Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

🖐️ Z prawo jazdy jest tak , ze od kad weszlismy do UE, i po wprowadzeniu przez niemcow wielu normalizujacych przepisow dotyczacych obcokrajowcow,ten kto ma nowe polskie prawko, nie musi wymieniac na niemieckie. MOJ nieslubny rozmawial specjalnie na ten temat 2 lata temu z policjantem. I dlatego taka madra jestem teraz Dzuinia witaj🌻 i zielona karta tez nie jest potrzebna w krajach Unii. MartaHb🌻 maly ma cos w sobie..# Milego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza🌻 ja tez bede robic w przyszlosci takiego skalniaka, bomi sie podobaja. Powiedz od czego zaczac??? i czego unikac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och Elu moj skalniak juz wlasciwie gotowy byl, zrobil go moj maz kilka lat temu. Ja przywiozlam od znajomych z Polski troche roslinek i posadzilam je dwa lata temu ale nie wybralam starej ziemi i szybko zarosly chwastami. Tak, ze nawet nie wiedzialam, ze mam takie ladne roslinki. Teraz poprostu wywalilam wszystko i posadzilam roslinki w nowych miejscach. Nowa ziemia to zmieszana ziemia z pola z taka do kwiatow balkonowych. Nie wiem czy dobrze zrobilam to sie okaze za kilka miesiecy. Tu rosliny do skalniaka sa bardzo drogie, jak zobaczylam malutka doniczke za 2€ to mi sie odechcialo kupowania nowych. Mam ich juz w sumie z 17 rodzajow i starczy a moze oskubie znow jakis skalniak znajomych :P Mysle, ze mozesz zaczac kolekcjonowac kamienie. A moze wpadna Ci gdzies w lapki ladne roslinki to posadz je gdzies a jak zaczniesz to robic skalniak to je przesadzisz. Wydaje mi sie wazne by bylo tych roslinek duzo roznych. Mi tez pan w urzedzie komunikacji powiedzial, ze nie musze wymieniac prawka. Choc wlasciwie to niedlugo to zrobie, bo mam na stare nazwisko a w dowodzie, ktory mam juz na nowe tego starego nie ma tylko paninskie i policjant jak mnie zlapie to moze po zdjeciu dojdzie, ze ja to ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes nie nosilam :) tam jest jeden taki duzy kamien, ze moj maz go koparka kladl. I w sumie ten skalniak powstal, wlasnie dlatego, ze Roland nie wiedzial co ma z tymi kamolami zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam slonecznie!!!! Pzdrawiam Was cieplutko, zyczac milego dnia:) Belaizo sliczny ten twoj skalnik, oj juz widze jaki bedzie cudowny jak to wszystko sie rozrosnie..Nalezy Ci sie naprawde pochwala za tkiego fajnego pomysla:) Alisaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytajcie uwaznie
dziewczyny poczytajcie sobie .... brrrr http://kitle.110mb.com/ Powinno sie cos takiego podawac do wiadomosci publicznej i osoby odpowiedzialne powinny ponosc konsekwencje ! Oczywiscie nie wszyscy lekarze sa tacy sami, sa i tacy ktory swoj zawod wykonuja z powolania i chwala im za to ! Zastanawiam sie jedynie kiedy do niektorych z tych osob dotrze ( personel medyczny wyzszego i nizszego szczebla ) ze pobyt w szpitalu nie jest urlopem i wielu oddaloby caly swoj majatek zeby tylko tam sie nie znalesc, wiec dlaczego znajduja sie takie padalce i jeszcze to przykre doswiadczenie niejdnokrotnie polaczone z cierpieniem fizycznym i psychicznym ( nie tylko pacjenta ) uniemilaja do maximum ! Szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki:) rzadziej tutaj zagladam, ale pol dnia mi zajmuje Jasinek, a pol dnia nauka:\\ ale czasami was podczytuje, najlepsza pora to karmienie:) jasinek rosnie o to dowody http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/051503422b c806ff.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/893cc051f5 75d9c9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61b2143249 68541c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b204ea3da 952c7b.html Pozdrawiam wszystkie ciezaroweczki! Marta - synek cudo:) fajne chlopaki nam rosna:) dla reszty uscciski!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po tabletkach anty tez nie mozna na sloncu przebywac i do solariow chodzic bo plamy mozna dostac. moj tez mi mowil ze nie trzeba zamieniac prawa jazdy bo teraz polska jest w unii,hurrrrrra:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi_Bremen !!!! Slodki. wspanialy Jasio.. Naprawde masz sie czym szczycic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi jaki sliczny :) No i pieknie zrobione zdjecia, najbardziej podoba mi sie to ze stopami :D ja robilam mojej siostrzenicy na koszuli tatusia. A potem po roku jeszcze raz, fajnie wygladala roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belajzo, ten majonez kupuje albo w realu albo w edeka albo w penny, tylko trzeba wziac ten normalny, nie zaden light ani nic, tylko ten z granatowa zakretka, jest pycha :P limes, ten krem to bez recepty mozna dostac? bo ja mam czasem rozne wysypki kontaktowe na szyi a wiadomo ze hydrokortyzon to ostatecznosc ;O pozdro :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
Hey dziewczyny:):) Dziękuję za zainteresowanie tematem prawka i za pomoc,kolega też był i się pytał bo miałam wielką bolączkę z tego tytułu i nie trzeba wymieniać a już się martwiłam że będę musiała robić tutaj prawko...wrrrr...chyba bym tego nie przeżyła poraz kolejny:(buuuuziaczki i jeszcze raz dziękuję:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes - tatus probowal, ale to nie ten talent co mamusia:):) i takie fajowe zdjecia nie wychodza:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i w imieniu swoim i Jasia dziekujemy za mile slowa ❤️ ps . Limes kocham czarno - biale zdjecia...maja klimacik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzetka 1
dziewczyny-nie chce wam tuprzeszkadtzac ale moze slyszalyscie o takiej firmie i moze ktos z wyszych znajomych pracuje tam-moj maz ma jechac a chce sie dowiedziec czy to ok firma podaje dane chodzi o firme Z Niemiec-polska Brix GmbH Baurenovierung, Gebäudereinigung, Hotel-Service Einsteinstrasse 104 (nowy adres Unterbergstrasse 72) D-81675 München

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chantal------------ mój starszy syn miał przeokropne kolki (właściwie jedną ciągłą i nieustającą ) no koszmar ! nie było takiej rzeczy wtedy której byśmy na nim nie wyćwiczyli ( nie wyłączając cewnika w ekstremalnych przypadkach) teraz pewnie są jeszcze jakieś wynalazki :-o -- jedno jest pewne herbatki z koprem tak ale bez cukru , bo te z słodzone działają odwrotnie. Co mu pomagało : 1_GRAPEWATER - to taki angielski, dostępny w Polsce wynalazek - koper w płynie , mały spił parę butli to mu przynosiło ulgę i pił chętnie 2_ BABYNOS krople , wtedy w Polsce do kupienia ale że niby nie dla małych dzieciaczków, jeden taki anioł pod postacią naszej pani pediatry podsunął nam te krople, bo była wtedy w Niemczech na jakimś doszkalaniu i i właśnie że niby tu podawało się to maluszkom od 1m-ca na kolkę i faktycznie - mojemu dawały radę :-D poza tym NIC ale to NIC medycyna konwencjonalna i niekonwencjonalna były bezsilne w obliczu nieustającej do 4m życia kolki mojego 7 letniego dziś skarba środki mechaniczne (mam na myśli czopki cewniki itp.)stosowaliśmy, ale już naprawdę w ostateczności z powodów o jakich pisała Limes :-( oczywiście masażyk był na porządku dziennym obowiązkowo zgodnie z ruchem wskazówek no i co ważne należy zataczać niepełny okrąg - zaczynać po prawej stronie cierpiącego brzuszka u dołu i kończyć po lewej u dołu , nie należy zamykać okręgu. jak sobie wspomnę ten czas to do dziś mną wstrząsa. a jak usłyszałam że córa mojej pediatry przestała wrzeszczeć jak zaczęła chodzić (wtedy znacznie poprawia się perystaltyka) to mi było słabo , ale z regóły to mija po 3 miesiącach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście \"reguła\" się pisze 😘 a tu masz linka , SE dyskutują na ten \"gorący\" temat http://elternforum.hebammen.at/archive/index.php/t-135512.html \"SAB sollen ja das Schäumen der Milch im Bauch verhindern, sodaß keine \"Luft\" in den Darm gelangt... deshalb werden sie eigentlich bei jeder Mahlzeit gegeben... Bei Babynos ist Fenchel und Kümmel und so drinnen, was einen erleichterten \"natürlichen\" Abgang bewirken soll... werden nur 3x tgl gegeben\" 🌻 trzymam kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a teraz to muszę już iść ? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-skalniak super-jak zarosnie,mysle ze dopiero bedzie co sie chwalic.Tez mialam zamiar zbudowac,ale mniejszy-jak poszlam zwiedzac sklep z sadzonkami odechcialo mi sie-poprostu szoknelo mnie-wiecie najbardziej koszt jednego kwiatka konwalii i dwoch listkow-3,99 a u moich rodzicow 1/4 ogrodka konwaliami zarosnieta-musze do Pl po sadzonki do ogrodka rodzicow,a jeszcze jak ukradne to zapewne beda dobrze rosly;P A jeszcze jedno czy Wasi znjomi tez Wam tlumacza ze ta roslina trujaca nie kupuj masz male dziecko,ja to mialam ale jak sie dowiedzialam ze trujace wyrzucilam.....itp..... Doszlam do wniosku ze nawet narcyzow bym musiala nie sadzic bo trujace,w Pl 20 lat w ogrodku konwalie i nigdy nikt sie nie strul.A moze sie boja ze salatke zrobie z datury i konwalii i zaprosze gosci:P...hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo nie jeszcze się podzielę na odchodne moim szczęściem , otóż kupiłam późną jesienią rododendrona, takiego kulistego na wysokim pniu , wiecie takie uformowane drzewko , on kosztował 65 euro- nie nie nie - nie pogięło mnie !!! ja zapłaciłam tylko 15 e bo doczekałam wyprzedaży , ale nie to jest najlepsze ,tylko to, że właśnie zaczęły mu pękać pąki i ......ze wszystkich rododendronowych kolorów , one mają właśnie ten ładny intensywnie malinowy 😘 i to jest właśnie to moje szczęcie - kupowałam w ciemno i taka miła niespodzianka mnie spotkała :-) nigdy nie hodowałam rododendronów i musiałam się sporo naczytać jak się z nim obchodzić i proszę- udało się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amidala 111
jo24-a te drzewko masz w doniczce czy przesadzone do ogrodka?Moze smieszne pytanie ale nieznam sie jeszcze za bardzo.Faktycznie ci sie poszczescilo Ja juz 7 wkoncu ide na ten kurs niemieckiego,i tak wypada ze meza niebedzie w domu,i musze sama isc pierwszy dzien na ten kurs,i wiecie co ja jestem raczej malo odwazna i sie nieco wstydze,jeju tyle nieznajomych osob i to jeszcze kazdy mowi w innym jezyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) kurcze tak szybko sie u Was te strony zapelniaja ze ciezko z czytaniem nadazyc:) jak chodzi o majonez to wyprobowalm tutaj wszystki z mozliwych i moim zaniem sa w wiekszosci kompletnie niezjadliwie, i jak juz ktoras za Was pisala, u mnie tez juiz sloiki w koszu ladowaly... ten knorra w plastikowej butelce zeczywiscie jest ciut lepszy, ale i tak nie dorownuje polskim. Ja zawsze kielecki i oczywiscie hellams babuni wcinalam:) i chcialam jeszcze powiedziec o Polskim sklepie z ktorego sier tak cieszylam... Zrobilam wycieczke, obeszlam chyba pol monachium bo tak mi sie spacerowac chicalo i jak w koncu wyczerpana totalnie dotarlam na miejsce to okzalo sie ze nie ma tam zadnego sklepu:) pod tym numerem bylo widac ze jakas nowo powstala mala firma i tyle:( bylam wsciekla i rozzalona bo wizja pasztetu i zywca przeslonila mi wszystko inne...heh no i wrocilam do punktu wyjscia nietety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkurzajace to jesz ze ludzie w stanach czy w takim londynie wszedze polskie produkty pod reka maja a tu co??:((( nie podoba mi sie to tym bardziej, ze ludzilam sie ze po przeprowadzce dop monachium znajde wreszcie zrodlo polskiego zarcia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amidala 111
Wlasnie niewiem jak sie zrobic na czarno,jak mozesz to napisz mi jak. Ja to naszczescie mam tu polski sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na glownej stronie forum kliknij u gory w \'\'internautko zarezerwuj swoj nick\'\' tu, tzn gdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amidalko111, na tej stronie, gdzie teraz czytasz zobacz na gornym marginesie hasło-preferencje, kliknij tam i wybiez sobie nick, hasło i wszystko co ciebie interesuje, pa powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amidala 111
dobra sprawdzam czy mi sie juz udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×