Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

Gość Maja20
daffodile a wiesz co w tych niemowlecych kupkach jest najfajniejszego?? to ze one tak fajnie pachna:) nie wiem moze jestem jakas chora ze tak mowie ale ta kupa to wcale jak kupa nie wyglada i przebieranie sprawia mi na prawde ogromna przyjemnosc:) szczegolnie gdy widze ta usmiechnieta i zadowolona buzke mowiaca: " jestem szczesliwa bo mam sucho:)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale fajnie - weszłam a tu tyle wpisów :-) Widzę, ze \"stare\" mamuśki sobie świetnie radzą a mamusie 2w1 mają wiele pytań Mnie tez nękają różne kwestie, milion mysli w głowie :-) Agniecha, powiedz mi czym ściągasz pokarm ?? tzn jakim laktatorem [ z ciekawości pytam] Ja mam taki sam plan, może nawet jak się uda, to męża zagonię na nocne karmienie ;) a co tam, niech też poczuje te uroki potem no nie ??? Daf, co do tego badania genetycznego, to tak jak pisała Agniecha ja takie miałam, poszukaj gdzieś w postach z 11 stycznia. Natomiast wiem, że różne rzeczy ludzie rozumieją przez \"badanie genetyczne\" (niektórzy wręcz mylą to z badaniem inwazyjnym !!!). Moja bratowa też jest w ciąży, i miała takie badanie w 12 tc (ja miałam bodajże w 23 tc). Z tego co mi opowiadała to własciwie na tym samym u niej to polegało i po prostu jest to bardziej szczegółowe usg niż zwykłe na sprzęcie który umożliwia dokonanie dokładnych pomiarów. Ja sama badanie np. przezierności karkowej miałam w 12 tc ale na zwykłym usg podczas wizyty u mojego gina prowadzącego. Także to nie jest kwestia tego czy się zaleca czy nie zaleca, on sam po prostu to sprawdził, bo żadna w tym filozofia. Moja bratowa natomiast miała zalecenia co do tego usg szczegółowego, bo niestety na pocz. ciąży wcinała [zalecone zresztą przez gina] antybiotyki i leki na wywołanie miesiaczki. Bidula nie wiedziała, że jest w ciąży a mądralińska pani doktor też się nie poznała. Potem \"zabrałam\" ją do swojego gina i ten zlecił \"dla spokoju\" takie badanie u dr Dudarewicza z Łodzi. Uffffffff ale się naskrobałam, przepraszam jeżeli was znudziłam ;) dobra, wracam do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daf - nie opłaaca się kupować drogich ładnych biustonoszy, są w innych kolorach, ale szkoda wydawać pieniądze, serio, ja bezprzerwy swój zalewam i nie wszystkie plamy zchodzą :) mam zwykły biały bawełniany i się sprawdza, noszę jeszcze jeden z ciąży tryumfa - byłam z niego zadowolona baaaardzo, on się rozciąga pod wpływem ciepła. laktator mam aventu, isis, jestem z niego zadowolona, kupiłam go w komplecie z 2 butelkami, ma tylko jedną wadę - zaczynam się przyzwyczajać ;) jest to wygodne, 15 minut ściągam setkę, dzisiaj rano nawet 110 i potem 10 minut i mała opróżnia butlę i po sprawie, mogę iść spać :)a jak karmię piersią to schodzi mi czasami nawet ponad godzinę, bo mała podsypia, budzi się i podsypia, i taka zabawa trwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie dokładnie o tym samym sobie myślę, Agniecha. Jak ściągniesz pokarm, to ktoś inny może nawet dać dziecku papu, na przykład tatuś, a w tym samym czasie można np. coś zrobić, podszykować obiad albo się "ogarnąć". Wiem, że to moje gadanie to taka sobie czysta teoria narazie, ale zobaczymy jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) zgadza sie nie warto kupowac ladnych drogich biustonoszy do karmienia,bo szkoda na to kasy:) Moje dwa juz sie nadaja do wymiany:) Ja alternatywnie korzystam ze stanikow sportowych gatta-tez swietnie spelniaja swoja rolę. Co do nocnego karmienia i butelki to my tez przechodzilismy ten etap i nareszcie wrocilismy spowrotem do nocnego cyca.Mała po prostu jak sie obudziła w nocy głodna to w tym czasie zanim podgrzaliśmy butelke to ona sie rozbudziła i był ryk.Budzenie na karmienie nic nie dawało,bo mała miała swoj rytm i jak probowałam ja obudzic i dac cyca to miała tak zacisniete usta,ze nie było szansy jej wcisnac butli.A podanie cyca jak tylko zaczynała się krecic skutkowało i mielismy przespaną noc:) i tak jest do dzisiaj - z butli daję małej tylko po kąpieli. Aga pociesze Cię,że jeszcze jakis tydzien-dwa i mała zacznie najadac sie w 10 min. Ja na poczatku zasypiałam razem z małą podczas karmienia:) Były takie momenty,ze wydawało mi się,że małą karmię,a mi sie to po prostu śniło i jak zaczynała płakać to byłam zdziwiona,bo przecież jadła!!!:) Ale u nas ślicznie idziemy z małą na spacer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki :) agniecha - widze ze mam ten sam laktator co Ty. ciesze sie ze jestes z niego zadowolona bo to moze znaczyc ze mi tez bedzie odpowiadal :) mam pytanko: czy na poczatku przy pierwszym uzyciu i wlasciwie przy kazdym kolejnym gotujesz wszystkie elementy zeby odkazic?? pal licho z butelkami bo to jest normalne... ale mysle tu o tej silikonowej nakladce i tej czesci \"pompujacej\" czy moze wystarczy samo umycie jakims plynem i polaniem wrzatkiem... bo za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrac... cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka 20
Witam, jestem w 9 tyg. i jeszcze nic nie przytyłam Mam kilka pytań: 1. kiedy zaczyna powiększać się brzuszek i piersi? Moje piersi na raie są takie same jak wcześniej tylko troszke pełniejsze. 2. strasznie mnie wysypuje na twarzy, dekoldzie i plecach- jak temu zaradzić? 3. wiecie jak to jest wyjechać na sam poród za granice np do Anglii? Dziecko ma wtedy 2 obywatelstwa. A jak z opieką i becikowym? Które dostane-Polskie czy Angielskie? A może żadnego bo Polskie mi przepadnie? 4. mam straszną myślenice na temat wad które może mieć dzidziuś- boje się kalectwa itp, też tak miałyście? Strasznie się boję, że coś będzie nie tak, dużo o tym myśle i nie moge przestać! Prosze odpowiedzcie jak coś wiecie, to mój pierwszy bobasek i nie mam nikogo doświadczonego kto mi może pomóc i porozmawiać ze mną na te tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka 20
Aha, mam 170 wzrostu i waże w tej chwili dokładnie 50,5kg. Pewnie będę mieć rozstępy gdyż jestem szczuplutka. Myślicie że oliwka przez całą ciąże wystarczy, czy może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napewno będziecie wiedzieć
kochaniutkie napenwo będziecie wiedzieć jak to jest, czy wczesnym obajwem ciąży może być ból brzucha taki jak podczas okresu? Okres spóźnia się 2 dni, więc jeszcze nie tragedia i boli mnie tak jakbym zaraz miała go dostać, tyle tylko, że czekam na niego niecierpliwie, bo w bardzo prowdopodobnym "dzieciowym" płodnym czasie współżyłam. Nie wiem czy ten ból, to wczesny objaw, czy jednak zbliżający się okres. Robić test czy nie? Dodam, że na razie żadnych innym objawów nie mam, prócz bolących piers ( ale to tez może być wina okresu ) tyle tylko, że bolą od owulacji aż do teraz, nigdy mi się to tak długo nie zdarzało. Pozdarwaim i z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesto
brzuch boli właśnie jak na okres...gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20
A ja mam najlepszy laktator na sciaganie pokarmu!! Jest nim moj kochany Mati:) oczywiscie nie sciagam pokarmu do karmienia ale jak mala nie wyssie wszystkiego;) Co do odkarzania butelek to nie radzilabym przesadzac, bo potem dziecko wyjdzie na podworko do piaskownicy i wsadzi do buzki np. rączkę to jeszcze zapalenia jamy ustnej sie nabawi. To nie jest bujda! to z zycia wziete! :) pozdrawiam najprawdopodobniej przyszla mame;) bo te bole piersi i wlasnie okresowy bol brzucha to 1sze objawy;) najgorsze ze zadne tabletki nie pomagaja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20
PS: zrob sobie test ale najlepiej w laboratorium bo jest on 100% a te apteczne nie zawsze mowia prawde;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napewno będziecie wiedzieć
dziękuje wam, a czy w takim razie jesli to ciąża, to nic nikomu nie zaszkodzi, jeśli wczoraj wzięłam no-spę na ten ból i dziś drugą? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20
Agatka 20, ja postaram sie odpowiedziec na kilka twoich pytan:) Ad1: to zalezy od tego jaki masz ksztalt macicy. Jesli masz tylozgiecie to nie bedzie az tak widac jak ci brzuszek rosnie, bo dziecko jest blizej kregoslupa( ja wlasnie tak mialam). Ad 4: Tez mialam takie obawy, przez cala ciaze ale wiedzialam ze pomimo kalectwa jakim moze zostac pokrzywdzone moje dziecko przez los, nie wplynie na milosc do niego. Na szczescie Zuzia jest zdrowiutka i sliczna:) ok 16-20 tc mozesz zrobic szczegolowe badanie usg, o ktorym juz tu wyzej rozmawialysmy. jest troche drogie ale na prawde warto dla swojego spokoju. A to ze jestes szczuplutka nie musi od razu wrozyc rozstepow. Ja mam 160 cm wzrotu i przed ciaza wazylam ok 49kg, przytylam ok 9kg przez cala ciaze. Nie mam zadnego rozstepu i od samego poczatku smarowalam sie wylacznie oliwka( na noc). pozdrawiam:) Jejku, nie zdziwie sie dziewczyny jak bedziecie mi kazaly opuscic ten topic, przez to moje gadulstwo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20
napewno będziecie wiedziec( fajna ksywa;) ), no-spa jest najbezpieczniejszym lekiem na bole, ktore moga byc spowodowane przygotowywaniem sie macicy do dzidziusia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napewno będziecie wiedzieć
Maja20 dziękuje za szybciutkie odpowiedzi, jesli okarze się że to faktycznie dzidzia, to pewnie znajdę dla siebie jakiś stały nick i jesli pozwolicie troszkę się u was zadomowie, przyda mi się wsparcie bardziej doświadczonych mamuś:) Przepraszam, że zapytam Maju ale czy twój nick oznacza twój wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja tylko na chwileczkę agatka tutaj masz linka, napisane jest dosyć fajnie o rozwoju fasolki w brzuszku tydzień po tygodniu. Jest też o wadze i innych \'\' dolegliwościach ciążowych\" http://niemowle.onet.pl/1095865,4,1,1117,7551,wszystko.html tutaj rozwój płodu ze zdjęciami :) http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?t=1772&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= napisz jak się czujesz w ciąży :) a tak pozdrawionka dla was i waszych maluszków :) i w brzuszku i w domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czekam na pierwsze ruchy maluszka...:) ponoc juz w okolicy 18 tc mozna poczuc..jesczze wiec tylko miesiac:P:P a u Was jak bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffo ja czulam pierwsze bulgotki w 16tyg.-takie uczucie jakby mięsień drgał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
była też mowa o sterylizowaniu butelek.Powinno się sterylizować butelki do pół roku,a później można już tylko parzyć.Mi czasem zdarza się tylko wyparzyć....Sterylizowanie w garnku powoduje niestety powstawanie brzydkiego osadu na butelkach.Wiekszy osad jest jak sie butelki zostawi az woda ostygnie,a o wiele mniejszy jak od razu wyleje się wode i wyjmie butelki.Wg ostatniego numeru \"Dziecko\" osad kotłowy nie szkodzi dziecku,ale butelki są takie szorstkie w dotyku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wyparzania - wygotowałam wszystkie części laktatora przed pierwszym użyciem, potem po każdym użyciu już tylko przelewam wrzątkiem :) agatka - cześć :) jutro więcej pogadam :) a moja Julcia się nie drze przed karmieniem :) i mogę dawać jej w nocy butelkę, bo to szybciej, 15 minut ściągam 100 ml a ona w max 10 je zjada, a tak karmienie mi zchodzi około godziny (czasem dluzej), bo podsypia i się budzi, a ja jestem zmęczona tym dokarmianiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka - ad 2 - nie mam pojęcia, jeśli to ciąża jest przyczyną, to możesz mieć problem z likwidacją, bo to pewnie hormony tak działają, u mnie za to było odwrotnie - syfki zeszły :) ad 3 - nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do rozstępów - ja mam 172 cm i ważyłam 53 kg przed ciążą, więc też nie grubas :) po porodzie w szpitalu zostało mi 4,5 kg (przytyłam 14), teraz dalej chudnę, uda mi normalnie zwisają, buty odstają w łydkach a były obcisłe :)a rozstępy - nie wiem co to jest :) tylko malutki na biuście, pod spodem idę spać ;) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20
Napewno będziecie wiedziec, tak jestem mloda mama:) mam 20 latek:) a co pewnie zastanawiasz sie skad tyle rz4eczy wiem?? Ah to dluga historia, powiem tylko w skrocie ze moja mama od 5 lat prowadzi pogotowie rodzinne. Wszystko jasne, prawda?? tak wiec bycie matka nie jest dla mnie zadnym problemikiem;) Aha, dziewczyny od razu wam mowie skad sie bierze smierc lozeczkowa! Zadne tam nie ssanie smoczka czy inne duperele! nie wierzcie w to! Smierc lozeczkowa moze byc wywolana poprzez rzucenie np. dziecka do lozeczka, szrpniecie nim, albo typu: Czego wrzeszczysz???!!!! i szarpaniem jak doroslym czlowiekiem. Dzieje sie tak dlatego, ze mozg dziecka nie przylega calkowicie do czaszki. mozna powiedziec ze "pływa" w glowce dzieciatka. Jest jeszcze malo plynu owodniowego i w momencie kiedy dziecko bedzie ''szarpane'' mozg uderza o scianki czaszki i dochodzi do jego uszkodzenia. Uspokoilam was kobitki?? Boze i pomyslec ze ja mam dopiero 20 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20
Tez juz ide spac. do jutra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti39
Agatko 20.Hormony zaczynaja robic swoje i dlatego masz wysypke ale potem bedzie lepiej. Co do rodzenia za granica i wyjazdem owszem fajna sprawa.- Dziecko nie dostanie obywatelstwa auomatycznie tylko dlatego ze urodzi sie np. w Angli.Kazdy noworodek dostaje automatycznie obywatelstwo matki w Twoim przypadku polskie.Chyba ze ojciec jest obcokrajowcem to wtedy mozesz sie starac o zmiane obywatelstwa dla dziecka.Pozatym jak nie masz zezwolenia na legalny pobyt w danym kraju to rodzenie dziecka jest bardzo droga impreza. A jest to zwiazane ze wsztstkimi swiadczeniami socialno-podatkowymi. Kazda ciezarna ma takie dziwne mysli to jest normalne- obawa strach, ciekawosc- jak wyglada czy ma 10 paluszkow itp. Badz dobrej mysli, dbaj o siebie i ciesz sie tym odmiennym stanem. Roztempy mozesz miec ale nie musisz- oliwka owszem bobra sprawa, wszystko zalezy od tego czy masz elastyczna skore czy nie. Ale dbac o siebie w czasie ciazy to tylko przyjemnosc. Czytaj duzo o ciazy o rozwoju tego malutkiego zarenka ktore w tobie rosnie, ciaza to jest temat bardzo ciekawy i nigdy sie nie wyczerpujacy. Przedewszystkim badz dobrej mysli. Pozdrawiam. Mama dwojga kochanych dzieciaczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti39
Droga Maju 20. Smierc luzeczkowa nastepuje wtedy a raczej bardzo czesto jak dziecko spi na brzuszku. Najczesciej z powodu przegrzania lub zaduszenia sie. Ostatnie badania wykazaly ze stare materace na ktorych takie malenstwo spi wydaja pewne gazy i to jest bezposrednio czestym powodem zgonu. Pozatym rozne ukryte choroby , zachowania i sporzycia matki w czasie ciazy. Smierc luzeczkowa nie ma tylko jednego powodu ich jest bardzo duzo. Pozdrawiam i zycze wielu wspanialych chwil z Twoim malenstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do Waszej wago sprzed ciazy...ja mam 170 cm wzrostu a przy wadze ponizej 55 kg tracilam okres:( wiec zeby zajsc w ciaze przytylam do 62 kg i waga od dluzszego czasu stoi w miejscu, narazie nie przytylam ani grama ale boje sie ze na koniec ciazy bede sloniem..dodam, ze sie nie obzeram, moja dieta to maksymalnie 1500-1700 kcal dziennie (chyba nawet mniej) , wiecej nie jestem w stanie zjesc..i do tego mdlosci WCALE NIE PRZESZLY mdli mnie nawet w nocy..cos czuje ze po ciezy czeka mnie wielkie odchudzanko:( ponoc nie zawsze tyje sie od jedzenia w ciazy- czasem to hormony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Rozpisałyście sie ze ho ho:) Dafdoline ja miałam tak jak ty przed ciążą, tyle ze ja sie jeszcze nie starałam, tez musiałam przytyć a wazyłam 51 ka przy wzroście 173 cm. U mnie ok maluszek szaleje i czasem boleśnie kopie mamusię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×