Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spinaker

Poczekalnia - dla pań po 40-stce

Polecane posty

Witam, melduję , że żyję , ale nie mam czasu klikać ... Sprawy zawodowe , rehabilitacja i inne pochłaniają mnie bez reszty ... Sałatka śledziowa Składniki: - minimalnie 5 filetów śledziowych matjas (mogą być małosolne), - słoiczek grzybków marynowanych (odpadają pieczarki!), - 2-3 cebule, - oliwa. Jak przyrządzić? Jeżeli używamy matjasów małosolnych - wystarczy je opłukać, normalne śledzie należy wymoczyć. Wymoczone (lub opłukane) śledzie kroimy w dosyć drobną kostkę (ale bez przesady - nie na miazgę), tak samo kroimy grzybki i cebulę. Bierzemy duży słoik (litrowy) i układamy warstwami - śledzie, grzybki, cebula, śledzie, grzybki, cebula... aż do zapełnienia słoika (prawie po brzegi - należy zostawić około 1-1.5 cm luzu). Zalewamy to oliwą i wstawiamy na 2 dni do lodówki - żeby się dokładnie przegryzło. Jak podawać? Przed podaniem na stół wykładamy za pomocą łyżki na salaterkę - nie musimy dbać o zachowanie warstw, składniki mogą być pomieszane. Serdecznie pozdrawiam wszystkie Panie , ściskam mocno 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kocham sałątkę z tuńczyka......2 puszki tuńczyka w sosie własnym,1 duż cebula lib 2 małe, 1puszka kukurydzy,majonez, moga byc oliwki zielone ze słoiczka(na oko).....tuńczyk odcedzić na sicie z własnego sosu, potem odcedzić kukurydzkę,cebulke posiekać drobno lub nie...jak kto lubi...dołozyc pokrojonych w plastereczki oliweczek.ja zawsze zjadam po troszke sama(łakomczuszek sem)..posolić do smaku.odrobinę li ijedynie...majonez na oko.i wymieszac...trochę niech się przegryzie ja robię rano i wieczirem podaję do kolacji,zdobię oliwkami...synek powinien mieć Na Imię Oliwek.a nie Krzyś .bo wsuwałąm oliwki jak szalona kiedy był małą fasolką:):).z córką żelki haribo:):):).....aha, jesli ktoś ma o tej porze rokunatkę pietruszki też może pokroić i wrzucić...zdobie oliwkami i pietruszką:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też nie będziemy szaleć wtym rokujedzeniowo.wigilia u mnie...rodzice i teściowa.....mąż tylko karpika kocha.....dzieci niejadki bu...ja dbam o linie..bo w święta tyję około 2kg spokojnie zawsze...i ma problem żeby zrzucić potem..będzie mały sernik makowiec dla meża..piernik w tym roku nie...a może się skuszę ze względu na zapachy..wsunę 2 kawałki karpika i zapchana.....rodzice tez starsi.......trzyma ich cholesterol, mają dietę....i jeszcze okazało się że moja najstarsza ciociama raka...., bardzo złosliwy.....na nerce.....to siostra mamy więc nastrój jest wdomu cieżki......mój mąż tak stracił ojca...miął około 20 lat.zaczynał pracę tak jak ja.....poznaliśmy się we wrześniu..a wmaju było po wszystkim z jego Tatą.....brak odczuwa do dziś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezależnie od pogody ja jestem w cudownym humorku,jedną zmorę zdrowotną pogoniłam . Uczciłam to odpowiednio :D:D:D pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ sokoloce orlice, piekne bladolice,hej! Satwiam dzis herbatke z prondem na noc bo pogoda barowa, slicznie dziekuje za sałatki , wykorzystam , a poza tym reperuje noge, zeby nie byc taka kuśtykajaca kuternoga..i to zabiera mnóstwo czasu.Ale silnik sprawny to reszte sie poprawi i bede jak nowy model po sporym przebiegu .Buziaki ,stawiam oprócz wspomnianej herbatki taka strasznie latem pachnącą ,moze wam to nastroje poprawi Raspberry,Strawberry & Loganberry! Takisku kochany usciski, BOsienko tez i cała reszta niechże juz nie piecze tych pierników i pasztetów ,tylko cos popisze, dla tych co nie maja chwilowo jak.:classic_cool:😘🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam, ale szaro za oknem i ciemno w mieszkaniu buu jak ja nie lubie takiej aury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam szaliki i czapki z promyków Słońca robię na drutach, żebyście doświetlone zimą w uśmiechach chodziły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam wszystkie panie!Najweselszy i najsmaczniejszy topik jaki spotkałam,pozwólcie że się włączę. Na poczatek stawiam dobre wino i napoleonki. Smacznego. I moze humor:Nauczycielka wyjasnia dzieciom znaczenie słowa \"relaks\". -No ,na przykład :tato Jasia pracował cały dzień i jest bardzo zmęczony.Jest piętnasta ,skończył juz pracę. -Jak myślisz Jasiu,co on wtedy robi? -Proszę pani,mama tez chciałaby to wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 JO..ale pieknie napisałaś:):): Wzruszyłam się!!! Witaj..Ktoja..cieplutko.Zgadzam się z Tobą..to cudowny topik!!!!🌼 U mnie ok...Jutro wraca moja córcia..Nie mogę sie już doczekać!!! Marcelka nie widziałam dwa tygodnie:(:( Ale jutro..o ósmej wieczorem znów bedę szczęśliwą babcią:):):) Pozdrawiam..całuski..👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam cieplutko. Jo faktycznie pięknie to napisałaś, od razu dziś było jaśniej. Witaj Ktoja, miłego dnia a właściwie popołudnia wszystkim. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzią dzień kulinarny..!!Raniutko pojechałam na halę . Rybki kupiłam i inne wiktuały. Karpik z dorszem pokrojone i zamrożone. Tylko na patelnię i już . Buraczki ugotowane . Jeszcze zetrzeć i do słoików. Pieczarki czekają na swoją kolej , kapusta \"Bosi\" w garnku. Galareta z kurzęcia już sie skrzepła - będzie na sobotę . Goście chyba spałaszują ?? Na dziś żurek z białą , schabik z papryką . Nóg nie czuję , ledwie stoję!!I po co to ??? Żeby nam d..y rosły?? A ile będzie narzekania , że trzeba się odchudzać!!!Ale jak tu nie jesć???!!! Całuski dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorkiem stawiam na stoliku w kaciku herbatke pachnacą jabłkiem i cynamonem.A te które życzą sobie coś bardziej zdecydowanego z imbirem ,mango i pomaranczem...pachnace pychoty... Naszatko ,nie bedziemyy sie odchudzac bo zjemy tylko troszke i po troszku wszystkiego..:-D . JO kochana ,uściski i przydadza nam sie te cieplutkie słoneczne dzianinki ..na te obolałe kosteczki,któr stawiaja taki opór w naprawie ,ze to nie tylko chyba brak estrogenów. Palemko i wszystkie młodsze dziewczyny ,na starośc płacimy rachunki za młodosc :classic_cool: i nie ma co Japonii na siłe budowac.. Swiateczny gwar sklepowy i medialny przeraża mnie jak nigdy dotąd...czuje niechec do kuchni ,do zakupów ,do robienia porzadków ..po tych zabiegach jestem jaksa taka rozbita i obolała ,i dalej kustykam i ciagle mi cos mamroca ze to powazna sprawa i ze łekotka...wrrrrrrrr a ja sobie pokombinowałam,ze nie bede nic na siłe robic...bo przeciez nie musze i sama w domku nie jestem na szczescie ,ci co lubia zjesc ,moze polubia pomóc?:-D hmmmm ,zebym sie nie rozczarowała:-( taka opcja tez brana pod uwage...ale ...No Takisku toz ty odpoczac powinnas leciutko i wogóle, to nam chyba ewcie obydwie wywiało ..w dalekie kraje albo co? Forevcia ,Spinki ,Viki ,Ofka, Tygrysek ,Kalinka , Aspia , Ktosienka ,Palemka ,Dosia, Dajenka , Kto ty-Ktoja ? no i oczywiscie Bosienka i JO i wszystkie inne pominiete pozdrawiam i życze owocnych przygotowan przy minimum wysiłku i kosztów ....😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ - Jo podam Ci adres, ;) proszę przyślij mi szaliczek i czapeczkę z promyków słońca . Dwa komplety, jeśli można .:) - Ewelina nie tylko Ty tak masz. Mnie też strasznie wkurza, ten cały świąteczny hałas, zamęt. Ciągle chodzę podminowana 😠. Może to nie święta źle na mnie wpływają, ino wiek, albo pogoda. ;) Witaj Ktoja 🖐️ Buziaczki dla wszystkich 👄🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki wrzućcie na luz !!! A bo to pierwsze święta szykujemy? Damy radę! Takie obrotne kobitki, jak My, zawsze sobie radzą... Proszę nie narzekać, nie marudzić, nie sprzatać, tylko ułożyć się na szezlągu i wypić grzańca z goździkami, cynamonem i gałką muszkatołową... Gorące winko czerwone ma tę magiczną, aromatyczną zaletę, że wyśmienicie smakuje, jest skuteczne w walce z przeziębieniem, a co najważniejsze - poprawia nastrój, działa antydepresyjnie i erotycznie. He he... Spróbujcie... A zdążycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam Wasz topik i bardzo mi się spodobał.jestem również w tej grupie wiekowej co Wy.Przyjmiecie mnie do grona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam gorąco 🖐️ , wszak rozgrzana solluxem i laserem :-) Szczególnie miło witam nowe \" buzie \" na topiku - Ktoja i ammarylis - aby się dobrze tutaj czuły i duuużo pisały :-). Gdy czytam te wszystkie przygotowania do Świąt , to się mi gorąco robi, bo ja jestem w lesie daleko , ale jutro biorę się za porządki i zmianę firanek, a także chyba już ubiorę choineczkę , bo za tydzień już wyjeżdzam do Rodzinki . Chciałam Wam zameldować , że ręka już prawie sprawna, ale z uwagi na \"piękną \" pogodę okrutnie boli ... ale podobno tak już będzie boleć do końca moich dni , więc nie ma się co przejmować :-). Najważniejsze, że już nie puchnie , bo to byłby objaw , że coś się źle dzieje . Jeszcze tylko pięć zabiegów i już ma być OK !!! Gdybym jutro nie znalazła czasu na klikanie - już dziś życzę Wam miłego weekendu i proszę - nie szalejcie z tymi porządkami , bo macie błysk wszędzie i u Was Święta są cały rok, a to tylko parę dni ( przejdzie jak biczem trzasł ) i za chwilę już będzie maj i wiosna :-). Cmoki w boki dla Wszystkich 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie , Amarylis witaj tylko pisz cokolwiek bo ostatnio to tu nudno coś;) Mnie też by się jakieś soluksiki przydały, okropnie zardzewiałam i wszystko boli, a najgorzej ramię, dobrze że lewe chociaż. Jak widzę te Wasze przygotowania, to chyba jestem rodzynkiem w tym gronie, nie szaleję ze sprzątaniem wcale, a coś do jedzenia tylko zrobię co się da zabrać do pracy. Zawsze mówię święta święta i po świętach, szczególnie u mnie bo pojadę na święta do pracy i wrócę po świętach to ja nic nie muszę za bardzo szykować. Zaglądajcie tu czasem jednak, po co tak się męczyć i tak się naśmieci, szkoda czasu na te porządki;) Miłego weekendu z chwilą wytchnienia od przygotowań. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to jak Ty się leczysz
No i na co wy panie po 40-tce tu tak czekacie?????hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero wstałam, szok, jestem po prysznicu mam maseczkę na głowie......reszta rodziny śpi jak,........zabita..ciemno ponuro.......nnóstwo sprzątania,,,mnie mycie okien wkurza,mam ich 12.i zawsze jestem przez to podziębiona na świąta....jak przychodzi czas wigilii,,...tak naprawdę zmęczona zawsze..tym razem z rozsądkiem a nie z emocjami.....tak naprawdę bliscy chyba chcą ciepła radości, czasu a tych kątów niekoniecznie błyszczących...ł aktos miauknął .budzą się........i od rana budzą się......śniegu odrobinę dla bieli i jasności.....lampek choinkowych dziaąłjących......samosprzątającej się chałupy:):):)....Naszatko......I Aspia.....Nie mam gg już.....bu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to jak Ty się leczysz
No i na co wy panie po 40-tce tu tak czekacie?????hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekamy , aż wy młodsze osiągnięcie nasz wspaniały wiek i podejście do życia!!!!!:) Palemko ❤️ a coś z nim zrobiła?? zezarło ci?????:) Zrobiłam kapuchę Bosi!! PAtelnia 40 cm śr. i 20 cm wysoka!!:D JAk się wyrobię z resztą to wam wyślę do spróbowania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajen - wysyłam ci moje rączki magiczne. Przyłóż po jednej tam gdzie boli , a drugą po przeciwnej stonie ( na przestrzał ciebie ) . Pomaga!!! Ja , KASZPIROWSKA ci to mówię :D:D 🖐️🖐️,🖐️🖐️,🖐️🖐️,🖐️🖐️,🖐️🖐️,🖐️🖐️,🖐️🖐️,🖐️🖐️,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle zaczynam od pogody-u nas ok 50 cm białego puchu i ok -2 st . Moje córki od jakiś 10 lat ,znów poszły na sanki ,widownię miały 100%:):) Ja już mam urlop, owszem zrobię porządki, cos przygotuję na święta ale nie popadam w przesadę. Z drugiej strony przygotowanie świąt ma swoisty urok,inaczej smakują pierogi w wigilię, gałązka jodły nie tylko zapachem nas czaruje, w ten wieczór i choinka i kolędy są wreszcie właściwe i chyba wiekszośc z nas wychowanych w Polsce ulega tej magii. A przygotowania ...........też są częscią tego:)Co przekazałybysmy naszym dzieciom ,wnukom jeżeliby tradycji zabrakło? Tej pozytywnej tradycji,nie komercyjnej. Z pracowitymi pozdrowieniami:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich cieplutko w ten chłodny wieczorek. Witam Ammarylis i Ktoję. Święta już tuz tuz, a ja w polu zupełnie. Dzien za krótki - jakośc mi ucieka czas - jakby dzień był krótszy - z niczym nie mogezdążyc. nawewt dzisiaj miałam takie plany a nic właściwie nie zrobiłam i juz mamy wieczór. Pilnie potrzebuje CZASU - dokładnie CZASU WOLNEGO. jak ktos ma w nadmiarze to prsze o wsparcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech sie stanie - PRZESYŁAM CZASSSSSSSSSSSSSSSSSS Mnie jest zimno,zakopałam sie do nory. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTOSIA43 bardzo dziękuję ża miłe powitanko👄👄 Ja dzisiaj odwiedziłam z mężem nasz ogródek,a tam niespodzianka :classic_cool: Na zielonej trawce kwitły przepiękne białe stokrotki🌼aż mnie zamurowało.Przeciez jest grudzień i takie kwiatuszki kwitną? Mieszkam w Wielkopolsce i co prawda było u nas cały czas cieplo. Życzę miłego wieczorku wszystkim ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Amarylis-dlaczego nie chcesz mi w domu zakwitnać,zawsze mi cebulka za bardzo podsycha, a póżniej ledwo listeczki pusci uparciuch i czasem dwa śliczne kielichy i to raz w roku. A teraz serio-STOKROTKI kwitną zawsze -są nawet pod śniegiem. Jest jakiś krzew,który kwitnie zimą i nie mogę go nigdzie spotkać,muszę sięgnąć do lektury - to napiszę o jaki mi chodzi. Pozdrawiam i życzę wszystkim mnóstwo stokrotek . Pamiętacie taki film \"Nie jedzcie stokrotek\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co napisze to mi zzera .Albo mówi,ze bład serwera,albo ,ze poszukiwana strona wygasła, albo błyskawicznie klawiatura robi sie ,,martwa\" .Teraz tez nie wiem ,czy ójdzie. Ten krzew kwitnacy zima to pewnie oczar i kwitnie sobie od stycznia do marca. Pozdrawiam Wszystkie ,stawiam z rana na stoliku kawke mocna i zdzbanek mleka,a oprócz tego herbatke pachnącą jabłkiem i maliną , i życze miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam cieplutko, bo jakoś dziś mi wyjątkowo zimno. Naszatko dzięki za wsparcie,żeby tak te lecznicze rączki pomogły, ale jakoś nadal boli:( A mój komputer dziś dostał w prezencie na święta nowy zasilacz, bo poprzedni był na wykończeniu. Pusto tu, ale jak rozumiem wszyscy szykują się do świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×