Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agata123

Ciąża przy regularnym braniu tabletek antykoncepcyjnych

Polecane posty

Gość gość
Moim zdaniem każda kobieta w wieku rozrodczym powinna przyjmować Folik, nawet jeśli nie planuje ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To normalne ze proces gotowania niszczy witaminy, a wiadomo ze w czasie ciąży kiedy dopadaja nas mdłości nie zawsze mamy ochotę na jedzenie. Wiec witaminy sa tu wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli jestesmy w pierwszych tygodnaich ciązy to nie ma sie co oszukiwac, ze jednak nie zawsze też mamy na cos smaka i nieraz witaminy w tabletkach sa podstawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej by każda kobieta planująca dziecko nawet w bardzo dalekiej przyszłości przyjmowała Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (Yaz) 5dnia cyklu. Zatem wg ulotki pełna ochrona zapewniana jest po tygodniu. Kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia kilka godzin po ósmej przyjętej tabletce. Zatem czy mogę obawiać się tego, że mogło dojść do zapłodnienia? Jak to jest, czy przez te pierwsze siedem dni nie ma żadnej ochrony czy występuje w jakimś stopniu? Dodam, że w momencie stosunku byłam w 13 dniu cyklu. Same cykle mam dosyć długie(około 35dni) a miesiączkuje niereguralnie. Jednak okres nigdy nie pojawia się wcześniej od planowanego terminu tylko czasami pojawia się do kilku dni później. Proszę o radę. Dziękuję z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdarza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja tez tylko kwas foliowy. I uwazam ze to tak naprawde najrozsądniejsze jesli planujemy dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 tyg przed zapłodnieniem to trochę krótko, właściwie powinno się go przyjmować min. 3 miesiące przed ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas foliowy jest dla wszystkich, a nie tylko dla kobiet w ciaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo ze jest to wazne, ale na co trzeba zwrócic uwagę - to to ze nie zawsze jestesmy w stanie przewidzieć ciąze :) Dlatego zdrowa dieta jest tutaj równie wazna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14587

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam!!! Jestem dziwnym przypadkiem. Zaszłam w ciążę przy regularnym braniu tabletek. Nie pominąłem żadnej,brałam co do minuty, nie przyjmowałam innych leków, nie miałam żadnych dolegliwości żołądka. mimo to mam córeczkę. Żaden lekarz przez całą ciążę nie wierzył,że nie popelnilam błędu. Teraz córcia ma rok, byłam na rutynowych badaniach u mojej ginekolog. Biorę kontracept tak jak wcześniej, przy usg dopochwowym pani doktor stwierdziła,że jajeczkuje. Antykoncepcja hormonalna na mnie nie działa. Mam zrobić badanie tarczycy. To może być przyczyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 222
Witam. Mam pewien problem. Biore tabletki antykoncepcyjne. W połowie opakowania dostałam krwawienie(nie plamienia). Dziś jest 6 dzien przerwy,a krwawienie z odstawienia nie pojawiło się. W niedziele zrobiłam test ciążowy i wyszła druga kreska,ale była dużo bledsza i krzywa. Miał ktoś może podobny problem,bo nie wiem co o tym myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia2544
witam wybralam pierwsze 21 tabletek microgynon21 i obecnie mam 2 dzien przerwy i chcialam zapytac czy podczas stosunku z chlopakiem jestem bezpieczna zeby nie zajszc w ciaze czy musimy sie dodatkowo zabezpieczac prosze o odpowiedz na e-maila kasia2544@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To od razu musicie zacząć brać kwas foliowy, koniecznie bo w tej sytuacji jest najwazniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie co do Folika. Ja tez w czasie antykoncepcji brałam tylko ten lek i naprawde uważam ze Ty też tak powinnas zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 min po wzięciu tabletki antykoncepcyjnej dostałam jednorazowej biegunki ,czy mogę być w ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik jak wiadomo jest niezbędny kobiecie w ciąży. I jesli jest rozsądna powinna zacząc przyjmowac go w momencie planowania dziecka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam chciałabym sie zapytac czy jak biorę regularnie tabletki i kochałam sie z chłopakiem 3 razy z prezerwatywą bez dojścia we mnie moge zajść w ciąże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój nie, a to dlatego ze to nie jest zdrowe i jednak lepiej zastąpić te witaminy zdrową dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdarza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry. Piszę na forum ponieważ mam pytanie odnośnie preejakulatu. Wczoraj uprawialam z moim chłopakiem seks który poprzedzony był 2 stosunkami oralnymi. Po nich nastąpiła ok godzina przerwy i uprawialismy seks. Gdy usłyszeliśmy że pękła prezerwatywa (stało się to na początku) chłopak od razu wyszedł ze mnie (prawdopodobnie ona pękła gdy nie był cały we mnie). Prezerwatywa pękła na górze, z boku, dziura była niewielka. Chłopak nie doszedł we mnie, nie był nawet tego bliski. Mówi że preejakulatu również nie było bo zawsze gdy był to go czuł. Poza tym, od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Czy mam powody do niepokoju w tej sytuacji i czy mam obawiać się ciazy? iść po tabletke 72 h po czy wierzyc w to, ze tabletki anty są skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak słyszałaś pęknięcie kiedy byłaś pompowana i byłaś w rozkoszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mówię, że był to moment kiedy moj chlopak wychodzil więc bylo to słychac. poza tym, dopiero zaczynalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety ale wiele takich kobiet wciąż rodzi dzieci. I to często z wadami cewy nerwowej właśnie przez własną ignorancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy przede wszystkim, no ale mamy nadzieję że ta kobieta w ciąży zaczęła go przyjmować zanim w nią zaszła:) Jeśli chcecie sięgnąc po ten najlepszy to polecam zdecydowanie http://aliness.pl/pl/p/Methylo-Folian-5-mthf-600-%CE%BCg-x-100-caps-VEGE/80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
NIE istnieją stuprocentowe metody antykoncepcyjne -z wyjątkiem stuprocentowej abstynencji oraz radykalnej histeretomii (usunięcia macicy wraz z przydatkami).Dla różnych pigułek antykoncepcyjnych wskaźnik Pearla wynosi od 0,1 do 3 tzn.że przy idealnym stosowaniu w ciążę może zajść jedna kobieta na 1000 - a przy nieidealnym nawet 3 na 100.Dla porównania- prezerwatywa ma 2-15, a NPR- 1-35 (wliczając w to zarówno metody nowoczesne jak i przestarzałe i nieskuteczne, jak kalendarzyk czy stosunek przerywany).Reasumując -przy uprawianiu seksu zawsze jest jakaś szansa na poczęcie dziecka.Po to on jest.Antykoncepcja jedynie zmniejsza tę szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×