Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość do nigdy w zyciu
Czlowieku jaki ty jestes jeszcze dziecinny i idiote z siebie robisz.... Wspolczuje tobie w realu , musisz byc ciezki dlatego tak sie wyzywasz na forum. Z drugiej strony dobrze ze tak dostajesz w tylek , ZASLUGUJESZ na to by byc sam.:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak robicie kompot ze sliwek? taki na zime taki na teraz juz opanowalam do perfekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Najlepszego Kassay👄🌻🌻🌻🌻 Mam nadzieje ze zostawisz dla nas kawalek tortu;) Fajnie , ale sobie apetytu narobilam😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka-dziekuje za maila,super.My tez mamy w przedszkolu tzw.Sandwanne,ale nie wpadlabym na pomysl takiego rysowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarra przy wzroscie 164,ale wcinam jak najeta czuje sie tak jakbym znowu w ciazy byla(tfu tfu)moze dlatego ze piersia karmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda ze tak sie namieszalo,z agnieszka.moze wroci.ja z moim mezem tez na poczatku sie nie za dobrze porozumiewalam wszystko rozumialam co do mnie mowil ale ja mialam jakies opory z wyslawianiem sie,a czasem jak nie znalismy jakiegos slowa to na migi gadalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw chcialabym sie przywitac...Witam wszystkich! Dlugo juz Was czytam,nawet jestem w Waszej tabelce ,co jest bardzo mile,chociaz sie nie udzielam.W sumie nie wiem o czym mam Wam napisac...Mieszkam w Gütersloh ,mam corke Biance-3 lata,z zawodu jestem polozna,a pracuje tu w Schlecker,pozdrawiam Was wszystkie-rowniez Justys 78 i Belaize,z ktorymi mialam przyjemnosc rozmawiac na Waszym czacie!Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo hallo :G dzieköje wam za zyczenia bardzo mocno.Tortu nie maialam i niebede miala bo sa za zwczaj za tluste.Ale jutro fajeruje troszke z ciastem.Niewiem tylko jeszcze z jakim.Byc moze cos gotowego w proszku co trzeba samemu piec. najpierw mnie maly o 5 obudzil jak tatus do pracy szedl a teraz jak dözy brat do szkoly szedl:-(( A w czoraj tak fajnie przespal o 21 do 8 rano. No to ide jesc sniadanie i kawke pic.Dzisiaj juz z Kofeina bo wczoraj mielismy bez bo ta inna sie skonczyla a wszyscy zapomnieli nowa kupic.Pije chetnie bez bo karmie jeszcze piersia i niechce malemu kawki dac pic:-))) Do pözniej i milego ranka i wesolej pobudki:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay 🌻jakie zlozyc ci zyczenia By warte byly twego westchnienia Pieniadze - to nie wszystko Samochod - to zlomu skladowisko W urodziny twoje, zycze ci Milosci i kochania Az do samego zwariowania. Samych szczesliwych dni, a czego tylko pragniesz by zycie dalo Ci. U nas w nocy troche popadalo i zrobilo sie zimno. Cos mi sie o uszy obilo, ze jutro bedzie cieplej i dobrze, bo startujemy w zawodach. Za cieplo tez nie dobrze, hmm mam nadzieje ze pogoda bedzie udana :P Ja jestem na etapie przerabiania sliwek. Konfitury juz byly teraz kompociki. Mojemu mezowi bardzo smakuja :D Tu tez sie robi kompot alt to potrawa ponoc do jedzenia i Roland tego nie lubi. Musze powiedziec tesciowej, by mnie poczestowala jak zrobi kompot :) Aga z Bremen mi sie juz tak pomieszalo, ze nie wiem kiedy Ty pisalas a kiedy podszywacz. Jesli jeszcze do nas zajrzysz to wracaj nawet pod innym nickiem. Najlepiej od razu czarnym :). Ja wyznaje zasade ze nie odpisuje pomaranczowym i traktuje ich wpisy jako nieistniejace. Kiedys na innym forum tez mi ktos dogryzal ( i nie tylko mi). Napisalam ze uwagi prosze na maila, bo te na forum zostawiam bez komentarza itp itd i rzeczywiscie na maila mi ta osoba napisala ze mnie przeprasza itp. okazalo sie ze to byl jeden z uczestnikow tego forum. Teraz jest spokoj i nikt sie nikogo nie czepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poprawe humoru „- W życiu nie uwierzę, że za komuny na półkach był tylko ocet i olej... Może w jakichś małych sklepach, ale w Carrefourze????” no i lece na sniadanko i kompoty robic (nie wiem jeszcze jak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Witajcie wszystkie po miesiecznej przerwie...no o ile mnie jeszcze pamietacie:) Ledwo zyje urlop urlopem, ale dzieziczka daje mi w kosc, a w miedzyczasie wesele:) Mam nadzieje, ze sie jakos udalo:) Mam tyle jedzenia ze soba, ze wpadajcie, starczy dla wszystkich:)))) strzelilam sobie tipsy, ale matko kochana pisanie w nich to sztuka.....:\\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza - przepis na jablecznik ja ja poprosze.....z tego co piszesz, az emanujesz szczesciem z nowej pracy i strasznie sie ciesze!! praca, szczegolnie tu, gdzie musimy wszystko podwojnie udowadniac jest baaardzo ciezka, ale ile satysfakcji:) Monika - za rok o tej porze morze kawke juz w Bremie wspolnie wypijemy...w Kassel mi juz niecaly rok pozostal....ale widze, ze dajesz sobie swietnie rade! a bylas w koncu u Wioli? - kosmetyczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i osttsni raz ja.....ale babeczek z Bremen Moniko moja droga tozem jak wroce to Bigbabskie spotkanie trzeba bedzie zrobic przy winku i drozdzowie:) w grupie sila:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Bbelaiza, Dzieköje .przepis na ciasto jablkowe ktöre zawsze wychodzi?Naprawde zawsze?No to prosze daj mi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciast Wloskie: (Italienische Kuchen aus Polen :D ) Na poczatek trzeba pokroic w kosteke ok 6 jablek sredniej wielkosci ( to jest najwieksza praca) zasypac 1 szkl cukru i odstawic w chlodne miejsce, by poscilo sok. Potem do jablek dodac 3 jajka, 2 szkl maki, 1 lyzeczke proszku do pieczenia, 1 lazeczke sody oczyszczonej i ok 1 szkl bakali. Wszystko wymieszac drewniana lyzka, wylozyc na blache i piec ok 40 min w temp 180 °C jak jablka sa soczyst to wyjdzie taki bardzij mokre ciasto. ja je strasznie lubie. Nie wiem jak sie nazywa soda oczyszczona po niemiecku, ponoc mozna tu dostac, moze dziewczyna dluzej mieszkajace w niemczech wiedza. Ja kupuje w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chciałam tylko napisać że czuje sie juz lepiej nie było mnie bo bardzo bolała mnie głowa a potem miałam problem z internetem no i troche codziennych spraw do załatwienia,zaraz jade na działke jak wróce to sie odezwe bo musze nadrobic zaległości w czytaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay spoznione, ale szczere: wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Belaiza ja tez kiedys robilam ciasto, do ktorego potrzebowalym sody oczyszczonej i zamiast tego uzylam proszku do pieczenia. Podobno takie samo dzialanie. A ciasto sie udalo:-). Co do Agi z Bremen to naprawde szkoda, ze zostala tak potraktowana. Jesli tu jeszcze kiedys zajrzysz to najlepiej nie reaguj na pomaranczki. W koncu to nasze forum nie ich. Wiec pisz tylko z nami. Jak zobaczy, ze bedziesz je ignorowac to w koncu sobie pojda. U mnie dzis troche chlodno, ale pieknie swieci slonko wiec dzionek sliczny. No to tyle na dzis. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza ja mieszkam 20 lat tutaj ale tak o z glowy nie wiem jak sie soda nazywa bo nigdy niekupowalam:-)) Ale mam inne pytanie.Co znacza bakalie??????:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktualizacja
NICK **** MIESJCOWOSC **** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI 1.malutka_de*****Bad Urach****5 ****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) 2.maremarie**** Stuttgart( Steinenbronn)****29 lat 3.micka**** Pforzheim****9,5 ****32lat****1 dziecko(28.11.04) 4.Tin****Hamburg****16,5 ****34 lata****2 dzieci 5.usmieszka****Tübingen****3 lata****25 lat 6.asia80**** Stuttgart(Göppingen)****3 lata****26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 7.Mo.nika*****Bremen*****1rok****30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 8.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy****26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 9.Justys78****Nordhorn****2,5roku****28 lat 10.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen****1 rok****36 lat 11.Carolina77****NRW-Essen****1miesiac****20 lat 12.kasiulica****Germersheim bei Karlsruhe****1rok****23 lata 13.balooonik**** Gütersloh-NRW****7 lat****50 lat 14.Werkaaa****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 15.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 16.Ona 22****Wilhelmshaven (bei Bremen)****4 lata****22 lata(strzelec) 17.Isia27 ****Travemünde ****1,5 roku**** 27 lat 18.Madzialenka_1****Esslingen ****3 lata****23lata 19.kc****Bad Kreuznach (RP)****2,5 roku****23 lata 20.cludi_alb****Münsingen****2,5 roku 21.naneczka****München ****6lat 22.limes-inferior **** Brocken****4,5****34 lata 23.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) 24.angelina 22****Monachuim-Karsfeld**** 22lata****maz 25.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 26.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) 27.kajaffm****Frankfurt**** 28.aga **** Frankfurt 29.hessen**** 30.Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza) - Gingera@tlen.pl 31.mary.de ****Wiesbaden ****21lat****chlopak 32.kaska12345**** 33.sarra...****Hannover ****5lat****maz 34.BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 35.Gosia_70****36lat 36.janta****Szczecin****38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 37.Lena****Berlin**** 38.lenka**** 39.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 40.Tofi_Bremen***na razie Kassel**** ??? **** ????? ***** (ciaza :)) witamy Cie Tofi po tak dlugiej nieobecnosci! :) Jak sie weselisko udalo? zdjecia masz? przeslesz? dopisz dane do tabelki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka.... Soda oczyszczona, to jest \"Natrium \" - w duzych sklepach lezy na tych samych polkach, co proszek do pieczenia, czy cukier waniliowy.... Janta - mam nadzieje, ze ta dzialaka to tylko na chwile .....:-) Na dniach odwiedzi, Cie pewnie listonosz , wiec czuwaj.....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze przyznac ze z ta Aga z Bremen nie tak zrozumialam.Nie wiem kto co napisal w jej imieniu i wogöle.A ten link z tymi przeprosinami tez dziwny. jezeli chodzi o ulice i osiedle to wszystko sie zgadza. glöpia historia.zastanawiam sie kto ma interes zeby ludzion ktörzy tutaj wpadaja chciec szkodzic.jak ja po raz pierwszy przyszlam to nikt niepröbowal w moim imieniu pisac. No to jeszcze raz zapytam:D co jest Bokal?????Albo szklanka bokali? Acha, moze mozna bez sody robic?Moja babcia zawsze sode do ciat uzywala i do nalesnikoöw.Musze zajzec do slownika.:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NATRIUM....dlaczego zaraz nie wpadlam na to.....????!!!!!! naturalnie.ja to juz kupowalam ale dla innych potrzeb bo musialam w tym kapuste gotowac.Podobno w ten sposöb odchodza jakies tam niedobre,szkodliwe diner...no takie jakies chemie ktöre w kapuscie sa.Ale niweim czy od poczatku z natury czy tylko bo chemia pryskaja:-))) W dalszym ciagu nie wiem co sa bakalie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc dinger:-)) i wogöle przepraszam za te jakies dziwne slowa ktöre pisze i sama nie wiem co znacza..hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×