Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Limes ---- > powiesiłaś już ? ;-) ...a resztę frędzelków na \"brazylijską\" spódniczkę :-p iiiiiiiiiiiiii............S>A>M>B>A !!!!! :-D :-D :-D sie będziesz tam \" gUpotami\" przejmować :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tylko wtrace
a jesli ktos zazdrosci to musi mu byc naprawde bardzo zle ze zazdrosci tego bac co badz czesto nudnego zycia tu obecnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak....
Cafeterianka tez jest jedna z najszczerszych na tym forum, i nie boi sie przeciwstawic przywodcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rysiek z klanu....
dziewczyny-----robie sobie przerwe na LUNCH--zjem cos dobrego, moze kebab. bawicie sie dalej i tak jestecie bardzo fajne dyskutantki..pa pa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak....
Mariechen chwalisz sie ze nikt cie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ludzie, pewno ze te zycie nieraz nudne, a gdzie ono nie jest? i niech mi ktos powie, ze jego jest na 100% wypelnione????? fakt, w Polsce tez bym dzieci wychowala, tyle tylko, ze w moim przypadku tu robie to spokjojniej.... a zazdroscic?? no coz, ja zazdroszcze tego, ze kobietki zyja sobie spokojnie w Polsce, i moga sobie na to czy tamto pozwolic, tez bym tak chciala, ale nie moge :( no ale co tam, niedlugo moze przeprowadzka w okolice Drezdna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co racja to racja !!! ja już się cieszę na następny wspólny wypad ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak....
Cafeterianka tak jak napisalas Limes nie odpuszcza, bedzie toczyc boje az jej wpis jako ostatni zakonczy walke, ona musi miec ostatnie slowo. Mariechen ze niemiec cie nie chce zaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od zlosliwosci do klotliwosci daleka droga.Do tego drugiego potrzebne sa emocje.Ty owych we mnie nie wzbudzasz.Ale cie te popaprancy bola.No i co? Ja pisze to co mysle, i w przeciwnienstwie do ciebie nie wypieram sie potem tego, a podtrzymuje swoje zdanie.To ty jestes klotliwa.Najbardziej ze wszystkich.I pewnie dlatego te niegrzeczne pomaranczki, wziely sobie ciebie na celownik.Wiedza ze beda mogly sie wyzywac bez konca.Wiesz dlaczego? Bo jestes do nich podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jo24 my tez po Senegreti park zadowoleni bylismy, my bardziej niz Madleen, bo ja nie wszystko jeszcze interesowalo :) a dzis rano co widze w skrzynce? gutschein do parku! wiec mysle, ze pojedziemy nbiedlugo, rodzinka w odwiedziny przyjedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez cos powiem
dlaczego myslicie ze pomaranczowe to z polski sa? meriechen- to po co pare razy pisalas ze zadko jezdzisz bo nie bardzo masz do kogo? wcale o finanse tu nie chodzi. I po co sie chwalisz ze d... nie dajesz. moze nikt nie chce no i raz dalas z tego co wiem. raz a konkretnie i faktycznie niemiec to nie byl raczej turek czy marokanczyk nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ----. wejdź na ich stronę i weź udział w \" Gewinnspiel\" będziesz miała dodatkowy bilet dla rodzinki :-D drukujesz u siebie na drukarce i jest ok ! bilet dla osoby dorosłej piechotą nie chodzi ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co pisala
Mariechen to ona nie chce niemca narazie, woli byc singlem, a smierc to naturalna kolej rzeczy na tym swiecie, kazdy musi do niej przywyknac i kiedys sie z nia spotkac , w postaci utraty kogos bliskiego , Mariechen teraz tylko moze byc lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co pisala
i co kogo obchodzi czy byl marokanczykiem czy chinczykiem, nie musimy sie nikomu tlumaczyc kim sa ojcowie naszych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co pisala
A Z innej beczki calkowicie, Mariechen albo ktos nie wiecie ile moze przypuszczalnie zarabiac salowa w szpitalu, mam oferte pracy taka i nie wiem ile sie zarabia na pelny etat, tak mniej wiecej chociasz , moze ktora slyszala, bo wiem ze niemcy o zarobkach nie rozmawiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jazda bez trzymanki :-D :-p ta ma męża Niemca - ŹLE ! ta nie ma męża - ŹLE ! a ja mam męża Polaka z polskim \"rodowodem\" hmmmmm.... to dobrze czy źle ?????? czekając na odpowiedź pozostaję z poważaniem :classic_cool: PS a idę SE z nudów obiad jakiś ugotuję :-D bo już mi się w d.u.p.i.e z tego luksusu przewróciło ;-) a może za głęboko wtykam te piórka :-D :-D :-D :-D . 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to takie proste
Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma nie meriechen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co pisala
pytam o konkretny zarobek, tlumaczyli mi ze na polski zawod wychodz salowa, czyli pani sprzatajaca sale chorych, myjaca podlogi i takie tam...... , matka trojki dzieci maz pracujacy za 1300e na reke,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.... ja bym bardzo chciala wiedziec kto tutaj pod pomaranczowym nickiem pisze ze jest stala bywalczynia. I chcialabym tez wiedziec dlaczego niepiszesz jak zawsze pod czarnym? Czego sie boisz? Hmm.....musze w takim razie sie outen i powiedziec do Limes ze pomimo tego ze Ciebie lubie niebylo to ok möwic zle o ludziach ktörzy np.Traumhochzeit od kogos tam patrza zamiast od kogos kogo ty uwarzasz za wazego.Niepowinno sie swoja miarka mierzyc bo kazdy lubi co innego. Pozatym chcialabym od siebie powiedziec ze wierze cafeteriance jezeli pisze ze nie ona jest pomaranczka co to tam wczesniej cos pisala. tez uwazam ze wystarczajaco szczerze i otwrcie pisze i niepotrzebuje sie podszywac.jest bardziej niz logiczne bo jezeli juz opieprzam i obrazam na czarno to nie ma po co jeszcze na pomaranczowo.Sensu mi brakuje. A co do przywödcy.Tutaj nie ma takiego i nawet nie jest potrzebny.Kazdy ma swoja wlasna rodzinke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak tu nikt nikomu
nie zazdrosci to o co te klotnie ? O co sie stale ta Kafeterianka tej Lines czepia jak jej niby nic nie zazdrosci - to jakis nowy rodzaj sportu ? Kafeterianka - odposc sobie, pozbieraj zabawki i zmykaj z tego podworka bo Cie tu nikt nie lubi a tylko niepotrzebny zamet siejesz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra, ja spadam, zaraz przyjezdza do nasw odwiedziny papa Madleen, wiec caly dzien z glowy pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, mi to loto ;) a Madleen szczesliwe dziecko jest- dwoch ojcow ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co pisala
Mariechen kurcze nie wiem , nigdy sie nie interesowalam tymi klasami podatkowymi, maz zarabial , plus rodzinne na 3 dzieci i zylo sie w miare dobrze, ale nadarzyla sie teraz praca dla mnie, nie jest to praca moich marzen ale po dlugiej przerwie trzeba od czegos zaczac, no tylko nie wiem jak z tym zarobkie, znajoma mowila ze mozna nawet 1600 e na reke do domu przynies, no i sie zastanawiam , za tydzien mam spotkanie i ewentualne podpisanie umowy, chcialam was wlasnie podpytac o te zarobki, wiadomo jak 2 rodzicow pracuje poprawi sie standart zycia, i na jakies wczasy wystarczy dla rodzinki, no lae jak mam zarobic np 700 e to nie dzieckuje , posiedze jeszce z dziecmi, podobno w sprzataniu jets stawka minimalna 7 e za godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och Mariechen, tylko nie bierz tego jako atak czasem.Ale wiesz , ja tak sobie mysle, Ze ta teoria o zazdrosci to wynika chyba z tego jak sami postrzegamy siebie i swoj pobyt tutaj.Mnie tam nie przyszloby do glowy, zeby pomyslec ze ktos sie tutaj wyzywa bo zazdrosci, z prostego powodu.Ja nie czuje sie jakas ani wyrozniona, ani zyjaca w niewiadomo jakich luksusach.Moze sie myle, ale tak przyszlo mi do glowy, ze kiedy Ty wyjezdzalas do Niemiec, w tamtych czasach , to taki wyjazd to bylo COS.Jechalas na zachod, do lepszego zycia.I byc moze stad w Tobie takie przekonanie.Ale wiesz , ludzie w Polsce juz dogonili Europe.Niektorzy zyja tak, ze wiekszosc z nas tutaj moze sobie tylko pomarzyc.Powiem nawet ze moim zdaniem, na wiekszosci nasze zycie tutaj nie robi zadnego wrazenia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o cafeterianka nasza
jaka spokojna teraz, wzielas Relanium czy kielicha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No posel, do tego SLD z cala pewnoscia nie jest miarka normalnego zycia :) hehe.mariechen, mysle ze znaczenie ma tez to , ze my Polacy lubimy narzekac.A kiedy przyjezdza ktos zza granicy to wrecz scigamy sie w tym, kto ma gorzej ( to tak z przymrozeniem oka) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och pomaranczowa, jak ja liczylam na to ze zauwazysz.Z calej swojej klawiatury sie staralam , tak bardzo chcialam na te literki przelac moj wewnetrzny spokoj.Powiedz , Tobie rowniez sie udzielil?? Powiedz prosze ze tak! Tak bardzo mi na tym zalezy.Zamknij prosze oczy, i powiedz : tak -czuje ten spokoj.A potem oczyma duszy rozejrzyj sie wokol.Widzisz te aure ? Jakie ma piekne kolory! To aura naszego forum! Tak ! Tak ! Wreszcie jest tu zgoda i zrozumienie! Ty, pomaranczowa, zrob sobie jakis nick.Nie musi byc czarny, ale niech to bedzie jakis NICK:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o cafeterianka nasza
pewnie ze zauwazylam tylko nie pij za duzo bo literki ci sie poprzestawiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pomaranczki
znajoma mowila ze mozna nawet 1600 e na reke do domu przynies, no i sie zastanawiam , za tydzien mam spotkanie i ewentualne podpisanie umowy, chcialam was wlasnie podpytac o te zarobki, wiadomo jak 2 rodzicow pracuje poprawi sie standart zycia, i na jakies wczasy wystarczy dla rodzinki, no lae jak mam zarobic np 700 e to nie dzieckuje , posiedze jeszce z dziecmi, podobno w sprzataniu jets stawka minimalna 7 e za godzine a ta znajoma mowila o kobiecie ze tyle przyniesie do domu? to chyba ze robi nocki i soboty i niedziele, bo normalnie to przniesie 700-1000 euro , poniewaz 53% odciagaja na wszystkie socjalne oplaty itd. tak wiec nie lodz si e, ze przyniesiesz te 1600 --no chyba , ze przyjma cie na stanowisko szefa Bosze-po sto lat niektore tu sa , a nadal mysla jak ludzie w PL-ze tu sie miliony zarabia. to nie to samo jak sie tu przyjezdza dorobic( bez placenia podatkow dostajac wyplate i mieszkajac po 10 w pokoju) -kiedy wy to wreszcie zrozumiecie. Przestancie wierzyc w te opowiesci od ludzi ktorzy tu robia na czarno po 20 godzin dziennie i przyjezdzaja do PL opowiadajac , ze za 3 m-ce roboty kupil sobie dom-ohhhhhhhhhh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×