Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

kaska to jestes w tych Niemczech czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes napisz kochana na jakiej stronie to bylo :) no i dzien dobry oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-) ale mnie oczy pieka. A ja od dzisiaj sama z dziecmi na 9 dni . Czy ja to przezyje? Jeremmy troche przeziebiony i co dziwne dopiero od czasu jak blism z nim na u7 przed paroma dniami.Ale dzisiaj juz lepiej.Mysle ze nie da sie mu chorowac bo przeciez niemöglby tutaj wydziwiac i sie psocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tutaj teraz polalo.W dalszym ciagu czekam na te blyskawice i tak dalej. Chyba sie niedoczekam co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby kogos interesowala bardzo latwo dostepna karta kredytowa, to moge dac namiary.Na poczatek nie daja duzo bo tylko 500 euro,ale zawsze to fajnie miec swiadomosc,ze w portfelu lezy w razie czego:) wymagane tylko podstawowe dane ,imie i nazwisko i adres, adres email i chyba data urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cafeterianko a o pracy nic
i o zarobkach nie chca wiedziec? a jaki to bank?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nic nie chca wiedziec.Wypelniasz podstawowe dane online, po kilku dniach przysylaja poczta gotowa juz karte, odsylasz im liscik, z potwierdzeniem ze chcesz nadal te karte, i w ciagu kilku nastepnych dni przesylaja Ci PIN.Jak chcesz wiedziec wiecej , to wejdz na swoim czarnym nicku :P) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cafeterianka masz
cos z tego, ze nie chcesz podac pomaranczowej ????? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie , nic nie mam.Znalazlam to przez przypadek, i sama z tego skorzystalam.Dlaczego mialabym nie powiedziec o tym innym, moze ktos na gwalt potrzebuje kasy? A co do pomaranczowej, to nie chodzi o to ze pisze na pomaranczowo, gdyby tylko miala jakis , jakikolwiek nick.Bo wiesz , mnie akurat zle sie rozmawia z osoba , do ktorej mialabym sie zwracac,\"cafeterianko a o pracy nic\",albo \"cafeterianka masz\", albo \" jaki ma kolor ten w \" itd, itp.Wiele razy mowilam ze nie mam nic przeciwko pomaranczowym( nie mowie o tych ekstremach) :), ale niech to bedzie pomaranczowy nick.Poki co, mam chyba prawo decydowac z kim mam ochote rozmawiac a z kim nie , prawda ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cafeterianka to mnie mozesz podać takie informacje , a może się kiedyś przyda , a nie znalazlaś tego przypadkiem na stronie sozpol, bo oni też tam podają jakieś info o karcie kredytowej nawet dla bezrobotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie , nie na sozpol.Jako ze lubie sie zawsze najpierw nagadac to opowiem Ci kilka rzeczy a potem dam linka:) No wiec jak ja wlazlam na ich strone, to tam bylo napisane ze jak chcesz wiecej informacji na temat tej karty, to musisz podac dane do korspondencji i oni droga pocztowa wszystko przysla .I tak jak mowie , wpisalam tylko podstawowe dane.I jakie bylo moje zdziwienie, kiedy kilka dni pozniej dostalam od nich list, a w srodku byla juz gotowa karta ! :) Byl tez list od niech, i jeszcze raz w nim pytali czy chcesz ja czy nie.Trzeba tylko zlozyc swoj podpis, oderwac ten fragment listu( a la karta pocztowa ), i odeslac im.Jakos po tygodniu przyslali mi Pin, a wczesniej email, ze mam na tej karcie 500 euro .Fajna sprawa w sumie.A tu masz Barbara linka , i sama sobie poczytaj :) : http://www.gebuhrenfrei.com/index.php?fra=Go&msg=wwwgebuhrenfreicom&gclid=CLONr62R8owCFR8-EAod1EB7bg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze, z ciekawosci weszlam na stronke sozpol, i okazalo sie ze to ta sama karta:)Naprawde wczesniej nie wiedzialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja na sozpolu też nie czytalam o tej karcie tylko kiedyś przypadkiem widziałam tam formularz do wypełnienia. Cafeterianka Ty juz wyczytałaś to pisz skoro lubisz sobie pogadać. Ja nigdy nie miałam karty kredytowej, więc jak to jest ze spłatą? Wiem ,że jak jakoś do 90 dni się spłaci to nie ma odsetek, a można też np przez 12 miesiecy splacać jakąś określoną kwotę? A np. mąż też może sobie zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A juz widzę oni maja do 7 tygodni bez oprocentowania, a jest to jakiś Advanzia Bank .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maz tez moze sobie zamowic.A wiec , masz na karcie 500 euro.mozesz nia placic , jak zwykla karta platnicza, mozesz rowniez wyplacic gotowke z bankomatu.Obojetnie czy wykorzystasz czesc tych pieniedzy czy tez cale 500 eu, to jezeli w ciagu 7 tygodni, wplacisz te sume spowrotem to nie bedzie pobierany od niej procent.masz tez inna mozliwosc, mozesz kwote zadluzenia splacac w ratach, w jakich Tobie sie podoba, byleby nie mniejszych niz 30 euro miesiecznie.Oprocentowanie jest ,ok 1,60 % miesiecznie.Aha, nie potrzebuja wspolpracowac z Twoim bankiem.Co miesiac przychodzi rachunek i sama wplacasz , kwote jaka chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skopiowane z forum
DAJE DO MYśLENIA.... Mieszkam w Niemczech od 20 lat i ... ...kazdy tutaj mowi, ze tak zle jak teraz nie bylo od czasow zakonczenia wojny. Te statystyki to zwykla propaganda sukcesu nie majaca nic wspolnego z rzeczywistoscia. Oto fakty prawdziwe: 1. Ok 10 mln bezrobotnych, z tego ok. 3 mln ukrytych na tzw. przeszkoleniach 2. Codziennie znika ok. 2500 miejsc pracy, a ludzie zwiekszaja armie bezrobotnych 3. Wprowadzenie euro sprawilo, ze Niemcy nie maja wplywu na swoja polityke gospodarcza a rzadzi za nich obcy ich interesom bank centralny 4. Sila nabywcza przecietnego Niemcy po wprowadzeniu euro spadla dramtycznie - wiele uslug i produktow podrozalo o 100-200 % przy pensjach podzielonych na pol. Przecietna pesnja to dzisiaj ok. 1000-1300 euro - co ledwo wystarcza na przezycie. 5. Niemieckie firmy sa wykupywane przez fundusze hedgingowe i rozbijane a produkcja przenoszona do Indii czy Chin. Znikaja z rynku male i srednie firmy rodzinne z tradycjami - ostoja kazdej silnej gospodarki. 6. W ciagu ostatnich 5 lat koszty pradu czy koszty dodatkowe zwiazane z mieszkaniem poszly ok. 40 % w gore a pensje ani drgnely. 7. Niemcy jak nikt inny sa poddani tzw. terrozyzmowi ekologicznemu - mnoza sie w zastraszajacym tempie zakazy i zwiekszaja podatki zwiazane np. z utrzymaniem auta, na co przecietny obywatel nie ma wplywu i nie ma pieniedzy. Ostatnie haslo "zzielenialych ekologow": nie latajcie na urlop, siedzcie w domu, nie kupujce neimieckich aut tylko japonskie, przesiadac sie na rowery itd. 8. Wprowadzony w 2005 roku zasilek socjalny tzw. Hartz IV wpedzil miliony Niemcow w ruine - za 345 euro na miesiac dorosli a mlodzi do 25 roku zycia za 276 euro musza wyzyc przy stale wzrastajacych kosztach utrzymania. Pan Hartz, przestepca kryminalny, wspolautor tego programu zasilkowego ma rente 26 tys. euro/miesiac (oficjalnie podal "Bild"). 9. Tzw. becikowe honoruje wylacznie bogatych Niemcow, ktorzy i tak dzieci miec nie chca. Za to w sile rosne zwiazki gejow. 10. Setki tysiecy Niemcow wyemigrowaly zagranice, gl. z bylego NRD, np. w Austrii to najwieksza grupa Gastarbeiterow. 11. Dla 10 mln bezrobotnych oficjalnie jest ok. 0,5 mln miejsc pracy - czyli nawet nie 1/10 ma okazje pracowac, jednoczesnie w mediach lewackich kreuje sie obraz bezrobotnego niemieckiego lenia, ktory nie chce pracowac. 12. Wprowadzono tzw. 1 eurojobs - ktorymi niszczy sie miejsca pracy w firmach zatrudniajac za pol darmo ludzi przymusowo skierowanych przez urzad pracy do zajec za 1 euro/godzine. Nie ma wiec jak propaganda...Niemcy sa w tym mistrzami - wystarczy tylko siegnac lat 30. i tego co sie pozniej stalo. Czyzby historia kolem sie toczyla? ~Hamburger, 10.03.2007 14:24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przeciez wiadomo ze nie za feajer.Stad procent.Jakby bylo za frajer to jaki by to mialo sens?QW koncu to bank, a nie instytucja charytatywna..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mariechen, wiemy że za darmo nikt nic nam nie da , jak sie wejdzie na linka ktorego podaje Cafeterianka to jest wszystko ladnie opisane, jakie oprocentowanie itp, karta jest kredytowa to i wiadomo z gory , że każdy kredyt jest oprocentowany, bank musi jakoś zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cafeterianka, a my to sami i w tej samej minucie, zaraz bedzie ,że my w zmowie i sobie wchodzimy w .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×