Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agata123

Ciąża przy regularnym braniu tabletek antykoncepcyjnych

Polecane posty

Gość Weronika30082008
I od razu mowie ze moja ulotke czytalam 1000 razy i nic na niej nie pisze na ten temat....niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika30082008
I naprawde nie obrazajcie dziewczyn ktore maja dziwne pytania bo to strach paraliżuje....i sie mysli inaczej:-) to fakt ze niektore juz maja tak kretynskie pytania np czy tabletki chronia przed aids to naprawde smiesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika30082008
przeciez wam mowie ze na ulotce nie pisza nic na ten temat czytalam ja wiele razy przeciez nie jestem tepa!! mialam pytanie i prosilam o odpowiedz a nie o krytyke. moze zbyt pochopnie zadalam pytanie bo znalam na nie praktycznie odpowiedz ale bylam zalamana i sie martwie gdyz mam jedno dziecko i mi narazie starczy. dlatego biore tabletki kazdej kobiecie inaczej dzialaja przeciez sa przypadki ciaz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulskaa
Moja przyjaciółka brała sydi35 regularnie a teraz ma 2 roczne bobo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_mama
Ja mam pytanie co do tabeletek yasmin.. biorę je od 3miesięcy i od jakiś dwóch tyg. bolą mnie piersi, czasem brzuch i nie wiem co o tym myśleć.. Jeden dzień miałam taki, że przeleżałam w łóżku z nudnościami.. nie robiłam testu bo nie wiem w jakim stopniu wyjdzie prawidłowy.. czy może powinnam to zrobić? Chodzi o to, że gdybym była w ciąży musiałabym przestać brać talbetki anty.. proszę o rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kWIATUSZEK111
hej pomozcie mam pytanko czy jak biore tabletki to zajde w ciaze. Mam juz synka ma 3 miesiace i niechce byc narazie w ciazy. Boje sie kochac z mezem i sa o to klotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyyynnnnnaaaa
a co jesli w czasie przerwy byl stosunek a 8 dnia nieprzyjelam kolejnej tabletki...pewnie klapa...niewiem czy wziasc ta tabletke czy odrazu pomena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska20
Hej biorę tabletki Novynette już prawie 3 lata, biorę je regularnie, w czasie 7-dniowej przerwy kochałam się ze swoim chłopakiem już wiele razy i zawsze było ok, normalnie dostawałam okres. Jednak tym razem jest inaczej, bo dostałam tylko plamienia i cały czas pobolewa mnie brzuch, jajniki od czasu do czasu. Nie wiem co jest grane, więc jest możliwość że jestem w ciąży? Czy radzicie zrobić test ciążowy, czy tylko wpadam już w paranoje? Niby nie powinnam być, ale coś mnie jednak męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska20 nie powinnaś być w ciąży być może się tylko nakręcasz i stąd te objawy. Dla świętego spokoju zrób test. Branie tabletek, to tak jak dziewczyny tu już pisały - rosyjska ruletka Co do ulotek, przy każdych tabletkach są inne, w niektórych nie znajdzie się pożądanych informacji, ale na różnych forach są uniwersalne ulotki i tam pisze bardzo szczegółowo na każdy nurtujący problem . Ja teraz siedzę jak na szpilkach, otóż: Mam wielki problem ominęłam 1 tabletkę. Ale zacznę od początku. Jestem przy 3 opakowaniu RIGEVIDON, a tam tabletki są podpisane 1, 2,3 , brałam regularnie(przynajmniej tak mi się wydawało). Wczoraj wzięłam 14tą tabletkę, ale coś mnie podkusiło policzyć w kalendarzyku i okazało się ze miałam wczoraj brać już 15tą. I jest taki zonk, ze kompletnie nie wiem kiedy tą tabletkę pominęłam, bo cały czas myślałam, ze biorę je regularnie. Szkoda ze tabletki nie były podpisane nazwami dni tygodni, wcześniej odkryłabym pominięcie i wiedziałabym kiedy dokładnie ja ominęłam Naczytałam się w necie i ulotkę z opakowania i wiem ze jeśli tabletka została pominięta w 1 tygodniu to szanse na ciąże są wielkie. Chce poznać Wasze opinie na ten temat, ja jestem załamana, wiem że teraz wszystko zależy od szczęścia, jak na loterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KWIATUSZEK111 Tak jak pisałam branie tabletek to jak ruletka, nigdy nie wiadomo. Dużo dziewczyn bierze parę lat i nic, a są przypadki że zachodzi się w ciążę. To jest twój wybór, ja po porodzie też brałam tabletki, w sumie 5 opakowań (2 Kontracept i 3 Cilest) i w ciążę nie zaszłam, a mija już rok od kiedy je odstawiłam. A co do twojego męża to straszne bydle (przepraszam za wyrażenie) rozumiem ze chłop nie wyżyty, ale nie rozumiem że się z Tobą nie liczy. Ja współżyłam z mężem dopiero pół roku po porodzie, bo miałam straszny poród, byłam cała poharatana, aż musieli mi krew przytaczać, tak mnie porozrywało mimo nacięcia. Mój mąż mnie wspierał, "bawiliśmy się" wtedy w pieszczoty i przetrwaliśmy ten trudny okres. Porozmawiaj o tym z mężem że po prostu nie jesteś jeszcze psychicznie gotowa że boisz się kolejnej ciąży. Dla własnego komfortu psychicznego możesz zastosować tabletki i prezerwatywy, a najważniejsze, żeby Twój mąż cię teraz wspierał KATARZYNA Ja myślę ze nie ma powodu do obaw, przecież kobiety które odstawiają tabletki, jakoś w ciąże nie zachodzą, jak byś współżyła już w tym 8 dniu i nie wzięła tabletki byłyby powody do obaw. Tak nigdzie nie wyczytałam o takim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikita
Niestety dziewczyny, nie jest tak różowo. Ja dzisiaj wróciłam od ginekologa i sie okazało, że pomimo regularnego brania tabletek od kilku lat właśnie zaczęła mi się normalna owulacja. Lekarka nie chciała mi uwierzyć, że faktycznie łykam te tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikita no i byłabyś w tym 1% gdzie zachodzi się w ciążę mimo brania tabletek. Więc chyba w gumkach najbezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikusia85
Nie wiem czy w ogóle ktokolwiek jeszcze zagląda na to forum ale zaryzykuje. Sprawa wygląda następująco.W sumie od samego początku nigdy nie miałam regularnych menstruacji (leczone było to Luteiną i Diane35). Gdy zaczełam stosowac pigułki od poczatku był to Cilest. Naczytałam się sporo na tym forum i czytałam ulotke ale.... Cilest zawsze brałam regularnie i nie było problemów. Później odstawiłam tabsy bo nie miałam potrzeby ich stosowania. Teraz chciałam zacząć ponownie. Ostatni okres miałam 4-6/7.02. W marcu od 6-15.03 brałam Luteine na wywołanie okresu by zacząć brac Cilest i tak 13/14.03-16.03 miałam plamienie (brunatny kolor lekko wodniste) dodatkowo bole podbrzusza i jajnikow. Lekarz zasugerował ze moge byc w ciazy wiec 16.03 zrobilam test WYNIK NEGATYWNY i tego dnia wziełam pierwsza tabletke Cilestu......chyba popełniłam błąd i teraz obawiam się czy tabletki będa miały swoje prawidłowe działanie. Czasu nie pogonie a chcialabym wiedziec czy jesli dokoncze to opakowanie to czy wystapi krwawienie w przerwie (pewnie wiel z was mnie wysmieje ale ja naprawde chcialabym uzyskac jakas porade-nie smiejcie sie). Zalezy mi na zabezpieczeniu stad ten dziwny pospiech i jak sie domyslam zly poczatek brania tabletek - boje sie ciazy. Po przeczytaniu tego forum wiem ze wszystko jest mozliwe :( Poza tym jesli juz bym "wpadla" nie wiedzac o tym to czy tabletki maja jakis negatywny wplyw na rozwoj ciazy? Czy sposob w jaki teraz (po raz pierwszy w zyciu) zaczelam brac tabletki moze spowodowac ze w przyszlosci powaznie zachoruje lub nie bede mogla miec dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem....Od 3 miesięcy stosuje tabletki Cilest....Jeśli chodzi o regularność zdarza mi się nie zawsze wziąsc o tej samej godzinie...Raz wezmę o 12 w południe a drugiego dnia o 13, a następnego dni znów o 12...Raz mi się kompletnie zapomniało i wzięłam o 20....Czy ma to jakiś poważny wpływ na możliwość zajścia w ciążę????Jakieś 3 tygodnie temu mieliśmy z chłopakiem stosunek podczas którego doszło do finiszu w środku....Czy jest ryzyko zajścia w ciążę???Jeżeli teraz dostałam normalny okres jak zawsze po odstawieniu tabletek....Proszę o pomoc....Jestem załamana...Proszę o porady.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej opcji jak sie bierze regularnie. Ja biore od 4 lat HARMONET i narazie nie jestem w ciazy. Chodź dzisiaj idąc do Ginekologa byl lekki stres, bo nie dostalam pierwszy raz okresu w 7 dniowej przerwie... i co sie okazało, mam zablokowane wszystko w srodku i musze odstawic tabsy ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak się boję bo ta ragularność nie była aż taka całkiem regularna a poza tym czytałam, że tabletki nie dawają stuprocentowej pewności, że nie zajdzie się w ciąże.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak się boję bo ta ragularność nie była aż taka całkiem regularna a poza tym czytałam, że tabletki nie dawają stuprocentowej pewności, że nie zajdzie się w ciąże.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaatarzynka
przeczytałam całe forum i nie wiem, co mam myśleć, troszkę też się wystraszyłam, szczerze mówiąc... Ale... ja używam tabletek Microgynon 21 już prawie rok, do tego przy stosunku zawsze używamy prezerwatywy, tabletki biorę regularnie co do minuty (alarm w telefonie nie da zapomnieć, i polecam wam właśnie ustawienie alarmu, bo wtedy na pewno nie zapomnicie o pigułce ;) Chłopak się ze mnie nawet śmieje, że chyba nikt nie bierze tabletek tak regularnie jak ja ;), ale ja po prostu panicznie boję się ciąży, przy tabletkach długo był spokój, ale teraz znowu nachodzą mnie głupie myśli, zupełnie nie wiem dlaczego tak mi się dzieje, to bardzo męczy człowieka, niestety. Oczywiście sama siebie nie rozumiem, bo przecież i tabletki bardzo dokładnie, jeśli chodzi o regularność, i prezerwatywy zawsze są, a ta myśl głupia jednak jest. # dni temu np. byłam już w strachu, bo siusiałam co ok. 15 minut, ale nic nie jadłam do południa tylko piłam więc może dlatego i czułam jakby mi coś lekko napierało na pęcherz... po poludniu przeszło...Ale moja psychika potrafi rózne dolegliwości u mnie wywołać na moje, że tak powiem "żądanie" Napisałam to tutaj, bo może ktoś mi to obiektywnie skomentuje. Moj chłopak jest wyrozumiały, ale powoli już się zaczyna denerwowac na mnie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabbiteczka
A ja ze wzgledu na pewne poblemy zdrowotne muszę brać tabletki z małą zawartoscią hormonów.Teraz jestem na Yasminelle.Również obawiam się ciąży...mam obolałe, nabrzmiałe piersi, dużo śluzu a dodatkowo zrobiłam sie strasznie glodna i senna.......Dzisiaj w taki piękny dzień zwyczajnie padłam na łóżko i spałam mimo iż wcześniej mi sie to nie zdarzało a w nocy śpię duzo i normalne.Od czasu do czasu odczuwam także jajniki lub bardziej coś jak rozciąganie w dole.Czekam niecierpliwie do końca opakowania.Jeszcze parę tabletek.Cała sytuacja jest o tyle straszna iż w maju mam operację i nie mogę byc yeraz w ciązy choc coś się boję zeby mi organizm nie spłatał figla!!!Pozdrawiam wszystkie forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abrakadabr
Venusta, co to znaczy, ze masz wszystko zablokowane? Ja biorę logest od pół roku i po 6 opakowaniu nie dostałam krwawienia, kilka testów wyszło negatywnie, wcześniej brałam evrę, wszystko reguralnie. Dodam, że parę lat temu, jak brałam microgynon zdarzało mi się 3 razy nie miec krwawienia w przerwie (nie pod rząd). Przyznam , że niepokoi mnie to trochę, bo od paru dni nocą powiększaja mi się piersi, by w dzień male do normalnych rozmiarów. Nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonameza2
Witam, mam problem... moze dla dziewczyn, ktore biora tabletki od dawna wyda sie smieszny, ale nie wiem co robic i potrzebuje Waszej rady. Nigdy w zyciu nie bralam tabletek i nie zapamietalam instrukcji swojego ginekologa, a opakowanie z ulotka wyrzucilam do kosza nie przeczytawszy jej wczesniej. W kazdym badz razie wydawalo mi sie ze moj lekarz mowil ze pierwsza tabletke mam wziac po miesiaczce i tak tez zrobilam.... Nie wiem czy przerwac na miesiac i rozpoczac branie tabletek jeszcze raz od nastepnej miesiaczki tylko zaczynajac od pierwszego dnia cyklu (juz poprawnie) czy kontynuowac branie, bo okres dostalam badz nie badz w przerwie 7 dni po wybraniu 21 tabletek :| Konsultowac sie ze swoim ginekologiem sie troche wstydze bo zaistanilej sytuacji, a urodzilam 3 miesiace temu i na razie nie planuje kolejnego dziecka... Mam nadzieje ze mi pomozecie i rady okaza sie skuteczne. Z gory dziekuje, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baggietka
1 tabletkę powinno się wziąć w pierwszym dniu miesiączki. Wtedy zabezpieczona jesteś praktycznie od 1 tabletki. Jeśli tego nie zrobiłaś to ja dla pewności zabezpieczałabym się przez 1 opakowanie dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonameza2
yasmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baggietka
ja tez biore yasmin. W tej ulotce jest tylko napisane, że nalezy wziac pierwszą tabletkę w dniu okresu. Gdzies na innym forum czytalam ze wystarczy się dosatkowo zabezpieczac przez 14 dni. Ja jednak dla świetego spokoju zabezpieczałabym się dodatkowo przez cały 1 cykl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonameza2
Dzieki wielkie za rady. Mam nadzieje ze nie zajde w ciaze i namowie meza na dodatkowe zabezpieczanie przez ten cykl tez dla swietego spokoju :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tej stronce jest napisane wszystko co w ulotce wiec wg mnie sa to bardziej wiarygodne informacje niz na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalecenia Po urodzeniu dziecka Lekarz może zalecić stosowanie preparatu Yasmin po 21 lub 28 dniach po urodzeniu dziecka. Rozpoczynając stosowanie preparatu w ten sposób od razu uzyskuje się ochronę antykoncepcyjną. Jako pierwszą należy przyjąć tabletkę preparatu oznaczoną danym dniem tygodnia. Następnie postępować zgodnie z instrukcją opisaną w punkcie "Przyjmowanie preparatu Yasmin po raz pierwszy". Jeżeli stosowanie preparatu rozpoczyna się po czasie dłuższym niż 28 dni po porodzie, należy stosować jednocześnie inne metody antykoncepcji, takie jak prezerwatywa lub inne metody mechaniczne. Jako pierwszą należy przyjąć tabletkę preparatu oznaczoną danym dniem tygodnia, następnie postępować zgodnie z instrukcją opisaną w punkcie "Przyjmowanie preparatu Yasmin po raz pierwszy". Jeżeli jednak w tym czasie odbyto stosunek płciowy, aby rozpocząć przyjmowanie preparatu Yasmin należy poczekać do wystąpienia miesiączki. Da to pewność, że kobieta nie jest w ciąży. Zanim rozpocznie się przyjmowanie preparatu Yasmin należy stosować inne metody antykoncepcji (metody mechaniczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baggietka
tak:) tylko, że nie ma nic na temat co zrobić kiedy weźmie się tabletkę po okresie a nie w czasie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×