Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dermenka

Do dziewczyn używających szamponu DERMENA!

Polecane posty

Gość dermenka
netefilka!byłam właśnie dziś u lekarza i wiesz co...Przepisała mi znowu to samo!!!Ręce opadają:( Powiedziałam jej,że efekty są po tym mizerne (a wcieram juz 6 tygodni!!!),a ona na to,że potrzeba czasu i takie tam...Wkurzyłam sie i idę jutro do lekarza ogólnego po skierowanie do endokrynologa i chcę sobie zbadać hormony,może z nimi jest coś nie tak!Włosy mam okropne,przerzedzone i w ogóle...Porażka!:( Dziś zaliczyłam kolejny dołek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( kurcze ze mną też nie za dobrze:( ja wizytę mam za godzinkę... włosy coraz rzadsze:( kurcze czemu mamy takiego pecha? to jak pójdziesz na te badania to napisz Kochana co wyszło:( ja jakoś boję się mojej o to zapytać, nie wiem czemu :( pozdrawiam Cię gorąco i nie wiem co Ci napisać na poprawę nastroju bo sama tez mam z tego powodu dolki... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
netefilka-trzymaj się! Ja sobie zrobię podstawowe badania u siebie w przychodni (niestety są płatne:( ),zbadam sobie też poziom hormonów tarczycy,bo jak z nią są problemy to wlaśnie wypadają włosy.Nie wiem co jeszcze mam zbadać z takich ogólnych-spytam w przychodni.Wypadałoby zbadać hormony ale to są już bardzo drogie badania:( Radzę Ci to samo!Widzisz,musimy niestety wziąść sprawy we własne ręce bo lekarze mają to w d... Jutro idę na razie do lekarza ogólnego po to skierowanie,przy okazji dowiem się o ceny tych badań i zdecyduję się jakie zrobić-dam Ci o wszystkim znać!Trzymaj sę cieplutko :) Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aboabo
Cześć Dziewczyny Najważniejsze jest to, że powinnyście przestać się zamartwiać na zapas. To dodatkowe obciążenie organizmu. W przypadku każdego problemu zdrowotnego ważne jest nastawienie i wiara że będzie dobrze. Pomyślcie o ludziach chorych na raka którym lekarz ze nie wolno się poddawać. Nic wam nie da zamartwianie się, a tylko dołoży dodatkową przyczynę problemów z włosami. Czynnik psychologiczny to bardzo ważna sprawa w przypadku włosów. Bliska mi osoba ma łysienie plackowate i dostrzega tę zależność bardzo wyraźnie! Poprostu róbcie swoje i NIE MARTWCIE SIĘ. Jesteście modziutkie z tego co widzę. Mi też w waszym wieku strasznie przerzedziły się włosy. Też ryczałam przy swoich zdjęciach sprzed roku. Też chodziłam po lekarzach, witaminy, loxon, seboradin, mikroskopy itd. itd. Znam to. W tym wieku zmienia się gospodarka hormonalna i nasiila sie praca gruczołów łojowych stąd to wypadanie. Zaakceptujcie to. Włosy które miały wypaść i tak wypadną. Pogódzcie się z tym i przestańcie się tym stresować. Wiem że to co mówię może powodować irytację, sama też tak wtedy odbierałam słowa lekarza. Najważniejsze to spokój, zdrowa dieta i CODZIENNE MYCIE WLOSÓW gdyż łój zwiększa ilość włosów które wypadają. Można też masować delikatnie skórę głowy (np przy smarowaniu loxonem) albo delikatnie opukiwać szczotką. Dobra jest jeszcze wcierka z nafty (z tej samej serii co seboradin) oraz Neril. Z szamponów dobry jest Pregaine. Z witamin najlepszy Supradyn (ma dobrze przyswajalne składniki) i Merz Special. Raz dwa razy na tydzień odżywka - 2 zółtka, nafta, odrobina olejku rycynowego, łyżka kropli z cytryny, biostymina albo witamina A i E (niekoniecznie). To ukręcamy na majonez i godzinę trzymamy na głowie. Jedzcie dużo buraczków, wątróbkę, rzeżuchę i zieloną natkę. Włosy wam odrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska77
hej dziewczyny :) mam podobny problem prosze Was o jedno- przestancie o tym myslec, nabierzcie dystansu do problemu bo zamartwianie sie nie pomoze w pozbyciu sie klopotu, a wrecz przeciwnie bedzie hamowac leczenie pozdrawiam Was serdecznie i zycze powodzenia w odzyskiwaniu straconych niteczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
netefilka-badań jeszcze nie zrobiłam bo byłam chora i lekarz mi powiedział żebym je zrobiła w styczniu,więc po Nowym Roku na pewno się zbadam i dam Ci znać:) Włosy (odpukać!!!) mam wrażenie że wypadają mniej,ale i tak mam je strasznie przerzedzone i już nie wiem jak się czesać.Teraz właśnie siedzę w wałkach na głowie,żeby jakoś się prezentować na wigilii:O jak ten patent wypali to ponowię go na sylwestra-co zrobić... :( cały czas wcieram tą witaminę B we włosy,zażywm Silicę,myję wlosy Seboradinem i raz na jakiś czas używam tej odżywki Wax.Już nie wiem co jeszcze bym mogła zrobić więcej... A jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie po staremu. Włosy wypadają, wiadomo, może mniej, sama nie wiem już, naprawdę nie umiem tego określić! Raz wypada baaaardzo dużo, raz mniej, a może i tak samo, bo w końcu są krótsze sporo i wiadomo, że wtedy wydaje się, że mniej wypadają. Włoski myję codziennie, czasem nawet dwa razy, bo jak trzeba najczęściej... jednak wszyscy myślą, że włosy to powinno myć się jak najrzadziej, że to tylko pogarsza... dermatolog powiedział mi, że włosy trzeba myć tak często, jak tego wymagają. No ale inny lekarz powiedział, że też najlepiej co 2 dni, że często to niedobrze. Więc jak jest w końcu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... też siedziałam w wałkach, podobnie jak Ty ;-) tylko, że to niewiele pomaga, na dodatek włosy się skracają... ech do mnie jakoś krótkie chyba nie pasują :( no może jak by były grubsze to by lepiej wyglądało. Na Loxonie piszą, że po jakimś tam czasie stosowania pojawia się meszek na skórze głowy... mnie się jeszcze nie pojawił, a policz do tego jeszcze czas na porost włosów! Miesięcznie rośnie gdzieś 1cm włosów, więc długie będę miała za... parę lat ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania dzis
Ja takze mam problem z wlosami sa tluste musze myc je codziennie na skorze pojawiaja sie wypryski i bardzo latwo ja podraznic uzywalam szamponu dermena i zuwazylam poprawe ale przez przypadek trafilam na szampon H pantoten do wlosow suchych i normalnych wlosy staly sie po nim gestsze bardziej blyszczace wzmocnily i mniej wypadaja uzywam go na zmiane z szamponami do wlosow tlustych i widze poprawe DZIWNE ale szampona do wlosow suchych wzmocnil mi wlosy ukoil skore glowy i mniej sie przetluszczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie będę używać tego, co zaleca mi pani dermatolog :) dermenka... jak się czeszesz na Sylwestra ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
netefilka---> jednak niewypał z tymi wałkami:O wyglądałam jak jakaś ciotka z lat 30-tych... za krótkie mam do tego włosy... no i teraz klops,bo nie mam absolutnie pojęcia co zrobić z tymi włosami na sylwestra... albo będę je modelować żeby jakoś się prezentowały (czytaj:pianka,suszarka,szczotka modelująca,wosk i na koniec lakier,żeby konstrukcja się jakoś utrzymała;) ),albo je jakoś poupinam spineczkami... tak czy siak i tak nie będzie to fryzura moich marzeń:( netefilka-przestałam też używać farb do włosów,przerzuciłam się na henny ziołowe,może krócej się utrzymuje kolor,ale za to włosy się tak nie niszczą,henna je wręcz odżywia (tak czytałam;) )... a Ty jaka fryzurka na sylwka,no i chyba za niedługo na studniówkę?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
acha netefilka-moja koleżanka mi ostatnio powiedziałą,że efekty po Dermenie są po ok.4 miesiącach...więc może jeszcze troszkę musisz poczekać.Ja wykańczam pomału Seboradin i teraz planuję zakup któregoś z tych dwóch: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=1&cmd=details&itemid=2844 http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=1&cmd=details&itemid=5236 Może pomogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ja idę do fryzjera... jakoś spięte będę miała no bo jak inaczej ?? na Sylwestra i na studniówkę pójdę tak, jak nie chciałam :( próbuj nowych rzeczy, próbuj, ale pamiętaj, że efektów od razu nie ma po niczym więc.... się nie zniechęcaj ?? :] a i po wałkach tak samo mam, ale przynajmniej od nasaday są lepsze! wiesz mi farb to żadnych nie pozwoliła używać, nic! ale ja i tak nie używam, tylko teraz jak mi wypadły takie jasne włoski, bo MIAŁAM jasny blond, to zostały same te CIEMNE :( i nie potrafię określić koloru swoich włosów :/ sama już nie wiem jak to będzie... ale do cierpliwych to ja nie należę :( pozdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ashlee_20
dziewczyny tak sobie wlasnie poczytalam co tu piszecie...i niestety naprawde bardzo dobrze znam Wasz bol...moja mama jest prawie lysa (wlosy wypadly jej bardzo w czasie ciazy i juz nie wrocilo...przynajmniej ona tak twierdzi, ale moja babcia mowi ze zawsze miala marne wlosy) mi wypadaja od jakiegos juz czasu, nie pomagaja tabletki, specjalne szampony itp..wpadam w obsesje jak patrze w lustro , nie moge spac, mam straszne przeswity szczegolnie na czubku glowy, naprawde znam Wasz bol i wiem jak jest ciezko jak traci sie ta jedna z najwiekszych ozdob kobiety... postanowilam wybrac sie do bardzo chwalonego warszawskiego dermatologa...prywatnie. nie mam kasy ale ostatnie oszczednosci wydam aby wiedziec jak zaradzic wypadaniu..przypuszczam ze mam problemy z hormonami jak kobiety w mojej rodzinie, tylko one sie nie leczyly. ja musze zaczac cos robic bo niedlugo zpstanie mi tylko chustka na glowe albo peruka... dziewczyny jesli wiecie jakie badania powinno sie zrobic to prosze napiszcie.. pozdrawiam Was goraco...i ide mysle co zrobic zeby jakos wygladac na sylwestra..( a pewnie niewiele moge, tym bardzie ze mam ciemne wlosy..:(( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
czy ja ostatnio pisałam,że jest ciut lepiej??? No to chyba się pochwaliłam,bo teraz włosy zaczęły znowu wypadać ze zdwojoną mocą:( Przed chwilą je myłam i ryczeć mi się chce:( Jeszcze trochę i8 będę łysa:( A już uwierzyłam,że może być lepiej...To już trwa prawie pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochanie a czy robiłaś te badania ? :( :( :( u mnie jakby ciut lepiej... nie wypada ich tak dużo przy myciu jak wcześniej... a może mi się tak wydaje? napisałabym więcej, ale nie mogę niestety! znajdę tylko czas i napiszę co zrobił ze mną fryzjer na Sylwestra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
idę w czwartek do lekarza ogólnego i mam zamiar powiedzieć mu wszytko bo mam dziś znowu doła:( poproszę o skierowanie na badania,a jak mi nie da to robię prywatnie,bo już nie mam siły:( tak sie cieszyłam,było lepiej naprawdę,kilka myć z rzędu tak mało włosków wypadło,a dziś... szkoda gadać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
netefilka-byłam dziś u lekarza ogólnego i przejął się mną bardziej niż dermatolog.Dał skierowanie na morfologię,poziom cukru we krwi i hormon tarczycy-zawsze cos;) Idę robić jutro.Jak to nie da rezultatu mam plan odwiedzić ginekologa-endokrynologa i zbadać sobie babskie hormony;) Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
netefilka-co z Tobą?W ogóle sie nie odzywasz... U mnie masakra:( Włosy znowu strasznie wypadają,właśnie przed chwilą je myłam i znowu sobie popłakałam:( Koszmar!Wyniki mam dobre,więc nie wiem co jest.W poniedziałek idę do dermatologa,a we wtorek do ginekologa-endokrynologa apropos tych hormonów,które pomału zaczynam obarczać wina za ten stan... Nie mam już siły!!! Jak jest u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czrana olivka
Dawno mnie tu nie było bo takie doły miałam przez to wypadanie włosów ze szok.Teraz jest juz lepiej odkąd do loxonu 5% dorzuciłam retin a.wcierama to 2 razy na dzień.Włosów wypadam moze 10 na dzień, ale to tez dlatego ze musze energicznie wcierać te wcierki w głowe i troche to szarpie włosy, więc wylatują .co do odrostów to jak na razie pojawiło sie trochę nowuych włosów-niektóre sa normalne(blond) a niektóre czarne...hmmm.ale daleko mi do tego zeby pokryc przeswity które mam na czubku głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja wchodzić nie mogę na kompa i piszę tylko wtedy, jak nikogo nie ma a to się zdarza bardzo rzadko :( u mnie bez zmian :( nienawidzę swoich włosów, nie chcą się układać, wypadają... :( mam dosyć! Jak będę niedługo jakoś może w Wawie to jadę do takiego sklepu i kupuję sobie pasma i przyczepiam do skóry głowy i pierdzielę to wszystko!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermenka
netefilka-jestem!!! :) Przepraszam,ale miałą ostatnio zabiegany okres!A w kwestii włosów-hmm...cóż moge powiedzieć?Spinam je teraz cały czas w kucyk bo do rozpuszczenia się nie nadają-wyglądają żałośnie:( Jeżeli chodzi o wypadanie to już mi ciężko określić co jest normą a co nie...Trochę ich wypada,może ciut mniej niż w tym tragicznym okresie ale różowo i tak nie jest :( A wiesz co jest najgorsze-że od jakiegoś czasu (miesiąca gdzieś) strasznie swedzi mnie głowa-chyba po tych wszystkich specyfikach...Swędzi i nic nie pomaga,bo ten płyn odstawiłam miesiąc temu,poza tym od miesiąca myję głowę specjalnym szamponem do swędzącej i łuszczącej sie skóry głowy z apteki (Fitomed).Nie pomaga,głowa swędzi makabrycznie a już nie mam siły...Jak nie urok to sraczka,że się tak wyrażę... I już nie wiem co robić-nie mam siły na kolejne wizyty u dermatologa-byłam u niej jak zaczęło mnie swedzieć-przepisała mi inne cudo,ale nie mam odwagi go wetrzeć (ma strasznie dużo spirytusu),bo się boję,że podrażni mi tą głowę jeszcze bardziej...I co ja mam zrobić? A jak jest u Ciebie?Napisz wszystko!Całuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i gdzie Ty byłaś ??!! wiesz.... myślałam,że jest lepiej aż do wczoraj :( po prostu nie wiem jak się mam czesać! wczoraj pani dermatolog dała mi skierowanie na badania tarczycy, serca... w ogóle pytała się czy mam kołatania serca, czy się NADMIERNIE pocę, no w ogóle jakies dziwne te pytania... i powiedziała coś takiego na koniec \" jak te wyniki będą dobre to już wiesz \" tzn, że co ? że to KONIEC ?? :(:(:(:( :(:(:(:( :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×