Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Jesien tez lubie, w sumie najbardziej lubie te przejsciowe pory roku, a one niestety powoli zanikaja... nawet w sumie jakbym chciala lubic lato to moje cialo go nie lubi, potwornie sie poci, w tym baaardzo twarz, co jest cholernie do bani, i pomimo tego ze mam dobre cisnienie to zawsze czuje sie kiepsko, gdy temperatura ponad 25 stopni osiaga... no ale co zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strach sie przyznac, ale ja powaznie wole nawet deszczowe dni:) wole i lepiej sie czuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj limes nawet nie wiesz jakbymchetnie wpadla, a na tyskie to juz w ogole:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie czy ktoras z Was miala kiedykolwiek do czynienia z ogrzewaniem na prad (Nachtstromspeicher)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny - polecam debowe mocne lub warke. tyskie nie smakuje tak jak kiedys..... a kupujecie w niemczech polskie piwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktos mial do czynienia tutaj? W Polsce to wiem, tutaj w sumie tez, bo facet ktory mieszkal w tym mieszkaniu mowil ile placil i bylo to nie malo, no ale nie mielsimy innego wyjscia, ale bylam ciekawa, czy moze ktoras z Was wie cos w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior ja tam TYSKIE PONAD WSZYSTKIE :) fajnie !! ja kiedys pilam tyskie , teraz juz nie. ale moj pies nazywa sie.... tyski - na czesc tego piwa. :) a moj maz mr. tyskie .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem piwoszka i w sumie na baaaardzo wiele rodzajow jestem otwarta:) po obczajeniu tutaj niedawno Polskiego sklepu wlasnie sie przymierzam do piwka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piwka i wino czerwone najbardziej lubie:) za wszelimi musujacymi za to nie przepadam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mariechen to tak jak ja,w kwestii piwa.bo za sektem i winem nie przepadam.jesli juz to tylko stara poczciwa sangria:) lubie takie kompoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior - bardzo dobra metoda . ja uwielbiam piwo , wodki nie cierpie. mam swoje ulubione marki. przyznam szczerze , ze polskie piwo - nie kazde oczywiscie- smakuje calkiem calkiem.... przepraszam , ze wchodze wam w parade - padlo slowo o ogrzewaniu elektrycznym. ja mysle, ze to kosztuje podobnie jak inne ogrzewanie. w zeszlym roku moj maz zadzwonil do jakies firmy, ktora montuje grzejnikielektryczne , pewien pan oddzwonil i umowil sie u nas w domu na spotkanie . propoowal zalozenie takich grzejnikow na 1 miesiac - nieodplatnie. w celu porownania kosztow. pan nie przyszedl. nie wiemy co sie z nim stalo. ale po cichu myslimy , ze te koszty sa podobne. pozdrawiam i na zdrowie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym ogrzewaniem to wlasnie nie jest tak rozowo... facet ktory mieszkal tu przedemna mowil ze w sumie za prad placil 130 euro!!!! mieszkanie ma ponad 50metrow... z tego co buszowalam po necie i forach to ludzie tez mowie ze drogie pieronsko... ale co tam, juz od poczatku sie przygotowalam na zmiane mieszkania po zimie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry, ze jeszcze tu jestem - 130 euro za prad bez ogrzewania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior - otoz to !! my mamy olejowe w domu i po naszych glowach prad \"zaczal chodzic\" ..... ale niestety - jak mowisz , wygoda kosztuje.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bianca - to chyba z ogrzewaniem nie jest duzo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na 50 metrowe mieszkanko, na jedna osobe ( nie wiem czy nie mieszkal z dziewczyna...) to jest malo? kurcze mi sie wlasnie wydaalo ze duzo..:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko, ze ja wynajmuje mieszkanie, wiec nie bede nic zmieniac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle, ze na takie ustawy odnosnie dotacji poczekamy sobie .... nie nastapi to tak szybko. poza tym , wydaje mi sie , ze ceny wszystkich mediow beda rosly , obojetnie czy to gaz , prad czy olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bianca - my mamy duzy dom , jest w nim kilka oddzielnych mieszkan . sobie zostawilismy 1 mieszkanie - tylko my oboje je zajmujemy , 90 m2 , placimy co miesiac za prad 86 euro - bez ogrzewania. w zeszlym roku placilismy 126 euro.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jestem ciekawa jak bedzie u mnie:) pozyjemy zobaczymy, zima pokaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do piernika jasnego , to dlaczego my tak duzo placimy ?? teraz mnie zbilyscie z tropu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze dac mojemu laptopowi troche odpoczac, bo cos sie przegrzewa biedaczek... do pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze , ze poprzednie lata , zawsze na koniec roku byla niedpolata - ok 800 euro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dom ma 5 oddzielnych mieszkan i my zajmujemy jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia - my zajmujemy mieszkanie ok 90 m 2 , w tym roku placimy 86 euro za prad. w zeszlym roku placilismy 126 euro miesiecznie za prad. mamy jakas oszczednosciowa taryfe wieczorem i w nocy - a wiec pralke czy zmywarke wlanczam o godz. 21 . prad bez ogrzewanie bo mamy olej. do jasnej anielki co u nas zre tyle pradu? zadnych gratow oprocz komputera i telewizora nie mamy. nawet odkurzacz rzadko chodzi bo nie mamy dywanow. podlogi sa zmywane na mokro. reszte mieszkan wynajmujemy , kazdy lokator sam placi za swoj prad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×