Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alinkaaaaaaaaaaa

bardzo wrażliwa i sucha skóra!! POMOCY! czego mam używać???

Polecane posty

Gość gość
lifegoeson - nie slyszałam nigdy o tym specyfiku, powiesz coś więcej na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mam suchę i wrazliwą skore. Dermatolog polecił mi kiedyś kosmetyki emolium, sa bezzapachowe i bardzo delikatne. W aptekach internetowych można je kupić po okazyjnych cenach. Ja zawsze sobie zamawiam tutaj http://www.aptekawarszawa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania N
Na ratunek suchej skórze przybywa filtr prysznicowy z wkładem KDF. Odkąd go używam, nie mam kłopotów z przesuszonymi włosami ani ze skórą. :) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strategiczna
Ja mam wrażliwą, suchą i atopową skórę. To niestety u nas rodzinne, AZS idzie w parze z alergią :/ Staram się raczej brać szybki prysznic niż wylegiwać w wannie, raczej używam delikatnych emulsji myjących niż środków na bazie mydła i mocno nawilżam skórę. Jeśli chodzi o konkretne kosmetyki to zdecydowanie najlepiej sprawdzają się u nas Cetaphil, zarówno emulsja do mycia, jak i balsam MD dermoprotektor do twarzy i ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mogę dołączyć do grona alergiczek- mam niezwykle wrażliwą skórę, dlatego muszę używać niezwykle delikatnych środków. Codziennie rano myję twarz..siemieniem lnianym-tak,naprawdę pomaga. Ponadto od dwóch lat używam kosmetyki firmy EkoKrem (krem do cery wrażliwej z olejem konopnym) i naprawdę jestem zadowolona z efektów (wcześniej nie pomagały mi nawet apteczne specyfiki). Od jakiegoś czasu nie muszę stosować korektora na twarz, co wcześniej było nie do pomyślenia. Powodzenia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam problemy ze suchą, łuszczącą się i swędzącą skórą. Nie jest ona jednak wrażliwa, nie jestem alergikiem i nie uczulają mnie nowe kosmetyki. Do ciała używam olejków, nie lubię balsamów czy maseł do ciała. Teraz kupiłam olejek do ciała w kremie od naszej polskiej Bielendy i sucha skóra przestała wreszcie łuszczyć i swędzieć. Olejek jest kremowy, szybko się wchłania, bardzo ładnie pachnie i dobrze nawilża i ujędrnia. Jego zaletą jest też duża wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej w takich przypadkach udać się do dermatologa. Lekarz może przepisać coś skutecznego i przede wszystkim niedrogiego. Jeśli sami będziemy szukać czegoś na własną rękę to może być to proces dość długotrwały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na skórę suchą a na dodatek alergiczną, tak jak moja z czystym sumieniem polecam całą serię Hydro&Dry Efektimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do twarzy możesz spróbowac serie bielendowska z rózą, bo jest dla cery wrazliwej a do ciała to balsamy intensywnie nawilżające albo oleje np kokosowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
woda różana jest rzeczywiscie nieco kojaca, bo moje zaczerwienienia nieco ogasły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idealnym ratunkiem dla suchej skóry będzie moim zdaniem... całkowita zmiana podejścia do pielęgnacji. Polecam Ci zagłębić się w temat azjatyckich kosmetyków i azjatyckiej, wielostopniowej pielęgnacji. Ja jestem totalną fanką tego podejścia. Jeśli chcesz przejrzeć azjatyckie kosmetyki sprawdź sobie na ekobiecej, ja tam kupuję, mają bardzo dobry asortyment (to nie reklama- po prostu długo szukałam dobrego miejsca). Jeśli masz jakieś pytania- śmiało pytaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko czysty żel aloes. www. aloesnatura.pl sklep który sprzedaje aloes uprawiany na Wyspach Kanaryjskich. Najwyższej jakości i najczystsze produkty z Aloe Barbadensis Miller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy bardzo suchej skórze ciała powinny pomóc kosmetyki o bogatszej konsystencji olejkowej lub o konsystencji masła. Zimą w ogóle nie używam zwykłych balsamów do ciała, tylko masła albo olejek w kremie od Bielendy (mam abisyński), przepięknie pachnie, mocno nawilża i pozostawia na skórze lekką warstewkę, ale nie jest tłusty i się nie lepi. Jest idealną alternatywą dla zwykłych olejków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radiooo
Mam bardzo dobre doświadczenia z kremami floslek, zwłaszcza z happy per aqua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z czystym sumieniem polecam ci krem Happy Per Aqua floslek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaKowalska1
Mi pomagaja kosmetyki naturalne przeznaczone do skory suchej. Mam pare ulubionych, ale w zimie najlepiej sprawdza mi sie krem garden rose, ktory kupuje w www.sekretpiekna.sklep.pl Nie podraznia mojej skory, dobrze ja nawilaza a do tego super pachnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio na dzień używam Bioliq do suchej a na noc wcieram olejek arganowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka poleciła mi balsam do ciała z olejem wiesiołkowym. Jest dostępny na stronie Apteki pod Smokiem. Bardzo dobrze nawilża skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMedi24
Polecam zacząć stosować kosmetyki dedykowane do pielęgnacji skóry suchej czyli emolienty, które nawilżają i natłuszczają skórę. Preparaty te zawierają substancje lipidowe oraz związki wiążące wodę, które mogą wnikać głęboko w skórę. Działając zatem na zarówno na powierzchni, jak i w głębokich warstwach naskórka długotrwale nawilżają i zmniejszą suchość skóry. Emolienty występują w różnych postaciach: jako krem, emulsja do ciała lub olejek do kąpieli czy pod prysznic. Preparaty powinny być używane kilka razy dziennie, w tym zawsze po kąpieli. Kąpiel w ciepłej, nie gorącej wodzie powinna trwać do 5 min, następnie skórę należy wysuszyć przykładając delikatny ręcznik, nie pocierać i w ciągu kilku min nałożyć emolient. Warto pamiętać też o używaniu delikatnych, nie podrażniających skóry kosmetyków (bez parabenów ani sztucznych barwników). W razie pytań zachęcam do skorzystania z usługi eMedi24 oferowanej przez Medipark. http://www.medipark.pl/oferta/emedi24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza kremami balsamami, musisz koniecznie zwrócić uwagę, czy woda nie wysusza Twojej skóry. Odpuść sobie gorące kąpiele. Stosuj odpowiednie kosmetyki do kąpieli i pod prysznic. Np: https://e-ziaja.com/pl/94-pod-prysznic Ważne, żeby natłuszczały i utrzymywały taką jakby powłokę na skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może być kwestia złego dopasowania kosmetyków do oczyszczania twarzy, które strasznie wysuszają skórę, dlatego polecam wypróbować azjatyckie kosmetyki,które zawierają naturalne ekstrakty. sama korzystam z azjatyckiego sposobu na oczyszczanie twarzy w 10 krokach opisane artykule poniżej :) http://www.biomedical.pl/uroda/azjatycka-pielegnacja-twarzy-6663.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kreciksss
Balsam Oillan jest mega nawilżający, nowa formuła bardzo mi pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam podobny problem,ale go rozwiązałam. Musisz przede wszystkim nawilżyć skórę jak i na zewnątrz przez dobór właściwych kosmetyków i właściwą pielęgnację . Ja kupiłam w aptece krem toleriane ultra, który intensywnie pielęgnuje i koi skórę wrażliwą. MNie pomógł i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×