Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spinaker

Poczekalnia - dla pań po 40-stce

Polecane posty

🌻 Ewciu ja Tobie dziś zaśpiewam tak....🌻 Uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj, na dzień szczęśliwy nie czekaj, bo kresu nadejdzie czas, nim uśmiechniesz się chociaż raz. Uśmiech odsłoni przed tobą siedem codziennych cudów świata. Tęczowym mostem zapłonie nad dniem, co ulata. Marzeniom skrzydeł doda, wspomnieniom urody. Pomoże strudzonemu pokonać przeszkody... Sto lat, uśmiechów wiele :D:D:D tego Ci życzę, mój Ty aniele ....👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewciu, Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem ją wspominać z radością. Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.\\ Próbuj życia i układaj je w swój własny sposób. Żyj najpiękniej jak umiesz. Po swojemu. Spełniaj się. _____________$$$$$$$sss$$-ss$$-ss$ _______ __________,,$$$ss-$$$$ss--$$$-ss$$,,, _ __ ________$$s$$$sssss-ss$$$$$$--s$$-sss$$ __ ______$$$ss$$$ssss$$$$$$$$--s$$$3ssss-$$$ _ _____$$$sss-$$$$$sss---s$$$$$$--ssss$$$$- _ _____$$$$sss----$$$ssss-------sss$$$$$$- ______-$$$sssss---s$$$$ss$$sss$$$$$$$s$ __ _______---$$sssssssssssss$$$$$$$$$sss$ ___ ______|__---$$$$$$$$$$sssssss---$$$$$ ___ ___________------S--s$$S$$$$$$$$$ _______ _______________---$SSS$S-------- ________ _______________$$_$$SSS$$$SS$$ ___________ ________________$$$$$$$$$$$$$$$ ________ __________________4& $$ __$$$ ________ _____________________4& _$ ____$$ _______ ______________________$& _________$ _______ ______________________$& ________________ ____________________1$&11_________________ ___________________11$&1111. ___________ __________________11_$& __11________________ _________________11__$& __ 11_ __________ __&______________-\\$& ___11_&&&&&& _______ ___&& __________11__$& ___11&333$3&&& _____ ____&$& ______11___$& ____11$3$333$3&&& ____ _____&3&& ____11____$& ___$&&&&$$$$3333$&& ___ _____&3$3& __11___$& _$&& _&33333$$$$333$& __ _____&33$33& 11___$& $& ____&&&&33$33$$$3&& _ _____&333$3$& _11__$&&& ______ &&&&33333$$&& _ _____&3$3$333& 11_$&& _________11&&&&&33$3&& ___ ______&333$3$3& 11$& __________11____&&&3$3& ___ ______&3$3$$333& 1$& __________11______&&3$& __ ______&3333$3333& _$& __________11______&3& _ _______&3$33-33$& __$&//- ________11_____&&_ ________&33$3$$3& __$& ___________11____&____ ________&3333$33& __$& 11_________11__&______ _________&$33$3$& __$& _11_________11_________ __________&3$3$33& _$& _11________11_______ ____________&33$3& __$& _11________11____________ ______________&3$& __4& __11______11_________ ________________&& __$& __11_____11________ _________________$& _$& __11____11____________ __________________& _$& _11___11_____111________ __________________$& _$& _11___11____11_11___ ___________________& _$& 11_____11____1__11__ ___________________$& $&11_______1111___11__ ____________________& $&1___________11111____ ____________________$&$&1_________________ _____________________&%!__________________ _____________________$$& _______________ _____________________$& ____________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłego weekendu dla wszystkich Pań, dużo słońca , miłości, radości i namiętności ________________________________________ _______________________________________ _____________________________________` ____________________________,____s..§§§§,$$s. ___________________________s.___ssSS§§§§$$$$ss,. ____________________________ssS§§§s§§§§3$$$$$$$$$2$ __________________________.ss§§§s§§§§s§§§$$$s$$33$3 _________________________s´__s§§s§§§s§§§$$3´ _____________________,____`_§§s§§§§s§§s§$$$s. _____________________§__,_§§§s§§§§s§§§s§§$s$$$$ ______________________333§§§s§§§s§§§s§§s§$$$$s$$. ________________________s§§s§§§s§§§§s§§s3$$$$$s$$s _______________________§§s§§§s§§§§§s§§§s$$,$$$$$$$s _______________________§§s§§§§§s§§§s§s§§s$§$$$$$$$$ ______________________s§33§§s§§s§§§§s§§s§33$$$$$$$$$ ______________________§__s§§s§§§s§§§s§§s§$$$$$$$$$$$$ _______________________`__´__3§§§s§s§§§s§s.$$$$$$$$$$$ ____________________________s3´_§§s§§33$$$3$$$$$$$$$$ ____________________________§ss§_$3$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ______________________________s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ________s§§§§§§s.__________s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ________§§§§§§§§§s_____s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$3´_ _____s§§§§§§§§§s§§s___s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$3´____ ____s§§s§§§§§§§§§s§s_s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$3´______ ___§§§s§§§s§§§§s§§§§§$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$33´_______ ___s§§§s§§§s§§s§§§3__$$$$$$$$$$s$$$$$$333´_________ ___§§§§§s§§s§§s§§3__$$$$$$$$$$$$ss333$´____________ __s§§§s§§§§§s§§§s§ss_$$$$$$$$$$3$$$$$$ `3s§§§s§§s§§s§§§§§s§§$$$$$$$$33$$$$$$3 __`3_§§§§§s§§s§§§s§§§$$$$$$33_$$$$$$3 ______3§§§s§§s§s§§§§3$$$$$3´_.$$$$$3´ ___,___§§s§§s§§s§§3$$$$$3´_.s$$$$3´ ___§_`s§s§§3§§s§§3$$$$3§§__$$$$s ___§§ss§§§§_§§§s$$$3§§_§´___3$$$. ___33§§s§§3-§§s§3$$3§§3-.3_____3$$$. _____§§33_§§§s§§$$’§§33_´_______3$$s _____§§§s___§§s§.$$§3´.___________3$$$s. ______33,_§§§s§3$$3________________3$$$s _________3§§§s§$$s_________________33$$$, ___________33§§3$$s _______________$$$s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane moje , dzieki za pocztę.Spinakerku kochany codziennie poczte oprożniam żeby była pusta,musze mieć jakiegos robala..upierdliwego co odrzuca ze pełno.Niby skanowałam , ale bez młodzieży ,nie da rady!Bawcie sie dobrze ,ja mam tatatatatakiego dołka ,czarna rozpacz ,czarna mamba , czarna dziura ,oczy tez czerwono czarne ,tusz był falsyfikat.Buziaczki .Pozdrowionka dla Takiska ,Kaliny .Bosi ,Ktosi i Ewci wszystkich ,a Ksymcia gdzie sie ukrywa? Ide i zrobie sobie herbatke z prondem. Może pomoże ,to usne chociaz pod napięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam wszystkim 200 lat,200 lat,bo uwazam ,ze 100 lat to za mało.Ewciu w Twoje świeto skladam Ci najserdeczniejsze zyczenia,zdrowka,milości ,namietności i pieniędzy i wszystkiego o czym marzysz. A przede wszystkim lzejszych koncowek miesiaca.🌻🌻🌻 A Ewelince i Ewci dziekuje za kawki i herbatki.Są naprawde pyszne i bardzo orzezwiające zwlaszcza z rana.:D Takisku!!Wracaj do nas szybciutko,bo bardzo tesknimy. Ale nie wczesniej az bedziesz w pełni zdrowa i wypoczęta.To jest warunek:D Spinkusiu,pieknie potrafisz spiewać zyczenia,też lubie Santorke i jej piosenki.Chyba ,że pomyliłam wykonawce tych Twoich zyczeń.:) Wkusiu,piekne kwiatuszki namalowałas naszym solenizantko-jubilatkom.Ewelinko,dostalam poczte.Dzieki.Pozdufka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinko , pisalysmy prawie razem.Ale ja sie rozpisałam i pozniej wyslalam. Tak,masz racje,gdzie ukrywa się Nasza Ksymcia????:D Dosiu,Forevciu,Kubusiu, I wszystkie Panie prosze odezwijcie sie,bo smutno nam.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie,że Anna German śpiewała tę piosenke..Tak pięknie słysze ja nawet w tej tej chwili..usmiechnij sie...pięknie śpiewała ..i młodo zgasła.Dobra.Bosiu ,zaczyna sie dla mnie kiepski czas to tak do 28 października potrwa.Tak juz mam.Pozdrawiam.Próbowałam wysłać rano te poczte,ale nie wiem kto dostał oprócz Bosi ,bo przyszedł komunikat,ze anulowano akcje..Och ,ten Ramzes mumiowaty..Ewcia, szampańskiej zabawy.A wszystkim dobrego weekendu.Ja zwijam sie w kłebuszek i lapię równowagę emocjonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piękny sobotni poranek !! Pewnie niektóre jeszcze śpią , ale ja już nastawiam wodę na kawki i herbatki...... Ewciu dołączam i swoje choć spóznione życzenia pięknych lat przed Tobą ,szczęścia i spokoju rodzinnego i samych miłych chwil 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocane dziewczynki 🖐️ Witam Was serdecznie i bardzo. ale to bardzo dziękuję za życzenia........:D Oby tak było, żeby wszystko się spełniło...... Zapraszam na kawkę i ciasteczko a wieczorkiem na coś mocniejszego....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takis jednak nie wyszła jeszcze ze szpitala. Tęskni i pozdrawia Was wszystkie. A ja dalej nie mam tych wszystkich zdjęć, o których się tu ostatnio tyle pisało. Buuu:-( Miłego weekendu życzę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja dołączam się do życzeń,lepiej pózno niz wcale Ewciu dużo zdrowia ,żebyś zawsze była uśmiechnięta i pogodna jak słoneczko . Takiskowi wypoczynek sie nalezy nawet przymusowy,więc niech zdrowieje i uczy się byś delikatną damą:D Niestey dzisiaj pracowałam ,jestem padnięta cmoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ - Ewciu z dużą niecierpliwościa, drepczę w miejscu i czekam z kieliszeczkiem na obiecane \'coś mocniejszego\' ;) - Ewelino masz rację, piosenkę \'Człowieczy los\' śpiewała niezapomniana Anna German...miała naprawdę piękny, niezapomniany głos. Specjalne buziaczki dla Takiska 👄👄👄 i zwyczajne cmokasy:) dla pozostałych rezydentek poczekalni 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim.Oj! tłoczno tu gwarno ,tu! W uszach dzwoni od hałasu.Nastawiam wode na co kto sobie życzy,ewcia 39 pewnie poleciała kamienie zbierać ,albo wrzosy sadzić, ale Kalina przeciez wolniejsza ,toby mogła do dawnych zwyczjów wrócić ,parzyła świetna herbatke,ze 100stron wcześniej .A mi zakwitła dracena.Juz drugi raz!!! Jak pieknie pachnie ,boze ,lepiej niż chanel nr5 ...zrobie zdjecie i wysle tylko bez zapachu,,niesamowity...ale..ładuje akumulatorki i lece szukać grosików...Pozrowionka i miłego dnia.Busio sie wscieka o komputer...i jest zazdrosny o internet..i poszedł do Koscioła Takiskowi nic poważnego?Mar Mir prawde pisz.A i wycałuj ja MOOOOCNO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Byłam sobie u rodzinki poza swoim miejscem zamieszkania. Siostrzenica była z Zuzią na kontrolnych badaniach w przychodni przyszpitalnej i postanowiła porwać ciotkę do siebie. Mieszka w malowniczym miejscu...rodzaj osady raczej aniżeli wsi.Blisko las i wogole malownicze tereny. Odpoczęłam sobie , a przy okazji mogłam nacieszyć się Zuzią . Ona ma już 5 miesięcy...jak ten czas szybko leci i jest piękną bardzo kontaktową dziewczynką. Cudnie gaworzy a z buziaka nie schodzi uśmiech. Krzykiem tylko upomina się o jedzenie. Nawet rosnące pierwsze ząbki nie powodują u niej złego humoru....no może trochę więcej się ślini. Jak cudownie jest obserwować takie słodkie maleństwo. I kto by pomyślał patrząc na nią że pierwsze dni życia przychodziły jej z trudem. Siostrzenica ma mi przesłać jej zdjęcia to Wam dziewczyny wyślę i same zobaczycie jaka duża i urocza z niej panienka. Ewcia ja także dołączam się do życzeń....wszystkiego najlepszego 🌼 🌼 🌼 Ewelinko coś Ci się pomyliło z tym parzeniem herbaty hmmmmmmmmm .....piję zieloną albo czerwoną i tyle moich zdolności. Marmi pozdrów siostrę ode mnie i przekaż że ma nabierać sił i bardzo dbać o siebie, a ten dzień czy dwa jeszcze wytrzyma...musi. Kochane wszystkie was serdecznie pozdrawiam w tą deszczową niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ewciu co za czarnowidztwo Cie dopadło. Mam nadzieję, ze już przeszło to czarnowidzenie. Jeżeli nie to ja odczarowuję \"A kysz, a kysz...\" Dosiu ja w sobotę zerwałam się skoro świt i do garów - bo popołudniu przyszli goście z zyczeniami (Iprezentami...:) \" potem było bardzoooo milytkie popołudnie i wieczorek, a potem były zmywanko, zmywanko - część pomyła zmywarka-maszyna, a część musiała zmywarka-Danuta i tak zarwała sporo nocki, ale nie ma co żałować, bo było super. Jako, że przed nami tydzien pracy to zapraszam na pyszne ciasta, ktore popiekła moja córcia - zaskoczyła mnie swoim talentem cukierniczym - a do ciasta conieco do popicia. Proponuje kawkę z amaretto lub likier wiśniowy, albo koniaczek (dobry) lub po prostu wódeczkę. Co kto lubi co kto woli. Do stołu podano, w kieliszki nalano, na zdrowie pijemy i nie chorujemy Takisku Twoje zdrowie tez pijemy A przy kieliszku pośpiewać trzeba muzyka, wódeczka serca rozgrzewa \"Pije Kuba do Jakuba, Jakub do Michala...\" a może tak \"Pije Ktosia do Takiska (za zdrowie), Takis do ... (do kogo?) Pijesz TY pije ja kompanija cała.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ho,hej ho,do pracy by sie jutro szlo....I sie pójdzie... A to ja wrocilam.............Na wąteczku łono......... Szczęśliwa,zdrowa i mało wypoczęta. Ale za tydzień pewno będzie lepiej. Mam jakiegoś wirusa w kompie .Nazywa soe DOWNLOADER czy coś takiego. Moje kochane dzieci go wpuscily do chalupy. Nie wiem jak sie go pozbyć.OBY NIE TRZEBA BYŁO STAWIAĆ CAŁEGO SYSTEMU NA NOWO. Pozdrawiam i dziekuje za pocztę.Florysta jest słodki . Wazon tez.Dzieki za wszystkie inne rozrywki przyslane pocztą .Jesteście wielkie.Dzieki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosa - \" ore ore\";-) Trzymajcie kciuki żeby Takis jutro wyszła ze szpitala, bo już bardzo się rwie do Poczekalni. Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedziałkowo Skoro świt.... Ja już kawkę piję i częstuję, komu ,komu ? U mnie przeszła wczoraj wielka burza z piorunami!!! Ale płukło!!Jeszcze nigdy o tej porze roku nie było takiej burzy , pięknie się zaczyna pazdziernik....czuję jakby był początek lata a nie jesieni...ale lubię takie burze :) grzybki będą...muszę iść to sprawdzić za kilka dni, a na razie trzeba się wziąć do pracy.......:( Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia ❤️ 👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witam serdecznie i jeszcze raz dzięki za życzonka.....:D Zostało i ciasteczko i bigosik i coś do bigosiku....... Imprezka odprawiona i w pracy i w domciu, miłe to jest bardzo, ale i troche zachodu kosztuje.......:)Misiek mieszał pyszne drinki, za którymi nie przepadam a tem był super: z sokiem z granatu, cytryną i sokiem z pomarańczy i czymś mocniejszym oczywiście, smakowało mi okrutnie..... Dosiu lej kawę, bo to dobre na początek tygodnia......i dnia.... Buziaki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinko, masz wspaniałe pomysły ogrodowe. Dostałam na urodzinki książkę o bylinach, jak je komponować, na jakie stanowiska i w jakich kolorach, jestem bardzo zadowolona....:).....od wiosny zacznę eksperymentować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼❤️🌼 Dzień doberek!!!!!!!!!!!!!! Wróciłam:):) Dziewczynki..narazie tylko sie przywitam..a wieczorem wszystko Wam napiszę.Teraz musze się nacieszyć rodziną..no i przeczytac zaległości:):Powiem Wam tylko tyle..dla mnie to był koszmar..ale juz minął..przynajmniej na jakis czas..bo musze tam niestety wrócić!! Strasznie się cieszę że juz jestem w domu..STRASZNIE!! Pozdrawiam Was..mocno..i równie mocno całuję👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim Danuisiom,Dankom ..STOOOOOO LAAAAAT .Ale ze mnie gapa .Ale zyczenia spóźnione , lecz szczere .Dalej robie za poszukiwacza grosików ,tyle ze juz niedaleko ..mety. ciesze sie ,ze podobaja wam pomysły ,bo nie są kosztowne..to ich niewątpliwa zaleta,i można samemu zrobić..Stawiam dzbanek herbatki z jabłkiem i cynamonem i lece...liczyć. Takisku ,daj buziaczka!!!Jak fajnie ,ze cie puścili.Toś narozrabiała ,ze tyle cie trzymali.Całuski i do wieczorka.Jak nacieszysz sie domkiem/tylko badź uprzejma zostawić te kurze drobne w spokoju... i nie ma wątpliwosci ,ze zrobisz to lepiej ,ale później...troszke później/ to odezwij sie kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takisku, witaj w gronie odzyskanych i żywych 👄👄👄. Opowiedz wszystko jak czas i chęci Ci pozwolą, a ufam że pozwolą. Buziaki dla wwszystkich 👄👄👄👄👄 Narazie nie mam czasu aby więcej napisać , papapaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 No jestem:) Dziewczynki..bardzo sie cieszę.że juz jestem..w domu..z Wami..i że w ogóle juz nie jestem tam:) Nie moge powiedziec złego słowa o opiece..bo naprawdę była..Pielęgniarki i lekarze również byli w miarę znośni..pisze w miare bo jak w każdym zawodzie..tak i w tym zdarzają się czarne charaktery.I były..niestety! Ale ogólnie rzecz biorąc..pod tym względem nie było źle. Ale pod każdym innym owszem! Tęskniłam niemiłosiernie..i tak samo niemiłosiernie było..nudno!! Ja która zawsze jestem na wysokich obratach..nagle musiałam zwolnić.I to ..całkowicie..Nie dlatego że chciałam ..bynajmniej..Kazali mi:) Na sali na szczęście..były kobiety..które w jakis sposób..umilały ten czas..Ale była to obustronna przysługa.Duzo rozmawiałaśmy i jakos leciał sobie dzień za dniem:) Co do mojej choroby..nie chcę za duzo pisać..ponieważ jeszcze nie mam za wiele do pisania.Muszę poddać się sie teraz terapii hormonalnej..nie dlatego że przechodze klimakterium..bo jeszcze nie przechodzę..Ale ze względu na torbiele.Nie chcą się wysuszyć..i bedzie trzeba .operowć!! Co do mięśniaków..to też musze sprostować.Nie mam usuniętych..tylko mam pobrany wycinek..jakie są te mięśniaki.Taka podobno jest procedura.Zaraz na drugi dzień miałam zabieg..Ja myslałam że usuwają mi jakąś nową metodą..Ale moja koleżanka..która pracuje na tym oddziale..wyprowadziała mnie z błędu stwierdzeniem\" Jakaś Ty głupia\"..i dopiero wtedy mnie całkowicie uświadomiła:):)Ale dobra wiadomośc jest taka,że nie są to mięsniaki 12 centymetrowe..jak sugerował lekarz..tylko 7-centymetrowe.I.mogą poczekac sobie jeszcze trochę!Poczekac na opereację..Niestety u nas w naszym szpitalu tradycyjną metodą. W każdym razie..jestem po 16 bolesnych zastrzykach..kilku kroplówkach.(4)..Ale narazie ..to koniec pobytu..teraz tylko systematyczna kontrola..i wszystko bedzie dobrze:) No..to juz wszystko wiecie:):) Teraz juz jestem..i będę sobie z Wami pisać:) Narazie kochane koleżaneczki..buziaczki👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________@@@@@@@@________@@@@@ ________@@@________@@_____@@@@@@@ ________@@___________@@__@@@______@@ ________@@____________@@@__________@@ __________@@___________@__________@@ ____@@@@@@______@@@@@_______@@@@@@ __@@@@@@@@@__@@@@@@@_____________@@ __@@____________@@@@@@@@____________@@ _@@____________@@@@@@@@@__________@@ _@@____________@@@@@@@@@______@@@@ _@@@___________@@@@@@@______@@ __@@@@__________@@@@@________@@@ ____@@@@@@______________________@@@ _________@@_________________________@@ ________@@___________@@_____________@@ ________@@@________@@@@@@________@@ _________@@@_____@@@_@@@@_______@@_ __________@@@@@@@ @@@____@@ .......................................@ @@@@@ ........................................ @ ........................................ .@ ........................................ ..@ ........................................ ..@ ...........................@........@@@ ..............................@@@@..@... .............................@..........@ .........................@.............@ @@......@@ ............................@@@@....... @..@@ ........................................ ......@ ........................................ ......@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla solenizantek i Takiska hurtem:D dodatkowo zdrówka źyczę Tygrysku przytulam Cię do mymłona: w dzieła ogrodniczę zaraz będę się wgłębiac pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×