Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość *irminka****
Ja o prezentach pomyślałam jeszcze wcześniej i uplotłam kosze z papierowej wikliny ,pomalowałam na różne kolory i polakierowałam lakierem bezbarwnym , niektóre okręcę takim świecącym kolorowym sznureczkiem z gwiazdkami do kupienia w Lidlu a inne włożę do tiulu i okręcę jakimś sznurkiem , całkiem fajnie to wygląda .Do środka wypada cos włożyć , więc albo jakiś owoc albo słodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Libirka
Ja ostatnio zrobiłam ciasteczka w masy solnej i tka je udekorowałam, ze moj mąz myślał ze to prawdziwe i wziął jedno o mało sobie zębów nie połamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Libirka
Ja ostatnio zrobiłam ciasteczka w masy solnej i tka je udekorowałam, ze moj mąz myślał ze to prawdziwe i wziął jedno o mało sobie zębów nie połamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Libirka
Ja ostatnio kupiłam bombki- czerwone i pomalowałam je złotym lakierem do poznokci. Bardzo ładnie wyglądały. Narysowałam gwiazdkę i sanki. I w ogole miałam dużo pomysłow ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Libirka
Ja ostatnio kupiłam bombki- czerwone i pomalowałam je złotym lakierem do poznokci. Bardzo ładnie wyglądały. Narysowałam gwiazdkę i sanki. I w ogole miałam dużo pomysłow ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Libirka
Pomożecie mi znaleźć jakies pomysły na prezenty dla 8 letniej coreczki ? Bo ja naprawde co roku juz niewiem co mam jej dac ..i prosiła mnie zebym napisała co można zrobić w szkole np. w sali na choince co powieśić macie jakieś pomysły ? ;) :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka178
Hej dziewczyny, ostatnio zrobiłam kilka bombek, tych z kordonka, na balonie, klejonych klejem Wikolem. mają on około 10 cm średnicy i pomalowałam je złotym lakierem. Do tego doszła wstążka dekoracyjna. I teraz mam problem, bo początkowo miałam zrobić tylko tyle co na choinkę do domu, ale wyszło jakieś 50 sztuk więcej :) i teraz nie wiem za ile, komu i gdzie je sprzedać. koszt takiej jednej bombki to około 3-4 złote +czas ( około 30 minut nawijanie na tego balona, a jeszcze malowanie). Doradźcie po ile je sprzedać. Wyglądają całkiem nieźle, tak oryginalnie, delikatnie. W castoramie widziałam coś w tym stylu po 4 zł sztuka, ale w porównaniu do tych moich to dziadoskie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, sorry, ze nie odpowiem Ci na pytanie, ale prawie że spadasz mi z nieba:) możesz powiedziec dokładniej, jak je robiłas? Smarowalas kordonek wikolem i nawijałas na balona? A potem malowałaś-czym? Z góry dzięki za dopowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka178
Już mówię, wycisnęłam trochę wikolu na talerzyk, napompował balona (ja miałam takie mniejsze ok. 10 cm średnicy, kupiłam je w Biedronce pod nazwą Bomby wodne :)ale można nawijać też na zwykłe duże balony) później trochę kleju na opuszki kciuka i wskazującego i po kolei jak nawijałam na tego balona to od razu smarowałam ten kordonek klejem. chodzi o to żeby nawijać tak nierówno, bez jakiś wzorków, tylko ta jak tam idzie, żeby tylko dziur w bombce nie było. jak skończyłam to odstawiłam doo wyschnięcia (można na grzejnik położyć, to szybciej wyschnie) i jak było w miarę suche (jak będzie tak strzelać czyli samo się odrywać od balona) to trzeba przekłuć, jakby się nieco zdeformowało to drugiego balona włożyć w środek i napompować go to się raczej naprawi ;) jak całkiem bombki wyschły to kupiłam w sklepie z farbami puszkę złotego lakieru (kiedyś malowałam spray'em zamiast lakierem, ale to było bardzo mało wydajne) i pędzelkiem albo pistoletem podłączonym do sprężarki pomalowałam. Na razie moje bombki nie mają jeszcze wstążek, bo nie mogę zdecydować się czy przystroić je dekoracyjną złotą wstążką (castorama 5-6zł) czy rudo-słomkową rafią (pęczek po 8 zł w kwiaciarni lub na giełdzie kwiatowej). No i dziewczęta poradźcie ile mam za te bombki wziąć kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję:) Zatem zabiorę się niedługo do roboty. A jesli chodzi o twoje pytanie, to myślę, że przynajmniej 1 zł na bombce powinnas zarobic. Nie widzialam efektu końcowego, więc moze Cię nie doceniam, ale 1zł to minimum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masiaczek D
świetny pomysł z tymi bombkami :D:D:D macie jakies zdjęcia bo ja nie bardzo wiem jaki ma byc koncowy efekt ??;d;d a co do ceny tych bombek to mysle ze tak ok. 5 zł (zalezy to taz od ich wielkosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka178
Za prawie godzinę roboty tylko piątaka, czyli ok. 1,5 zł zysku ????????? Co za kraj, lepiej niec nie robić, ale droższego to znowu ludzie nie kupia :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lollunia
no niestety ma ktoś może pomysł co mogłabym dać młodszej koleżance ?? bo ja nie mam pojęcia :( ps. co do mydełek-mi nie udały się , spaliłam garnek i do tego sie poparzyłam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWCIA 313
Zamiaz kordonka na bombki mozna wykorzystać resztki włóczki taniej i szybciej się robi. Po wyschnięciu można za pomocą kleju na goraco poozdabiać różnymi perełkami lub gwiazdkami, można też posklejać 3 gotowe bombki róznej wielkośi i zrobic bałwanka, efekt bardzo fajny a jaka satysfakcja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masiaczek D
lollunia moze błyszczyk?????/ :D:D a ile lat ma kolezanka?? :D milka178 no niestety tak jest w polsce ;/ ale jesli to ładnie ozdobisz i opakujesz to moze sprzedasz nawet i po 10 zl - jeśli trafisz na ludzi ktorzy będą umieli docenic to dzieło :D:D:D EWCIA 313 super pomysl z bałwankami :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia_1226
słuchajcie dziewczyna ja to robie tak:miesiąc:3 tygodnie przed gwiazdkę zbieram do zeszytu pomysły także z rorum i internetu na własnoręczny prezent potem przydzielam komu jaki prezent robie np w tym tygodniu robie trzy rzeczy to to i to naprawde wtedy jest łatwiej przydzieliłam prezenty tak: kolorowa sól :dla wujka Woreczki zapachowe dla mamy suszone owoce dla wszystkich drzewko cukierkowe dla brata zakładki dla brata karty święteczne dla wszystkich zapachowe pomarańcze dla mamy stroik dla wszystkich tylko niewiem co dla taty jak macie pomysły to piszcie błagam!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może dla taty popielniczka (jeśli pali) z masy solnej w kształcie nagiej kobiety albo fajki, albo może łódki-może ma jakąś charakterystyczne zainteresowania jesli lubi czytać to zakładka do ksiązki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkaa
Ja mam pytanie, co kupic chlopakowi na swieta ktory interesuje sie głónie komputerami (ale to co niezbedne juz ma) i samochodami samochodami? Odrazu kosmetyki odpadaja bo ma tego cala mase. Blagam o pomoc, zastanawiam sie juz miesiac i nie mam zadnego pomyslu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputerowcowi upiecz takie ciacho jak na linku który dawałam stronę wcześniej :D :D nieważne co do tego dorzucisz, ciasto będzie the best :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)Jestem tu pierwszy raz i mam nadzieję że ktoś mi podpowie.Zbliżają się święta i jak co roku mam problem z prezentami.Dla dzieci już mam został mi tylko prezent dla męża,nie mam w ogóle pomysłu co mu kupić,mam nadzieję że ktoś mi podpowie co można kupić:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clara - najlepiej kupić takie suszki jak do pot pouri (nie mam pojecia jak się to pisze więc napisałam w miarę fonetycznie :) ) i skropić jakimś olejkiem (na przykład jak kupisz te suszone kwiatuszki fioloetowe czy niebieskie to lawendowym, albo czerwonawe rózanym, albo takim jaki lubisz :) ) lub zrobić taką mini poduszeczkę z materiału i ja skropić takim olejkiem zapachowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masiaczek D
a ja dzis zrobiłam bombke metodą decoupage, wprawdzie nie na prezent ale taki element świąteczny :):) a co do prezentów to będe je tez ozdabiać tą technika : podełko na chusteczki podstawkimpod kubki deseczke na zapiski butelke :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobromirka
bombki można zrobić ze skręconej bibułki marszczonej, wyglądają rasowo! Nadmuchany balonik owijamy skręconą mocno bibułką umaczaną w klajstrze ze zwykłej mąki. Po wyschnięciu przebijamy balonik, można polakierować. Klajster robię w taki sposób: do szklanki zagotowanej wody wlewam rozmieszane w zimnej wodzie 2 łyżki mąki pszennej stale mieszam,aż zrobi się szklista masa.Jest to najlepszy klej, który nie tylko klei ale i usztywnia. Paseczki bibułki skręcam za pomocą miksera - czyli do 1 widełki przywiązuję paseczek ( szerokość zależna od grubości " sznureczka"). Jedna osoba naciąga paseczek, druga włącza mikser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o sądzicie o robieniu własnoręcznie prezentów na święta? 17:52 własnoręcznie wykonany prezent co sądzicie o robieniu własnoręcznie prezentów na święta? kiedyś robiłam przyjaciółkom kolczyki, teraz znalazłam takie coś http://www.dlaurody.pl/ar-205-Decoupage%20-% 20pomys%C5%82%20na%20gwiazdkowy%20prezent%20i%E2%80%A6%20wol ne%20chwile ! co o ty myślcie? czy fajnie dostać coś takiego pod choinkę? mi się podoba bo przynajmniej jest oryginalne i ładne 18:05 *poziomka Z prezentami jest troche problemu bo osoba obdarowywana może tego nie docenoic,znam osobe któa dostałą na mikołajki figurki z masy solnej i była bardzo niezadowolona 18:07 a ja wygrałem życie czemu nie o ile było by to co ktoś chce dostać lub się podoba 18:10 facetbezprezentow Ja uważam to za wspaniały pomysł- już pomijając to że w taki prezent musisz włożyć znacznie więcej wysiłku, czasu oraz pomysłowości niż w przypadku schematu sklep>towar... podoba mi sie przywrócenie tej idei świąt, bez masowego konsumpcyjnego spędzania tego czasu A co do tego że może się on komuś niespodobać... to no cóż, to świadczy jedynie o \"lotności\" gustów osoby obdarowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hienkaaa
ja bardzo lubie robic wlasnorecznie prezenty, ale od kilku lat niestety nie mam czasu... kiedys to róznie, często obrazki haftowane, poduszki, jakieś szydełkowe gadżety. teraz nie ma kiedy tego robic, więc zazwyczaj kupuję książki (na nadchodzące Boże Narodzenie już zrobiłam zakupy, teraz tylko czekam na paczkę z empiku :]) i wpisuję dedykację od siebie dla każdego, trochę też czasem ozdabiam sama różnymi drobiazgami do scrapbookingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aqula
hej a skoro macie bzika na punkci własnoręcznych ozdub nie tylko na św. bożego narodzenia proponuje żębyście sobie zakupiły książke " Moje nowe hobby" (ok 30 - 40 zł.) w księgarni świata książki albo przez neta ma bardzo dużo pomyśłów które są proste w wykonaniu a są też te trudniejsze. polecam!!! buziaczki dla was wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aqula
A tak wogule to znajdzcie sobie sposub przygotowania maszy kukurydzianej jest dużo bardzie plastyczna niż solna lub papierowa wychodzą z niej świetne aniołki a jak nie znajdziecie to napiszcie to wam napisze jak ją zrobić Buziaczki dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×