Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Stworzenia mam juz wywietrzone. Tofi Darek tez jest na kontrakcie i za 4 lata wychodzi. Ale caly czas probuje na zawodowego badz oficera. Bo w sumie zarobki calkiem niezle. No i kusi go ta wczesna emerytura:-). A jakie on ma plany jakby poszedl ma pensje w wieku 53 lat:-). Ale ma juz swoje plany na wyjscie do cywila. A z tym ubezpieczeniem to totalna kicha. Zanim mnie jakies ryczylo przyjac to przebadali mnie na wszystkie strony. Oczwiscie za wszystko trzeba bylo prywatnie zaplacic. A dopiero jak sie oazalo, ze pani za wschodniej granicy calkowicie zdrowa to mnie przyjeli. Sa pewne plusy prywatnego ubezpieczenia, ale jego koszt to spory minus. Szczegolnie, ze rzad zamierza wprowadzic nam podwazke:-(. Ja teraz jestem w Nordhorn. A teraz czekam sobie na mojego meza. Mieli dzis 2 w tym tygodniu obowiazkowy grill:-(. Ja nie pojechalam. Jakos nie mam ochoty siedziec w tym calym wojskowym towarzystwie bo zaloze sie, ze tam tylko jeden temat:-). Na szczescie moje slonko juz w drodze do domciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sobie narobiłam napisałam sie i nie chcąco skasowałam .....ale sie wkurzyłam tylke stron sie naczytałam i .......wszystko poszło zaczne jeszcze raz ale nie bedzie już tak dokładnie,bo nie pamietam Macjej miłej randki:) Monia napisz na maila jeszcze raz te leki i adres to załatwie ci recepte i przesle leki pocztą,mnie nikt nie wygania od komputera ......ale za to komputer zabiera mi dużo czasu,nie wiem co lepsze:) Milka,zeby coś załatwić trzeba tam jechać,mąż pojechał tam bo jedna kobieta załatwiła mu prace zameldowany był w Coburgu a pracował pod Frankfurtem dzieki temu mało rzeczy mógł załatwić bo to oddalone miasta ok 300km,praca okazała sie pomyłką facet nie płacił,to mnie po prostu wykończyło psychicznie,teraz tam jest i załatwia okazuje sie ze ta kobieta mało wie i dlatego wiele rzeczy było źle i w poniedziałek idzie do prawnika w Caritas,mieszkanie ma być podobno 1 października bo jakies podłogi maja zrobic,mam prawie zerowy kontakt z mężem dzieki facetowi nie mamy pieniedzy wiec on pojechał z groszami ale jest i załatwia czasem podeśle smsa wiec niewiele wiem,wiem ze Kindergeld dostaniemy dopiero za 6 tyg,i na razie tylko tyle,nie wiem jak można inaczej załatwic cokolwiek jak nie jest sie tam na miejscu nie pamietam czy wczesniej jeszcze coś pisałam,ale nie mam juz siły od poczatku czytac tych wszystkich stron co zapisałyście ja też prosze o zdjecia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do justynaamelia milo, ze sie dzisiaj ze mna przywitalas, ale to nie ja pisalam moj pseudonim byl aga_z_bremen, a nie a_g_a z bremen, hmm no ale jak widac nic nie poradze, ze komus zalezy zeby pisac w moim imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki czy wy tez tak macie idziecie kupic jedna rzecz , a wracacie z czyms innym nie mowiac o tym ze nie kupilam to poco szlam😠😠;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga po prostu nie zwracaj uwagi ze ktoś pod ciebie sie podszywa jak zobaczy ze olewasz to przestanie i tyle,widze ze czytasz tylko nie masz siły pisac i ciągle tłumaczyc co ty pisałaś a co podszywacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janta na forum zajrzalam dzisiaj, chociaz obiecywalam sobie, ze juz tego nie zrobie, ale mnie cos ciagnelo, zeby jeszcze raz napisac i zobaczyc co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh ostatnio pare spraw zaprzata mi glowe i byle co potrafi mnie wyprowadzic z rownowagi, wiem, ze nie powinnam sie przejmowac takimi docinkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga przykro mi że trafiłas tu w złym okresie dzień przed twoim pisaniem kilka osobrobiło zamieszanie dziewczyny sie denerwowały i troche przestały ufac,bo najpierw ktos zadaje pytanie a potem sobie jaja robi,to może wkurzac,wiem ze tacy podszywacze sa denerwujący,ale trzeba ich ignorować wiem ze to trudne,mnie też by to wkurzało ale czym bardziej sie wkurzamy tym oni bardziej sie cieszą......nie daj sie wyprowadzac z równowagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O cholera! Janta to szczere wspolczucia, co za pech wlasnie tak wyglada zalatwianie pracy! Zamiast cos zarobic na poczatek to sie jeszcze traci. Ja wiem, ze trzeba tam jechac zeby cokolwiek zalatwic tylko wlasnie jesli nie ma sie u kogo zaczepic to nalezaloby jakas robote zalapac i poki co nie zwalniac sie z pracy w Polsce. Chodzi mi o to, ze musimy w najgorszym wypadku mozliwosci samego zameldowania sie zeby wszystko tu zostawic i wyjechac. Jesli bedziecie znaly jakies wiarygodne firmy, u ktorych warto podjac prace to dajcie znac, nie wiem moze znacie jakies konkretne stronki internetowe z ogloszeniami. Janta nie napisalas jak dlugo Twoj maz czekal na to mieszkanie. Moj maz wlasnie wraca z Holandii, pracowal tam1,5 miesiaca a od 18.09 znowu do pracy w Polsce. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Jak minął tydzień w EDENIE ?:D :D Moderatorze -nie strasz ludzi.Forum jest po te ,żeby wypowiadać głośno swoje sądy .I o ile te sądy nie naruszają zasad etykiety ,to możesz tym paluchem grozić...:D Mam wrażenie ,że głęboki PRL wrócił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka ja mu kazałam jechac i najpierw wszystko załatwić i nie chciałam zeby zaczynał działalnosci bo on ciągle jakiegos oszusta do siebie przyciągnie chciałam zeby załatił mieszkanie socjalne i zasiłki a dopiero potem na spokojnie prace on ma taki zawód ze dużo ofert z praca dla niego widziałam w internecie,mieszkanie był w kilku spółdzielnach,ale nie mieli takich duzych mieszkań a za małego nie chcieli nam dać,był w spółdzielni ale chyba była zamknieta i napisał list i po ok 3-4 tyg dostał odpowiedź ze jest,mniejsze mieszkania były a takie 4 czy 5 pokoi nie było,jedno było ale w złym stanie i z piecami gazowymi,inne miało prawie 90 m2 ale tylko 3 pokoje wiec powiedzieli ze za mało pokoi dla nas,no i w ostatniej spółdzielni dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga fajnie ze znow zajrzalas :D nie odpowiadaj po prostu na glupie zaczepki i bedzie wszystko ok ja tak robie. No a skoro w Bremen mieszkasz to masz tu kilka kolezanek za miedza. Sara ja tez tak mam z tymi zakupami hihih. A teraz mam problem, bo idziemy za 2 tygodnie na urodziny do szwagierki i cholerka nie wiem co jej kupic. Taka chlopaczara troche jest, w pile gra. No i nie wiem czy cos z bizuterii, czy cos innego. Kompletny metlik. Nie chce znow jakiegos bibelotu z ktorego trzeba tylko kurz scierac. No a do kuchni kolejny przyzad to tez nie dla jubilatki tylko dla domu. No nie wiem w poniedzialek wybiore sie na polowanie :) Nudel party bylo fajne. Jutro przede mna 11 km. Ciekawa jestem jak mi sie uda. lece sie wyspac i spakowac jeszcze. Mamy tez darmowy wstep to termy, wiec sie popluskamy. No i w najblizszych dniach jak chwilke czasu znajde to obdziele Was moimi nowymi fotkami z wakacji, sa juz w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zycze wam jeszcze milego wieczoru,bo ja ide do lozeczka.Musze wstac o 3,wiec dobranoc,do niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jestem pierwsza:)nie moge juz spac,bo wczesnie zasnelam. Tofi zdjecia super,ten stol przy ktorym siedzicie sami jest piekny.Jeszcze takiego nie widzialam,pomyslowy.Z ciebie tez jest fajna kobietka;)oczywiscie:)Zdjecia juz wyslalam Tobie. Barbarag tobie tez wyslalam. Monika a ja szukam fryzjerki,tutaj nie mam rzadnej sprawdzonej:(bylam raz u jednej ale to tylko pasenka mi robila,nie dalam jej sciac.Nie mam tu do rzadnej zaufania,niestety:(a przydaloby mi sie odswiezyc fryzurke:)W Polsce mialam taka ktorej nic nie mowilam jak mam mnie sciac,a ona i tak wiedziala jakie sciecie mi pasuje.Co miesiac inna fryzure mialam.A teraz juz czasami nie moge na siebie patrzec,bo chce zapuscic ale ona nic sie nie ukladaja,takie oklapniete sa. Idziemy dzis kupic bilet mojej mamie:):):) Ciagle kicham,juz nie wiem czy to jeszcze alergia czy przeziebienie Udanej soboty zycze Wam!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Sarra:)a myslalam ze bede pierwsza i tylko ja nie moge dospac:) Aga z bremen moze wyslesz nam fotki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana:)zaraz biore sie za ogarnianie domku:) na razie u mnie baaaardzo słonecznie,miłej soboty życze i myśle że jeszcze potem sie pojawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja dzis tylko na chwilke. Dzis przyjezdzaja do mnie zanjomi z Köln wiec zapowiada sie fajny dzionek. Za oknem wspaniala pogoda. Chlodno, ale pewnie bedzie tak jak wczoraj. W miare uplywu czasu zrobi sie cieplej:-). Aga zagladaj do nas czesciej i nie zwracaj uwagi na glupie komentarze. Ja tez jestem za tym, zebys podzielila sie z nami swoimi fotkami, my na pewno tez sie Tobie naszymi zrewanzujemy. No nic zycze wszystkim przyjemnej soboty. Trzymajcie sie cieplutko. Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenko moja droga, moj maz jednym okiem ogladal zdjecia i usmiech mu na ustach zagoscil:))) czy Rafal chodzil na Hellgolanderstr?:) bo on tez tam uczeszczal:) czy to taki przypadek:)) Dziekuje wszystkim za komplementy, zdjecia gdzie moglam wyslalam:) Justys....laczy nas wiele, te jenostki sa Michalowi dobrze znane:))))) ale to jeszcze podyskutujemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynaamelia - nie mialam potwierdzenia dostarczenia, wiec wyslalam powtorke bys sie nie czula pominieta:) Monika wstawaj..do kompa marsz i zdjecia slij:) dzieki wszystkim co mi przyslali i czekam na reszte:))) zaraz jedziemy na termy troche poplywac i powygrzewac sie (przynajmniej maz) ja relaksik poslubny zastosuje...:) buziaki w tak piekny sloneczny dzien!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)) Ja juz dawno nie spie, ale do kompa nie moge sie dostac.A moje fotki sa gdzies na topiku, tylko nie pamietam na ktorej stronie.Napewno nie chce Ci sie szukac wiec wysle Ci potem na maila. Bremenka, jak chcesz to dam Ci namiary na moja fryzjerke, naprawde swietna.Ona przychodzi do domu.Jak dla mnie to super:) Aga , witaj :) Maz wlasnie lazi po kuchni , z mina : kurcze zjadlbym cos ale nie ma co, jakis obiad by sie przydal.Ale siedz sobie Monia przed kompem, siedz, najwyzej umre z glodu :)) Wasi faceci tez maja takie zagrywki ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.niko , :D przeczytalam Twoja gorna wypowiedz na glos i moj maz dodal... Apropo kochanie kiedy bedzie obiad bo ja tez jestem glodny , albo daj mi numer telefonu do Mo.niki meza , zeby pojsc zjesc na miasto , zaznaczyl bez nas kobiet;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halli hallo, jak mojemu na glos przeczytalam o waszych mezach to möj powiedzial zebym napisala ze möj maz MUSI jedzenie robic no bo ja tutaj siedze przy Komputerze i my tez glodni:D Monika ja tez poprosze o te namiary fryzjerki.Musze przaznac ze od 13 lat zaden fryzjer mi wlosöw nie scinal.zawsze sama jakos robilam i pasemka tez.Ale przadaloby sie raz do fryzjera pöjsc.Ile on tak bierze?Wogöle zauwazam polki na ulicach i podoba mi sie jaie ladne wlosy maja.tez bym takie chciala miec. maly sie obudzil.Musze isc karmic.A wieczorem dostaniemy odwiedziny z powodu moich urodzin jakie mialam.I klötnie tez juz dzisiaj mielismy ale raczej przez mojego dözego syna. Michal, to ja pytalam o bigos.jeden umiem robic ale to nie tak smaköje jak od mamy.prosze o przepis. jablecznik zrobilam.pycha! Ale bez tych bakalöw:-)))troszke migdalöw posypalam i czekolade w proszku:-)) Niemozna przestac jesc.jedyny problem jaki mialam to to ze niewiedzialam na ile podgrzac Piec(backoffen).....ehhhPiekarnik.Ale mialam na 175 i bylo dobrze. Dzieki! Tofi.....staram sie usmiechac:-))) No to pa dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Monika a moja babcia by powiedziała : Co dzisiaj na obiad mężowi ugotowałaś, bo gdzieżby w jej czasach można bybyło mężowi obiadu nie ugotować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWONA, ta fryzjerka, jest teraz w Polsce ale na dniach wraca.Potem na maila wysle Ci do niej nr telefonu.Mi robila, pasemka, z dwoch kolorow, sciela i wymodelowala, i za to wszystko wziela 30 euro.To o jakies 20 euro mniej niz w zakladzie by sie zaplacilo.Dla mnie ona jest super, bo tanio bierze, nie trzeba wychodzic , tylko przyjdzie do domu, i co najwazniejsze swietnie zna sie na robocie.:)) A co do bigosu, ja robie pycha :) Dokladnie jak u mamy.Roznie ludzie robia, ja to ajbardziej nie lubie bigosu , co jest jak normalna kapusta ugotowana i to cale mieso tez jak gotowane.Napisze Ci jak ja robie: 2 glowki kapusty, szatkujesz i do gara .Zalewasz woda, przyprawiasz , jak sie zagotuje zmniejszasz gaz i sie dusi:) Jak ktos lubi to mozna do tego dodac kapusty kiszonej. Jak to sie tak z godzine, poltorej podusi to smaze ,wszystko z osobna : zoladki i serduszka kurze, boczek pokrojony w kostke, jakies miecho np lopatka, moze byc tez karczek( tez pokrojoe :) ), kielbasa rowniez pokrojona w kostke.Wszystko to podsmazam na brazowy kolor, i potem w zaleznosci co pierwsze, wrzucam do kapusty i mieszam.Jak juz to wszystko podusi sie razem, bigos nabiera brazowawego koloru, kapusta jest dostatecznie miekka, dodaje troche przecieru pomidorowego.Znow zamieszam, pare minut jeszcze i gotowe.Mniam:)Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×