Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agata123

Ciąża przy regularnym braniu tabletek antykoncepcyjnych

Polecane posty

* * Pominięta pigułka Minęło mniej niż 12 godzin od pominięcia tabletki. Skuteczność antykoncepcyjna preparatu Yasmin jest zachowana. Należy przyjąć tę tabletkę tak szybko, jak to możliwe i zażyć następną o zwykłej porze. Minęło więcej niż 12 godzin od chwili pominięcia tabletki lub pominięto więcej tabletek. Skuteczność antykoncepcyjna preparatu Yasmin może być zmniejszona. Dlatego pacjentka musi zastosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Im więcej kolejnych tabletek pominięto, tym większe jest ryzyko słabszego działania antykoncepcyjnego. Zasada 7 dni * Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe (może oznaczać to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne zażywać o stałej porze. * Przez następne 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne). * Należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu przyjmowania tabletek z aktualnego opakowania, czyli bez stosowania 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić po dokończeniu drugiego opakowania. Jeżeli krwawienie z odstawienia nie wystąpi po ukończeniu drugiego opakowania, przed rozpoczęciem następnego należy skontaktować się z lekarzem. W dniach przyjmowania tabletek może wystąpić plamienie lub krwawienie. * Jeżeli pominięto 1 lub więcej tabletek w pierwszym tygodniu stosowania a jednocześnie w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki lub tabletek utrzymywano stosunki seksualne, jest możliwe zajście w tym czasie w ciążę. Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza po radę. W przypadku zgubienia tabletki, należy przyjąć ostatnią tabletkę z aktualnego opakowania, w miejsce zagubionej. Pozostałe tabletki przyjmuje się o zwykłej porze. Cykl będzie o 1 dzień krótszy niż zazwyczaj, ale nie wpłynie to na działanie antykoncepcyjne preparatu. Po 7-dniowej przerwie (bez przyjmowania preparatu), następne opakowanie należy rozpocząć 1 dzień wcześniej niż zazwyczaj. W przypadku zgubienia tabletek w połowie rozpoczętego opakowania, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli zapomni się o zażyciu tabletek, a w czasie pierwszej 7-dniowej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpi spodziewane krwawienie, możliwe że pacjentka jest w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu należy skontaktować się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette82
kochani biore anty juz 3mce-mam pytanie wiem ze wzielam anty o 21.02 bo tak biore regularnie.wczoraj ja wzielam czyli 10.tabl z blistra o tej godz pozniej domyslalam sie ze moglam jej nie wziac i za 3godz wzielam 11.tabletke czyli w sumie byloby razem dwie tabletki razem w odstepie 3godz czy ochrona nadal trwa mimo takiej pomylki to mi sie zdarzylo tylko raz reszta biore regularnie tylko wczoraj jakos i zeby nie ryzykowac wzielam kolejna dodam ze w tym czasie stosunkow plciowych ani wspolzycia nie odbylam czy dobrze robie jesli wezme: 1.nowa tabletke 11. z nowego blistra czyli z 4opakowania te same ktora wzielam przez pomylke 2.a od jutra 12.tabletke z 3opakowania o tej godz co biore ciagiem do konca 3.czy jak wzielam 2 tabletki w przerwie 3godz to czy nadal jestem chroniona i czy to zmniejsza ochrone 4.powdtrzymam sie od stosunkow do rozpoczecia nowego opakowania.....odpiszcie cokowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulus_2000
czesc wszystkim . sluchajcie no mam problem . Biore yasmin . To moj pierwszy blister , uprawialam sex z chlopakiem bez zabezpieczenia lecz nigdy nie do konca . od kilku dni starsznie mnie mdli i troche sie boje . tabletki biore zawze o tej samej porze . nie ma mowy o pominieciu tabletki czy wzieciu po 12 h . troche sie martwie bo ciaza w moim przypadku bylaby fatalna :-/ zaczelabym wlasnie 3 rok studiow ... prosze dziewczyny powiedzcie , myslicie ze moge byc w ciazy mimo ze tabletki bralam reguralnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusskaa
Hej. Pomożecie? :( Mam taki problem, otóż tabletki biorę już dwa lata ponad. Ostatnio jakieś 4 może 5 tygodni temu wzięłam tabletkę o 14h za późno (na ulotce pisze ze mozna do 12h sie spoźnić) Okres potem dostałam, w przerwie 7-mio dniowej. Czy jest możliwe że przez ten jeden raz (jedyny raz) mogło stac się cos nie dobrego..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkam
może to śmieszne, ale nie biorę regularnie tabletek, czasem mam opóźnienia kilkugodzinne, to moje pierwsze opakowanie...nie używamy dodatkowego zabezpieczenia iż mam alergię na lateks...Ostatnio mój ukochany skończył we mnie dokładnie 9 tabletek miałam do końca...Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? już robić test ciążowy?Generalnie to jedyne co mnie męczy to żarłoczność!!i mieszanie smaków, ale nie wiem czy to spowodowane jest ciążą czy może właśnie pierwszym opakowaniem...co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to tabletki powinno brać się mniej więcej o tych samych porach, ale kilka godzinek to nie problem. bo np jeśli w tygodniu chodząc do pracy bierzesz tabletki o 6.30, to w weekend nie musisz wstawać, żeby specjalnie ją zażyć o tej samej godz. jeśli wstaniesz o 9 i wtedy weźmiesz to nic się nie stanie. chyba, że np w piątek weźmiesz o tej 6.30 a w sobotę nie rano tylko wieczorem kolo 20, czy 21 to będzie wtedy znaczyło, że od pory , w której mniej więcej miałaś zażyć tabl. minęło ponad 12 godzin. w ulotce od moich tabletek napisane jest, że: -jeśli minęło mniej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą NIE JEST zmniejszona. Tabletkę należy przyjąć, tak szybko, jak to możliwe, a następne tabletki przyjmować o zwykłej porze -jeśli minęło więcej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą MOŻE być zmniejszona. Im więcej tabletek zapomniało się przyjąć, tym większe ryzyko zajścia w ciążę. jednak staraj się je zażywać mniej więcej o tej samej porze, to wtedy nie będziesz się ciągle zamartwiać ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam pytanie. otoz biorę tabletki yaz regularnie co do godziny od 18 lipca. teraz jestem przy 4 opakowaiu. i dziwnie się czuj. mam zaokrąglony brzuch na dole :( mam uczucie ciezkosci, boli mnie zoladek, czasem pobolewaja jajniki. czy to mozliwe abym byla w ciazy :( ?? poprzedniego okresu dostalam regularnie teraz czekam na ten 4.12 ale te objawy mnie dobijajaą szczegolnie ten zaokrąglony na dole brzuch jak rano wstane. achh i jak cos zjem to brzuch robi sie gigantyczny. no i jest miekki. innych objawow brak. czy to mzoe byc ciaza?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena196
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena196
witam mam pytanie czy któras z was miała może sożniony okres po zażywaniu tabletek cilest bo mnie spożnia się od pięciu dni i trochę się niepokoję a zdarzyło mi sie to dopiero pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena196
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia_opole
hehhhh sama nie wiem co myśleć o tym co piszecie.... Ja sama biorę tabletki już dobre 3 lata. Najpierw brałam przez kilka miesięcy rigevidon. były ohydne przytyłam zmniejszenie libido itd. mój lekarz zamienił mi je na HARMONET biorę go naprawdę długo... schudłam nie mam problemów z libido czuję się naprawdę dobrze. Z chłopakiem uprawiamy seks bez dodatkowych zabezpieczeń. biorę regularnie choć ostatnio nie co do godziny. I myślę że moje złe samopoczucie chyba wiąże się z tym że najwyższy czas na zmianę tabletek (lub chorobę) a nie na ciążę... tym bardziej że dawno nie byłam u lekarza. Mieszkasz poza Polską więc dopiero za kilka tyg idę do lekarza. Ale ciekawi mnie co Wy drogie dziewczyny o tym myślicie :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia_opole
sorki za literówki.... Miało tam być "mieszkam" a nie "mieszkasz" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyjątek dla przestrogi!
To ja napiszę może coś na temat... Moja narzeczona regularnie stosowała antykoncepcję hormonalną od jakiegoś pół roku stosowała Claire czy jakoś podobnie się to nazywało. Brała regularnie przynajmniej tak twierdzi, zresztą sam często i gęsto upewniałem się czy aby nie zapomniała zawsze twierdziła że tak na czas. Przed stosunkiem też na ogół się pytałem - zawsze mi mówiła że wzięła. Miała też przypomnienie w telefonie więc nigdy chyba przez te pół roku nie spóżniła się więcej niż o godzinę. Dodatkowo "tak na wszelki wypadek" praktykowaliśmy jeszcze stosunek przerywany - w środku zostałem przez te pół roku może z 5 razy:) Przed wczoraj jednak zrobiła test czuła się dziwnie od jakiegoś czasu okazało się że 2 kreski... Wczoraj upewniliśmy się u ginekologa... Tak to ciąża! A ja właśnie pogodziłem się z tym że będę tatusiem O_o a to już 7 tydzień! Od początku brania tych tabletek miała dziwne sytuacje brak krwawień regularnych (z odstawienia) pytała się ginekologa - ten skierował na badania i stwierdził że tab. idealne dla niej iże nie ma się martwić tymi nieregularnymi krwawieniami. Myślałem że to nie jest możliwe że przecież umiemy czytać ulotki był jeden przypadek rozwolnienia w trakcie brania ale było to jakieś 3 tygodnie temu i wystąpił jakieś 6 godzin po spożyciu tab - jak się okazało już wtedy była w ciąży! Co ciekawe pani ginekolog- bo poszliśmy do innej -stwierdziła że ma już drugą pacjentkę po tych tabletkach ta pierwsza domyśliła się że zaszła dopiero w 4 miesiącu ciąży- urodziła zdrową dziewczynkę. Na szczęście zarodek zdrowy i ponoć tab nie mają wpływu na rozwój. Ale morał taki że pewności nigdy mieć nie będziecie a jak będziecie łykać to co moja narzeczona to... chyba już lepiej nic nie bierzcie. Dzieci nie chciałem mieć jak na razie planowaliśmy ślub na przyszły rok a bobasa to jeszcze później, ale będzie wszystko o wiele szybciej. Po tej akcji to chyba potrójnie się będę zabezpieczał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwa1986
Hej dziewczynki Mam takie pytanko. Jestem troszke zdezorientowana gdyz biore juz 4 opakowanie tabletek Microgynone 30 ale moj ostatni okres byl bardzo skapy praktycznie uzywalam tylko wkladek, wiem ze czasami moze tak byc przy zazywaniu tabletek, ale... od ok 4 dni bola mnie piersi, cale, choc najbardziej sutki nie moge sie w nie dotknac. do tego mam bole w podbrzuszu. Robilam test 3 dni temu 13 dzien cyklu i dzis, oba negatywne. Jesli mialabym byc w ciazy to wydaje mi sie ze testy powinny juz wyjsc. co wy na to? dodaje taz ze spoznilam sie z jedna tabletka w pierwszym tygodniu dokladnie 2 tabletka z TEGO plastra o ponad 12godz. pozdrawim wszystkie czekajaca i oczekujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biola
Witam! Biore tabletki YAZ od dwoch miesiecy. Oprócz tabletek stosuje tez prezerwatywe. Czy przy regularnym braniu tabletek... przy zsunieciu sie prezerwatywy po wytrysku jest jaka kolwiek mozliwosc zajscia w ciaze?? wiem.. ze nie ale jednak jakies dziwne przeczucia sa..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jeśli stosujesz tabletki, to nie powinno nic się wydarzyć, natomiast ja sama właśnie jestem zestresowana. Biorę tabletki od pół roku. Biorę regularnie. W tym miesiącu zdarzyło się, że miałam biegunkę, ale to z rana, a tabletki biorę wieczorem. i teraz mam stresa, bo okres mi się spóźnia... ;/ mamy wtorek, a w czwartek powinnam brać tabletki. Idę dzisiaj do lekarza i zobaczymy co się dzieje. Natomiast z tego co ja się orientuje, to jak nie miałaś biegunki, ani nie wymiotowałaś, to powinno być git ;) Nie ma innego wyjścia, jak czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wredna2011
Wg badań jajeczkowanie w trakcie brania tabletek występuje u ok 30% kobiet. Ale tabletki maja dodatkowy składnik który nie dopuszcza do zagniezdżenia sie zapłodnionej komórki w macicy. Dla mnie do zabijanie. Ale firmy farmaceutyczne tego wprost nie mówią bo niby człowiek wg. nich to jajeczko już zagnieżdzone co z medycznego punktu widzenia nie jest prawdą. W momencie zapłodnienia maleństwo ma już 46 chromosomów ludzkich i w drodze do macicy następują intensywne podziały... To zyje Dziewczyny po co się tak trujecie??? Hormony załatwią wam organizm w ciągu kilkunastu lat. A potem będzie płacz. Poczytajcie wątki o dziewczynach które zażywały antykoncepcji A TERAZ mają problemy... Polecam na lekkie otrzezwienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla spokoju psychicznego, proste. Pokaż mi te wątki ;) ciekawa też jestem, czy te które tak rozpaczają robiły jakieś badania przed tym, jak zaczęły brać tabletki, z których wynikałoby że były suer zdrowe. Założę się że w ogromnej większości nie. Tylko że najłatwiej zwalić na tabletki właśnie w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam taki problem...brałam yasminelle przez 2 miesiące.Następne odstawiłam je i w ciągu tej 7 dniowej przerwy (jeszcze przed krwawieniem) kochałam się z chłopkiem.Nie zaczełam następnego opakowania.Czy jest ryzyko ze moglam zajsc w ciąże? z kalendarzyka wyliczyłam sobie ze w ten dzien co sie kochałam były dni niepłodne - w koncu 11 dni przed okresem to sa zazwyczaj niepłodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esc
Piret raczej to niemożliwe żebyś była w ciąży. Ale może na przyszłość w razie takich niepewności stosuj testy albo testery owulacyjne np Afrodyta. Będziesz wiedziała czy masz dni płodne czy nie. I wtedy jakieś kroki możesz podjąć :) ew już po fakcie tabletka po np. escapelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vampirzyca89
hej. Mam pytanie. Biorę pigułgi (Mercilon) od prawie 5 lat. Bardzo czesto miewam schizy na temat "wpadki" bo juz raz w zyciu mi sie ona zdarzyla - przez prezerwatywy nie tabletki - ale jestem po tym szczegolnie przewrazliwiona. Staram sie brac tabletki regularnie - poslizg najwyzej 3 h. niestety czesto miewam rozwolnienia - zespol jelita drazliwego, ale nigdy bo wzieciu tabletki. bardzo zadko kocham sie do konca, stosujemy dodatkowa metode "wyskakiwania". nie pije i rzucilam palenie. ale miesiac temu kochalismy sie z chlopakiem na 5 dzien w przerwie na okres i on zapomnial i doszedl do srodka. na drugi dzien dostalam okres. teraz martwie sie, czy moge byc w ciazy? zle sie czuje, mam mdlosci, bole, zawroty glowy, brzuch mi spuchl troche, ludzie pytaja czy jestem w ciazy :/ podobno zmienilam sie na twarzy. dlatego zaczelam sie martwic. jestem za granica i nie mam mozliwosci isc do lekarza. nie wiem czy test cos wykarze, mam ostatnia tabletke do wziecia... moze ktoras z was byla w podobnej sytuacji. zawsze sie balam kochac podczas tej przerwy na okres... z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno powiedzieć... gdzieś czytałam, że w tej przerwie powinno się dodatkowo zabezpieczać, ale my nigdy się do tego nie stosujemy. Poczekaj jeszcze kilka dni i zrób test. Ale szczerze mówiąc wątpię, byś mogła być w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gdzieś czytałam, że w tej przerwie powinno się dodatkowo zabezpieczać" To może nie czytaj takich bzdur. 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie wiem czy test cos wykarze, mam ostatnia tabletke do wziecia..." Skoro tak od tego "feralnego" stosunku minęło już ponad 20 dni. Jeśli byłabyś w ciąży to test by to wykazał. Wykaże-> wymienia się na wykazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam do Was pytanie, być może jesteście nieco bardziej zorientowanych w temacie tabletek anty niż ja. Otóż od jakiegoś czasu miałam okropne problemy ze swoim okresem. Nawet kiedy mi się teoretycznie skończył to po 2-3 dniach pojawiał się znowu i praktycznie przez 2 miesiące non stop krwawiłam. Ginekolog powiedział, że jest to zaburzenie cyklu ze względu na stres, zły tryb życia itp... Przepisał mi tabletki antykoncepcyjne i po pierwszej tabletce krwawienie ustąpiło. W 5 dniu brania tabletki, trochę zapomnieliśmy się z moim chłopakiem i stąd moje pytanie: czy jest możliwe abym podczas ów stosunku zaszła w ciąże? Dodam, że to był pierwszy raz odkąd biorę tabletki, nigdy wcześniej ich nie stosowałam oraz że nie rozpoczęłam ich stosować w pierwszy dzień swojego cyklu(tak jak jest napisane na ulotce aby ochrona była 100procentowa). Zastanawiam się również po jakim czasie tabletki dają ochronę przed zajściem w ciążę? Niektóre źródła podają, że po 1 opakowaniu, inne że po 7 tabletkach a jeszcze inne że ochrona jest tuż po zażyciu pierwszej tabletki. Proszę o odpowiedz bo jestem nieco zdezorientowana. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0107
ja biore 3 lata tabletki i w ciąże nie zaszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0107
ja biore 3 lata i w ciąże nie zaszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 21 marca biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette (moje pierwsze opakowanie) składają się z 24+4 . Jestem na 1 zielonej tabletce(placebo).26 marca uprawiałam sex z moim chłopakiem(nie skończył we mnie),5 kwietnia również(2 razy).Przez jakiś pierwszy tydzień byłam przeziębiona i brałam leki: thiocodin (na kaszel,nie wpływa na działanie tabletek),fervex(nie wpływa),tabcin(nie wpływa),jedną tabletkę ketonal bo tak mnie bolał brzuch przy miesiączce(nie wpływa) i to chyba na tyle (najwięcej brałam thiocodinu) . Dodam, że plamiłam przez prawie całe opakowanie.Tabsy biorę regularnie około 22(+/- 5 min.) ,nigdy nie zapomniałam,nie wymiotowałam,nie miałam biegunki.Wczoraj robiłam test ciążowy,wszystko w porządku Moje pytanie dotyczy tego czy któraś z Was przy pierwszym opakowaniu nie dostała krwawienia z odstawiania ? Czy to jest normalne, że go nie dostanę ? Trochę się schuzuje.. Proszę o pomoc i z góry dziękuję :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×