Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dermenka

Do dziewczyn używających szamponu DERMENA!

Polecane posty

Gość halooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magddallennka
Dziewczyny może sprubujecie szamponu sabal firmy ducray on mi wyleczył skórę głowy też mnie swędziała i piekła okrutnie że nie wspomne o straszliwym wypadaniu włosów. Po miesią mycia tym szamponem zauważyłam znaczną poprawę a po dwóch przestały mi całkiem wypadać a jaka ulgana głowie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to próbuję tego, co lekarz zaleci :( pamiętajmy, że każdy przypadek jest indywidualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczytałam....
i powiem Wam, że mam ten sam problem już 19 lat. Jeśli badania wykażą że to łysienie androgenowe to nie liczcie naprawdę na cud który zdziałają szamponiki czy specyfiki z rzepy itp. Nadwrażliwości mieszków włosowych na testosteron nie da się wyleczyć :( Drobne efekty daje stosowanie tabletek hormonalnych antyandrogenowych i środków miejscowo blokujących wpływ tego hormonu na skórę. Tak więc zostaje nam Diane35, Androcur i Loxon (Piloxidil, Regaine itp. z minoksydylem) i walka o choć częściwe utrzymanie tego co zostało. Jestem stale pod opieką endokrynologa i niestety diagnoza jest straszna : NIE MA DLA KOBIET SKUTECZNEGO ŚRODKA NA ŁYSIENIE ANDROGENOWE :( Możemy jedynie liczyć, że medycyna w końcu coś wymyśli, choć dla takich jak ja z pewnością będzie już za późno! :( Pozdrawiam współtowarzyszki nieszczęścia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczytałam....
Aha, napiszę jeszcze, że stosowałam praktycznie wszystko co było dostępne na naszym rynku, a i z zachodu sprowadzałam różne cuda. Nic nie pomogły, choć poszła na nie fortuna. Na środki z minoksydylem jestem chyba uczulona, bo zamiast hamować wypadanie włosów tak je rozbujał, że był u mnie w domu konsultant z zachodniej firmy produkującej Regaine (odpowiednik Loxonu) jak zobaczył jak pęk włosów wysłałam mu z jednego mycia :( Nie widzę już żadnych szans......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farina2803
Byłam ostatnio u dermatologa i przpisała mi LATICORT płyn go głowy narazie nie jest żle i działa:)a na twarz METRONIDAZOL w żelu . Poleciła mi jeszcze szampon SELSUM BLUE. I kilka dziewczyn powiedziało że ten szampon działa, zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
bo włosy nadal mi wypadają garściami i jestem zalamana...nawet nie wiem co napisać,chyba tylko tyle,że za niedługo będę łysa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam ten problem
a raczej mialam,teraz czekam czy i kiedy wlosy odrosna nadwrazliwosc na androgeny to swoja droga,ale zaloze sie ze u wiekszosci z was,tych ze swedzaca skora ktora sie swieci pod wlosami (chociaz czasami jakichs szczegolnych objawow nie ma) to jest Candida poczytajcie sobie na forum gazety,jest cale forum poswiecone candidzie a,i bylam u 19 lekarzy w przeciagu ostatnich 4 lat i zaden mi nie pomogl,bo oni sie kompletnie na tym nie znaja,moze poza nielicznymi wyjatkami,serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak samo jak u mnie dermenka tyle, że z dnia na dzień jest coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sitra
Dermenka Musisz uzbroić się w cierpliwość ..... Ja używam szamponu Dermena od 2 lat, stosuję go co 3 dzień. Nie używam żadnych innych szamponów. Oczywiście używam odżywki bez spłukiwania firmy HERGON holenderskiej. Efekt mam rewalacyjny !!! Wlosy przestały mi wypadać i również pojawiły się nowe. Zatrzymałam tzw zakola. Jestem bardzo zadowolona bo to jest jedyny szampon, który mi pomógł. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w końcu się wypowiem
Obserwuje topicki na temat wypadania włosów już od dłuższego czasu, gdyż sama mialam z tym poważny problem. Po chorobie (prawie 2 miesiące w szpitalu, b.mocne antybiotyki) włosy zaczeły wypadać mi garsciami. W ciągu miesiąca straciłam ok.2/3 włosów. Wstydziłam sie wychodzić z domu...W końcu zdecydowałam sie na wizyte u dermatologa. Pani doktor stwierdziła, że prawdopodobnie od antybiotyków znacznie pogorszyło mi się wchłanianie (gł.osłabione kosmki jelitowe) i brakuje mi mikroelementów. Przede wszystkim kazała być bardzo delikatna dla włosów (stąd szampon Dermena), nie sciskać ich nadmiernie gumką i przypisała zastaw leków: -methiovit -zincas forte -loxon (na początek 2%, potem 5%). Na temat loxonu chyba wszystko zostało już powiedziane; reszta zawiera elementy budulcowe włosów (i paznokci:)). Do tego łykałam również wyciąg ze skrzypu i jadłam duuuużo surówek z tartą czarną żepą (jak doda się do niej majonez i śmietane zupełnie traci swoją ostrość). I teraz to co najważniejsze: wyniki kuracji są rewelacyjne:) (Stosuje ją od początku tego roku z niewielkimi przerwami) Odnosze wrażenie (i nie tylko ja:D) że odrastających włosów jest więcej i są mocniejsze.Do tego, co było dla mnie miłym zaskoczeniem:D, są kręcone:). Podobno to jest chcarakterystyczne np. po chemioterapii (zdałam sobie sprawę z tego jaki druzgocący wpływ na organizm mają antybiotyki...). Szamponu Dermena używam dalej, ale jako uzupełnienie i żeby nie męczyć włosów nadmierną chemią. Życze wszystkim cierpliwości (potrzeba jej na prawdę sporo) i powodzenia w odzyskiwaniu włosów:D. I dziękuję za wszystkie porady jakie przeczytałam na tym forum; mam nadzieję ze moja wypowiedź również komuś pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotyyy
Czesc! od dluzszego czasu wypadaja mi wlosy, sa slabe, cienki i maja slabe cebluki. szczegolnie sie to nasila w czasie stresu. czy mozecie mi polecic jakis specyfik do pielegnacji, albo jakies tabletki?dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywałam H- Pantenon czy jakos tak i są rewelacyjne kosztuja ok 40 zł ale od kiedy zaczelam je uzywac fryzjerki przestaly mi mowic ze mi wlosy wypadaja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotyyy
a to sa tabletki szampon czy odzywka?gdzie to dostane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotyyy
a nie orientuje sie ktos ile normalnie wlosow dziennie moze wypadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAMARIss
czesc dziewczyny:) powiedzcie mi co mam zrobic błagam!!! od 2 miesiecy wypadaja mi wlosy, wypadaja mi garsciami!! ale dzisiaj jak policzylam te ktore mi juz wypadaly przed i po myciu( a jak to pisze to jest dopiero 13!!) to wypadlo mi chyba300:(:(:(:( jutro ide do lekarza tylko boje sie ze jak nie pojde prywatnie to mi nic dobrego nie poradzi:/ aha i mi wypadaja bez cebulek! nie wiecie po jakim czasie od rozpoczecia leczenia wlosy przestaja wypadac??? jestem ZALAMANA!!! ps. na brzuchu zauwazylam takie dziwne i szorstkie jasne plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz isc do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypadaja
ee czy jak wypadaja włoski to po uzyciu loxonu i dermeny te włosy co wypadly z cebulkami to one odrosną? czy nie ma szans juz na geste włosy?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki! Przeczytalam CAŁE wasze forum. Mam oczywiscie ten sam problem co Wy ( glownie chodzi mi o NETEFILKE i DERMENKE). Mam 24 lata a wlosy wypadaja mi od jakichs 6 lat i to w ogroomnych ilosciach (tzn raz jest lepiej a raz gorzej ale ogolnie ciagle wypadaja bardziej niz powinny). Zanim zaczely wypadac mialam piekna, gesta czupryne... A teraz mam przeswity na calej glowie:( Od kilku tygodni wlosów trace ogromne ilosci- to juz nie jest garsc wlosow w wannie po ich umyciu...to sa garsci wlosow przy kazdym czesaniu:(:( Oczywiscie na poczatku moich problemow z wlosami kilka razy bylam u dermatologa (u 2 roznych) i za kazdym razem dostawalam witaminki i ostatecznie jakas wcierke...i nic nie pomagalo:( Teraz biore skrzyp, jem duzo surowek,nie biore antybiotykow, a stresu jakiegos szczegolnego nie przezywam. Sama na wlasna reke zrobilam sobie badanie hormonow tarczycy i wszystko jest ok. Przeczytalam u Was o loxonie. Jutro pojde go kupic, mam nadzieje ze pomoze. JAKI MAM KUPIC ? 2% CZY 5% ? Czy 5% moze okazac sie za mocny? Kupie sobie tez ten szampon - Dermene i pomecze sie z nim troche. CZY KTORAS WIE JAK MOZNA ZBADAC SOBIE TEN POZIOM ANDROGENOW? Co to sa za hormony? Przez co wydzielane (zebym wiedziala co sobie zbadac)?? Prosze o odpowiedz. Mam nadzieje ze Was nie zanudzilam... Jestem tez ciekawa co u Was (stare wyjadaczki) słychać? Sa w koncu jakies efekty terapii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netcia
witam wszystkie kobietki, mam oczywiscie ten sam problem ..... i mam pytanie do Netfilki: jakie badania zalecil ci ten dermatolog oprocz hormonow tarczycy?? dzieki za odp z gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netcia
a...jeszcze mnie tak ciekawi...jak tam z waszymi wloskami forumowiczki?? nie piszecie juz bo nie wypadaja??:) pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wkoncu sie wypowiem
Szukam informacji a raczej porad na temat sposobow radzenia sobie z wypadajacymi wlosami. Wlosy wypadaja mi w masakrycznych ilosciach, ale to trwa juz pare lat. Mam juz przeswity na czubku glowy. Zaczelam stosowac dermene, biore skrzyp i uzywam loxonu 5%. Mam pytanie do Was wszystkich (a szczegolnie do "wkoncu sie wypowiem") : CZY JEST SZANSA ZE jesli ta kuracja zadziala ODROSNA MI WLOSY KTORE STRACILAM NP 2 LATA TEMU? CZY JEDYNIE ODROSNA TE WLOSY KTORE WYPADLY MIESIAC WCZESNIEJ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa217
Bardzo wypadają mi włosy...;(.....jestem załamana, też byłam u dermatologa i dupa... nie wiem co robic...dostalam od innego lekarza biostymine i jakies cos robione i nie wiem czy te biostymine mam z tym mieszac czy co.. Prosze powiedzcie mi jakie środki byly najlepsze na wypadanie wlosow... Odpowiedzcie w miare szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222
Dermena to syf. Włosy wypadają mi już od 5 miesiąc. Właściwie zrobiły sie o połowe ciensze niż były. Kupiłam Dermene licząc na jakieś efekt ale jak umyje nią włosy to jest gorzej niż innymi szamponami. W wodzie zostaje sporo włosów i tak samo przy rozczesywaniu. Ostatnio zaczęłam myć włosy szamponem mamy- jakiś zwyczajny tani szampon z czarnej rzeczy w litrowej butelce- zdaje sie ze firmy Admira i wiecie co? Podczas mycia wypadło mi kilka włosów i podczas rozczesywania też niezbyt dużo. Może komuś Dermena pomaga ale u mnie tylko pogarszała sprawe. Zycze wam powodzenia w walce o piękne włosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzecznie pytam
Szampon dermena ile kosztuje? Jest na receptę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaww
Dzeiwczyny! Zrobcie sobie najpierw badania: 1.poziomu hormonow tarczycowych 2.ogolne krwi 3.kału - może pasozyty sa? Bedziecie wiedzaily na czym stoicie, a nie dzialaly na oslep!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia-23
Witam Zawsze mialam geste wlosy a przez ostatni rok to po kazdym myciu wlosow zapychalo sie sitko w wannie zadne witaminy niepomagaly zrobily mis e zakola ;( wogole polowa z tego co mialam zostalo mi na glowie od 3 miesiecy uzywam nafty kosmetycznej przed kazdym myciem i juz niemoge sie bez niej obejsc wlosy w zakolach odrosly zagescily sie i niewypadaj podczas mycie no moze jakies 5 wloskow i przyrozczesywaniu tez niewypadaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×