Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość x..x...x
Gość madziuleńka
wielkie dzięki za linki. proszę o dużo stron zjak zrobić fajne prezęty świąteczne pozdro :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psyccholog
Jeśli chodzi o szyszki to polecam zrobienie choinki z szyszek sosnowych!potrzebne rzeczy to tektura na podstawe,brystol na stożek,klej polimerowy lub inny mocny i w miare szybko schnący,złota farba w sprey-u ,koraliki zlote nici lub ozdobny drucik,i owoce głogu (sa czerwone i ładnie wyglądają ze złotem wtyka sie je w szczeliny pomiedzy szyszkami) brokat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psyccholog
fajnie też wygląda i pochnie pomarańcza (cała) w którąwciskamy gożdziki tak aby wystawały tylko "łebki"można robić różne wzory. Kładziemy juz wykonane na półkę lub wieszamy na wstążce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuleńka
a macie może jakieś fajne strony z ozdobami origami??? dzięki za te insstrukcje do szyszki. ja k coś zrobie to się pochwale. na razie mam zrobione mudełka , świeczki, bombki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ąć
Lubię haft krzyzykowy- świąteczny wzorek- mordka renifera, bałwanek, choinka itp. są super do zrobienia kartki z życzeniami lub bileciku- zawieszki do prezentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh kobitki. Pomysły macie cudne. a może ma któraś z was drogie Panie jakieś szablony do haftu krzyżykowego? Robie kartki swiąteczne z takimi motywami i pomysłów mi zabrakło;) Pozdrowionka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 11
przepis na masę solną ; 2 szklanki soli 2 szklanki mąki i wody na oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 11
niemam zielonego pojęcia co zrobić dla mamy na gwiastkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masiaczek D
ja od masy solnej wolę kukurydzianą - jest gładsza i bardziej plastyczna ;d SKŁADNIKI -1 filizanka mąki kukurydzianej - 1 filż. kleju winylowego - 1 lyżeczka oleju wazelinowego lub wazeliny rozpuszczonej -pół łyżki soku z cytryny WYKONANIE 1. mieszamy wszystkie składniki 2. gotujemy je ok 3 min 3. wyrabiamy je na gładką masę rękoma posypanuymi mąka ;d;d szybko i efektownie mnika 11 moze : -cos z masy solnej albo kukurydzianej - poduszeczkę na igły -pudełko, wieszak, serwetnik, pudełko na chysteczki itp. drewniane ozdobione np metodą decupage -swieczki -mydełko - blyszczyk do ust ;d - tusz do rzęs ;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysłowadobromirka
witam i w tym roku. widzę że przygotowania pełną parą. I dobrze ! a więc ja mam pytanie odnośnie własnoręcznie wykonanych suszków ? czy ktoś takowe robi ? np. ze skorek pomarańczy, itp. ja włąsnie jestem w trakcie wykonywania. skórkę pomarańczy i mandarynki zalałam wrzątkiem, pokroiłam drobno i wyszuszyłam. włozyłam do woreczka w flizeliny (filc) i gotowe. kartki świąteczne - zawsze sama robię. np. kartke papieru zalewam herbatą bądź kawą i zostawiam na chwilę. dzięki temu uzyskuję efetk "retro". ;P w tmtym roku robiłam także stroik z suszonych cytryn. ususzone cytryny lekko spryskane złotolem zawiesiłam na gałązkę (patyk) obklejony drapowaną bibułą i ozdobiony kolorowymi wstążeczkami. pozdrawiam ! czekam na fajne pomysły !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darcia_xD
Bardzo podobają mi się wasze pomysły np. suszone pomarańcze i własnoręcznie robione świeczki. zrobiłam już świeczki po przeczytaniu tamtej wiadomości. bardzo łatwe i skuteczne wykonanie. zrobiłam tak: roztopiłam dwa zielone wkłady do świecznika (świeczki). Do talerzyka z wodą wlałam roztopione świeczki , gdy zrobiły się miękkie jak plastelina uformowałam je wewnątrz foremki do pierników.Włożyłam knot. Położyłam w zimne miejsce( na parapet z zewnentrznej strony) sciągłam foremkę i piękna świeczka gotowa.:):):) super pomysł. Dam wam łatwy pomysł na upiększenie starych i zniszczonych bombek. Jeśli macie brokat sypki i w kleju na starej bombce zróbcie szlaczki brokatem w kleju. puste miejsca wypełnijcie normalnym klejem i posypcie brokatem sypkim. powieście gdzieś nad kaloryferem i czekajcie aż wyschnie. Piękna bombka gotowa. życzę miłej zabawy!!! prezenty- z masy solnej ulepcie jakomś małą figurkę. pomalujcie farbami wysuszcie i gotowe. możecie też zrobić płaskorzeźbę np. z masy solnej wylepiacie na tabliczce(z masy solnej) twarz np. egipcjana. pomalujcie farbami poobklejajcie koralikami dodajcie trochę wełny i piękny antyk gotowy!!!:):):) jeśli macie jakieś pytania piszcie na mój nr. gg -842000 tylko powiedzcie że jesteście z tej stronki:):):) NaRaZiE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuleńka
a co mogę zrobić na prezęt dla mamy i siosry??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziuleńka. Myślę ze ciekawym pomysłem byłoby mydełko zrobione własnoręcznie oczywiście;) Na forum jest sporo przepisów. Jeśli pokombinujesz możesz zrobić mydełko o ulubionym zapachu obdarowywanej osoby. Albo świeczka również wykonana własnoręcznie. Jest ona dziecinnie prosta a jeśli ja lekko udekorujesz i np. zrobisz w ciekawym kształcie może być bardzo oryginalnym prezebtem i co wazne zrobionym własnoecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia313
od kilku lat pasjonuję się ozdobami zwłaszcza tymi, które można wykonać ręcznie.Sama robię aniołki, dzwonki, gwiazdki na szydełku.W tamtym roku szydełkiem ozdobiłam bombki.Efekt na choince wygłdają wspaniale.Teraz szukam czegoś nowego i mam nadzieję ze znajdę.Pomysł z kartkami z szydełkowymi elementami super.Pozdrawiam i czekam na podobne pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia313
bardzo lubie sama robić ozdoby świąteczne, zwłaszcza te szydełkowe, mam aniołki, dzwonki, gwiazdki,a nawet bomki.Pomysl z kartkami bardzo fajny, zaraz siadam do roboty.Czekam na nowe ciekawe pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_bo
Można wyciąć odpowiednią kartkę z brystolu, z zielonego filcu powycinać choineczki. Po proskać karteczkę sztuznym sniegiem, ponaklejać te choineczki i co tam jeszcze się chce Materiały można wziąć z e-pasmanterii www.bazardekoracji.pl W środku napisać coś złotym długopisen i kartka gotowa. Co do prezentów.. Ja robię pół na pół. Czasami kupuję, czasami coś robię. Np dla koleżanek tworzę coś wzięte z wątków hobby z www.wizaz.pl A dla rodziny tworzę własnoręcznie ładne opakowania, które mogą potem służyć do przechowywania jakichś pierdół czy papierów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia313
Dziękuję za pomysł z kartkami i odpowiedź. Bardzo podoba mi się pomysł efekt fantastyczny a roboty niezawiele.Za miesiąc mam charytatywny kiermasz świąteczny i potrzebuję dużo pomysłów, które uatrakcyjnią go.Prosze o pomoc. Jeżeli kogoś interesują ozdoby szydełkowe to polecam gazetę Diana robótki extra nr6 2007. Każdy tam znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia313
wracając do bietów z liści klonu to naprawdę są bardzo efektowne, prponuję spryskać lakierem do włosów, są trwalsze i nietracą kolorów.Proponuje to robic w rekawiczkach, bo można sie nabawić grzybicy. A jeżeli chodzi o ozdoby świąteczne to można kupić foremki z elementami świątecznymi i z białego gipsu zrobić odlewy wbijając od spodu patyczek na szaszłyki. Po stwardnięciu pomalować wg własnego pomysłu, dodac trochę rafii, kokardke i gotowe. Można też zrobić dziurkę w górze figuri i zrobić zawieszkę. Koszt plastikowej foremki z 6-8 elementami 18zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teskniaca za Polska...17
Czy ma ktos pomysl co zrobic samemu na prezent pod choinke? zbieram pieniadze na bilet do polski jak wydam na prezenty to nie pojade :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masiaczek D
teskniaca za Polska...17 a dla kogo ma byc ten prezent??? poza tym całe to forum jest wlasciwie na ten temat mozesz zrobic naprawde wiele rzeczy za małe pieniądze np -ulepic cos z masy solnej/kukurydzianej -ozdobic zwykłe drewniane pudełko/ramkę na zdjęcia jakimiś śmiesznymi rysunkami itp itd. oj do świąt juz tylko miesiąc :D jak ten czas szybko leci ;d;d trzeba się intensywnie zabrac za prezenty ;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaa
Ja proponuję gipsowe rączki :P Bardzo łatwo je zrobić, są idealne na prezent dla bliskiej osoby. Wystarczy kupić w aptece bandaż gipsowy (nie wiem czy to tak fachowo się nazywa) w każdym bądź razie jest to bandaż oblepiony kawałkami gipsu. Taki bandaż kroimy na kawałki i maczamy w misce wody. Kiedy gips się "roztopi" kawałeczki bandażu kładziemy na rękę wcześniej wysmarowaną wazeliną (dość grubą warstwą, bo wyjdzie nam bolesna depilacja ;) ). UWAGA! Bandaż kładziemy jedynie na zewnętrzną stronę dłoni, dół zostawiamy czysty, aby później zdjąć zaschnięty gips z ręki. Później wg. własnej inwencji twórczej można taki odlew pomalować farbami :) Przetestowane :P mam 2 takie odlewy :) można również zrobić taki odlew twarzy, jest to trochę bardziej skomplikowane ale tez przetestowane. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to jeszcze to tu zamieszczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaa
Można tez w taki sposób oblepić np. zwykłe papierowe pudełko, kubeczek, butelkę, lub jeszcze coś innego, wylepić kształty, poprzyklejać ozdoby, ja z ten sposób zrobiłam papierowe pudełeczko z motywem morza, uformowałam fale na całej powierzchni a na gorze rozgwiazdę. Wszystko pomalowałam farbami w odpowiednich kolorach. Na świąteczny prezent najlepiej uformować gwizdki, choinki itp. Taki prezent z pewnością ucieszy każdego :) nie ma to jak prezenty od serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darcia_xD
Już troszkę a ten temat powiedziałam ale chciałam zapytać jak robi się własnoręczne mydełka, ponieważ przeczytałam prawie całe forum i widze że ciągle o tym mwa ale nie ma na to przepisu;/;/ oj nie ładnie nie ładnie. jeśli szukacie pomysłu na pręzęt pod choinkę proponowałabym coś do kupienia ale forum jest hasło przewodnie własnoręczne ozdoby no ale trudno. Ja np. dla bliskiej osoby ( siostry ) kupuję takie śmieszne bambosze z firmy --- triumph--- a czy któraś z was ma pomysł na prezent nie koniecznie zrobiony własnoręcznie ale takie też chętnie przyjmę....powturzę się___ŚWIETNY POMYSŁ Z POARAŃCZMI:):)___ ODPISUJCIE BO POZOSTAŁO MI BARDZO MAŁO CZASU JUŻ NIE CAŁY MIESIĄC:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masiaczek D
a ja dzis caly dzien myslalam nad prezentami i nic nie wymyslilam :(:(:( a do swiąt tylko miesiąc ;/ mam nadzieję ze szybko cos wymysle bo jak nie to wolę nie myslec co bedzie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaa
Ja to chyba dla mojego skarba sprawie taki prezent: zrobię mu mydełka wcześniej już wspominane, kupie cieplutkie i zabawne kapciuchy, Doradźcie co jeszcze można by podarować pod choinkę, bo to troszkę za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patra
Hej ja mam przepis na domek z piernika moge podac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×