Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

oj, mała dała mi dzisiaj nad ranem popalić :o jestem taka porozwalana, że hej! tatuśka głowa bardzo bolała, więc podarowałam mu wstawanie, położył się o 24, a ja sama sobie radziłam z karmieniem i przewijaniem, to samo o 4, szkoda tylko że mała właśnie wtedy postanowiła się obrobić po pas :o i jeść jakby chciała a nie mogła. rano zajęła mi 2 godziny, jak się obudziła o 8 to nie miałam siły jej karmic z cyca, dałam jej butlę, wypiła 110 (!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Ci mały smok rośnie Aga:) ale u mnie to samo było - mała potrafiła pociągnąć z butli 120 chwila przerwy na beknięcie i kolejne 40ml:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
widze troche długo mnie tu nie bylo...ach te nasze dzieci....Agniecha gratuluje córeczki ;-) !!!!!!!!!! wiecie co troche sie uspokoilam czytając ze wasze małe piją jak smoki bo juz myslalam ze tylkop ja mam takiego nienajedzonego wiecznie potworka ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka 20
Jejku, ale Wam dziękuję za odpowiedzi i linki. Strasznie się boję, abym nie zaszkodziła maleństwu niczym. zaczęłam się dobrze odżywiać i dbać o siebie. Reguralne pory jedzenia i śpiochania. Jestem zarazem strasznie przerażona jak i podniecona. To mój 9 tc, właśnie dziś miałam 2 usg. Maleństwo ma 2,7cm. Wielkie! wszystko wpożądku. Od mies. biorę duphaston na podczymanie, gdyż mam za mało hormonów utrzymującyj dzidzi :( Ale to kwestia czasu. Jak zobaczyłam po raz drugi to malutkie bijące serduszko to się aż popłakałam ze szczęścia! Już je strasznie kocham i nie dam skrzywdzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20
To po kolei: Doti 39: zgadzam sie z toba, ale chcialam wytlumaczyc ze wcale nie ssanie smoczka jest przyczyna smierci maluszka. Dobrze ze napisalas o kilku innych powodach:) Dzieki temu nasza wiedza jest uzupelniona;) Daffodile: nie przejmuj sie teraz waga;) mowie ci wszystko wroci do normy po urodzeniu dzidziusia:) moja kolezanka przytyla 20 kg(!!!) i w ciadu 4 mies. wrocila prawie do swojej dawnej figurki:) Agniecha: za to ja normalnie dzis przezylam rano szok! Godz. 5:20 dzwoni budzik Matiego a ja sobie mysle: " co jest?! ktora to godzina?! przeciez jeszcze ani razu nie karmilam!". Okazalo sie ze budzik zadzwonil o dobrej porze a Zuzia pieknie przespala cala noc:):):):) wyspalam sie:) Ona chyba wiedziala ze juz tego potrzebuje:) Dzis po raz pierwszy Zuzia jadla z butelki:) musialam wyjsc z domu na dobre 4h, wiec zostawilam pokarm. Jestem z niej zadowolona bo pieknie zjadla:) Agatka20: hihi 2,7 cm:) a zobaczymy co powiesz jak dzidzia bedzie miala prawie 50cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20
Kobietki mam pytanie: jak wy robicie takie fajne minki, kwiatuszki itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ja dzisiaj dałam sobie odpocząć od kompa i netu, musiałam pospać w dzień bo inaczej bym nie wydoliła chyba :) a jutro idę sobie do fryzjera, bo mam włosy jak strach na wróble no i muszę troszkę wyjść :) tak więc jutro znowu mnie to nie będzie z rana, dopiero popołudniu. Maja - jak chcesz kwiatka to piszesz kwiatek w [ ], podobnie zly, wsciekly, beksa, serce... reszty nie pamiętam, jest jakaś stronka kafeterii - emitokony, ale nie mam jej tu zapisanej. idę poleżeć koło mojego smoka bo się założę, że zaraz się obudzi, wyczuje, że mama się nią nie zajmuje, tylko robi coś innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was, byłam już tutaj pod nickiem \"napewno będziecie wiedziec\" zrobiłam dzis test i zobaczyłam dwie kreseczki... jestem leciutko załamana, ale mój przyszły tatuś okazał się wspaniały i cały dzien mnie uspokajał i pocieszał. Dlatego też założyłam już bardziej normalny nick i jesli pozwolicie troszkę się tutaj zadomowie. Rady bardziej doświadczonych mam bardzo mi się przydadzą. Maja20 wygląda na to, że ja też będe młodą mamą z tego co obliczyłam na szybko, dzidzia pownna być w listopadzie czyli na moje 21 urodziny. Poradzcie coś kochane na co teraz najbardziej zwracać uwagę, co jeść a czego nie i wogole taki mały wstęp zanim pojde do lekarza. Za dwa trzy dni chciałabym zrobić badanie krwi zeby ostatecznie powierdzić lub obalić tą ciąże. To nie jest dla mnie najlepszy czas do zostania mamą z kilku naprawde niebłachych powodów, no ale mówi się trudno. Pozdrawiam was wszytskie cieplutko i wasze dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20
Eszira:) Gratuluje, stalo sie jak sie stalo i nie mozesz sie teraz zamartwiac, bo to zle moze wplynac na dzidzie. Ale poczekaj na potwierdzenie testu i nie boj sie, bo skoro juz masz zostac mama to dbaj o siebie;) Wiesz, ja tez myslalam ze dziecko w tym wieku moze stwarzac wiele problemow. Ale tak nie jest:) Ale normalnie sie ucze( wieczorna), chodze do znajomych, na zabawy, na zakupy itp itd:) Tez myslalam ze nie pogodze tego wszystkiego ze wzgledu na karmienie wylacznie piersia. Ale jest ok;) Po 1: jesli palisz- rzuc! Ale jak masz ochote to nie odmawiaj sobie bo to stres. Po 2: nie skacz po schodach itp Po 3: lepiej nie szalej na imprezach Po 4: wypoczywaj, nie stresuj sie, nie denerwuj, musisz opanowac stan ducha( choc czasem to baaaardzo ciezko i wszystko wkurza- normalka;) ) Po 5: ciesz sie tym ze bedziesz mama, bez wzgledu na sytuacje, bo nosisz je pod serduszkiem ❤️ i pomysl sobie ze bez ciebie ta mala istotka nie dala by sobie rady No nie wiem, masz pytania, pytaj, kazda z nas ci jakos pomoze na nie odpowiedziec;) PS: nie denerwuje cie ze tak duzo piszę?? Agniecha to dla ciebie i Juleczki 🌼 🌼 :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti39
Wiecie co dziwczyna zazdroszcze Wam macie najcudowniejszy okres waszego zycia- ciaza. Owszem pytania,obawy ale jaki rezultat zato najczesciej. Zycze wam duzo milosci i zadowolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek25
Mam pytanie do was, które wkładki laktacyjne są najlepsze? Po urodzenia maleństwa jakie kosmetyki stosujecie? Z góry wielkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ja ostatnio kupiłam jonsona - któras miała racje, sa lepsze niz bella, o wiele lepsze i wygladaja ładnie pod stanikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc po przerwie:) witam nowe kolezanki, eszira - moje gratulacje:) zaraz poczytam co naskrobalyscie przez tych ostatnich pare dni - ale na goraco - Maja nie zgadzam sie z Toba co do palenia papierosow w ciazy- chodzi mi o druga czesc zdania: \"Ale jak masz ochote to nie odmawiaj sobie bo to stres\"... jak dla mnie jest to nieczym innym jak wytlumaczenie samej siebie dlaczego sie zapalilo - bo co - bo stres gorszy niz wypalony papieros??? Czyli lepiej palic w ciazy niz myslec o paleniu tak? no bo ja to w ten sposob rozumiem... ja bym takiej \"rady\" zadnej przyszlej mamie nie dala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Gratuluje wszystkim , ktore juz urodzily a tym ktore jeszcze oczekuja, zycze szybkiego uplywu czasu do porodu a potem milych chwil z malenstwem dawno mnie tu nie było (a tak naprawde to odezwalam sie tylko kilka razy na poczatku) Ale musialam zawitac znowu, zeby sie pochwalic. 16.02.2006 urodzilam moja kochana córcie Magde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje wam bardzo za cieplutkie powitanie, Maju dziękuje za rady, postaram się zastosować: palić nie palę, więc problemu nie będzie, mieszkam na 8 piętrze, ale mam nadzieję, że winda nie będzie wysiadac za często , denerwować się, hmm no cóż z tym będzie chyba najtrudniej, bo teraz taki gorący czas przede mną. Dziecko jeszcze w sumie daleko skoro na jesieni, ale właśnie zaczął się nowy semestr w szkole, jestem dopiero na drugim roku, mam sporo zajęć, nie wiem czy lepiej przepisać się na zaoczne? Do czerwca ciąża nie będzie chyba jeszcze aż tak bardzo widoczna i uciążliwa więc może mogłabym nawet chodzić codziennie, nie wiem sama. Po za tym, jak ja o tym powiem rodzicom! to chyba najbardziej przeraża 😭, no a na dodatek załawianie szybkiego ślubu, mieszkania itp. Troche tego za dużo jak na takie małe stowrzenie jak ja Ale na szczęście nie jestem sama, Pan Kot ( mój kochany kociak) przeszedł samego siebie i jest poprostu cudowny, to mnie najbardziej cieszy. Pozdrawiam cieplutko Zuzia i Julia to śliczne imiona sama bym takie wybrała, albo jeszcze laura 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) Zosia gratulacje-kolejna babeczka na forum:) mamy na razie tylko jednego chlopaka Stasia od Izy - forumowy rodzynek,ale cos Iza dawno tu nie zagladala Kwiatek-ja uzywam wkladek Canpol sa Canpol a 40sztuk i Canpol Premium 30 szt.,ale sa wieksze i bardziej chlonne.Przygotuj sie,ze na poczatku laktacja bedzie nie do opanowania i nie bedziesz nadazala z wymiana wkladek:)Pozniej bedzie juz lepiej:) Co do kosmetykow,to my uzywamy wszystkiego Nivea.Na poczatku mielismy problemy,bo mała miała jakieś uczulenie i zalecono nam stosowanie dodatku do kąpieli Balneum,ktore zastępowało wszystko - płyn do kąpieli,mydło,oliwkę.Teraz znowu wróciłyśmy do Nivea i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :-) Witam nowe koleżanki i gratuluję nowej przyszłej Mamusi :-) Bardzo się cieszę razem z tobą :-) U nas po staremu - \"rozwijamy się\" kopiemy mamę w brzuchol od środka, kręcimy się na całego. Jutro mam wizytę u lekarza kontrolną i już się nie mogę doczekać. Całuski na cały dzień !!!!!! będę zaglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !!! :) U nas rano podobno było -14 stopni -masakra. NIech mi któś powie kiedy wkońcu będzie cieplutko :(] dede ile kosztują takie wkładki Canpola? Ostatnio szukałam jakiś iformacji na temat diety podczas karmienia piersią. I jestem w ogromnym szoku, nic nie można jeść! Dziewczyny co wy jecie poza ryżem, ciemnym pieczywem i jajkami na miękko? A może taka dieta jest przesadzona i je się wszystko z umiarem ? już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
hej-moja polozna mi powiedziala ze moge jesc na co tylko mam ochote ale stopniowo...zavronione sa jedynie cytrusy i czekolada..powiedziala mi "a co w ciazy tez tego nie jadlas? jadlas i dziecku nic nie bylo" ale przyznam sie ze ostatnio podjadlam troche czekolady i nic...zadnych komplikacji..nawet kilka kropelek cytryny do cherbatki nie zaszkodzilo mojej pannie zuzannie ;-) tak wiec ja sie az tak bardzo nie ograniczam i nikomu nie szkodze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimera - Premium 11zł,a normalne 11,50 kaka-ja tez slyszalam,zeby jesc wszystko to co sie jadlo w ciazy,bo dziecko zna to z życia płodowego,tylko nijak to sie ma do rzeczywistosci:( Ja musiałam odstawić mleko,jogurty i sery żółte,bo mała miała po tym straszne wzdęcia.No i nie wyobrażam sobie,zebym miała teraz jeść kapuste kiszona,którą dosłownie pochłaniałam w ciąży:) a po makreli i tuńczyku mała dostaje wysypki na buzi:( także najpierw trzeba wszystko wypróbować i najlepiej stopniowo po jednym produkcie,zeby bylo wiadomo co ewentualnie mogło zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga nie wiem czy nie za późno,ale apap spokojnie możesz.Mnie w szpitalu jak bolał brzuch to położne dawały mi apap i pytałam sie ich 100 razy czy mogę jak karmie i powiedziały,że TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna_ciężarna
Cześć Dziewczyny. Wiadomość o tym że jestem w ciąży zwaliła mnie znóg.Juz ochłonęłam i mój narzeczony też.Mase wątpliwosci przychodzą mi no głowy, nie wiem czy dam rade i wogóle co z pracą ?Napewno niektóre z Was też to miały. Teraz planuje co musze załatwić. I pierwsze to mi sie dentysta nasuwa czy leczenie zebów nie zaszkodzi dzidzi.Wogóle to teraz mam fioła i sie ciagle zastanawiam czy oby to co robie czy jem nie zaszkodzi dziecku dlatego pytam o dentyste a koniecznie musze isc do niego.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna - idź póki dziurki małe :) ale nie powinnaś korzystać ze znieczulenia, niestety :o witaj w gronie!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna_ciężarna
Najgorsze jest to ze ja jestem strasznie wrazliwa na ból.Byle ból ja bralam tabletke wiec sobie niewyobrażam ale jak tak trzeba to bede musiała.Najlepiej jak zapytam ginekologa i dentyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna - niestety, możesz tylko apap lub panadol, leki na paracetamolu pocieszę cię, że mnie w ciąży głowa bolała może tylko parę razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kolejnej
możesz iść do dentysty i korzystać ze znieczulenia, to nie jest co prawda te same znieczulenie co normalnie ale jakiś inny rodzaj, działa jednak identycznie, wiem bo robiłam zęby ze znieczuleniem w ciąży, jedynie w pierwszym trymestrze dentysta nie usunie zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, do kompa sie dostac przez caly dzien to masakra;) Kasia: Zle mnie zrozumialas. Nie mialam na mysli tego by powiedziec przyszlej mamie by palila papierosy. Ale kobieta ktora jest nalogowa palaczka od razu nie rzuci palenia. A nawet gdyby to przyjdzie taki dzien, ze bedzie miala ogromna ochote zapalic ( choc raz sobie pociagnac) i wtedy ma sobie nie odmowic, choc oczywiscie, zgadzam sie z toba, zeby najlepiej w ogole nie palic. Ja np. mialabym wyrzuty sumienia. Mati pali i kazalam wychodzic mu z domu( do dzis to robie). Zosia77---Witaj:) 🌼 Eszira: Wszystko sie pouklada, mowie ci, tylko ciagle mysl pozytywnie. Chimera: Moja Zuzienka ma z 1.5 mies ale od samego poczatku stosowalam scisla diete, ale Zuzia i tak miala kolki. Zaczelam wiec stopniowo wprowadzac coraz wiecej pokarmu normalnego (tzn. placki ziemniaczane(mocno odsaczone), kotlety z min. iloscia cebulki itd). Okazalo sie ze to byl jedyny sposob na kolki!! W tej chwili jem juz wszystko i nic corence nie jest, a ja nie musze sobie niczego odmowic( procz cytrusow). Czekolady nie jem duzo ale kosta na dzien i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna - myślę, że powinaś się zapytać gina, bo ja słyszałam, że takiego znieczulenia w zastrzyku nie wolno... tak chyba będzie najbezpieczniej mi się udało z zębami, bo miałam wszystkie zrobione, szykowałam się do założenia aparatu i zrobiłam wszystkie ubytki :) i potem w ciąży totalny spokój zapytaj lekarza i napisz tu co ci powiedział, to się rozwieją wszystkie wątpliwości, będzie wreszcie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×