Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość hi hi hi ha ha ha
Limes, tu te przykazania koscielne http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAP/nowe_przykazaniak.html szczególnie piate: 5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. A teraz sobie przemysl, "co autor mial na mysli", bo mi sie zdaje, ze miedzy innymi placenie podatku, aby kosciól mógl istniec. Z pozdrowieniami :-P :-P :-P :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
http://www.mateusz.pl/mt/er/er-pk.htm szczególnie to: płacenia (Kościołowi) dziesięciny; - czyli w Polsce- "na tace", w Niemczech- podatek + co tam kto jeszcze chce, na tace. No i ciekawa jestem teraz twojego tlumaczenia, jesli mnie oczywiscie zaszczycisz, a nie zbluzgasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
Dla Limes Zmiany w brzmieniu wersji katechizmowej olejna ważna wypowiedź Stolicy Apostolskiej odnośnie do przykazań kościelnych pochodzi z 25 kwietnia 1998 roku, kiedy Kongregacja Nauki Wiary zatwierdziła teksty poprawek, m.in. w odniesieniu do wspomnianych już nr 2042 i 2043 Katechizmu Kościoła Katolickiego. Powstała wówczas 20-stronicowa broszura pt. „Corrigenda”. W wyniku umieszczonych w niej zmian powstało pięć nowobrzmiących przykazań kościelnych. I tak: W niedzielę i w inne nakazane dni świąteczne wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymywać się od prac służebnych; Każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku spowiadać się ze swoich grzechów; Każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku na Wielkanoc przyjąć Komunię świętą; W dni pokuty wyznaczone przez Kościół wierni są zobowiązani powstrzymywać się od spożywania mięsa i zachować post; Wierni są zobowiązani dbać o potrzeby Kościoła. Jak można zauważyć, w poprawce do Katechizmu z 1992 roku zapis o dbaniu o materialne potrzeby Kościoła staje się nową treścią piątego przykazania kościelnego. zródlo: http://www.opiekun.kalisz.pl/KsBak/Przykazania/Przykazania.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
Wierni są zobowiązani dbać o potrzeby Kościoła. Jak można zauważyć, w poprawce do Katechizmu z 1992 roku zapis o dbaniu o materialne potrzeby Kościoła staje się nową treścią piątego przykazania kościelnego. KIRCHENSTEUER w Niemczech :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
ja jestem tylko ciekawa, jak tern podatek jest nazwany na karcie podatkowej- bo wedlug ciebie takowy istnieje, ja z kolei pierwsze slysze, wiec oswiec mnie prosze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
nie placace podatku na rzecz kosciola czy innych organizacji religijnych sa obciazanie odpowiednio dla danego landu stosowna kwota ktora jest wydatkowane przez odpowiednie wladze na cele spoleczne ! Jestem po prostu ciekawa imienia tego cudu, którego nikt nie zna, tylko ty oprzezywasz :-O W takim razie, nie oplaca sie "wychodzic z kosciola", bo te pieniadze, co zaoszczedzisz na podatku koscielnym, zabierze ci skarbówka, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
limes-inferior jezeli tak dobrze znasz sie na prawie podatkowym to POWINNAS wiedziec ze : osoby zameldowane w niemczech i nie placace podatku na rzecz kosciola czy innych organizacji religijnych sa obciazanie odpowiednio dla danego landu stosowna kwota ktora jest wydatkowane przez odpowiednie wladze na cele spoleczne ! fantazjujesz kobito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi ha ha ha
A podatek koscielny placi sie TYLKO w dwóch duzych kosciolach chrzescijanskich, np baptysci czy swiadkowie go nie placa :-) W kazdym przypadku, ORGANIZACJE RELIGIJNE podatku nie sciagaja- co masz w ogóle na mysli z tymi organizacjami?? Jakie niby? Bo jesli Caritas- to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chce karmii- a jak robi na laktacje:) ale nie ma w De:( buuu co wyscie sie tego kosciola tak uwzieli, nie ma ciekawszych tematow?:) np sposoby na ochlode:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limes ma racje
http://www.ateista.pl/print.php?what=article&id=124 a to ze ten pomaranczowy cwok tego nie wie to nie znaczy ze tak nie jest ! A taka niby oblatana we wszystkim, na kazdy temat ma cos do powiedzenia a potem na tepaka wychodzi. Ale przynajmniej mozna sie posmiac z wypocin takich ulomkow ! Gdyby nie Jo to by nawet nie wiedziala ze piate przykazanie koscielne zostalo zmienione a limes przeciez napisala ze nie ma tam nic o placeniu podatkow czyli wynika z tego ze tez wiedziala o tej zmianie. Ale tlumok z tej pomaranczowej dziewuchy ! Granatem od pluga oderwana a innym zarzuca, ze wiesniaki ! Tak jak te stare dewoty od Rydzyka wszystkich tylko oskarzaja, wyzywaja a przed oltarzem zdrowaski klepia ! Hipokryzja w najgorszym wydaniu bo taka prymitywna ze nawet sobie z tego sprawy nie zdaje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znudziło wam się jeszcze z tym kościołem ? To już temat na kilka stron. Już chyba napisałam kiedyś, że wiara jest osobistą sprawą każdego człowieka, a innym nic do tego. Pomarańczowa Ty mi wierzyć nie musisz, twoja wiara w moje słowa nie jest mi do niczego potrzebna. I nie wiem co masz na myśli , że zjawiam się tu pierwsza? Jestem tutaj codziennie, czasem rano czasem wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja także witam z rana 🖐️ u nas praży i smaży, upał jak nie wiem co 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marylou-prazynka
do malutka jest przekapitalna.Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D tak zwyczajnie, prozaicznie się pomyliłam :-D a może to ten odór obornika mnie tak odurzył :-p :-D :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny powiedzcie co mogę w DE kupić uspakajającego najlepiej ziołowe i bez recepty mam takie nerwy, że już nie wyrabiam sama z sobą aa co najgorsze przenosi sie to na rodzine wszystko idzie nie tak jak trzeba, ciągle jakieś problemy będę wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skagenka ---> bardzo mi przykro ! W końcu kiedyś będzie dobrze 🌻 Mam nadzieję że masz kogoś , komu możesz się wygadać , wyżalić i zrzucić wszystko z wątroby ! to pomaga ! nawet nie pytam o szczegóły bo pisząc tutaj możesz narazić się na niewybredne komentarze :-( . Trzymaj się ! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko też blisko apteki ;-) wiecie może jaki \"sprzęt\" jest najlepszy do wyciąganie kleszczy ? macie jakieś doświadczenia? mój starszy przynosi codziennie średnio jednego kleszcza na sobie :-( dobrze że one takie niezdecydowane :-p i długo szukają odpowiedniego miejsca zanim się wczepią wiem że można kupić ale są różne :-o testowanie w systemie \"po kolei\" jest czasochłonne i nieekonomiczne ;-) poradźcie 🌻 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz Mariechen nie każdy wie o co w ogóle chodzi a uczestniczyć w rozmowie by chciał , no i robi się zamieszanie :-p :-p :-D :-D braku elokwencji nie nadrobi się czytaniem definicji ;-) życie jest okrutne :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szukając wspólnej płaszczyzny komunikacji mogę oczywiście iść na pewne ustępstwa i trochę się przygiąć ;-)no ale nie aż tak , bym musiała się położyć na podłodze :-p zwłaszcza że znakomita większość forumowiczek (nie wykluczając niektórych pomarańczowych, bo gwoli sprawiedliwości i takie są) stoi ! :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie Pa czeka mnie jeszcze dziś Abschlussfest w szkole :-o spodziewam się podobnego \"ubawu\" jak przy okazji sobotniego Sommerfestu w przedszkolu :-o . za info dot. usuwania kleszczy z góry dzięki :-) . 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha ! jeszcze pozwolę sobie na osobne pozdrowienia dla naszych dziewczyn w Pl, które teraz się chyba pakują ;-) pamiętam swój stres przed wyjazdem brrrrr ! dlatego POZDRAWIAM WAS PRZYSZŁE EMIGRANTKI 🌻 . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko ;-) szczepione ! tyle, że szczepionka nie na wszystko niestety :-( i bardzo dokładnie i regularnie sprawdzam moje gwiazdy ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślisz że moje dziecko odważniejsze od twojego kota? :-D . pogadam później teraz to już ostatecznie muszę lecieć PA 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam na nerwy jest tez bardzo dobry sport.Bo jak sie zacznie brac takie dziwne rzeczy nawet jezeli sa one naturalne no to nie wiem. A tak wogöle Sagenka to trzeba poprostu usiasc i sie zastanowic co jest wlasnie problemem.Ja znam to od siebie.Czasami to bym mogla jak Hulk sciany powyrywac z ziemi. Twoje nerwy sa slabe , a mysle ze i dözo agressi ukrywasz w sobie lub poprostu zlosci.Wiem ze to sie teraz troche dziwnie czyta ale tak to jest jak sie ciagle cos w sobie trzyma .Pewnego dnia niewytrzymuje sie i albo tlucze wszystko albo rezygnuje i tylko placze .Prawda jest taka ze trzeba tez o siebie dbac.O to co sie samemu chce a nie ciagle patrzec na to co inni chca. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×