Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość fryzjerka
niestety ja mam takie tyly ze niestety malo co rozumiem ogladam telewizje i staram sie wsluchiac w rozmowy ale niestety udalo mi sie zapamietac tylko postawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po pierwszej ciazy schudlam w dwa mkiesiace do swojej wagi sprzed... a po kolejnym miesiacu schudlam jeszcze 5 kg, teraz przytylam wiecej :( ale mam zamiar ostro nwziasc sie do roboty, po pierwsze Rückbildunggymnastik, no i karmienie piersia ile wlezie, a potem dietka! i duuuuzo spacerow. a co do nauki jezyka- jak kontaktow z Niemcami, ja wykorzystuje to, ze gdy jestem na spacerze jakas starsza kobietka mnie zaczepi i chce pogadac, ona ma towarzysza do rozmowy, ja robie dobry uczynek ;) i trenuje niemiecki... w domu niestety mowie teraz tylko po polsku, bo mij maz sie uczy, ja powiedzmy rozmawiam, i czuje sie juz pewnie, ale do perfekcji duuuzo mi brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka
marta jakchcesz mozemy sie spotkac w poniedzialek tylko musisz mi napisac co bys chciala.Czy bremenka moze tez wpasc?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka
ja mam 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka
dobara dziewczyny ja spadam ide lulu zycze wam milego wieczorku pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewno :) bremenka rez niech wpada, bedzie komu sie zakjac dziecmi :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior alke daliscie rade :) odpocznij sobie, wyobrazam sobie jak Ciebie tez to wymeczylo... ja dzis bylam u lekarza z mala, i jak uslyszalam, ze chca jej pobrac krew to prawie mdlalam... dobrze ze tylko z paluszka, ale mimo wszytko lezka mi sie zakrecila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz mnie rozniesie. Moj slubny pojechal z corcia do lekarza bo sie okrutnie zakaslala. Nie ma go juz ze dwie godziny i na dodatek \"dziad paskudny\" nie odbiera telefonu. A ja mam drugie chore w lozku i dostaje juz krecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wrazenie ze cichniecie jak tylko napisze tu cokolwiek. Moze mam juz jakies odchyly od normy i sobie wmawiam. Ale faktem jest ze nie umiem sie juz zintegrowac z otoczeniem. Chyba zasiedzialam sie w domu. Moze nie powinnam wychylac nosa poza cztery sciany mojego extra mieszkanka bez okien. Ratunku!!!! Stalam sie dzikusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki stare i nowe:) Ela duzo pogody ducha:):)zdrowka i wszystkiego naj naj:):) Eva usciskaj malenstwo od internetowych ciotek;)i rownierz zdrowka:) Monia fajnie ze sie rozgadalas:) W poniedzialek raczej nie bede mogla brzdacow przypilnowac:P ;) Przyjezdza moja rodznka,czeka mnie bieganina po zakupy,sprzatanie itd.Mysle ze do nastepnego poniedzialku nie znajde czasu.Ale pozniej musimy sie spotkac bremenki to wam relacje zdam:)Tutaj tez napisze jak bylo:) Fajny film wlasnie leci,Rad race:) Marta tobie tez zdrowka i brzdacowi:) Kassay jak telewizor?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes mam pytanko a czy ja tez moge sie ubezpieczyc w panstwowej kasie chorych jako polka i juz nie pracuje. Mnie tez sen nuzy trzeba isc haski ale napewno zajze jutro zycze przyjemnych snow wszystki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje ci sie :) glowa do gory, ja tez mam chore dziecko w domú :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra kochane, wystarczy tego dobrego, lece jeszcze na ebay sprawdzic jak aukcje moje leca (lub nie) i ide tez do lozka. dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie Polki w DE. nie bylo mnie sto lat ze znanych wam wzgledow ale czesto o was mysle. chcialam tylko cos wyjasnic: ostatnio ktos podal strone na czat tz. link( pare stron wczesniej) wiec pomyslalam , ze zobacze -moze spotkam sie z ktoras z was -z ktora mialam juz wczesniej kontakt i pogadam-latwiej niz tu na tej stronie gdzie sa i podszywacze. nie umialam wejsc na wasz czat pod moim nickiem tj. micka. zdziwilo mnie to , bo ja nigdy tam nie wchodzilam tak wiec weszlam pod innym i okazalo sie, ze ktos wlasnie pisze pod nickiem micka. Zapytalam kto to i ta osoba sie nie odezwala do dzisiaj tak wiec moje wyjasnienie jest: nigdy nie bylam na waszym czacie i jesli ktos jest o nazwie micka to nie ja tylko jakis podszywacz. wiem , ze ten czat jest ogolny i moze, to ktos nie z tej strony ale jak kiedys taka osobe spotkacie to wiecie, ze to nie ja. pozdrawiam was wszystkie serdecznie prosze ten wpis traktowac jako wyjasnienie , a nie zarzucenie komus czegos-i tak juz duzo w ostatnich m-ca tu zamieszania wiec nie chce czegos tu poruszac. trzymajcie sie laseczki u nas zima pozdrawiam ze Schwarzwaldu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dziuni 987
Dziuniu o jakich Ty pomocach pisalas do nauki niemieckiegi.O jakie programy komputerowe chodz i gramatayke???Gdzie tego szukac.Odpowiedz prosze!Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam juz nocna pora. Najlepsze zyczenia dla solenizantki:-). Lepiej pozno niz wcale:-). do dziuni 987 wlasnie wczoraj kupilam sobie europlus niemiecki. Mial juz z tej serii angielski i bylam bardzo zadowolona. Dlatego teraz zaryzykowalam z niemieckim. Tego programu mozesz poszukac np. na Allegro. Ja wczoraj zaplacilam 159 pln. Patrzylam na innaych stronka (domy wysylkowe itp.) i tam sa dwa razy takie drogie, tak wiec doraco polecam na Allegro. Spokojnej nocki wszystkim zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Syanowne Panie !!!!! Juz ranek a moj bobasek mnie obudzil dzisiaj troche wczesniej niz zwykle! Postaram sie jeszcze przespac troszke. Do zobaczenia potem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, Dziewczyny!!! Mnie dzis kot obodzil o 6godz.!!! On juz sie chyba nie nauczy,ze jak chce sobie pommialkolic, to moze to zrobic chociazby w kuchni a nie nam pod lozkiem!!!! Szybko z ranca nadrabiam zaleglosci i skladam spoznione ale bardzo,bardzo szczere zyczenia urodzinowe dla naszej solenizantki Elzbiety!!! Wiele szczęścia i słodyczy, duzo duzo usmiechu i zdrowia oraz spełnienia wszystkich marzeń. Tego zycze Ci ja derag :) I jeszcze bukiet kwiatow dla Ciebie 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼 Limes, ciesze sie,ze jestescie juz z synkiem po zabiegu. Napisz mi prosze,czy nadal jestes zainteresowana tym Slile LRC Smokers, bo dzis chce meza wyciagnac na zakupy do miasta. ;) Pozdrawiam Was i zycze slonecznej i milej soboty!!😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sobotnio :) juz sie przyzwyczailam, ze corcia budzi mnie o 6.30 😠 nie ukrywam, ze z chcecia pospalabym do 9... no ale co tam... mam wiecej czasu na sprzatanie, pranie i gotowanie ;) zycze wam milej soboty 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny!!!!!! wstawac, to ze sobota jest nie znaczy, ze dzisiaj mozecie sie wyspac!!! gdzie jednosc jajnikow??? ;) :P ja juz 2 i pol godziny nie spie ...:( pranie nawet juz zrobione, pozbierane... sniadanie zjedzone.... KOBIETY WSTAWAC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
watam, u nas piękne słoneczko za oknem zaraz zbieramy sie z małą na spacerek, martaHB gratuluję, bo złamałaś monopol jo24 na zaczynanie stron, wiesz, tak się zastanawiam - oczywiście jeśli mogę - czy twojej małej nie pomogłaby echinaceal i wit, C, mówię o tym bo mojej Pauli po usunięciu migdałów bardzo pomogła, była w przdszkolu 2 dni dostała gorączki i kataru, no ta ja jej na noc tzw. końską dawkę tj. 30 kropli wit.C i 30 echinacey i na drugi dzień jak nowa, to nie są drogie leki i naprawdę może pomóc, jak czytałam wasze opinie na temat obcokrajowców w D to tak jak bym słyszała mojego męża, dokładnie to samo, co do nauki niem to ja chodzę na taki intensywny kurs, do tego dwa razu w tygodniu po godz na takie gadanie tylko po niem, nie wiem ile to da, ale nie jest najgorzej, trudno mi tylko z tymi zaimkami i rodzajnikami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rede :) dzisioaj wyglada to juz duzo lepiej, mam nadzieje, ze juz tak zostanie. pamietaj, ze kazdy kurs cos daje, na poczatku moze ci sie wydawac, ze mimo wszystko nie czujesz sie pewnie, ale jezeli zaczniesz obcowac z jezykiem niemieckim szybko wszystko ci sie prtzypomni. moje dziecko znalazlo wlasnie krem (bambino) i wsmarowalo w siebie pol jego zawartosci.... twarz, wlosy... ubranie.... mi tez sie oberwalo... moj tato powioedztialby teraz zapewne- no i co? miala w tym radosc? to dobrze, chora jest, wszystko jej wolno... :D tak na marginesie wnukom mijego taty ZAWSZE WSZYSTKO WOLNO, a ja na to po czesci pozwalam, bo po to jest dziadek i babcia... ktorych nam tu strasznie brakuje :( wiecie znowu dostaje dola z tego powodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia 987
dzien dobry a u mnie 12 stopni nananan... jeszcze raz ja zaczelam nauke od programy komputerowe : Rosetta Stone dla tych co nie wiedza prawie nic, rewelacja Billy Bani dla przedszkolakow, uczylam sie wraz z ksiezniczka Euro plus teraz jestem b. zadowolona, macie racje do ang jest tez super zakupione programy, ksiazki, plyty mozecie sobie odpisac od podatku , jezeli jestescie obcokrajowcami programy tv na BVR to dla bawerek, choc kabek deutschland tez oferuje sa kursy jezykowe, dosc pozno, ale ja sobie nagrywalam no i drogie panie, jezeli macie maluchy to TELETUBISIE rewelacja , gdy sie nie wie nic ksiazki z plytami cd em Heuber moment mal i staram sie jak cokolwiek przyjdzie urzedowego, tlumaczyc i wkuwam te zwroty na blache, i oczywiscie paplam z kazdym kto mnie zaczepi, proszac , by mnie poprawial i w ten sposob koryguje bledy,a ostatnio przerabiam testy na certyfikat od takiej milej pani, caluski dla niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia 987
ojej zrobilam sie pomaranczowa, to chyba od tego slonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia 987
proba zaczernienia, co robic jak sie nie udalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ DZIEWUCHY !!! ;-) no i prosiłam !!, alllle was to mozna prosić ;-) natrzaskane że hoho !!! i niby kiedy ja to mam przeczytać ;-) ? nie wiecie czasem ?! A teraz tak na szybko podaję fajną stronkę dla zainteresowanych do nauki może już ją macie ? http://www.deutsch.edu.pl/ ***************************************** ****************************************** mam jeszcze parę fajnych ale teraz nie mam czasu- wybaczcie 🌻 tylko w większości wyłącznie po niemiecku niestety , ale przy testach to i tak nie ma większego znaczenia :-) 🖐️ do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×