Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ja szybciuto dolaczam sie do zyczen urodzinowych Ela! i lece polozyc sie z Madleen, bylam u lekarza, ma infekcje... ale drogoi oddechowwe na szcze scie czyste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz , widzisz !!! ;-) słuchaj martyHB !!! ja tak czułam że wieje ale nie wiedziałam z której strony ;-) ja nadal PIERE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra KOBIAŁKI !!! ja to się wyloguję już teraz bo ja przecież jeszcze na tę wywiadówkę się wybieram ! poczytam was wieczorem, tylko nie piszcie za dużo bo wiecie że mam dużo prania i mogę nie wyrobić z czytaniem ;-) 🖐️ do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sama nie wiem co mi chyba chłopa brak i tak ogólnie to do d* y dzisiaj, zawsze tak mam jak na niego czekam, a przyjedzie dopiero za 2 tyg jak dobrze pójdzie i ciesz się tu babo że chłop dobrze zarabia... ciekawe z czego jak go nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Elzbiety- wszystkiego naaaajlepszego z okazji urodzin, a ktore to? jesli chodzi o Steuerkasse to nie slyszalam ale to chyba nie moze byc to samo, moze to poziom na jakim placimy podqatki, bo u nich jest ok.10 a nie jak u nas trzy, jak masz dzialalnosc gospodarcza i Steuernummer, to dzialasz legalnie na wlasny rachunek i masz prawo stalego pobytu- to zalatwisz w Ausländerbehörde-urzad dla obcokrajowcow, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Dziuni - Powiedz cos wiecej - ja tez studiowalam na Uniwersytecie Gdanskim, czy to znaczy ze ich Dyplom jest uznawany, czy trzeba jakies tlumaczenie miec , gdzie sprawdzic jakie uczelnie sa uznawane?mam tez Dyplom Uniwersytetu w Bialymstoku, niestety jak bronilam to wydzielil sie z U.Warszawskiego i nie wiem czy tez ma takie prawa jak stare uczelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka26 no moze... ja tu przyjechalam w 2001 roku, wiec przepisy mogly sie zmienic... szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych zasad, przepisow tutaj... napisze moze cos, co dla niektorych moze byc wyrazem rasizmu...ale co tam... w Niemczech jest duzo obcokrajowcow, nawet b.duzo. Ja pomimo tego, ze wswietle prawa jestem Niemka, napewno sie nia nie czuje, mialam 19 lat jak tu przyjechalam, wiec \"za duza\" bylam na to zeby takl szybko sie na Niemke zrobic... no wlasnie co z tego, ze mam ten niemiecki swistek? przy staraniu sie o prace- pani jest Polka... przy przyjmowaniu mnie na porodowke, momo, ze przeciez dalam dowod osobisty, na karcie wpisano- polka... tylko, jak czegos od nich chcesz to jestes Niemka! a spojrzmy na to ze strony innych obcokrajowcow tutaj- nacja Turecka................. czy nie wydaje sie wam , ze im wszystko wolno? czuja sie tu jak \"pany\" a nie potrafia sie zaklimatyzowac i dostosowac do mentalnosci... ja nie mowie, ze ja swoja polskosc chowam, ale nie krzycze na caly sklep do meza : IDE TAM I TAM, SPOTKAMY SIE TU I TU!!!!!!!!!! i nie jest w co drugim sklepie wszystko po polsku napisane... duzo przykladow by mozna bylo podawac... i tak mnie to wkurza! wiecie ja ostatnio spotkalam Turczynke, rozmawiam z nia (tzn probuje, bo ona prawie ni w zab niemieckiego nie zna) podchodzi jej maz do nas, püytam go jak dlugo Twoja zona w niemczech jest, a on mi na to- ONA SIE TU URODZILA I WYCHOWALA. cos dodac? mysle , ze nie musze... ach-ona ma napewno prawo do kursu jezyka niemieckiego........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piatek. Ale naprodukowalyscie tych stron ze troche za wami nie nadazam. Anulka26 - a probowalas w BAMF? Mi tez nie chcieli dac z arbeitsamtu (mimo ze jestem Polka) ale napisalam do BAMF i dostalam pozytywna odpowiedz w przeciagu jakis 2 tygodni (od poniedzialku zaczynam) Ela - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Witam wszystkie nowe dziewczyny. sunhine - podziwiam. Mnie zalamuje juz to ze syn mnie nie slucha i mam ochote wszystkim kopnac. Naprawde podziwiam. Pokazalas mi jaka jestem slaba cholernie slaba i jak latwo sie poddaje. I dobrze trzeba mi kopa. No nic zmykam do chorych dzieci. Jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunhine -u mnie tez bardzo kiepsko z niemieckim,ale droga klikniec i zurück....ow doszlam do mojego landu i do miejscowosci najblizej mnie...gdzei byl adres i tel...zmusilam meza ,on Niemiec od 30 lat to juz umie,zadzwonil i kazali przyjechac w dany dzien.Pokombinuj a moze Tobie sie uda cos od nich dostac,trzeba probowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme no wlasnie BAMF jest TYLKO dla obcokrajowcow.... niestety... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula26🌻 sprobuj znalesc kurs integracyjny. One sa za darmo, bo sa na to pieniadze z UE. Ja wlasnie na taki chodze. Idz do ratusza, oni powinni miec wykazy gdzie, i kiedy. Dzieki za zyczonka 😘 😘 😘 ale niestety juz mi ten dzien zepsuto, niestety, bo przez taka polke , ktota mieszka dlugo w Niemczech i uwaza , ze zjadla wszystkie rozumy. Ale zycie idzie dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay... co z Toba? tak cichutko jestes, Madleen ma jakas infekcje :( ma to trwac jeszcze jakies 2-3 dni. Jak Wy sie czujecie? Jeremy zdrowy ? moze w przyszlym tygodniu uda nam sie spotkac :) na pogaduchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Dziunia, ja jestem z Suwalk, to pod ruska granica, do Gdanska wprawdzie daleko, teraz zegnam sie , bede miala gosci, nie jestem szczesliwa z tego powodu, ja tu tylko pracuje, do jutra, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie mialam na mysli taki kurs integracyjny. Sorry za niespracyzowanie wypowiedzi. No i ten kurs dostalam wlasnie z BAMF. I to tez tylko dzieki Wam, bo kiedys wspomnialyscie o tym. 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic bede sie zbierac, schowam sie w swojej skorupce gdzie nikt mnie nie znajdzie. :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Najlepszego dla Naszej solenizantki🌻🌻🌻 Adam Malysz znow wygral , wlasnie zakonczyly sie skoki ....Gratulacje!!!!:D:D:D Jak sie nie myle to dzis tez graja Polacy w pilke nozna , ale musze jeszcze to sprawdzic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-) ja dzis na krötko.Mialam dözo do roboty.Wreszcie udalo mi sie kopytka zrobic.Mniam mnaim.....:-)) Nieslubny jest za godzinke z pracy takze niemam dözo czasu. A Jeremmy pruböje w bucie od taty chodzic.jak to smiesznie wyglada:-)) Witam wszystkie nowe jak i nie nowe. 🌼🌼❤️ dla solenizantki. mamy przepiekna pogode pomimo wielkich chnur i wiatru ale to nic. Fryzjerka(Monika) fajnie ze tu jestes:-) Marta moze uda nam sie w przyszlym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes ja w moim calym zyciu niemialam nawet jednej trzeciej twoich butöw . Jak ci sie to udalo??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke sie przespalam ciaza strasznie meczy :) i juz jestem z wami spowrotem. mam pytanko te kursy sa rowniez dla tych co maja polskie paszporty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay tez tak mysle :) a dzisiaj odkrylam lekarstwo na chorobe Madleen- czekolada! :D zapomniala, ze tu i tam ma AUA, ze katarek ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunhine witaj ponownie, odpoczywaj ile sie da :) a te kursy sa terazt przedewszystkim dla tych, ktorzy maja polskie paszporty, zglos sie do BAMF w Twoim miescie- do urzedu dops sparw cudzoziemcow, powinnas dostac jakis^kurs integracyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo dbam o siebie spoko ;) wiecie co powoli uzalezniam sie od topiku. :) teraz jak wstaje pierwsze co robie wlaczam kompa i sprawdzam co napisalyscie i wogole to jest fajne a szczerze mowiac nikogo zwas jeszcze na oczy nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka
ja tez mam duzy problem z nauczeniem sie jezyka .Troche sama probuje sie troche uczyc ale ciezko mi to idzie:). Bardzo chcialabym pojsc na kurs ale niemam co zrobic z moim brzdacem. Poradzcie mi jak moge troche sie podszkolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka
ja po porodzie bardzo szybko schudlam .Warze o pieck kilo mniej jak przed ciaza.szczeze powiem niewiem jak to zrobilam. poprostu malo jadalam i uwarzalam co jem.Tylko jak bedziesz dbac o linie to staraj sie cwiczyc bo zostanie ci flak. Niestety ja o to niezadbalam i mam teraz maly problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×