Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość dla przypomnienia11
podsumowanie:::: malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata rodaczka cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika--- Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg Dopisujcie sie --to tak dla nowych osob pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny u mnie sie wszystko pozmienialo diametrialnie musialam zrezygnowac z pracy, dlatego sie nie odzwyalam nie mam w domu netu. :( Pozatym bylam w polsce twraz mam przeprowadzke duzo zamieszania no i szukam nowej pracy Jedyna dobra wiadomosc to to ze sie hajtam za jakies 6tyg. mam motylki w brzuchu i jestem bardzo szczesliwa!!! Pozdrawiam Was wszystkie!!! W miare mozliwosci bede sie odzywala. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
ojejej :P claudia same nowosci.. heh ale sie wszystko zmienia u ciebie.. a moze baby tez w drodze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, nie moge doczekac sie swiat :) nie moge doczekac sie powrotu do domu :) jak wam zadroszcze ze jestescie ze swoimi rodzinkami, ja sie kisze na obczyznie... przezimowalam tu, na wyspach, ale mam juz dosc. u mnie slonecznie, dosc cieplo. gorace pozdrowienia! do nastepnego razu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Cludi dzieki ze sie przynajmniej odezwalas ---mam nadzieje , ze powod ze sie zwolnilas --to nic strasznego. A moze to co mysle???? Super , ze sie hajtacie!!!! Zdjecia prosze!!! No i moze ta zima wreszcie za pare tyg. minie i bedziecie mieli super pogode! Odezwij sie mimo to od czasu do czasu. Usmieszka--widze, ze juz jestes cala w skowronkach , ze wracasz do Niemiec-no tak co tam bez rodziny, a na swieta to pewnie bys sie zaplakala tam sama. Jeszcze pare tyg. i bedziesz przy swym ukochanym. wlasnie wrocilam ze spaceru-lato! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przeczytalam jeszcze raz dokladnie twoja wypowiedz Cludi----przeprowadzacie sie! A czy w tej samej miejscowosci? No i ze szukasz nowa prace---o to znaczy , ze to nie to co myslalam z tymi zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeszcze nie wiem,czy sie przeprowadzimy,jesli tak to jakies 30km stad.:) Wiec bede prawie na starych smieciach. Co do pracy, to chce sprobowac w swoim wyuczonym zawodzie, a jestem ratownikiem medycznym, czyli praca na ostrym dyzurze i w karetkach. Baby jeszcze nie w drodze,ale w przyszlym roku raczej napewno. Pozdrawiam Was Wszystkie!!! Malutka_de jesli masz jeszcze moj handy nr. to odezwij sie, bo ja Twoj gdzies podzialam, a chcialabym sie z Toba spotkac. Wkoncu wiosna do nas wita, hurra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasza tabelka
usmieszka-bei Böblingen-Weil im Schönbuch-wiek:25lat micka-BW-Kreis Calw-9,5 lat-wiek:31lat ola_p-0,5 roku-bie Hannover-Buckenburg-wiek:35 lat JIL-NRW-Dortmund-12 lat-wiek:32lata mmmmmm-bei Hamburg hessen----Wiesbaden-5 lat Wioleta21De--Wilhelmshaven-4 lata milincia-Wolfsburg-2 lata-wiek:37lat Daylight- NWR-Bottrop malutka_de---BW-Bad Urach--3 lata-wiek:23lata killa--NWR-Bochum-16 lat sternchen24--bei Hamburg-Lübeck-3 lata bodzio-Hessen-17 lat vena-Hessen-Wiesbaden-2 lata Vida-BW-Heilbronn-7 lat-wiek :34lata ceille-Dortmund kaczucha pl-Monachium-4 lata lina-bei Stuttgart--Leonberg karolaaa-bei Hannover-Hildesheim-3 lata AgaSoko-BW-Bad Liebenzell-2 lata-wiek:29 lat madziax-bei Köln-Bergsch Gladbach edka-smerfetka-NW-Bielefeld sonnenblume-Hessen-bei Wiesbaden anielka_28-Schleswig-Holstein-Kiel-10 lat Biene-Schl.Hol.-Heide-4 lata Beatka_24-Hamburg zapach wiosny-Hessen-Fulda mapa-Köln aga1979-Pfalz-3 lata anvi-Hamburg-16 lat-wiek:39 lat kleine-NWR-Bonn-6 lat gliko koritzi-Bonn-rok losik-Hannover galaxia-Monachium Edithh24-Bayern-Passau julek-Mannheim Marieta-Mannheim lubeck-z Lubeck-wiek:21lat jakasia-Berlin-3 lata marcin_1973-BW-Villingen-Schwenningen-4 lat-wiek:32lata naneczka-Monachium-6 lat Sonnenschein-Worms-pol roku ewag-Göttingen-pol roku cracy-szalona-mysch-Stuttgart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny! Właśnie przeglądałam forum i wpadł mi w oko ten topik. Mam koleżankę koło Stuttgartu (Ditzingen) i widzę, ze tu też trochę laseczek z tego rejonu. Powiem jej żeby tu zajrzała do Was. CZasam ją odwiedzam. Jestem z Gdyni i to dla mnie podróż życia zarazem ale czego się nie robi dla przyjaciółki. Znacie może knajpkę Wichtel w Diztingen albo w Feuerbach (nie wiem czy dobrze napisałam)? Pozdrówka dla Was wszystkich :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba juz po wiosnie -znow zimno i pochmurnie. Cludi-dla mnie ten zawod bylby za sresowy ale kazdy robi to co lubi i dla ciebie to pewnie wymarzona praca! Masz racje lepiej robic to co sie lubi . A gdzie to jest te 30 km? Nie oddalaj sie tak od nas!HA!HA! O dobry znak-slonce wyszlo! Niech wychodzi , bo musimy sie wreszcie spotkac razem w tym Stuttgarcie! Jaki miesiac najlepszy? PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nie przenosze sie daleko, albo engstingen, unterhausen lub reutlingen, jednak tu czuje sie najlepiej i chyba tutaj zostaniemy. Co do spotkania, to musimy zaczac myslec, bo wiosna tuz, tuz 🌼 POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macka
cludi,to jednak dogadalas sie ze swoim facetem!!!To super tylko pozazdroscic takiego faceta,musi byc za toba bardzo,a juz myslalam ze wam sie nie uda.AlE jak sie zdecydowaliscie razem przeprowadzic to dobrze.Jak dobrze ze sie kochacie,tylko tak dalej.Powodzenia na nowym i gromady dieciakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Bosze diewczyny :))) !!! nie mam czasu na nic , nawet was poczytac :( zabralam sie za dalszy remont "domku" .... zdrapuje stare farby z drzwi i futryn........!!!! Caluje was i pozdawiam GORACO (wszystkie nowe laseczki ;) tez) ... jak by co odezwijcie sie na tlenie albo GG albo MSN albo ICQ .... :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
aha... w naszej tabeli MNIE zabraklo ;( buuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Nawet nie wiecie jak mi tych rozmow z Wami brakuje. Nie moge sie juz doczekac, kiedy wkoncu w domu bede miala internet. To forum mnie chyba uzaleznilo ;) Bardzo sie ciesze ze mozemy sobie pogadac i nie moge sie doczekac spotkania. Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko!!! :) Bede sie odzywac. Tin u Ciebie remont , a u mnie przeprowadzka :( Buziaczki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Tin podaj prosze dane do tabelki to cie dolaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Helouu :) wiosna , wiosna idzie (chyba ) ;) sloneczko , ptaszki cwierkaja :) az milej remont idzie... Cludi_alb..tak naprawde to wolalabym sie przeprowadzic niz remontowac .... malutka_de.... dane sa wyzej w innej tabeli :P ;) dobra zycze wszystkim milego dnia, usmiechu na buzi a ja zabieram sie za skrobanie farby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! fajnie cludi, ze \"luknelas\" do nas :) tin - oj, duzo pracy.... biale g.... dzisiaj znowu spadlo, nie myslalam, ze jeszcze snieg sie pojawi, nastawilam sie juz na wiosne, a tu masz 😠 od wczoraj jestem na urlopie, nie mam specjalnie wielkich planow, ale znacznie przyjemniej byloby ze sloneczkiem. Troche sie nudze (sorry Tin ;) ) Bylam u dentysty, i przerazilo mnie ile plomba ceramiczna kosztuje! zdzierstwo! Dam sobie zrobic w polsce, kuzyn jest dentysta, hehe :) Ach kobietki, chce juz miec wiosne, bo jak to sie mowi, w wiosne trzeba sie zakochac, no i to mi by chyba poprawilo nastroj ;) Od kwietnia konczy mi sie praca, i wlasnie szukam fajnej nowej pracy, ciesze sie, ze moglam odkupic za niewielka sume moj firmowy laptop, bo juz mnie w dolku dusilo, jak myslalam o kupnie nowego... nienawidze wyszukiwania sprzetu, zawsze mam wrazenie, ze mi chca wcisnac drogi sprzet, ktorego w ogole nie potrzebuje, dlatego przed kupnem sie dokladnie informuje, ale to zbieranie informacji mnie denerwuje , grrr. No nic, zabieram sie za robote! Trzymajcie sie cieplo! 🌻 papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tin-remonciki-tu masz racje czasami lepiej sie przeprowadzic. Mialam w tamtym roku w maju remont lazienki wlacznie z rozwalaniem murow -syf w calym domu. Wytrwalosci zycze! Cludi-no fajnie , ze mimo to czasami zawitasz. Cicho tu bez ciebie. maremarie-na urlopie i nudno? No co ty? Odpoczywaj, zwiedzaj, spaceruj to chyba nie na miejscu slowo-bo pogoda do dup.... Milego urlopiku zycze! malutka_de-i jak tam? Daj znac na gg. Bede od 15ej. A ja po Krabbelgruppe jak co czwartek. dzisiaj jeszcze wizyta kontrolna u ginekologa i aerobik. No to spadam! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haloo :) krotkie pytanko: kto jedzie na swieta do Polski (okol. Poznania, Wroclawia)? Wlasnie glowe sobie lamie jak dojechac: busy jada strasznie dlugo, samolot drogi, wynajem auto do Franfurtu (potem pociag) tez (chyba, ze sie dwoch zmowi, czy jest ktos zainteresowany? wyjazd ok. 10.04 powrot ok.20 - ale wszystko do omowienia) ciesze sie na swieta jak dzieciak, a wy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maremarie-niestety my nie jedziemy do Polski , bo to do nas przyjezdzaja na swieta. Jak bede cos wiedziec , ze ktos jedzie to dam ci znac. Czekam az mala wstanie i jedziemy na zakupki do Pforzheim. Och cos nie mam dzisiaj natchnienia na pisanie. Usmieszka--pozdrawiam-jeszcze tylko 3 tyg. Trzymaj sie! PA! Milego Wochenende

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsumowanie:::: malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata rodaczka cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika--- Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg Dopisujcie sie --to tak dla nowych osob pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej micka zostaly mi sie jeszcze 2 tyg. 8kwietnia jade, juz nie moge sie doczekac, tak wolno mi ten czas uplywa... pozdrawiam goraco Milego dnia! i udanego weekendu! trzymajcie sie zdrowo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam pytanie do dziewczyn mieszkających w Niemczech związane z Wielkanocą. Powiedzcie mi prosze jak sie ja tam obchodzi, właśnie dostałam zaproszenie od ludzi, których poznałam zupełnie niedawno, i nie mam pojęcia jak te świeta sa tam spedzane, ( podobno Wielki Piątek jest wolny od pracy?) jakie potrawy serwuje sie wtedy itd.dodam,że wyjeżdżam w okolice Lipska.Dziekuje z góry za odpowiedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wyjezdzasz do
Niemieckiej rodziny czy do Polakow w Niemczech ??czy sa to Katolicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wyjezdzasz do
tzn sa Niemcami rodowitymi jesli moge spytac ?jedziesz tutaj tylko na swieta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baaah....zawsze po \"naszemu\" swietowalam, conieco wiem jak Niemcy swietuja, ale bym musiala sie spytac znajomych, jutro ich zaskocze pytaniem ;) no to ciao! i 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wyjezdzasz do
ja znam Niemcow ktorzy sa Ewangelikami,niby bardzo podobna wiara do naszej ale wiecie ze jeszcze nigdy nie spytalam jak obchodza swieta :O ale jestem sama naprawde bardzo ciekawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×