Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Marta super z ta pralka naprawde ekspresowo. Aby dluuuugo Ci sluzyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedzi:)u mnie salatka juz gotowa,moja pralka marta pierze na okraglo:)tak juz od wtorku,ja nie wiem skad sie te rzeczy biora,a to reczniki,a to posciel,a to biale itd:)a nie mamy jeszcze dzieci:) Jutro mam kumpele u siebie:):)przyjedzie ze swoim kochanym no i z corcia ktora ma 7 miesiecy:)kocham takie malenstwa:) Kassay ty masz MSN??bo ja sobie wczoraj zalozylam,nie wiem czy dobrze ale mam:) haha ciagle mysle o tym sasiedzie:)normalnie jestem z siebie dumna ze tak mi z nim fajnie poszlo:)a byscie mnie widzialy jak sie w sklepie modlilam zeby tylko mnie nie zaczepil:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenka :D to swietnie, ze udalo Ci sie pogadac, musisz go czesciej zaczepiac w celach szlifowania jezyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka u nas pralka to juz czlonek rodziny :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( :( :( Radykalny działacz antychrześcijański namawia młodych ludzi by, wyrzekali się Boga na internetowej stronie YouTube - przestrzega Rzeczpospolita. Na tym, jednym z najpopularniejszych portali w świecie, umieszczono krótki film: \"Bluźniercze wyzwanie\". Przy wtórze demonicznej muzyki i animowanych płomieni narrator tłumaczy młodym ludziom, że jeśli zechcą, mogą pójść do piekła. Powołując się na Ewangelię według św. Marka, namawia ich, by wyrzekli się Ducha Świętego (Mr3, 29-30). Internauci są proszeni o nagrywanie krótkich filmików, w których \"wyprą się Ducha Świętego\", i umieszczenie ich na YouTube. \"Możecie bluźnić, jak wam się podoba, ważne, by padły te słowa\" - przekonuje narrator. Jest i dodatkowa zachęta. Każdy, kto wyrzeknie się Boga, dostaje film DVD \"Bóg, którego nie było\". Kilkuset młodych ludzi - i nie tylko młodych - uznało wymierzoną w chrześcijaństwo akcję za \"bardzo fajną\" i umieściło na YouTube swoje filmiki. (za Rzeczpospolitą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sasiad to sie nie moze doczekac juz lata,zawsze grila robi w ogrodku:)ten sasiad jest taki najbardziej rozmowny do mnie:)inni moze sie mysla ze ich nie zrozumiem,mam takie wrazenie przynajmniej.No coz niech tak mysla:)ja wiem swoje:) pilyscie kiedys herbatke wisniowo bananowa z miodem??laski jaka mniamniusna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co im bardziej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzeta... To jest chore....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto umieszcza te filmiki??ci sami debile co ten koles ,co do tego nawoluje,bo ktos normalny ,myslacyi trwajacy w swojej wierze tego nie zrobi,no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wcale nie chore to normalne ale jak moj kot nie przestanie mialczec to go zaraz udusze i przestane kochac :P Sarra ja tez mam kilku niemcow na ktorych cwicze moj niemiecki hihih nawet nie wiedza, ze sa moim poletkiem doswiadczalnym. Najwiecej oczywiscie ucze sie od meza. Ale moje kolezanki z pracy sa tez swietnym obiektem cwiczen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi miala byc Bremenka a nie Sarra ;) ale jestem zakrecona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do rozmowek niemieckich, ja zauwazylam po jakims czasie bycia tutaj i mowenia tym jezykiem, ze latwiej mi bylo sie dogadac przez telefon... nie wiem dlaczego, moze przez to ze nie wiedzialam rozmowcy i nie krepowalam sie? ale tak jak Wy cwicze sobie na kazdym napotkanym Niemcu :D:D a najlepisj sie gada ze starszymi kobietami, mezczyznami tez z reszta, oni maja czas na pogaduszki. jak wychodze z madleen na spacer to zawsze kogos spotka, kto zagada ;) :) a wracajac do mojej pralki- chyba bede spala dzisiaj w kuchni.... :D:D no i pochwale sie, ze w srode jade do Polski. Mama ma 50-tke. Mieismy nie jechac, a ja mialam taaaaka chec, i wiedzialam , ze to juz oststni raz przed porodem, ale jakos nie chcialam Kuby pytac czy on chce, az tu nagle wczoraj oboje na raz zapytalismy sie siebie! wiec pojade na 5 dni do rodzicow. Juz sie ciesze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, jo24 meila usunęłam, bo sama nie wiem dlaczego ale zaraz się poprawię, u nas dzisiaj bardzo smutno, tydzień temu moja kuzunka urodziła piękną zdrową córeczkę, a od wczoraj świeżo upieczona mama przebywa w szpitalu psychiatrycznym, bo popadła w taką depresję, że nie wiadomo jak jej pomóc, mam tylko nadzieję, że szybko dojdzie do siebie i wróci do domu, i jak tu mówić że życie jest OK? a za oknem piekna pogoda cały dzień była, słoneczko świeci, troszkę mroźno ale bardzo przyjemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[czesc dziewczyny :-) Dzis obijam sie caly dzien... :-D mialam isc na spacer.. ale taki wiatr wieje, ze glowe chce urwac... :-/ chyba jednak zostane w domku..bo nie chce sie znow przeziebic Marcia... fajna ta Twoja pralka musi byc :-D hyhy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka83 wieje ? cyba teraz, bo caly dzien swietnie bylo. no a maja pralka, nic dodac nic ujac :D:D:D ale dzisiaj dalam jej juz wolne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta to jak Ty do Polski pojedziesz i pralke na cale 5 dni sama zostawisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj pralka bedzie plakac :-P a moze wez ja ze soba .. ;-) Marcia juz rano wialo.. i to strasznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wredne jestescie :P ;) Dorotka, wyprowadz sie stamtad :D u nas nie wialo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazne pytanie
dotyczyce zameldowania, w miare mozliwosci prosze o odpowiedz, chodzi o to, ze mieszkam z moim chlopakiem w mieszkaniu wynajmowanym, moj chlopak jest legalnie, ma gewerbe , zameldowanie itd no a ja nic, tzn mieszkam sobie z nim ale nie jestem zameldowana, to trwa juz rok i troche sie boje, ze moze kiedys byc z tego jakis problem, jak ktos sie dopatrzy...oczywiscie wiem ze w razie czego moge powiedziec, ze jestem w odwiedziny, ale moje nazwisko jest na mietvertrag. czy musze sie zameldowac? czy ktos moze sie tego dopatrzec? ja jestem tu powiedzmy sobie szczerze na czarno, porosze o informacje, czekam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wazne pytanie
a czy problemem jest zameldowanie sie? jezeli nic nie stoi na przeszkodzie zrob to, wtedy bedziesz spokojniejsza. i tak jestes namietvetrag wiec dla spoldzielni nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liebe grüße vom mann der eva. meine frau ist z.zt im krankenhaus. sie meldet sich wieder wenn sie zuhause ist.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:-) ja tylko na krötko. An Mann von EVA : Ich hoffe und wünsche deiner Frau geht es gut und Sie nur zu beobachtung dort sein muß..Ich drück Euch die Daumen. Viele liebie Grüße und gute Besserung. Bremenka ja niemam MSN i szczerze möwiac nielubie.Wole Yahoo Messenger ,nie wiem dlaczego. Caly dzien czuje sie dosyc kiepsko. jeremmy ma cora to dluzsze paluszki,nie wiem jak on to robi:-).Wszedzie uda mu sie te wcisnac:D No a teraz ide jesc bo chyba zaraz umre z glodu. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! dobry bo wstalam prawa noga, dobry bo swieci slonce, dobry bo w srode jade do Polski... no i dobry bo w ogole jest wszystko ok. Nie wspominajac o pralce :D Milego dnia dla wszystkich! Limes pewnie bylo swietnie, witaj spowrotem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry kobitki, u nas pięęękna pogoda, słoneczko świeci juz od wczoraj, troszkę mrozi ale jest tak uroczo, a nawet wczoraj w czyimś ogródku przebisniegi widziałam, piękny widok, a u nas po staremu, mała kończy dzisiaaj antybiotyk i zobaczymy co dalej, wczoraj sobie spacerowałyśmy, a wieczorem miałyśmy ostatki w babsko-dziecięcym gronie, albe było uroczo... dzisiaj też idziemy na długi spacer, bo aż żal siedzieć w domu, potem obiadek u dziadków chwila relaksu... miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich u mnie też dziś przepiękne słońce choć mroźno ! w ten weekend jesteśmy w komplecie więc nie będę często siadać do komputera ;-) wczoraj dłuuuugo spacerowaliśmy, oglądaliśmy DVD i spaliśmy, spaliśmy , spaliśmy..........może mało ambitnie, ale już dawno nie daliśmy sobie takiego luzu. Nasz plan na to wochenende to brak planu. Od poniedziałku znów terminarz maczkiem zapisany, wiec z premedytacją przewałkujemy się również i przez tę niedzielę ;-) Alisaria1... piosenka przepiękna ! 🌼 wzruszyłam się 🌼 chyba każdy ma coś - głęboko w sobie schowane- o czym może sobie słuchając takiej piosenki przypomnieć - \"przewietrzyć \" TO wspomnienie ;-) pozdrawiam i Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 👄 Ja nadal w tej ospie, ale goraczki juz nie mam. Za to kreci mi sie w glowie. W nocy modlilam sie, zeby ta glowa mi nie pekla, bo bylam troche przyglucha i myslalam, ze mi to wczoraj przeszlo, ale nie powrocilo z wieksza sila. Pomyslalam, ze to moze te tabletki mi tak robia. Wiec nie zazywam ich juz od wczoraj wieczor. Rano wstalam jak pjana a teraz jest troche lepiej. Teraz modle sie zeby mi nie powrocilo dzis z jeszcze wieksza sila. Boje sie, bo jezeli chodzi o glowe to jest to cos innego i gorszego. Mám straszne mysli. U nas tez sloneczko. Ale mi to na nic. Musze siedziec w domu, bo tej masci z twarzy trudno mi zmyc na tych czubkach co sa wypelnione ropka. Boje sie ich wogole ruszac. Moja corka tez chora. Od wczoraj zaczela goraczkowac, ale wiem, ze to nie ospa, bo ja natychmiast zaszczepilismy wtedy, gdy jej siostra zachorowala. Ona sie zarazila od tatusia, bo on mial grype i mamy nadzieje, ze przestanie goraczkowac jak tatus juz za 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×