Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość a ile sie placi
steueru na jedynce ????tzn. ile procen od zarobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keine Ahnung
spytaj steuerberatera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsumowanie:::: malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata rodaczka cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika--- Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg Dopisujcie sie --to tak dla nowych osob pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy Mo.nika juz w domciu.? Daj znac serce!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cludi_ab :) i dziękuje za reakcje :) taka praca by mnie bardzo zainteresowała....będąc kelnerką miałabym możliwość kontaktu z ludźmi....byloby fajnie.... mój niemiecki jest ta tyle ok. że nie moge pracować z ludźmi :):):) bylabym wdzięczna jeślibyś mogla zapytać.... ALE jest jedno \"ale\"... ja nie moglabym wyjechać na 4 miesiące.... jestem na pierwszym roku.... wakacje mam od lipca no i....może się okazjać, że w wrześniu jakiś egzamin do poprawy :/ chciałabym wyjechać na lipiec i sierpień + może kawałek września....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile sie placi - steuer na 1? odpowiedz : stanowczo za duzo :P a na serio, to nie wiem, ale mozesz tak policzyc cale obiazenie: podaj brutto, daj programowi obliczyc, zsumuj podatki, wylicz jaki to procent sumy wyjsciowej (brutto) fertig :). Jezeli ma byc rozliczone na pojedyncze pozycje podatkowe to jest troche skomplikowane, bo tu podlicza sie nie od brutto tylko... eh, za duzo opisywania. To ci chyba wystarczy, co? a tak poza tym, to w necie nic nie znalazlas? wierzyc mi sie nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Micka Mo.nika ma pewnie teraz ukrop pierwszych dni.. ja bylam tak zajechana, ze nie mialam czasu jesc, a co dopiero inernet :P teraz tez nie jest o wiel lepiej, bo mala wstaje o 7 albo o 8 rano, idzie spac o 21 badz 22 i wstaje o 1 i 5 w nocy.. w dzein robi jakeis gora 2 h drzemki, a czasem i to nie.. Na dodatek skonczyla cztery m-ce i zaczela zabkowac.. czasem uff nie mam juz zupelnie sil..:/Nie mam tu zadnej rodziny ani nikogo kto by mi pomogl i pod tym wzgledem to totalne dno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Witam w tak pieknie mrozno- sloneczny dzionek :))) Hej malutka_de tez tak mam ..ale z biegiem lat jakos sie z tym "dnem" przyzwyczailam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No panie!!!! Wszystkiego najlepszego z okazji DNIA KOBIET!!!! Tak , tak tu sie tego nie obchodzi, ale moj maz nadal tj. przez prawie 10 lat podarowuje mi co roku kwiatka. malutka-de--totalnie cie rozumie-bez rodziny tutaj z dzieckiem , to jedno wielkie wyrzeczenie. Nie pojdziesz do kina, dyskoteki itd. Ja wykorzystuje to zawsze jak moja mama na miesiac przyjezdza, to ide nawet i po 2 razy na tydzien do kina-o ile jest co ogladac. Dyskoteki ??? Bylismy tez juz pare razy w okolicach Mainz( tam gdzie cala nasza paczka) , a mala , ze przesypia mi juz dlugo cala noc , to nie sprawia problemu i zostawiam Babyfone u mamy kolezanki, co mieszka za sciana. Naszczescie corci aspi gdzie ja sie polozy wiec jezdzimy z nia bardzo duzo. A co do mo.nika--to ja rozumie , bo dla mnie pierwsz etygodnie tez byly szokiem ale mimo , ze bylam tydzien w szpitalu , to kazalam mezowi wpisac na internecie na mojej stronie, ze urodzilam i wszystko ok. , zeby dziewczyny sie nie denrwowaly. Dziewczyny wiem , ze niektore z was podrozuja samolotem : czy wie ktoras z was gdzie moge poszukac tani samolot: i tu jest bardziej skomplikowane----z Chicago do Frankfurtu i spowrotem??? Moja kolezanka chce do nas przyleciec ale od niej kosztuje to zawsz eo wiele wiecej niz z Niemiec. Byl ajuz u mnie 2 razy , a ja u niej raz i cenowo jest o 50 % roznicy. Patrzylam juz na tanich stronach ale jakos jest to szukanie bardziej skomplikowane niz jak sie leci z Niemiec do USA. Moze ktoras z was bystrzejsz ana tych stronach internetowych i mi poda propozycje! BITTE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
www.germanwings.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de--dzieki za podpowiedz ale tam nie maja do USA( Chicago)---no nic musze dalej szukac! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki malutka-de---cos tam znalazlam. No zobaczymy co kolezanka na to powie?! No panie --gdzie reszta? Po dniu kobiet odpoczywacie? Cludi-a ty nie w pracusi? My jak zwykle w czwartek-Krabbelgruppe zaliczylysmy. Dzisiaj do Pforzheim na wieksze zakupki , bo w sobote urodziny meza-wiec pieczenie , gotowanie itd. A jutro urodziny u kolezanki. co to wszyscy sie w marcu porodzili!HA!HA! Nie wiem jak u was ale u nas pada deszcz od wczoraj! Tez nic nie mozna zrobic na dworze! Blee! Moje przebisniegi w ogrodku jak narazie przykryte sniegiem wiec nic z oznak wiosny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
hejkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Lece 10 czerwca dp Pl, a wracam 24 sierpnia.. ja i mala za 134 € ;) bede robic prawo jazdy i ehh.. wreszcie odpoczne!!!! micka kombinowalam jak pojechac do PL i podsunelas mi pomysl!!! dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huhu! Witajcie! malutka, micka - co do \"dzieciatych\" tematow to sie nie znam, ale chetnie poslucham, kiedys mi sie przyda (mam nadzieje, ze nie odstraszy ;) ) nie chce zapeszac, ale chyba to u nas wyglada powoli na wiosne :D dzisiaj bedzie nuda w pracy, prawie wszyscy na CeBIT pojechali (ja nie musialam), tak, ze zrobie sobie dzisiaj krotszy dzien :) kochani, tak krociutko pisze, bo jeszcze jestem na topiku \"polacy za granica - gdzie mieszkacie\", nie bede sie powtarzac na dwoch stronach, a wiec nie zaniedbuje was :) jak chcecie sobie mojego \"bajduzenia\" posluchac to zapraszam na ta strone ;) papa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de--to na super dlugo lecisz! Woow!! No nie ma co za te pieniadze -to autobusem drozej! Prosze o adres strony! maremarie--no , no ! My na ta druga strone nie zagladamy wiec musisz nas czesciej odwiedzac-plisssssss! Albo kopiowanie --co tam piszesz i dawaj na ta strone!HA!HA! no u nas o wiosnie ni slychu ni.. wlasnie wrocilam od kolezanki z urodzin synka i jechalam w burzy sniegowej! A co tam u reszty? Popadly w sen zimowy???? Tin -jak tam tobie leci? No to spadam , bo ciasto w piekarniku . No i dwa nastepne mam do roboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsumowanie:::: malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata rodaczka cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika--- Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg Dopisujcie sie --to tak dla nowych osob pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
so, zapeszylam .... snieg sypie okropnie :( do d..... micka - jak tylko skopiuje to glupio, nie chcesz sobie \"luknac\" naprawde fajni ludzie tam sa :) . Bardzo interesujace jest dla mnie to, ze jestesmy z tak roznych zakatkow swiata, takie roznosci do opowiadania, a jednak mnostwo co nas laczy. eh, mam dzisiaj taki skopany nastroj, wkurzyli mnie w robocie, to taki haufen zidiocialych biurokratow, grr trzymajcie sie! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
No i koniec planow.. ;( dzis dowiedzialam sie, ze za dlugo juz mieszkam w De, zeby mi przepisali na niemieckie prawko robione w Pl.. musialbym sie na pol roku wymeldowac, odebrali by mi wychowawcze, laurze kindergeld, a moj dostalby steuerklasse 1.. pozostaje mi nic innego niz zbierac kase na robienie prawa jazdy tu.. Do Pl lece nadal, ale juz 22 lipca i wracam 24 sierpna-- po przebuchowaniu ten spass kosztuje mnie 159 €; ALE LEPSZE TO NIZ NIE DOSTAC KASY Z POWROTEM I SIEDZieC W DOMU; BO TAKEI SA WARUNKI W AGB!!! www.germanwings.de ja lece do Krakowa, a stamtad obiera nas moj tato ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
micka najtaniej z autobusow jedzi biuro podrozy SANDRA :) Sa szybsi i przyjemniejsi niz np. taki zakochany w sobie SINDBAD CZY OMNIA... ieidys jezdzilam tymi dwoma, ale tata polecil mi SANDRE I np z pl do stuttgartu i spowrotem jada za 75 e ( sa znizki studenckei i dla dzieci)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de--dzieki za wiadomosci odnosnie autobusu i samolotu( niektore autobusy nie jezdza przez Kolobrzeg i Leszno , a tam mieszkaja moji rodzice). Co do prawka to naprawde straszne, ale musze cie pocieszyc ja przyjechalam za tych czasow , co musialam robic prawko na nowo w Niemczech , bo wtedy nie przepisywali. Wprawdzie musialm miec tylko 2 godziny jazdy i zdac testy i jazde czyli trwalo to krotko ale po kieszeni tez pociagnelo. Zajoby -zmieniaja co pare lat jak i m sie podoba. Tak jakby w Polsce jezdzily same debile!!! Obecnie mam juz 15 lat prawojazdy wiec mam nadzieje , ze nie wymysla znow cos nowego!HA!HA! Myslisz , ze nic nie da sie z tym zrobic? Za tamtych czasow , to ja tez moglam tylko rok jezdzic na polskim a potem musialam robic niemieckie. Ale myslalam , ze teraz nie ma czasu ograniczonego! A co boja sie , ze zapomnialas jezdzic? Nienormalne!!! maremarie--no zartowalam z tym kopiowaniem . Jednak nas tez mozesz odwiedzac. Ja bylam kiedys pare razy na tej stronie , nawet sie wpisalam ale jakos nie umialam nawiazac kontaktu , bo inni sa tam juz tak dlugo i zzyci i potem przestalam tam wchodzic! Wczoraj wroclismy wyjatkowo wczesnie z urodziny , bo dzisiaj musialm wczesniej wstac wszystko szykowac i sprzatac. No to spadam ,bo zaraz przychodza goscie na urodzinki meza! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziwczyny, o co chodzi ze zmiana polskiego parwka na niem??? ja mam polskie, juz nowe plastikowe i nie zmienialam go w niemczech, cos sie zmienilo w przepisach?? trzeba zmienic?? odpiszcie bo nie wiem co jest grane pozdrowienia dla wszystkich!!! Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werkaaa
Witam! Usmieszka,chodzi o to,ze polskie prawko musisz zmienic na niemieckie,zanim minie pol roku od zameldowania w Niemczech,inaczej musisz tu robic na nowo.Mi sie udalo zrobic 2 tyg.przed uplywem terminu ,na szczescie zdazylam,tez mialam nowe polskie prawko,zabrali mi polskie i wyslali do miasta w ktorym wczesniej w Polsce mieszkalam i wydali nowe.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
usmieszka musisz isc do landratsamtu tam jest takei extra stelle i dac przepisac na niemieckie, bo ci przepadnei po jakims czasie ( nei znam dokladnych terminow) a i musisz udowodnic, ez w tym czasie zylas w PL i nie mialas swojego lebensmittelpunktu w DE o szczegoly pytaj w landratsamcie führerscheinstelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Dowiedzialam sie tez, ze jesli zrobei sobei teraz polskie prawko to nei ma one tu zadnej wartosci, bo gdy zatrzymie mnei policja to tak jakby nei miala zadnego i dostane strafe... jeszcze zakladajac, ze jechalabym z mala to podwojna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werkaaa
Powiem Ci po prostu! Polskie prawko jest wazne pol roku od momentu zameldowania w Niemczech.I przed uplywem tego czasu musisz je wymienic w Strassenverkehrsamt (wydzial komunikacji) w swoim miescie za mala oplata.To wszystko,nie musisz nic udowadniac,ze zylas w Polsce ani nic.Pozdarawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Kiedys pisalam juz na tym topiku a do dzis Was czytam :) przypomne sie, jestem juz ponad 4 lata w Niemczech, mieszkam w Fuldzie. Moj maz jest Niemcem. Zainteresowal mnie temat prawo jazdy. Tak prawde mowiac, nigdy sie nie dowiadywalam jak to jest z tym prawkiem po przyjezdzie do Niemiec. Ja w dalszym ciagu uzywam polskiego prawo jazdy..... malo tego, jezdze autem na polskich rejestracjach :) bo mi taniej wychodzi zaplacic ubezpieczenie w Polsce niz tutaj. Mialam juz kilka razy kontrole policyjna i nigdy, ale to nigdy nikt mi nic nie powiedzial! Jest jeszcze jeden plus tego, ze jezdze na polskich blachach. Az wstyd sie przyznac ale w ciagu tych 4 lat juz kilkanascie razy zlapal mnie fotoradar za przekroczenie predkosci.... nigdy nie przyszlo zadne wezwanie do zaplaty na moj polskiadres zameldowania. Tak samo jest z mandatami za zle parkowanie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×