Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siemka siemka

Kto z Was ma kolczyk w języku?

Polecane posty

wiooleta ja w dzien przekłucia jezyk miałam ok, okładałam lodem i płukałam gardło. Drugiego dnia gdy się obudziłam miałam w ustach ogromny kartofel, prawie wogóle nie mogłam mówić co za tym idzie sepleniłam od spuchniętego języka. Trzeciego dnia było to samo. Dopiero po kilku dniach opuchlizna zaczęła schodzić. Musiałam szybko nauczyć się poprawnie mówić z kolczykiem bo w 5 dni póżniej miałam recital. Nosiłam kolczyk przez rok, niedawno wyjęłam bo stwierdziłam że to nie delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERCIA
Kolczyk w języku jest super...sama mam....troche boli...troche się sepleni przez około 2/3 dni...można jeść wszystko oprucz nabiału i szybko się goi:) nie wyobrażam sobie ni miec kolczyka w języku...mam go poraz 2:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzahejra
ellllo ja przebijałam jezyk w piatek i powiem ze troche bolało oczywiscie to jest sprawa indywidualna czy boli czy nie teraz jezor mam jak kartofel ale jedyne co mnie niepokoi to to ze zrobiło mi sie zagłebienie od gornej kulk płukam rumiankiem i szałwia oraz p[łynem do dezynfekcji jamy ustnej myje zeby po kazdym jedzeniu (jem same papki i pije wode) i dlatego prosze Was o rade z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosiaaaaaa
od paru dni chodzi mi po głowie myśl, żeby zrobic sobie kolczyk w jezyku ale czytając wasze wypowiedzi juz sama nie wiem komu wierzyć...chociaż w sumie to też zależy od osoby,jej organizmu a czasami nawet psychiki.Zastanawiam sie czy nie zrezygnować z tego pomysłu i czy nie zdecydować sie na kolczyka w brwi bo to takze mnie kreci...ale co za dużo to nie zdrowo więc musze wybarać jedną opcję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka ona
hejka!!! ja juz mam kolczyk przeszlo miesiac jest ok. ladnie sie zagoil po 3 tygodniach wymienilam na krotszy wszystko jem nie seplenie kwestia przyzwyczajenia.;-) ja tylko jezyk plukalam po przebiciu zimnym romiankiem za kazdym razem po zjedzeniu , robilam tez oklady na i pod jezyk z zaparzonych saszetek rumianku jak ostygna przynosza ogromna ulge.odnosnie tego dolka na jezyku po przekuciu niczym sie nie martwcie to wszytko zniknie jak tylko sie zagoi powodzwnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuś*
Ja jeszcze nie mam kolczyka, ae mam zamiar zrobic sobie jak tylko wyzrowieje bo na antybiotyku jestem i ponoc nie mozna... chce go zrobic w piątek i mam nadzieje ze do poniedzialku jakos bedzie juz wygladal... mam male pytankko - czy zawsze trzeba miec zgode rodzicow na przebiecie i jesli tak to czy wystarczy tylko kartka ze zgodą i podpis? (pytanie do tych którzy robili kolczyk) i chcialam powtorzyc pytanie kolezanki :P : Czy ktoś zna dobry salonik we Wroclawiu :** buzka jak przebije zdam relacjąą :D hehe W sumie moja mamuska sie na początku zgodzila ale ostatnio sie rozmyslila i powiedziala ze na siebie odpowiedziallsnosci nie wezmie zeby mi zgode podpisac bo jak bedzie cos nie tak to nie chce miec tego na sumieniu :P slyszalam tez ze niektore kosmetyczki dzwonia do rodzicow zeby potwierdzic zgode;/ czy to prawda?? czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuś*
Jesli ktoras z was jest jeszcze nie pewna co do kolczyka bo np. nie widziala jak to sie robi, dokladnie jak to wyglada... moge wam podac link do strony profesjnalnego zakladu i tam mają nakrecony z tego FILMIK - ogolnie przebijanieposzczegolnych miejsc :) lasnie ogladnelam jak sie przebija język i chyba jestem przekonana na 10% ze zrobie sobie... to na prade chwilka :) Buzka:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NuNa =*
siemka=** czytam te komenty i coraz bardziej mnie nachodzi na tego kolczyka w jezyczku. Z tego co zauwazylam to po przekłuciach szybko mi sie goją dziurki. Mam kolczyk w nosku, pepku i 8 w prawym uchu i 5 w lewym. Mam przekluty ten dzyndzelek taki kolo ucha i calkiem w srodku ucha. Wprawdzie rodzice mi pozwolili na kolczyka w jezyku ale troche sie boję że strasznie spuchnie mi język. Mam p[ytanko do tych które juz przekłuały: czy mozna sobie wybrać miejsce przekłucia na jezyku czy to ybiera kosmetyczka?? :):) z góry dzięki z aingo.. buŚka=**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka skakanka dwa kije
mhm ja zrobilam sobie wczoraj kolczyk w jezyku:) mhm bolec nie bolalo, zwlaszcza, ze obsluga byla super. Najpierw chlopak wytlumaczyl mi co i jak po kolei, a potem i tak wszystko mowil na bierzaco, co w tej chwili bedzie robil. Trwalo krotko i bylo mhm nawet przyjemne:) wczoraj zadnej opuchlizny ni nic, nie seplenilam ni nic, problem byl tylko ze zjedzeniem kolacji, bo probowalam zjesc kolczyka:P (co jest niemozliwe, bo mialam wrazenie, ze mam cos jeszcze z buzi). Dzisiaj rano wstalam i mam strasznie powiekszone wezly chlonne i przelykanie sliny nawet boli, a jezyk jest gigantyczny:P (oczywiscie ostrzezono mnie wczoraj, ze cos takiego moze wystapic). ale ogolnie jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuska *
a musialas miec zgode lala ;> ?? :D pzdr:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batacia
ja kolczyk zrobiłam wczoraj i jest dobrze jak narazie ;p w nocy troche napuchnoł i wogole nie seplenie .... chyba ze chce cos za szybko powiedziec ;p hehe :) troszke boli ale tym sie nie przejmuje. Ktoś napisał ze nie da sie zamknąć ust!! to jest bzdura!! chyba ze ta osoba sama sobie przebijała i ma źle!! Polecam kolczyki w języku :D Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juti
hejka prekulam sobie kolczyk 4 dni temu ale go sciagnelam bo mialam troche za daleko.ale jutro znowu ide sobie przekluc.samo przekłucie nic nie boli jakby ktos uszczypna.najgorsza była pierwsza noc.ale jestem w stanie wsobie zrobic jeszcze raz.zawsze chcialam miec kolczyk na jezyku i załuje ze sobie szybciej nie zrobiłam.bo nie jest wcale tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka skakanka dwa kije
mhm no ja tez nie wiem jak niby nie mozna zamknac buzi:P mam kolczyka dzien trzeci i jest juz ok:) wczoraj jak pisalam pojawila sie opchulizna i przelykanie sliny bolalo, ale dzisiaj jest juz dobrze:) co do zgody, bo ktoras pisala mhm ja jej nie potrzebowalam bo mam 21 lat, ale wydaje mi sie, ze od odob niepelnoletnich wymagaja takiej zgody. Po prostu w razie pretensji rodzicow czy jakis komplikacji maja papierek, ze rodzice wyrazili na to zgode. Mysle, ze trzymaja sie tego i nie da sie tego jakos ominac (mowie o dobrych, profesjonalnych salonach). Ale czy to naprawde napisali rodzice czy kolezanka- mhm tego chyba juz nie sprawdzaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzahejra
Ja przebiłam sobie jezyk tydzien temu a opuchlizna nie chce zejsc czy to znaczy ze musze wyciagnac kolczyka czy czytałam ze powinna zejsc od 4-10 dni no ale wydaje mi sie ze mi nie zejdzie co mam zrobic a nie chce sie pozbywac go:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka skakanka dwa kije
dzahejra- nie wyjmuj. poczekaj jeszcze. opuchlizna czy jest i ile sie utrzymuje to indywidualna sprawa naszego organizmu. u niektorych jest mala i szybko znika, u niektorych utrzymuje sie dluzej. Jezeli robisz wszysyko tak jak zalecono (mowie o unikaniu cieplych napojow i potraw, plukaniu jamy ustnej plynem i nie dotykaniu rekoma zbytnio kolczyka) to poczekaj jeszcze kilka dni. Jezeli nadal bedziesz czula, ze cos nie tak- nie wyjmuj go, ale idz po rade do salonu, w ktorym zrobilas sobie tego kolczyka. Oni mysle, ze bede najlepiej wiedziec czy jest sie czym martwic i co ewentualnie robic:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geeez
Nie wyjmuj, mi sie trzymala z tydzien opuchlizna a np moj kolega wymienil kolczyk na krotszy dopiero jakos po 2 miesiacach bo mu sie tak dlugo goilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzahejra
nie no kolczyka napewno nie wyjme chocby mi miał jezyk odpasc :P heheheh dzieki za opowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love piercing
Jeśli zrobisz kolczyk w profesionalnym studio to nie będziesz miała z nim problemów.Samo przekłucie nie boli na drugi dzień troche się sepleni ale potem wszystko wraca do normy po 2 tygodniach możesz wymienić kolczyk na krótszy.Ja za przekłucie i kolczyk zapłaciłam 50 złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrisza
ja mam kolczyka... przebiłasm go niedawno, bo jakies trzy dni temu. Jezyk wciąż mam spuchniety. Samo przekłucie w ogule nie bolało, natomiast po spuchnieciu troche pobolewa, napewno nie mozna jesc wszystkego i trzeba dbac bardzo o higiene jamy ustnej. Jeśli już ktoś chce zdecydować sie na kolczyk to musi zrobic to w studio które specjalizuje sie w tego typu zabiegach. Niebezpiecznie jest robic to u kogos znajomego w tzw. "domowym zaciszu " , gdyz przy nieprofesjonalnym orzekłuciu moga wystapic komplikacje, poza tym w takim specjalistycznym studio dokładnie powiedzom wam co trzeba robic a czego nie wolno. Podstawowa sprawo do zaleczenia jezyka po zabiegu jest intensywne płukanie schłodzona szałwią , szczególnie po jedzeniu, mozna stosowac równiez rumianek aczkolwiek co niektórzy moga byc na niego uczuleni, a jesli chodzi o opuchlizne to najlepiej jest ookładac jezor kostkami lodu. co do menu to nie powinno sie jadac "zywych kultur bakterii" tj. mleka, jogurtów , kefirów itp, oraz potraf ostrych i słonych. Najprostrza zasada posiłków : żyj na wszelkiego rodzaju zupkach. Niepowinno sie rózniez pic alkoholu i palić papierosów w sumie to mozna bybyło o tym pisac i pisac: jesli ktos ma jeszcze pytania to piszcie : 8222736 gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenaaaaaaaaa
hej ja zrobilam kolczyk w jezyku sobie dwa lata temu przekucie nie bolalo jakies 3 godziny po seplenilam potem bylo wszytsko ok jadlam duzo lodow z jedzeniem nie bylo kolpotu zaplacilam 120 zl w salonie RECTUM (bytom . katowice) ale kolczyk zdjelam bo strasznie zniszczyl mi zeby zauwazylam to dopiero po jakims roku zaczely mi sie kruszyc i zdzierac szkliwo a co do facetow to mojemu sie podobalo :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.ja sobie mam zamiar zrobic kolczyk po mojej maturze, ktora za 2 miesiace juz nie moge sie doczekac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.ja mam zamiar zrobic sobie kolczyk po mojej maturze, czyli za 2 miesiace juz nei moge sie doczekac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzahejra
Normalnie nie wiem co to jest ale pod dolna kulka mam jakis guzek i mnie bili jak naciskam moze przejdzie :) mam nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kolczyk w jezyku przeszlo 2 lata.i nie zaluje ze przebilam. fakt na poczatku bylo troche meczarni zwlaszcza pierwsze 5 dni. przez pierwsze 3 kompletnie nic nie jadlam tylko pilam a kolejne 2 same cienkie zupki. a pozniej to juz z gorki :)a zrobilam go dla siebie nie dla \"szpanu\" przeciez i tak go nie widac. tylko uwazajcie na zeby. na dole musi koniecznie byc plastikowa kuleczka bo inaczej szkliwo zniszczone i uwazajcie na zeby zeby nie przygrysc kuleczki podczas jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wady posiadania kolczyka to powiem wam jak to było ze mną. Jestem okropnym wierciochem i cały czas się bawiłam kolczykiem, przekręcałam go w zębach itd. aż pewnego dnia zahaczyłam nim o zęby, tak właśnie powiększyła mi się dziurka o parę milimetrów i czułam \"luz\" na języku, po prau miesiącach się zrosła i była już normalna. Wtedy także przygryzłam sobie kolczyk, skutkiem czego było odamanie się jedynki którą musiałam nalewać u dentystki. Do dziś gdy piję gorącą herbatę strasznie mnie boli. Kolczyka już nie mam. Co do całowania się to bardziej przeszkadza niż daje efekty. Mojemu partnerowi się nie podobało, natomiast mój kochanek był zachwycony:D Ale wyciągnęłam. Bo o miłości oralnej z kolczykiem nie ma mowy. Wyciągnęłam dla narzeczonego a nie kochanka:D Bo kochanka już nie mam a narzeczony będzie moim mężem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaaaSiulQa
Ja wlasnei sobie przebilam w Prestigu u kosmetyczki jezyk :(( ajj cierpie teraz i to bardzo :(( boli mnie strasznie :(( wogole mowie ledwo :(( ehh mam nadzieje ze niedlugo ta opuchlizna zejdzie bo jesc nic nei moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newkind
ja sobie przebilem wczoraj i pobolewa lekko ;-) w nocy zapuchl jak bania ale kosteczki lodowe z szalwia rekompensuja wszystko (hyhyhyhyhy) licze na to ze opuchlizna zejdzie jak najszybciej :) poza tym to zabawka przednia !!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzahejra
a mi sie zbiera ropa pod dolna kulka juz jem normalnie itp ale co mam zrobic zeby mi nie ropiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiuniaa
ja mam już kolczyk drugi tydzień;D jest super!!! opłacało się pocierpieć!!! chętnie odpowiem na Wasze pytania np na gg 1306602.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NuNa =*
Zastanawiam sie gdzie lepiej przekłuwać język. Czy u zwykłej kosmetyczki czy poszukać jakiegoś studia piercingu. Wprawdzie śa u nas kosmetyczki które maja kursy piercingu zrobione ale sie zastanawiam gdzie? pomózcie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×