Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość malutka_de
Micka ;) dopiero teraz przyjrzalam sie gdzie dokladnie meszkasz i wiesz co?? Przez ponad rok mieszkalam w Enzklösterle..urocza miescina, ale z anic bym tam nie wrocila :P Tak wiec Bad Wildbad, Altensteig, Nagold i Pforzheim znam dosc dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tin-ja ma 2 kotki -perskie. Mam je 9 lat tyle co po slubie. Ni emam na nie teraz czasu przez dziecko i mysle , zeby je komus bliskiemu oddac ale na sama mysl serce mi sie kraje! malutka-ja mieszkam miejscowosc przed Bad Wildbad. Do Enzklösterle jezdzilam na narty. Ja uwielbiam te gorskie tereny. Zrobilam wczoraj zdjecie z tarasu to ci wysle! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka -wlasnei odebralam zdjecia. Mala przeslodka, no i ciebie wreszcie poznalam .HA!HA! Dzieki, zaraz tez ci pare wysle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
dziewczyny powiedzcie mi o ole wiecej sie zarabia na lst.kl.4 a nizeli na 5 jaka jest roznica ? (o rozliczenia mi nie chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka--wrocilo mi eMail od ciebie--masz przepelniona skrzynke!!! odnosnie st. kl. Ja jestem na 5 i odciagaja mi 53 % z calego zarobku. Nie wiem dokladnie ile jest na 4 klasie. Wiem tylko , ze dosc dobrze zarabialam , a mimo to nie oplacalo mi sie przejsc z mezem na 4 klase , bo maz jeszcze lepiej zarabia. Dlatego musisz wszystko przemyslec. Normalnie mowia , ze oplaca sie to jak obydwoje prawie jednakowo zarabiaja. No i wez po uwage urlaub i weihnachtsgeld. Bo jesli twoj partner dostaje obydwa po 70 lub 100 % wielkosci wyplaty , a ty tylko 50 % lub wcale , to tez nie oplaca sie 4 klasa. Najlepiej jak pojdziesz do Steuerberater--on wyliczy wam to na caly rok cz ysie oplaca. Nam powiedzial , ze lepiej 3 i 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
chej dziewczyny jestescie ???????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
chodzi o to ze my sie rozchodzimy i nie mozemy narazie do przyszlego roku zmienic lstrkl na 1-ki :Babka powiedziala ze jesli jestesmy obydwoje zgodni na 4-ki to mozemy na 4 zmienic,a ja jak bede sama mieszkac to nie chce miec 5-tki bo chce wiecej zarabiac a jemu to jest obojetne czy bedzie mial 4 czy 3.chodzio o to ile mniej wiecej wiecej sie zarabia na 4 od 5-tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to wez koniecznie 4-ke. Ty bedziesz zarabiac wiecej a on mniej niz do tej pory-netto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
no,jemu to obojetne czy bedzie mial 4 czy 3-ke,a my sie wogole nie rozliczymy sowie so. a moze ktoras z was sie orietoje ile wiecej sie zarabia,moze miala ktoras z was taka sytuacje ze zmienila na 4 i mogla by mi powiedziec o ile wiecej teraz zarabia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdz na www.guckmal.de/loh_net4.htm Tam jest obliczenie do kazdej wyplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
a na co tam mam wejsc ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przeciez napisalam tam mozesz obliczyc ile bedziesz zarabiac na st. kl. 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
ja ci powiem ile zarabiam a ty mi doradzisz ok ?? bo ja nie mam pojecia co to tam na tej stronce jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
ja zarabiam Brutto 900 € a netto dostalam teraz 649 €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
z gory dziekuje jak by co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 1100 --824 dostaniesz netto tak niskiego zarobku tam nie ma zaczyna sie od 1100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdz na ----google ----wpisz Steuerklasse 4 ---i wyskacza ci rozne strony do przeliczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z zasypanego Münsingen! Jest slicznie, chociaz osniezania mam juz serdecznie dosc :( Jak Wam minal weekend? Micka jak sie bawilas na urodzinkach? Ja przesiedzialam w domu, ale sobie wypoczelam :) Dzis jestem top fit. Jutro przyjezdza w odwiedziny moja babcia i juz sie ciesze na jej wizyte :D A co u Was? Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Micka ja dostalam twoje fotki --w sumie 6 maili.. przeslalam ci jeszcze kilka :) poczty nie mam zapchanej, bo mam tylko 12 % zajete :/ jesli jestes zainteresowana zalogowaneim sie na ebay to oferuje ci moja pomoc :P jak podobaly ci sie linki, ktore ci przeslalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i juz wszyscy uciekli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
nie wiem dalczego ale na tym www.nettolohn wychodzi ze powinnam zarobic 100 € mniej niz zarobilam,wszystko poprawnie wpisalam, na moim lohnabrechnungu mam o 100 euro wiecej i wyplacone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny:) Jestem 19letnią studentką 1 roku Kolegium Językowego - kierunek JĘZYK NIEMIECKI. Bardzo chciałabym wyjechać w nadchodzące wakacje do pracy w Niemczech lub Austrii.....i tu pojawia się mój problem....nie mam znajomości....rodzice boją się (ja zresztą także) żebym jechała \"w ciemno\" z jakiegoś ogłoszenia w gazecie... młoda, nie brzydka dziewczyna może wpaść w tarapaty.... może któraś z Was zna kogoś uczciwego kto zaoferowałby mi LEGALNĄ prace??? albo KTÓRAŚ Z WAS moglaby mnie zatrudnić :D???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nowa! Moze moglabym Ci pomoc, zalezy jaka praca Cie interesuje, mam dobrego znajomego, ktory zatrudnia polki do pracy sezonowo, jest to restauracja, pub. Podpisuje sie umowe na 4miesiace. Praca w charakterze kelnerki - barmanki. Sama u niego pracowalam, wiec jest to pewna i bezpieczna praca. Nie moge nic obiecac, ale gdyby cie to zaciekawilo, moge popytac. POZDRAWIAM! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradzcie mi
nikogo nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze tylko ja nudze sie w pracy . . . A tak na powaznie, to mam dzis dobry humorek, bo przyjezdza moja babcia w odwiedziny :D Milego Dnia Wszystkim!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Doberek ..... Zasypani jeszcze sniegiem jestescie? u mnie leza sniego-lody ;) az strach autem jezdzic. Cale szczescie ze mam urlop i dzieciaki maja ferie ..... a wiec pobycze sie za tych co sa w pracy ;) Milego dnia kobietki -ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny po urodzina ok. Tak poimprezowalism y, ze nie chcialo mi sie wracac do domu i wrocilismy rano po lekkiej drzemce. Pisalam juz malutkiej_de. Jaka to politka w Niemczech. Wczoraj pojechalam do Pforzheim dowiedziec sie o przedszkole od 2 lat calodzienne i az mi szczeka opadla: nie biora z wiosek dzieci . no n ie normalne! A u nas jest tylko od 3 lat i do 13.30. to ktora baba znajdzie prace? Ach brak slow. Tak wiec dzisiaj wybralam sie do Rathaus-u. Tam tez wiecej sie nie dowiedzialam oprocz tego , ze oni placa dopiero od 3 lat o ile Pforzheim to dziecko przyjmnie. Tak wiec moje panie-nie robcie dzieci , bo jestescie zmuszone przesiedziec pol zycia w domu! -To do pan z wiosek!HA!HA! Z nerwow powiedzialam panu , ze nie dziwie sie ze w Niemczech coraz mniej dzieci! Zgroza! Tak wiec dzisiaj humor mi nie dopisuje! A jeszcze jedno-wie ktos z was ile kosztuje Tagessmutter? Z Polski OP-odpada-jestem przeciw mieszkaniu z obcymi osobami. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziwie sie micka, ze sie zdenerwowalas, te przepisy sa jakies chore! 😠 Co do Tagessmutter to nie jestem zorientowana. Tin u mnie nadal sypie snieg , mozna zwariowac. Szlam dzis do pracy i sie tak niefortunnie wywrocilam, ze obilam caly tylek! Jest potfornie slisko! Chce wiosne, widzialam takie ladne sandalki :) Dosc juz mam czapek, szalikow, swetrow!!! 😠 Milego urlopu Ci zycze Tin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×