...ma utrudnienia musi gdzies wyjsc z tym papieroskiem ..i czasami mu sie nie chce i nie pali w domu w ogole....dobre i to ja mam juz 56 latek ...i troche sie martwie chodze tak jakby sie zataczam nie rowno martwie sie troche co sie dzieje czy tak sie oczyszcza moj organizm jednak ponad 20 lat paliłam to bardzo długo ....6 kg przytyłam przez 3 miesiace prawie bo od czerwca była 1 proba rzucania palenia i wtedy tez nabrałam wagi przez 2 tyg niepalenia pozniej pare dni popalałam i w koncu od 21 lipca nie pale wcale ...ani dymka Ale sie rozpisałam :)ale tez mi bardzo ciezko to wszystko znosic cisnienie mi skacze jak głupie. takze rewelacja 🌻napewno zaczne stosowac ta dietke bo nie moge weecej przytyc dla swojego serduszka to musze zrobic.... pilar🌻kazdy dzien to sukces:)dla kazdego z nas👄 amazonka 🌻trzymaj sie dalej z nami 👄 nadiya🌻no widzisz jaka z ciebie dzielna kobietka 👄super teraz tu i Ona...🌻trzymaj sie dzielnie👄 mara 🌻👄 wytrwałosci zycze złosliwiec🌻 setunia🌻 i dla całego grona ludzi 🌻🌻🌻👄:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka 🌻🌻 A gdzie to wszystkich wywialo czyzby sie cos zacieło ........czy ktos zamknał tu drzwi czy cus????ludziska co nie piszecie:):):(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoł ale szok nie przeczytałam poprzedniej stronki co pisze ....jakis niepowazny człowiek ...a ludzich smieciach......po prostu zatkało mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×