Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ania.ce

ząbkowanie- co poradzić?

Polecane posty

Gość pysia26
Nie wiem...może maluch ma gorączkę?? Poradź się pediatry. Nasz synek wymiotuje jak ma temperaturę. A przyczyny tego mogą być różne. Na pewno na bolące dziąsła pomoże paracetamol w czopku albo nurofen w syropie. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaP
Czesc. Mój snek ma rok i 3 miesiące i ma 13 zębów, za kazdym razem wychodzi mu kilka naraz. Najgorzej było jak wychodziły mu 3 tzw oczne ząbki. Zawsze ma katar i kaszel jak zabkuje a czasami chore gardło. Płakał przez sen, budził sie, ale polecam abyscie dawały przed zasnieciem syrop ( ja dawałam apap ok 2,5 ml) o wiele lepiej spał. W dzien za dużó nie marudzi przy zabkach, ma tylko problem z zasnięciem. Polecam żel dentonix lub Baby Orajel - bardzo dobre. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adik
Mój królowiec też ząbkuje, w nocy jest ok, w dzień nie do wytrzymania czopki vibrucol i bobodent najgorzej że nie chce syropu .Pierwszej córci pomagał panadol dawałam go codziennie i nie odczułam ząbkowania a przy drugim coś okropnego niedowytrzymania . Królowiec ma 5-msc Pozdrawiam wszystkie mamy ząbkujących dzieci . Poradzcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia114
Moja maleńka ma 3.5 miesiąca i wychodzą jej cztery trójki i jedna czwórka w tym samym czasie!!! :(( Najgorzej jest rano i wieczorem, córeczka strasznie płacze czasem aż traci oddech, czytałam że trójki są najgorsze ale nie sądziłam że będą wychodzić jako pierwsze i od razu cztery:(( Vibrucol nic nie pomaga, najlepiej jest z tetrą na palcu ale to też tylko na chwilę, żele też nic nie dają:(( Poradźcie coś proszę bo już nie możemy z mężem patrzeć na jej cierpienie:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania xxx
Moje drogie mamy mój synuś skończył osiem miesięcy i ma już osiem ząbków 6 wychodziło jednocześnie nie było łatwo, ale daliśmy rade. Pomógł nam na pewno Dentinox-gel jest dobry i Ibufen w syropie na noc. Trzymam za Was kciuki i za Wasze dzieciaczki. Bądźcie dzielni!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka1
Witam, moja córcia ma 2,5 miesiąca, strasznie się ślini, zrobiła się marudna, mało je, płacze, czy to znaczy , że zaczyna ząbkować???Ma chyba opuchnięte dziąsełka na górze, gdy je dotykam krzyczy:((( Czy w tym wieku mogę jej coś podać na uśmierzenie bólu??? Pozdrawiam wszystkie mamy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc jestem młoda mamusia i tez mam taki problem z mała "ząbki" nic jej nie pomaga gryzaki zele czopki to chwila a noce staly sie koszmarne( co przesypiala cale)..... juz nie wiem co mam robic bo mala ciagle na rekach a jest co nosic 6,700 :P nooo ale coz trzeba sie poswiecic dla skarbenka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Amelii
Witaj. U Nas jeszcze niedawno też był taki problem, malutka piszczała z bólu i muszę Ci powiedzieć że żadne żele jej nie pomagały. Stosowałam czopki Viburcol ale też to nic nie dało a pózniej zaczęłam stosować eferalgan80 w czopkach i odrazu było lepiej. Wg mnie najlepiej idż do apteki, powiedz ile ma maleństwo i oni dostosują coś odpowiedniego ale jeśli będą chcieli dać viburcol to szkoda kasy bo te czopki są homeopatyczne i naprawdę nic nie dają. Muszę Ci powiedzieć że przy perwszych ząbkach tylko jest tak strasznie, u Nas Amelia ma już 6 i kolejne wychodziły już bez płaczu także trzymaj się dzielnie i rób wszystko żeby ulżyć cierpieniu tej kochanej kruszynki. Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Amelii
zapomniałam dodać,Nasz Skarb miał 3 miesiące jak pojawiły się jedynki na dole także możliwe że waszym Córeczkom też już wychodzą ząbki :)) Nie martwcie się, Nasze kochane Maleństwa niestety muszę to przejść a pózniej tylko będzie lepiej. Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe Mamusie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc .Mój 18 miesięczny synek upadł i dwujka prawie cała wlazła mu w dziaslo czy słyszałyście też takie przypadki czy ten ząbek wyjdzie i czy jest mozliwe ze uszkodzil ząbka stałego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząbki
tak, mój kuzyn tak miał. wspinał się po meblościance i zawisł z zębami w drewnie... efekt taki, że jedynka górna weszła w dziąsło. kilka razy wychodziła i się cofała. ale nic poza tym. teraz facet m 24 lata i zdrowe zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAULINKA86
KOCHANE POMOZCIE MOJA CORA STRASZNIE ZABKUJE PANADOL NIE POMAGA I ZEL TEZ A W NOCY TO CODZIENNIE JEST POBUDKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_o_m
Witam Panie.Mój mały ma 4 miesiące i już 2 ząbki jedynkę i dwójkę...zaczął gorączkować więc wybrałam się z nim do pediatry.Dowiedziałam się że temperatura jest właśnie od ząbkowania.W nocy natomiast temperatura wzrosła do 39 stopni.Nie wiele myśląc przerażona pojechałam z nim na pogotowie tam lekarz powiedział mi to samo że to od ząbków.tez panikuje ale coz...trzeba przezyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska_xxx
witam biedne strudzone mamusie wlasnie przechodze ten sam etap co wy moj malutki(9mc i 9 kg_) synek zabkuje serce mi peka gdy on sie meczy juz zaczelam panikowac i zglosilam sie do lekarza ale diadna dziasgnoza jest jeła rozpulchnione zeby juz wkrótce tylko jest jedno ale taka sytuacja trwa juz pol roku i zawsze ta sama diagnoza JAA JUZ MAM DOSC dziewczyny ile to moze jeszcze potrwac???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama mateusza
Czytam i czytam...dochodzę do wniosku, ze wszystkie dzieci i ich rodzice muszę przez ten trudny etap jakoś przebrnąć, pytanie jak???My też się męczymy i w dzień i w nocy.Jest temperatura, jest rzadka kupka, jest marudzenie, jest płacz, a czesem nawet krzyk.Okropnie zal mi naszego synka!!!Ale i my nie dajemy juz rady, bo ile mozna nie spać?Mateusz ma 7 miesięcy i dwa dolne ząbki-jedynki.Nie wiem który teraz wychodzi, ale na zapas smaruję dół i górę DENTINOX'EM na noc dajemy mu nurofen, w ciągu dnia masuję mu dziąsła mokrą i zimną pieluszką, daję gryzak.W sumie, to nie zbyt to wszystko pomaga...Mamy też czopki viburkol, ale trochę boję się je podawać, bo mogą powodować zapalenie odbytu.Tak mnie postraszyła lekarka i powiedziała, ze mozemy je podac w razie najwyzszej konieczności, ale co to oznacza juz nie umiała wytłumaczyć.W ogóle jak poszłam do niej z obiawami ząbkowania i prosiłam o jakieś rady, co mogę dziecku podać, jak pomóc, to potraktowała mnie jak natrętną muchę.Wprost mi powiedziała, ze te dzisiejsze mamy takie niecierpliwe, trzeba się pomęczyc i koniec.Dała nam skierowanie na badanie moczy i krwi, ale tak to ujęła w słowa, że odebrałam to jako karę za zawracanie jej d...Mówię wam-TRAGEDIA!!!W końcu poszłam do apteki, gdzie pracuje bardzo fajna aptekarka i to ona poleciła mi żel i syrop, podpowiedziała co jeszcze mogę zrobić.Wydaję się być bardziej kompetentna niż nasza pediatra.Ale się rozpisałam... Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich cierpiące maleństwa. Trzymajcie się, damy radę, wiecznie to nie będzie trwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna 1
witam mój synek ma roczek. zaczoł ząbkować jak miał jakieś 6 miesiecy w tej chwili ma jedynki i dwujki na górze i jedynki na dole do tej pory nie miałam zbyt wiele kłopotów z zakowaniem. śynek znosił to całkiem dzielnie czasami zdażało mu się pomarudzić. Teraz gdy zaczynają mu wychodzić dwujki i trójki na dole jest koszmar , mały płacze budzi sie w nocy i potrafi 3-4 godziny płakać non stop w dzień też marudzi, daje mu na noc nurofen ale to nie przynosi żadnej ulgi, synek dostaje skurki od chleba, suchary, gryzaki, i nic......zaczełam mu smarować dziąselka bobodentem ale to jest chyba najgorsze badziewie!!!!! mam pytanie bo podobno najlepszy jest dentinox gel???? czy można go kupić beż recepty i jaka jest cena tego żelu????????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dentinox gel mozna kupic bez recepty i jest najlepszy. nam ida teraz 3lu czwórki wiec noce mamy takie sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewil2
dziewczyny ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy u zabkującego malucha moze wystąpic katar ,czy jest to już raczej początek infekcji,bo różne słyszałam opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewil2
Do mamy mateusza-jesli chodzi o viburcol to stosowałam te czopki naokrągło dla córki ,a teraz jak synek (6miesiecy) jest marudny to często stosuje je na noc i moja pediatra twierdzi ze sa bezpieczne, bo to lek homeopatyczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anrosaro
Witam,mój synek za pare dni skonczy roczek.Na 5miesiecy wyszły mu pierwsze ząbki nawet nie wiedziałam ze wychodza jakies ząbki i super żadnych nie przespanych nocy , itp. Generalnie mówiąc ma ich już 8,4 na górze i 4 na dole! I chyba sie coś święci dalej bo od paru nocy jest masakra,jakieś nagłe ataki płaczu w nocy,w dzień marudny okropnie,mało tego z 3 razy na dzien spania nagle przeszedł na jeden raz,w ogóle do tego sie nawet nie przygotowałam. Tak czy siak chciałabym sie zapyta które zęby teraz wychodzą,bo ja słyszałam że te na końcu,nie wiem jak sie nazywają,a na koncu wychodzą boczne. Dzięki z góry i pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysia26
No to prawdopodobnie wychodzą Twojemu synkowi trójeczki, a trójeczki to masakra. Nasz synek też tak płakał, po nocach nie spał. Marudził całymi dniami. Trzeba to jakoś przetrwać, podać czopek albo syropek przeciwbólowo. Później wychodzą trzonowe ząbki: czwórki i piątki. Piątki tak koło 2,5, 3 latka. Także macie jeszcze czas. Ale trójki są zdecydowanie najgorsze. Powodzenia i zdrówka życzę!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie po jedynkach i dwojkach wychodza czworki a trojki po czworkach dopiero. u nas mamy jedynki i dwojki na gorze, jedynki i czworki na dole i idzie kolejna czworka na gorze. zastanawiam sie kiedy mu wyjda dwojki na dole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelao
Dentinox gel i żeby szybciej wyszły ząbki co coś do gryzienia,najlepiej gryzaczki.Pomogą ząbkom szybciej sie przebić.Jesli dziecko jest niespokojne bo ma gorączkę to cos na gorączkę.U nas wychodziło po kilka zębów na raz,ale rewelacji nie było,jakos łagodnie młody to znosił.A gdy płakał to nacierałam dentinoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Hancyka
Nasz Hancyk ma 4,5 miesiaca i 2 jedynki, ktore pojawily sie po umiarkowanym marudzeniu, caly czas cos gryzie i slini sie, wiec nie wiadomo, kiedy nastepne, mozna sie spodziewac w kazdej chwili. No i wczoraj uderzyla w taki lament, jakby ja rozdzierali, czopki nic, zele nic, na raczkach tez nie. Tatus chcial do szpitala, a ja za telefon do mamy, ktora po rodzaju i intensywnosci placzu stwierdzila, ze to UROK - przetarlam 3 razy po czole brudna podkoszulka (wg zalecen) i malutka jak reka odjal.... wciaz nie moge w to uwierzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mezonkaxxxx
Mojemu synkowi ząbki zaczęły wychodzić ok. 11 miesiąca życia. Nie dość, że późno to i strasznie to znosił. Smarowałam Mu dziąsła Calgel-em a na noc wkładałam do pupci czopki Viburcol. Dzięki temu spał spokojnie. Czopki działały na Niego bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viburcol jest również dobry na kolki czy nawet na wybuchy płaczu i rozdrażnienie. Dzięki temu, że czopki są naprawdę bezpieczne, to można je stosować bez obaw. A jeżeli chodzi o ząbkowanie, to polecam skórkę chleba, gryzaczki czy też wspominany już wcześniej calgel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dentinox także jest bardzo pomocny przy ząbkowaniu. Viburcol w połączeniu właśnie z Dentinoxem daje bardzo dobre efekty i przynosi maluszkowi ulgę - a to przecież jest najważniejsze, aby szybko pomóc własnemu dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×