Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

Dziękuję :-) Teraz czeka mnie powiadomienie wszystkich, tylko nie wiem czy już czy jeszcze trochę odczekać, upewnić się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekaj :) aż będziesz na 100% pewna. myśmy początkowo chcieli powiedzieć po 3 mieisiącach, wyszło po 2 chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivona781
Witam Kilka słów króciutko o mnie. Mama Paulinki 10 lat. Obecnie zaczął mi się 29 tydzień ciąży ( chyba wg moich obliczeń jest to dopiero gdzieś ok. 27) druga córcia w drodze ( też chyba,…bo tyle się nasłuchałam o przypadkach pomyłek podczas USG) Poczytam troszkę i pewnie przyłącze się do rozmów  Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapraszam serdecznie :) a u mnie jak zwykle ostatnio - koszmar w pracy :P ale cieszę się że ją mam :) i co raz większa ochota na kolejne dziecko :)ustaliliśmy, że pod koniec roku zaczynamy starania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) ja rowniez przylaczam sie do gratulacji i mam nadzieje ze zagoscicie u nas na dluzej:) Aga - dzialajcie, dzialajcie:) to sama przyjemnosc;) Furka - jak po szczepieniu? u mnie jak to u mnie, radzimy sobie bo nie mamy wyjscia:) Kubus ma 12 zabkow i ida kolejne dwa... do tej pory zabki pokazywaly sie z nienacka, bach i nawet nie wiedzielismy kiedy wykielkowaly. teraz ida 3ki dolne i moj szkrab sie meczy niesamowicie. dzis juz znacznie lepiej, ale wczoraj i przedwczoraj tak bardzo mi go bylo szkoda... doroslego jak bol zab to sie zwija z bolu i miejsca sobie nie moze znalezc, a co dopiero taki brzdac... a dziwne bo 4ki dolne i gorne wyszly raz dwa bezbolesnie a z 3kami sie tak meczy... poza tym powiem wam, ze super byc z dzieckiem caly czas:D wyglupiamy sie, chodzimy na spacerki, uczymy sie - ach co bede pisac, jest fajowo:) od 7 lat non stop praca praca i taki \"urlop\" ewidentnie mi sie nalezal:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaasia aż ci zazdroszcze całkowiie cie rozumiem :D jak ja byłam 2 tyg na urlopie to inna bajka jak byłam miesiac w lutym LD teraz jest taki juz prawie samodzielny i ja jako mama nie moge wyjsc na kazdymkroku z zachwytu i smutek mnie ogarnia że coraz mniej mnie potzrebuje ale rekompensuje mi to jak podejdzie do mnie powie mama da buziaka zrobi tuli tuli :D dla takich chwil warto życ!!!! co do szczepienia to mamy juz za sobą :( to juz jest inaczej on rozumie i było mu bardzo przykro, ze ktos go kłuł :( nie płakał az tak barzdo po kłuciu ale żalił sie barzdo po i tulił :( wązne że mamy juz za sobą na stepne w pażdzierniku powtórka jakiejs szczepionki z wczesych miesiecy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawciazyzzapytaniem
Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy jeżeli jestem w 8tygodniu ciąży i pracuje juz 2,5roku oraz mam umowe do końca lutego to czy jeżeli otrzymam zaświadczenie lekarskie od lekarza o ciąży to czy moge o tym od razu powiadomić kierownika czy musze czekac do 3m-ca ciąży, bo w innym wypadku ma możliwosc zwolnienia mnie?? Proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonyaaa
hej a czy przy badaniu towrzyszyl wam maż??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonyaaa
Bo jestem w 8 tygodniu ciąży i jutro ide właśnie do lekarza sprawdzić echo dziecka i czy może już byc przy tym mój mąż??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pierwszego pytania: pracodawca nie ma prawa cię zwolnić nawet wtedy kiedy go nie zdążysz poinformować. Jezeli masz juz potwierdzenie od lekarza ie musisz zekac do 3 miesiaca od momentu kiedy zaszlas w ciąże jestes chroniona prze nasze wspaniałe polskie prawo :D co do drugiego pytania tak mój mąż chodzil ze mną na badania ale dopiero od 3 miesiaca bo wcześniej go nie było w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) furka na pierwsze pyt juz odpowiedziala:) a na drugie ja tez odpowiem: ja chodzilam z mezem na kazda wizyte od samego poczatku, on podobnie jak i ja czekal na nia z niecierpliwoscia:) pierwsza wizyta i potwierdzenie ciazy to niesamowite przezycie dla kazdego - warto meza zabrac ze soba - oczywiscie o ile wyraza na to ochote:D u was tez dzis tak duszno? mi od paru dni ciezko dech zlapac:D zwalam to na pogode;) mam tlumaczenie do zrobienia, a chce mi sie jak olalala. Furka - no nie da sie powstrzymac czasu, niestety. brzdace rosna jak na drozdzach, ani sie obejrzymy i zaczna nam narzeczone przedstawiac - ktore osobiscie bede przeganiac jak muchy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj będziemy gnały te pannice ze hohoh :D mój uż bez zgody mamy i pod moja nie obecnośc całował jakąś małolate ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysik
dziewczyny! Ja to krążę i krążę i ciągle zadaję to samo pytanie: czy leki, które wzięłam zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży (od 21 do 26 dnia cyklu, po zrobionym teście ciążowym z wynikiem negatywnym), czyli jedna spitryna, dwie dawki tabcinu, dwie duomoxu i 5 cirrusa może miec negatywne konsekwencje dla mojego Maleństwa. mam zaepsutą radość z powodu dzieciątka, gdyby mi pierwszy test wyszedł pozywtyny, na pewno bym ich nie brała, aginek dopiero w pn wraca z urlopu. Do tego czasu chyba umrę z niepkoju. Moze któraś z Was ma wiedze na ten temat.Pozdrawiam i czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duomox na pewno nie szkodzi - brałam to w czasie ciąży podczas choroby. reszta nie wiem. jestem zawalona robotą, a żeby było \"weselej\" to mnie cholernie bolą zęby 😭 założyłam aparat i boli drugi dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny muszę zmienic fotelik w samochodzie na większy czyli taki od 9 do 18 kilo. Możecie mi cos polecić? Pozdawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bziabziułka
Ja mam fajny, jedstem w symie zadowolona, sprawdzę dziś w samochodzie jakiej firmy i napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam chicco key - jestem zadowolona, podobno też świetne są maxi cosi- koleżanka ma i też sobie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie dzis mąż mnie namawiał na chicco key .Mi tez sie podobał ten model ale były bardzo brzydkie kolory np. była \" zebra\" :D. Czaję sie własnie na maxi cosi PRIORI....ale nadal się zastanawiam. Powiem Wam ,że zakochałam się dzis w sklepie w maxi cosi TOBI ale....kosztował 920zł..... bez przesady ale to juz jest duza kasa. A mąż stwierdził ,ze wybija nam szybę i ukradną taki drogi fotelik bo taką przygode maił jego kolega:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam coneco zenith czerwono szary i jestem bardzo zadowolona a najbardziej podoba sie mateuszowi bo widzi swiat z innej perspektywy :D a tak nawiasem mówiac powiedzcie mi pierwszy fotelik przymocowuje sie tyłem do kierunku jazdy?? bo ja juz zdebiałam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furszula a powiedz mi czy Mateuszek nie poci sie w tym foteliku??? Kolezanka ma taki i juz byłam na niego zdecydowana ale powiedziala ,że jej synek strasznie sie w nim poci bo fotelik jest welurowy. Ogólnie jest śliczny tez go ogladałam:)) Właściwie od miesiaca nie robie nic innego tylko przegladam te foteliki i z godziny na godzine mam innego faworyta\"D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alusia nie zauważyłąm, żeby sie mały w nim pocił, jeest strasznie przytulny i milusi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alusia - na dłuższą mete i podroz w kazdym foteliku sie dziecko poci. ja jak jedziemy gdzieś daleko podkładam julce pieluszkę - wtedy ona chłonie całą wilgoć. ja mam chicco niebieski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny....zdecydowałam sie na maxi cosi TOBI ale tylko dlatego ,ze mialam ogromnego fuksa:D Moja szwagierka przyjechała do mnie z warszawy z płaczem na końcu nosa ,ze dziecko (4 miesiące) 300 km miala na kolanach bo \"ucieka\" jej z fotelika Deltim. Dziewczyny naprawde ten fotelik byl gratis do wózka wiec wyobrażcie sobie jak jest wykonany..... No i jak powiedzialam jej ze chce sprzedac mój (bebe konfort) to bez wahania dala mi 300 zł. Jej synek w nim siedzial dzis pół dnia tak mu tam było wygodnie:D A ja cała w skowronkach mogę kupic mój wymarzony fotelik:D :D :D aczkolwiek serce mnie boli ze tyle kasy........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bziabziułka
Myszka nie przejmuj sie, to zupełnie normalne, byle w ogóle wykazywał jakąś aktywność. Niepokojące jest, gdy w ogóle sie nie rusza przez 24 h, wtedy pedem do szpitala. Będzie dobrze, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwszego dnia 39 tygodnia mialam juz w objęciach moje malutkie szczęście :D zaczął mi się snić złobek :( dzisiaj śnilo mi się, że zapomniałam zaprowazi mateusza pierwszego dnia do żłobka hihih tzn nie wiedzialam, że to juz :D juz bym chciała miec to za soba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno niedługo przed porodem dziecko zwalnia. mówwię podobno,bo moje dziecko fikało jak wściekłe i nie zwolniło :) do dzisiaj nie zwolniło a ma 1,5 roku :D chwilami podejrzewam lekkie ADHD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko przed porodem napewno słabiej sie rusza. U mnie tak było. Ja juz panikowałam ,że jest cos nie tak i jezdziłam na izbe przyjęc na KTG.....ale ja zawsze panikuje:D Dziewczyny mam juz fotelik.....mała piszczała z radosci ,ze widzi co sie dzieje przed nią:D całą drogę robiła BRAWO:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alusia skądś to znam :D mały był w takim szoku jak zmienilismy mu kierunek jazdy, że cały czas robil dziuba i mówił \"uuuuu\" i buziaka miała otwarteo a jaki spokój w samochodzie :D czyli dobrze mówiłam, że w pierwszym foteliku dziecko jeździ tyłem do ierunku jazdy?? czy ktos mi na to pytanie odpowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, w pierwszym foteliku dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy, jeśli jedzie z przodu. z tyłu może jechac przodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×