Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

no spiochy pobudka kawa zapazona, komu ze smietana? komu z mlekiem? a jak sie szybko zerwiecie to jeszcze na resztki wafla sie zalapiecie. U nas za powiada sie sloneczny dzien. Jedziemy dzis na trening :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chantal - wielkie gratulacje dla ciebie no i dla mężusia bo zawsze się o nich zapomina, u nas wietrznie i mroźno, od poniedziałku mam urlop bo we wtorek jedziemy na zabieg do Gdyni, a jutro idę na chrzciny do Holendrów, mała Milana ma niespełna miesiąc, ale będzie uroczystość pozdrowienia z zaśnieżonej, zmrożonej i wietrznej północy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, niemam zbyt wiele czasu dlatego tylko na krötko. Ci ktörzy tutaj dluzej sa wiedza o co chodzi w \"prosze o pomoc\". jezeli czytacie uwaznie texty na ktöre prosi sie zeby spojrzec to wiecie kto to jest i dlaczego to robia :-) jak bede miala czas to sprawdze text.Musze isc jedzenie robic. Zycze wszystkim milego dzionka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bardzo prosze o pomoc: Chyba bede potrzebowala oryginalny text bo tak na pierwszy rzut oka bede miala problemy z tlumaczeniem.Niektöre zdania(przepraszam) sa poprostu bardzo niewyrazne .:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynawuppertal
czesc_ dzieki za liste. niestety nie zanam Grety z Wuppertalu .szkoda..Aneta dzieki za nr gg napewno sie odezwe. jest sobota a ja siedze znudzona w domciu ale za pare godzin lecimy na urodzinowa impreske. pozdrawiam goraco i milej sobotki zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto chciałby bezpłatny żelik antycellulitusowy z nivei :)???? Jeśli ktos jest chetny to prosze o podanie maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to sie stalo ale nie mam celulitu, albo mam i o tym nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
Witam! Bywam czasem na Kafeterii, więc jak tylko jest taka potrzeba, to na waszym topiku umieszczam teksty do poprawy. Osobom starszym nawet taka rzecz sprawia wiele trudności.... Te teksty dotyczą przede wszystkim byłych więźniów obozów koncentracyjnych mieszkających w Niemczech i ich wszelkich problemów, z którymi sami nie są w stanie sobie czasem poradzić. Fundacja, która pomaga tym osobom nie ma osób znających perfekcyjnie język niemiecki i dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was. Te teksty czasem rzeczywiście są skomplikowane, dziwne i pogmatwane, tak jak losy tych ludzi, więc sama poprawa bez wersji polskiej może być niejednokrotnie kłopotliwa jesli nie zna się szczegółów:-) Kassay, wysyłam ten tekst napisany po polsku: Otrzymana w dniu ....odpowiedz na odwolanie moje z dnia 5 listopada 2006 uwazam jako niezgodna ze stanem faktycznym, a to z nastepujacych powodow: 1.W w/w odwolaniu swoim z dnia....zwrocilem sie z prosba o wyjasnienie mi przyczyn, ktore spowodowaly nagle zmiany w wyplacanych mi swiadczeniach. Pismo to wyslalem do Was droga faxowa jak rowniez kilka dni pozniej za posrednictwem wewnetrznej poczty zarzadu miasta, co zostalo mi tez potwierdzone na kopii tego pisma. Dziwne jest wiec Wasze stwierdzenie, ze odwolanie moje nadeszlo dopiero w dniu.... 2.Uwazam rowniez, ze w kazdym przypadku urzad Wasz przed uplywem terminu zobowiazany jest zaopatrzyc mnie w obowiazujace formularze potrzebne do wypelnienia przez lekarza, ktore tylko wy posiadacie. To jednak nie zostalo zrobione. 3.W wielu wystawianych przez lekarza domowego jak rowniez Amtsarzta zaswiadczeniach, ktore znajduja sie tez w Waszych aktach bylo wyraznie stwierdzone, ze w zwiazku z chronicznymi chorobami, ktore juz w zadnym przypadku nie ulegna poprawie dalsze badania na tej plaszczyznie sa zbyteczne. Ten fakt rowniez nie zostal wziety przez Was pod uwage. Z w/w przyczyn uwazam, ze sprawa ta nie zostala wlasciwie zalatwiona dlatego tez, azeby uniknac zbytecznej sprawy sadowej ponawiam o jej powtorne rozpatrzenie w ramach Waszego biura. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX W dniu.... zastala mi skradziona przyczepa samochodowa, w ktorej znajdowaly sie rzeczy osobiste, bedace ubezpieczone u Was w ramach Hausratversicherung, W dniu.... zostalem przez policje telefonicznie poinformowany, ze przyczepa zostala odnaleziona ale bez jej zawartosci. Prosze mnie o poinformowanie co mam dalej poczac w tej sprawie azeby uzyskac rekompensate w ramach polisy ubezpieczeniowej. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX W dniu....w moim mieszkaniu dokonano na mnie brutalnego napadu w ktorym doznalem b.ciezkich obrazen. Po paru dniach skonczyl mi sie zapas zywnosci, dlatego udalem sie do pobliskiego oddalonego okolo 500 m supermarketu. Bedac 100% inwalidą na zakupy te pojechałem autem. W drodze powrotnej zaczalem niespodziewanie mocno krwawic z nosa, wiec zeby uniknac nastepstw wcześniejszego napadu, a bylo to okolo 250 m od mojego domu, przyspieszylem, tym samym przekraczajac dopuszczalny limit 30 km. Nie bylo to zrobione celowo. Było to koniecznoscią, dlatego tez prosze o wyrozumiałe potraktowanie tego czynu. dziękuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dawno mnie tu nie bylo, ale widze ze za wiele tu sie nie dzialo. Kassay dzieki za zainteresowanie moja skromna osoba i dzieki za propozycje rozmowy. Napewno skorzystam, chociazby dlatego ze tez kiedys mialam doczynienia z ezoteryka i bioenergioterapia. Ale na chwile obecna musze sie pozbierac do kupy, bo jestem zadnym kompanem do rozmow, a jak mi jest tak zle jak teraz to nawet nie umiem o tym rozmawiac. Wole sie wyplakac w poduszke. Dobrej nocy dziewczyny wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza - awatar to jest obrazek lub zdjęcie umieszczane przy nicku na forum . Tu na kafeterii tego nie robimy ale na innych forach i owszem :):):) O jakie forum mi chodzi ? :):):) - wiesz ? Goście sobie poszli - jaka ulga :) dwa dni w kieracie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry. 👄 I nie bijcie za mocno, ze dawno tu nie zagladalam. 🌼 Ale jestem tez ciekawa na jakim innym forum spotykacie sie. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie......corka pojechala:(((( syn jeszcze w brzuszku -nie mial ochoty zobaczyc sie z siostra...jakos smutno sie zrobilo-za oknem deszczowo...brrrr....pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Fa - tu się produkujemy do czego i Ciebie i wszystkie chętne Panie zapraszam . Jest na forum topik dla Polonii ,ale trzeba się na forum zarejestrować . Tematy różnorodne - każda kobitka znajdzie coś dla siebie :) i może swoim doświadczeniem podzielić się z innymi :) kliknij tu; http://pomocwsparcie.p2a.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera -uwielbiam ciężarne kobiety :):):):):): lubię trzymać rękę na brzuszku i \'\'zaczepiać\'\' maluszka :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alusia1960 Dziekuje za linka! Juz tam jestem.👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):)...a moj bryka niesamowicie ,jak chce to uwiecznic to sie nie udaje,nawet maz zaskoczony czy to normalne.....no coz takie uroki ciazy....pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fa - szybka z Ciebie dziewczyna :):):): Gingera -poproś swojego lekarza aby zrobił USG z nagraniem na kasetę lub płytę . Moja córka jak była w ciąży to lekarz na pamiątkę nagrał badanie USG . :) Jest co wspominać i jak patrzę na kruszynkę w brzuszku mamy to ryczę ze wzruszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fa -jeśli mogę coś zasugerować -wejdż w wątek; Przedstawmy się . Piszesz tam kilka słów o sobie i ja Cię tam oficjalnie powitam oraz Renet ( adminka) i inne dziewczyny :):):) potem wejdż na wątek dla POLONII są tam znajome :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fa - już Cię powitałam ,widziałam kątem oka Gingerę :):):) to z tego topiku jest WAS już chyba 5 :):):):):) zapraszamy kolejne Panie -razem rażniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski 🌻 pogoda sie popsula ale zle nie jest zmykamy zaraz na spacerek Alusia a jaki nick masz na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w niedzielne popołudnie, za oknem szaro, smutno i deszczowo, po duzym mrozie wielka chlapa nadeszła, ale co tam... chrzciny sie udały wyśmienicie, uroczystość wspaniała, tylko moja mała za bardzo dokucza, ciekawe ile jeszcze wytrzyma od jutra mam urlop ale nie zajrze do was, bo będziemy w szpitalu od wtorku, mam nadzieję, że wszystko będzie planowo i ze w vzwartek wrócimy do domu, a swoja droga to coraz bardziej sie boję, ta moja mała, to taka kruszynka... miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - bądż dobrej myśli ,wszystko się ułoży :):):):) pozdrawiam :) i trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie biegnij bo nozki polamiesz :) u nas tez pogoda do kitu. Ale ma byc lepiej. Kreci mi sie w glowie jak po paru glebszych a naprawde z moich beczulek nic a nic nie ubylo :P Moj maz siedzi na daszku i puka. Mial przyjechac sasiad zakladac rynne. Przyjezdza juz od listopada albo i nawet pazdziernika, dzis mial o 8 byc i go jeszcze nie ma. Chyba nie bedziemy miec rynny :( 😭 Dzis troche pracowity dzien, bo mam spotkanie dla babeczek w kosciele a potem Teambeschprechung w pracy. A teraz odwalam troche prasowanie, bo gorka juz sie zebrala i zalega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek w poniedzialkowy poranek (no, wlasciwie juz poludnie) Ehhh, jak mi sie dzisiaj nie chcialo wstawac! Ale jak trza to trza! Jak minal wam weekendzik? Ja bylam sama bo Ulubiony pojechal na jakies tam militarne mistrzostwa zimowe do Bad Reichenhall...(nota bene opiekuje sie polska druzyna, trzymam kciuki za naszych chlopakow, moze wygraja?) Ja za to w sobote udalam sie na zakupki z kolezanka natalia. Wiele nie zakupilam, ale moze pojde dzisiaj jeszcze raz, bo cos sobie upatrzylam i teraz zaluje, ze nie wzielam. Bylysmy tez pobiegac z kolegami i dowiedzialam sie, ze moja Natalia byla kilkakrotnie mistrzynia Polski w akrobatyce sportowej! Ze ja o tym nie wiedzialam... POza tym jestem dumna, ze moj ulubiony film roku dostal Oscara. Widzialyscie moze \"Das Leben der Anderen\"? Przepiekny, smutny, madry film! POzdrawiam was wszystkie! Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedzialkowo...jeszcze spakowana ...coraz bardziej ociezala...... Alusia 1960 -mam dwa filmiki ale to z polmetka ciazy,robione jeszcze w pl.....w sumie zadnych rewelacji,ale sa-wiadomo dla rodzicow zawsze pamiatka i dla dzidziolka tez.jakos na wielkie nowosci techniczne nie dalo mi sie meza namowic-typu usg d3 lub d4,a szkoda...:( coz taki lajf.... A co do pomaranczek chyba znowu musze poslac w czyjas strone myszy.....jedne sie uspokoily to jakies inne kretynstwa kos nam tu wrzuca....pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera -nie pytaj mżonka o zdanie ,tylko sama zrób Usg . chociaż u WAS ,to pewnie majątek? nie wiem ile to kosztuje. Moja córka zapłaciła 100 złotych -czyli 30 euro :) Poślij myszy pomarańczom :)))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Nie bylo mnie kilka dni i walsnie dowiedzialam sie ,ze wykasowo kilka najbardziej obleganych i najbardziej popularnych topikow!!! Dobrze,ze chociaz nasz sie uchowal!!! Chantall, gratulacje!!!! Oby, pociecha chowala Wam sie jak najlepiej !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do prosze bardzo o pomoc: :-)) Sehr geehrte Damen und Herren, Am..(data)...........habe ich Ihre Antwort auf mein Wiederspruch vom 05.11.(rok?)bekommen.Aufgrund von einigen Unstimmigkeiten lege ich erneut ein Wiederspruch ein. Die Gründe dafür sind: 1. In meine Schreiben vom (data) habe ich Sie gebeten die unerwarteten Änderungen in den Leistungen die ich beziehe mir mitzuteilen. Das Schreiben habe ich ich Ihnen per Fax geschickt wie auch durch Ihre innere Stadtverwaltungspost wo ich dafür abgestempelte Kopie als Bestätigung habe.Daher verstehe ich nicht wie Sie behaupten können das Schreiben erst am....erhalten zu haben. 2.Ich behaupte auch dass Ihr Amt verpflichtet ist mir rechtzeitig die nötigen Formulare die ich für die Ärzte benötige zu zuschicken.Das wurde auch nicht gemacht. 3.In mehreren Bescheinigungen die mein Hausarzt wie auch der Amtsarzt erstellt haben welche sich in Ihren Akten befinden wurde deutlich gemacht dass meine chronischen Krankheiten sich in keinster Weise bessern werden und jegliche Untersuchungen auf dieser Ebene nutzlos sind.Diese Tatsache wurde ebenfalls nicht zu kenntniss genohmen. Wie Sie sehen wurde diese Angelegenheit inkorekt behandelt. Ich möchte eine Gerichtliche klärung vermeiden und deshalb bitte ich Sie mein Anliegen nochmals zu bearbeiten. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Am ........ wurde mir Autoanhänger gestollen in dem sich meine persönlichen Sachen befanden die ich bei Ihnen über das Hausratsversicherung versichert habe. Am..... hat mich die Polizei telefonisch darüber informiert dass der Anhänger gefunden wurde aber ohne den Inhalt. Bitte informieren Sie mich darüber was ich jetzt machen muß damit mir die Versicherung den Wert der gestollenen Sachen ersätzen kann. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Am......wurde ich in meiner Wohnung brutal überfallen und erlitt schwere Verletzungen. Nach ein paar Tagen gingen mir die Lebensmitteln zu ende.Aus diesem Grund bin ich zu einem Supermarket gegangen der sich 500 Meter weiter befindet.Als 100% Inwalide bin ich mit dem Auto gefahren. Auf dem Rückweg bin angefangen sehr plötzlich aus der Nase zu bluten. Um mögliche Folgen eines Anfalls zu vermeiden(da ich mich auf der Strasse in einem Auto befand) bin ich angefangen ca.250 Meter von meinem Haus entfernt schneller zu fahren und damit habe ich den Tempolimit von 30 km/h überschritten. Ich habe das aus einer Notsituation heraus getan und ich möchte Sie sehr um Verständniss bitten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×