Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ania.ce

ząbkowanie- co poradzić?

Polecane posty

Gość ewelina8940
Smoka mocz w tantum verde ( płyn do plukania) mięta ochladza dziąsła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, to nie głupi sposób ,a można takiemu maluszkowi podawać tantum werde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my stosowaliśmy camilę i pomogła naszej córeczce. Dodatkowym plusem jest naturalny skład który jest bezpieczny dla naszej Ali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiamamusia
u nas też camilia i czopki na przemian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my na początku chcieliśmy wypróbować domowe sposoby ale koniec z końców też kupiliśmy camilię, i na szczęście było lepiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też polecam czopki Viburcol, ale raczej na noc, w dzień jakoś się da rade wytrzymać z marudzacym dzieckiem, gorzej w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jakoś nie bardzo przepadam za czopkami, a tą camilię jak się stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fert
Bezpieczną biżuterię dla dziecka z pewnością znajdziesz tutaj – http://kolale.pl . Na bolesne ząbkowanie mogę polecić Ci biżuterię bursztynową, którą także mają w swojej ofercie. Ja kupiłam i wyboru nie żałuję, bo naprawdę pomogła. Pomyśl też nad gryzakiem, one też bardzo przydają się przy ząbkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ból przy ząbkowaniu bardzo pomaga ibufen - można go stosować w syropku i w czopku. Mój synek dostawał syropek i dzięki temu mi spokojnie noce przesypiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie stosowałam u dziecka ani bursztynu ani czopków.Stosowałam herbatki ziołowe a po 4 mc Meliskę dla dzieci na uspokojenie,dawałam coś do chrupania("pierwsze ciasteczka),podawałam letnie napoje i posiłki a gdy dokuczała nam wysoka temperatura podawałam sprawdzony syrop Milifen z ibuprofenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już naprawdę widziałam, że ból się małej daje ostro we znaki, to podawałam jej ibufen, bo szybko i skutecznie łagodził ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu dziecku pomagała camilia (homeopatia), podawałam mu w ciągu dnia, a na noc po prostu Milifen, syropek przeciwbólowy, ma dobry smak wiec mały go wciągał z łyżeczki. Te wsystkie żele to o kant stołu rozbic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zaufania do tych różnych środków na chemii. Cała tablica mendelejewa tam siedzi, więc bałabym się stosować dłużej, a u nas jak idą zęby to mamy ich z głowy kilkanaście. Próbowałam oczywiście różnych smarowideł i chłodzące gryzaczki, ale szczerze mówiąc najlepiej sprawdziły się czopki z ziołowym składem - pewnie niektóre z je znają - viburcol. Tu są fajne porady i informacje o nimhttp://www.spokojdziecka.pl/?utm_source=Social&utm_medium=CPC&utm_campaign=Social. Najpierw nam się sprawdził jak były kolki, a potem przydał się na ząbki. Czytałam, że można podawać także u większych dzieci, nawet takich już z podstawówki, więc pewnie nam jeszcze trochę potowarzyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest wiele metod na złagodzenie bólu dziecku, gdy wychodzą ząbki. Warto wiele z nich spróbować , może któraś z nich przyniesie ulgę maluchowi. Ostatnio koleżanka podesłała mi stronkę na temat ząbkowania : http://radosnezabkowanie.pl/, warto zajrzeć. i ponoć ta Camilia też nieźle działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosnę zdrowo
Zachęcamy do spróbowania Dentibaby, pomaga zadbać o ząbki i usta maluszka, oraz łagodzi ból podczas ząbkowania :) Więcej szczegółów znajduje się tutaj : https://www.facebook.com/RosneZdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas chyba trójki idą.inne zęby Blanka przeszła ok.tz troszkę marudzila i tyle.a teraz mamy 3 noc nie przespaną...dni okropne...myślę że to zęby bo wkłada palce do buzi i płacze,albo jak coś je to też wrzask jest i tylko na rękach by chciała być.a waży 13 kg więc padam na mordę...U niej nigdy nie było rozpulchnionych dziąseł itp.chciałam w buzię zobaczyć to nie da rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie do mieszkańców Szczecina, czy mógłby ktoś polecić dentystę dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do kliniki stomatologicznej Froe, a konkretnie do Pani Oli i ma bardzo dobre podejście do dzieci :) Znajdują się na ul. Panieńskiej :http://www.froe.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanienka
Te z kauczuku gryzaki od lanco toys są bezpieczne w użytkowaniu dla dziecka ,a mam na myśli te http://www.niczchin.pl/60_lanco-toys-gryzaki bo dobrze rozwijają zdolności maluchów no i można się nimi nieźle bawić nawet w starszym wieku :) Farbki są spożywcze i nietoksyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Camilia, Viburcol i dużo spokoju :) Jeżeli mama będzie wpadać w panikę, to dziecko to wyczuje i będzie jeszcze bardziej niespokojne i płaczliwe. Czy któraś z obecnych tu mam bierze może udział w konkursie Viburcolu http://www.spokojdziecka.pl/konkurs.html ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy Viburcol w czopkach lub kroplach. Sprawdził się 7 lat temu (syn), sprawdził się również 2 lata temu (córka). Niezawodny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabrunonka33
Powiem wam że ja już nie wyrabiam. Najpierw męczyły nas kolki. Tragedia jakaś nie spaliśmy prawie tydzień. Znaleźliśmy krople esputicon, które zadziałały i był spokój. Teraz zęby i znowu nie śpimy. Tylko co podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mieliśmy problem z brzydkimi kupami przez co zrobiły się paskudne odparzenia. Dziecko ma 15 msc i zostały nam tylko 5-tki. Ja nie wiem z kolei co to płacz i marudzenie przy zębach. Naszemu dziecku po prostu wychodzą, no i wcześniej wpycha sobie łapki do buzi, czasem w nocy trochę żelu na zęby i wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy biegunkach daj jagody w sloiczku a kiedy dziecko placze i cierpi daj viburcol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha335
Nasz przy kolkach się darł- dawaliśmy esputicon, przeszło. Teraz przy zębach znowu to samo. Ostatnio płakał całe 40 min a mi serce pękało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UrszulaMArki
u nas dużo pomógł żel bebble, kupiłam po prostu w aptece za ok 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas pomogla Camilla. Nic nie pomagalo. Zele tylko chwilowo wszelkie ipuprofenowe i paracetamolowe leki tez chwilowo... No i na dodatek chemia... Wiadomo dziecko w pewnym stopniu uzaleznia sie i uodparnia z czasem lek nie dziala tak skutecznje jak na poczatku. Ukojenie dla mnie i malucha przyniosly ziolowe kropelki camilla. Dziecko sie wyciszylo i uspokoilo. Sa ziolowe wiec mozna podawac kilka dawek dziennie... Srednio co 4 godziny. Wystarczalo 2-3 razy na dobe i dziecko zaczelo lepiej sypiac i jesc... Bo z tym tez byl problem. Wyprobuj moze podziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felcia

Każda z nas to chyba zna, u nas marudzenie osiągało zenitu. W aptece polecono mi Dologel i odkąd smaruję dziąsełka kilka razy dziennie jest znacznie lepiej. Oby przetrwać ten czas 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×