Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

W poprzednim tygodniu tez gralam i przegralam:-(( No chce tylko tak zeby miec pieniadze i przestac sie ciagle martwic:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, Belaiza -dziekuje.Jak wyniki? Ja czuje sie dzisiaj dobrze. A co do pojscia do szkoly,to dzieci beda chodzily niedlugo juz od pieciu lat,bo tzw Stichtag,tzn w ktorym miesiacu dzieci sie urodzily bedzie przesuwal sie co roku o miesiac.W tym roku szkolnym Stichtag byl koniec sierpnia tzn dzieci,ktore sa urodzone do konca sierpnia musza isc do szkoly.Koniec czerwca byl kiedys i juz jest nieaktualny.W nastepnym roku bedzie koniec wrzesnia.Ale mozna dziecko zurüskstellen pod warunkiem,ze jeszcze nie osiagnelo dojrzalosci szkolnej.Nie jest to takie latwie i wymaga opinii specjalistow.Wlasnie mamy taki przypadek w przedszkolu.Jestem wiec na biezaco.A takie cos jak zerowka w niemczech nie istnieje.Wiec twojemu synowi Barbaro to nic nie da jej ukonczenie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tej pomarańcze to się coś w głowie pomieszało czy jak? Przecież my nie możemy odpowiadać za zbrodnie hitlerowskie z przed 50 lat, jeszcze nas wtedy na świecie nie było, nawet moich rodziców jeszcze na świecie nie było, po co roztrząsać takie przykre sprawy? Pomarańczko jak nie masz nic innego do roboty to zajmij się tropieniem Binladena i Alkaidy, to jest teraz zagrożenie dla całego świata i może twoji krewni też są terrorystami a nawet o tym nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Eva za informacje i innym też, Kassay zdrówka dla rodzinki, Monika guru ty nasze jakie masz rozkazy dla podwładnych? Te pomarańczki są beznadziejne poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mordowania,to polacy nie mordowali?Nawet wlasnych obywateli mordowali np.ks.Popieluszko albo inni i co moze chodzisz pomaranczko po ulicach polski i patrzysz na mordercow,mieszkasz w tym kraju ,w ktorym polak mordowal polaka,czy to nie jest straszne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
stosujecie marne sztuczki, zeby uznac ze "nic sie nie stalo i nie ma nic zlego w tym co robie". nie mowie tutaj o jakiejs odleglej historii, tylko o takiej ktora zdazyla sie tak niedawno, ze jeszcze zyje pokolenie ktore tego doswiadczylo. pomaranczce sie nic nie poprzewracalo, a jedynie utwierdza sie z kazda taka wypowiedzia ze Wasza moralnosc ma naprawde niskie loty. mowie tutaj glownie o moich interlokutorach, nieuogolniam. dlaczego nikt nie odpowieda na moje teksty merytorycznie? slysze tylko ze mi sie cos poprzestawialo, albo jakies dziecinne tlumaczenia w stylu "co mnie to obchodzi, dzisiaj jest dzisiaj". dla mnie Wasze zachowanie jest najczystszym przykladem braku moralnosci. lada moment bedzie bronic tych rzeznikow tylko dlatego, ze pozwalaja Wam korzystac z dobrobytu ktory wypracowali dzieki miliardom dolarow planu marshalla i 60 latach kapitalizmu! Wasze rodaczki sa kupowane do niemiecki burdeli, a niemiecka policja nic z tym nie robi, zajmuja sie tym nieliczne organizacje pozarzadowe wspierane glownie przez organy UE. To jest ochydne! Szownistyczne dowcipy o polakach bez zenady i oporow sa czescia niemieckich mediow. Niemiecki rzad od czasow Schrodera (teraz takze wbrew pozorom) uznal, ze pomagajac Polsce wejsc do UE splacil wszelkie swoje dlugi i bedzie teraz dzialal nawet ze szkoda dla Polski, byle we wlasnym interesie. Rozumiecie to? Sasiedni kraj, tez czlonek UE dziala ze szkoda dla sasiada. To dopiero mentalnosc!!! Na stronach organizacji powiazanej z ziomkostwami i wypedzonymi Eriki Steinbeck widnieje wielka mapa niemiec, obejmujaca terytorium dzisiejszej zachodniej polski i dawnych prus, a napis glosi "Niemcy jutro", czy cos w tym stylu. Sa urzadzane manifestacje neonazistow, ostatnia duza byla w rocznice nalotow dywanowych na Drezno. To nie jest mlodziez wszechpolska, to sa ludzie nawiazujacy oficjalnie w prostej linii do Adolfa Hitlera i III Rzeszy!!! Co teraz znowu przeczytam? Ze mi sie poprzewracalo i mowie o nieistotnych sprawach, bo wazniejsze jest jaka zupke jutro ugotowac? A ja zakrzykne ZDRADA! We Francji po wyzwoleniu golono wlosy kobietom ktore zadawaly sie z niemcami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
do EVA: niemcy tez mordowali swoich obywateli, mowie o NRD, glupi argument, to byl zbrodniczy totalitarny system. co to ma do rzeczy? a jesli o tym mowa, to w polsce ludzie powiazani czynnie z wydzialami SB dokonujacymi tych rzeczy sa otoczeni powszechna pogarda! nawet Ci ktorzy maja lagodny stosunek do PRL oceniaja ich negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszac przyklad o polakach chcialam dac do zrozumienia,ze na calym swiecie dzieja sie straszne rzeczy i wszedzie mieszkaja polacy.Nie rozumie tylko,dlaczego potepiasz ludzi,ktorzy mieszkaja w niemczech.Badz konsekwetna-ny.Nie tylko niemcy robili straszne rzeczy.A to co obecnie dzieje sie w polsce,to czysta kompromitacja.Mam na mysli polityke.Nie mam zamiaru juz wiecej dyskutowac na \"niemiecki temat\".Mam swoje zdanie i przy nim pozostane,a ty pomaranczko,jezeli masz swoje ,to ok.Akceptuje twoje zdanie.Prosze tylko ,zebys nas i naszych wyborow nie obrazala,bo tego wymaga kultura rowniez w dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do a wasze dzeci: najwyrazniej jestes pelna nienawisci a nienawisc zjada.Pytam sie tylko o co tobie chodzi.jakos niechcesz zrozumiec ze wojna sie skonczyla.Zyjesz w niej i krzyczysz bo cierpisz.Co ciebie boli tak na prawde. I wogöle jakim prawem ozesz powiedziec ze my möwimy o jakis starych wojnach a ty o czyms gdzie jeszcze ci ludzie po ulicach chodza co tobie tyle krzywdy wyrzadzili.Jakim prawem jest ta ostatnia wojna wazniejsza od kazdej innej. Kazda wojna jest wazna i jest to obojetne kiedy byla.A byc moze i twoje dziady i pra pra dziady mordowali.Czemu sie w takim razie rzucasz? To jest bezczelnoscia möwic ze mordowanie przed 50 laty jest wazne i boli ale cos co 100 lat temu bylo to nie. Biedna jestes i wspölczuje tobie. Wiesz moja babcia z dziadkiem bali w obozie konzentracyjnym tak!I wyobraz sobie ze moja babcia z dziadkiem kiedy wojna sie skonczyla pomogli niemcom uciec bezpiecznie z polski do niemiec.Tak, bo mozna byc dobrym czlowiekiem i rozröznic kto dobry a kto nie i tym dobrym pomöc.Ci ludzie kazdego roku dziekowali w listach. A ty wrzucasz kazdego do jednego wora. Uspoköj sie troche bo tacy ludzie jak ty ktörzy tak pelni nienawisci sa sa tymi ktörzy na koncu morduja co im w lapy wpadnie. Ic pod zimny prysznic i zastanöw sie porzadnie nad tym co tutaj piszesz. I wiedz ze jietylko w niemczech jest taka situacja jaka jest ale na calej ziemi kupuja i sprzedaja ludzi.W ameryce w dalszym ciagu niewolno ludziom o ciemnej skörze miec wszystkich praw.Wiesz co jest kuckuksklan????I to w dzisiejszsz czasach.Pomart sie troche nad tym jak moglabys tym ludziom pomöc aby im sie zadna krzywda niestala.Bo to jest napewno wazniejsze od tego co tutaj robisz. Zamisat tyle gadac idz i pomusz w iraku albo gdzie teraz wojna jest i pomöz tym ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
co Ty mozesz wiedziec o polityce w Polsce? jestes poltologiem z doskoku tak? z oddali? wiesz wszystko najlepiej? smieszne:) wez lepiej zobacz na niemiecka polityke. korupcja zamieciona pod dywan! rozliczyli juz schrodera z tych lapowek o ktore go oskarzano? bo jakos cicho sie zrobilo w tej sprawie! kompromitacja jest dla mnie ze byly kanclerz jest aktualnie jednym z prezesow gazpromu! to swiadczy o interesach jakie dla rosjan zalatwil! to swiadczy o tym komu sluzyl! a co do strasznych rzeczy, to niemcy na tle innych grzeszkow tzw. cywilizowanego swiata wslawili sie po wsze czasy:) prosze o podanie przykladu zbrodni dokonanej przez polakow albo inny narod europejski podobnej w skali do zbrodni nazistowskich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
do Kassay: Ku Klux Klan! chryste, a ja myslalem ze gadam z ludzmi na poziomie:) przepraszam Was. faktycznie perly przed wieprze rzucono:) nie ma sprawy, spijcie spokojnie. tych co maja odrobine godnosci i potrafia sie zdobyc na obiektywna refleksje bez wzgledu na sytuacje zyciowa tak czy inaczej pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
a na koniec, polecam czytanie raportow komisji europejskiej! wedlug unijnych danych rok rocznie w niemczech wydarza sie wiecej pobic i zbrodni na tle rasistowskim niz w Polsce. nie mowia o tym w niemieckich mediach? jak mi przykro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladam polska telewizje,to wiem co sie dzieje i jakie sa afery.Zreszta takie rzeczy dzieja sie na calym swiecie.I jest to nie do unikniecia ,bo ludzie poprostu tacy sa.Ja chcialam ci dac do zrozumienia,ze jezeli krytykujesz,to krytykuj wszystkich,a nie jeden kraj.Dla mnie nie ma znaczenia skala zbrodni.Zbrodnia jest zbrodnia,mala czy duza. A co do kredytu po wojnie ,polska tez mogla skorzystac i budowac kapitalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
nie mogla skorzystac, dlaczego mowisz rzeczy ktorych nie wiesz? prosze bardzo, to teraz mala odpytka z historii, zreszta to jasne, dlaczego polska odrzucila plan marshalla? zauwaz, ze niemcom nikt nie narzucal systemu totalitarnego III rzeszy! sami sobie to zrobili. A nam narzucono ten system! To taka drobnostka... utrzymywano tez go na bagnetach stacjonujacej w Polsce Armii Czerwonej, to tez taka drobnostka, co Ty porownujesz? A co do polityki:) To jesli Ty ja znasz tylko z mediow to zycze powodzenia, ja jestem z wyksztalcenia politologiem, czynnym zreszta zawodowo, wiec pozostaw mnie ocene sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie narzucono-o czym to swiadczy?A co do oceny,kazdy ma prawo do oceny i wlasnego zdania.Wiec nie odbieraj mi wolnosci slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
co "no wlasnie narzucono"? dobra nie zabraniam Ci zyc w bledzie jesli tak Ci razniej. zydzi w transporcie do oswiecimia tez mowili ze napewno nic im nie bedzie bo niemcy to taki cywilizowany narod. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plan Marshalla (oficjalna nazwa ang.: European Recovery Program) program pomocy gospodarczej Stanów Zjednoczonych dla Europy, mający służyć odbudowie gospodarek poszczególnych krajów po drugiej wojnie światowej; uchwalony przez Kongres w 1948 r. Potoczna nazwa planu pochodzi od nazwiska sekretarza stanu, gen. George\'a Marshalla, który przedstawił jego koncepcję 5 czerwca 1947 r. na Uniwersytecie Harvarda. Z każdym z krajów, który zdecydował się przyjąć warunki programu, Stany Zjednoczone podpisywały dwustronne umowy. Plan Marshalla zaproponowano wszystkim państwom europejskim, łącznie z ZSRR i innym krajom Europy Środkowej i Wschodniej. Początkowo chęć przystąpienia do planu wyraziły m. in. Polska i Czechosłowacja, ale zależność od ZSRR i rosnąca wrogość władz radzieckich w stosunku do Zachodu zniweczyły te zamiary. Ostatecznie kraje Europy wschodniej odmówiły, argumentując, że zakładana przez plan liberalizacja i wzmocnienie europejskiej współpracy w odbudowie stanowią ingerencję w ich sprawy wewnętrzne. Plan był też krytykowany jako instrument zwiększania wpływów amerykańskich w Europie. Był on też postrzegany jako element tzw. doktryny Trumana i zapieczętowanie podziału wpływów w Europie. Ostatecznie umowy podpisano z 16 krajami. W Europie Zachodniej do Planu nie przystąpiła Hiszpania. W latach 1948-1951, łączna wartość udzielonej pomocy przekraczała 13 mld ówczesnych USD (równowartość 130 mld dolarów w 2006 r.). Do zarządzania funduszami powołano Organizację Europejskiej Współpracy Gospodarczej. Z pomocy skorzystały przede wszystkim Wielka Brytania i Francja (po ok. 3 mld dolarów) oraz Włochy i RFN (które przystąpiło do planu w 1949 r.) które otrzymały po ok. 1,5 mld dolarów. Źródło: \"http://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Marshalla\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do argumentow,to czy teraz nie jestesmy w jakis sposob zamerykanizowani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
no szkoda ze wikipedia byla potrzebne, wiecej pokory zalecam bo zeby miec wlasne poglady to trzeba takie rzeczy poprostu wiedziec inaczej sa to tylko nasze odczucia, najczesciej bledne. zamrykanizowany jest caly swiat, to nieuniknione zwazywszy na panujacy pax americana i dominacje kulturalna stanow zjednoczonych. wczesniej byli zrusyfikowani, a w historii rozne imperia narzucal swoja kulture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
evo plan byl swietny, odrzucilismy oferte poniewaz nie wiem czy zauwazylas byl to juz czas rosnacej wrogosci komunistycznej rosji i kapitalistycznej usa i europy zachodniej! PRL szczegolnie u samych poczatkow nie mial ani kawalka niezaleznosci. kazano nam zrezygnowac i tyle, nie bylo miejsca na dyskusje! rosjanie wiedzieli ze wraz z amerykanskimi pieniedzmi przyjda amerykanska propaganda, amerykanski styl zycia, amerykanska polityka, a oni chcieli narzucac swoje reguly!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
a mnie sie wydaje ze nie masz za bardzo pojecia o czym mowisz, mozemy tak do siebie jak teraz wlasnie mowic i nie wiele z tego wynika, czy umiesz dyskutowac? wiesz na czym to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem,jaki to byl czas,,ale nie musielismy czekac do 1989 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
evo co? rozumiesz ze jestes z tych co to sa madrzy po fakcie i znaja odpowiedzi na wszystkie pytania?:) jakie studia konczylas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie,ze nie masz dosc dobrych argumentow,zeby mnie przekonac,nie mowilbys ,ze nie potrafie dyskutowac.To jest marny argument. Niestety musze rano wczesnie wstac ,wiec zycze ci dobrej nocy.Do nastepnego razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja specjalnosc to pedagogika.dzialalam rowniez w solidarnosci,ale to odlegle czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×