Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Tofi........🌻........ gratuluje zlozenia papierow na studia. M i by sie niechcialo. Wiec mam wiele szacunku dla kogos kto to robi i to w obcym jezyku🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was prosbe. Jak sie tworzy te wszyskie usmiechy, minki, itp. Dawno tego nie robilam i nie pamietam. Oprocz kwiatka, rzecz jasna, ale tylko dla mnie, jasne. Dziekuje z gory.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🖐️ nadrobiłam zaległości i prawie poległam 😭 jak mozna takie ilości w tak krótkim czasie produkować - litości kobitki kassay - nadal trzymam kciuki ❤️ mama anastazji - czyli chyba sandra - dawaj te torty, to mm się odczepi ode mnie :P - jednego zjada na 4 razy - ZGROZA - a jesteśmy dość blisko siebie co do języka, to moja mała po kilku pobytach na placu zabach mówi tak \"mamo, ja chyba nie będę tak śmiesznie mówiła jak te dzieci, bo to język chyba boli?\" i taż jesteśmy zdania, że po polsku nie może zapomnieć a niemieckiego się poprostu nauczy, mój ojciec jak by się dowiedział, że ona nie chce po polsku, to mnie by chyba z rodziny wypisał bez pytania :P a mi, no cóż, jakoś sobie radzę, nie wstydzę się z takim mąłym podręcznym słownikiem poruszać po najbliższej okolicy, z rady kogoś z forum, najchętniej rozmawaim ze staruszkami, których mam nadzieję więcej nie spotkać, na sąsiadów nadal nie narzekam zajrzę później jak zdąrzę, idę do \"starszej \" pani na niemiecki do później 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mam rozmawiałam z sunhine, jeśli ją pamiętacie, maluch rośnie a do rozwiązania jeszcze ok 2 miesiące, i z tego co się domysliłam to chyba będzie chłopak ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, kasia k ciesze sie, ze sie zaklimatyzowalas :) masz racje, mala jezyka sie nauczy tak czy owak, ja tez nie robie nic na sile. Madleen slyszy u nas polski, idzie na plac zabaw i slyszy niemiecki... mysle ze nie bedzie problemu Ela- dzieki 🌻 dla sunshein tez 🌻 pozdrawiam zaraz spadam na popieszczenie pradami :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, dzis wstalam prawa noga, wiec nawet len soie do mnie nie przypaletal :D:D:D a wiec, pranie wyprane i wywieszone, zmywarka umyla naczynia, na mnie czeka jej oproznienie, SCHÜTTELTORTE gotowe. teraz bede pila kawke, ´zagryzajac wyzej wymienionym ciastem.... wiem wiem wczoraj wspominalam o diecie, niech przeczeka przedpoludnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieto - witaj! musze studiowac, chce tu pracowac jako prawnik, mam swoje ambicje zawodowe i zamierzam je spelnic, a nie siedziec na dupsku i narzekac na brak pieniedzy;) dwa udowodnic niemraszkom, ze jestesmy warci inwestycji w postaci pracy i to takiej co nas rozwija mentalnie duchowo i ambicjonalnie, a trzy ja sie nie nadaje do siedzenia w domu...:O juz bym do pracy poszla jezu...nie dla mnie wizja matki polki :O Udanego weekendu zycze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gratulacje zdrowe
podejscie i duze szanse na sukcec Tofi_Bremen :D Powiedz czy dostalas miejsce juz w Kinderkrippen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie😭 ale babcia zglodniala wnuka:) :) no problem mam duzy, bo Jasiek jest ze mna 24h na dobe, siedze sama w Kassel(meza szkolenie)bez przyjaciol, znajomych, rodziny i on nie ma stycznosci z dziecmi:O ludzmi, musze go oswoic:O a dopiero pod koniec wrzesnia zjezdzam do Bremen, od pazdziernika na studia..ale dam rade:) Podeszlam do studiow w ten sposob - treningowo, nie musze ich skonczyc nic mi nie daja, ale solidny trening jezykowy i normalny jezyk i fachowy. W miedzyczasie szukam praktyki, jak ja znajde rzucam studia,po co komu baba 28 lat z 3 kierunkami ale bez dosw. zawodowego:O no 2 letnie w Pl:) dwa cofam sie z jezykiem malo ze niemieckiem, ba nawet polskim, jestem na etapie aguu agaa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studia Prawnicze...
napewno cos te studia daja , musisz przeciez poznac tu przepisy prawne. A wogole w jakiej dziedzinie prawa chcesz tu w Niemczech pracowac? Dobrze miec taka babcie , ale chyba juz sie zapisalas w Bremen by dostac miejsce w Kinderkrippen? Jestem ciekawa ile bedziesz czekac na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-)) Ela wiem :D🖐️ .Kazdy ma swoje zdanie i ja to respektuje. Masz racje z tym co piszesz. U mnie i u paru innych wyszlo troche inaczej. W mojej stopce jest link do tej strony gdzie wszystkie znaki sa ktörych tutaj uzywamy.Mam go prawie od samego poczatku. Marta co za dözo to niezdrowo :-p Tofi fajnie ze nie jestesmy same te ktöre tu i tam slöwko zapomna . 🌼 🌼 🌼 Mariechen :-)) :-) :-)) Kasia dziekuje :-)) ❤️ dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm nie wiem poki co babcia baardzo chce sie zajmowac i nie wiem czy wogole bede sie starac:) Lm nie daje kompletnie nic taki mag dla prawnikow \"obcokrajowcow\", no i to ze przy zdawaniu na aplikacje moge te przedmioty zaliczone odhaczyc...w ustawie jest ze egz na aplikcje mamy miec duzo latwiejszy niz Niemcy bo 1 StaadEX mamy juz. Prawo pol. i Niemieckie jest bardzo podobne, bazuje na Rzymskim, a ja sie zamierzam w unijnym wiec takie samo i potem jak otworza granice w Prawie pracy dla polakow i prawo dzialalnosci gosp. Bo pewnie polacy sie tutaj rzuca pracowac:) Ja praktycznie chce bazowac tutaj na polskim i unijnym prawie, kupe firm wspolpracuje z Pl i wiedza doyczaca pl. prawa jest potrzeba - kancelarie itp. ide goootowac:) albo i nie ide spac z moim terrorysta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny 🖐️ widze ze ta dyskusja na temat jezyka nadal sie rozwija. Ja rowniez chce by Anastasia mowila po polsku ale wlasciwie tylko dlatego ze ja mam tam prawie cala rodzine. Rodzina mojego meza nalega by mala mowila po grecku, tam tez rodzina (chodz nie tak duza) no i moi tesciowie posiadaja tam nieruchomosci, ktore pozniej mala przejmie. Juz mi jej szkoda :-( Ale staramy sie ja przyswajac \"rozrywkowo\" do tych jezykow. Moj maz mowi niewiele po polsku ale szybko sie uczy.To jednak niewystarcza do normalnej rozmowy.W zwiazku z tym mowimy po niemiecku. Ja tez juz uslyszalam ze powinnam sie uczyc greckiego wiec juz wlasciwie nie poruszam tego tematu;-) Anastasia jak jest u moich rodzicow to ma mozliwosc osluchac sie polskiego, mam nadzieje ze to cos da. Jednak nadal uwazam ze najwazniejsze by mowila poprawnie po niemiecku, w koncu tu musi sie \"wykazac\". Tortow wczoraj nie robilam bo moj kochany mazulek pytal sie bardzo zdziwiony jak juz wszystko przygotowalam co ja robie? No przeciez torty dla firmy odpowiadam.A on na to ze to na poniedzialek bo przeciez on ma jutro (znaczy dzis) urlop. !!!!!!!!!!!!!!?????????????????? ja nie wiem czy on mysli ze ja jasnowidz? Ah mezczyzni! Gdyby nie to ze ma dzis urodziny....Dzis dostanie Schütteltorte a za reszte wezme sie w niedziele. Schütteltorte polecam WSZYSTKIM, nawet moj maz kiedys zrobil :-P Toffi studia z dzieckiem to nie przelewka ale tez mozliwe do zrobienia.Trzymam kciuki by sie twoje plany zrealizowaly 🌼 Kassay ja tez zapominam i to wlasnie ja zostalam tak zjechana :-( Nie moge sie tak podzielic tortami ale jesli ktos chce to mam latwe i szybkie przepisy. A teraz ide sie zajac solenizantem :-D Papatki, 🌼 dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamusia anastasii
jesli podasz przepisy na torciki , to jutro bede probowac , bo to jedyny czas kiedy mam wolne , a smaka mam ogromnego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szybciutko podaje wam link do ukochanego torciku mojej rodziny (ukochanego do momentu jak rozdalam przepis i na kazdym spotkaniu kazda pani domu go serwowala ;-) ) http://www.oxp.de/Bild/0_1_0_0_0_40035___tort-cappuccino.html# Jesli lubicie tiramisu to jestescie na dobrej drodze. Jesli ma byc szybko uzywam gotowych spodow-smakuje tak samo, brak jedynie w kuchni zapachu pieczonego ciasta ;-) Moja mama zamiast amaretto daje zwykly aromat migdalowy- smakuje rowniez pysznie.Tort jest raczej \"mieciutki\", nie przestraszcie sie! Ja wkladam go na godzine do zamrazalnika i jest w sam raz. Zycze smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamusia anastasii
jest szansa ze mozesz ten przepis skopiowac i go odwrocic?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamusia anastasii
apropo ile kosztuje mascarpone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salam alejkum
Drozsze niz normalny twaróg ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam witam....... U was pewnie wekend, a mnie jeszcze czeka pracowita sobota. Ale bardzo satysfakcjujaca. Mam makijaze slubne. Fajnie tak pomalowac kogos i zobaczyc jego zadowolenie na twarzy , a jeszcze fajniej , ze to potem jest na zdjeciach slubnych i inni ogladaja jeszcze po latach. Kasia K 🌻 fajnie, ze juz jestes z nami. I ze, sie zaaklimatyzowalas. A co do slownika, to nie jedna z nas jeszcze do niego zaglada. Ja mam na stale sciagniety Polnisch-Deutsch slownik z internetu. I korzytam. Matrus 👄 czestuj tym tortem Pozdrawiam Sunhine 🌻 Tofi_Bremen 🌻 zawod wybralas ciezki. A co do pracy, niestety ja nie z wyboru wlasnego siedzialam w domu, ale teraz to sie juz zmieni. I wiesz co, NA PEWNO SOBIE ZE WSZYSTKIM PORADZISZ. Ja wierze w POLKI. A poza tym, moze kiedys cie wykorzystam.... hahahhaHAHAHAH: ... mam nadzieje, ze bedziesz duzo zarabiala i staniesz sie niezalezna. Tak dla siebie samej. Mamusia anastasii, czyli Sandra (dobrze?), ja mam kolezanke , ktora mieszka w Kanadzie. Jej dzieci mialy 5 i 7 lat jak tu w PL byly, ale uwierz obie mowily po polsku , angielsku i francusku od uodzenia. Po polaku bo mama i babcia, po angielsku , bo tata po fr. bo w przedszkolu. No sami powiedzcie czy nie fajna mieszanka?????????????;) Kassay 🌻 dzieki. A twojego linka niespostrzeglam. Gapa ze mnie. dzieki dla pomaranczki, ktora dala mi link na emotionki. Bardzo dziekuje.:D A poza tym musze wiac i tak za dlugo tu bylam . papapappaapp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pöznego ranka, glowa boli juz 6 dzien i naprawde nie wiem dlaczego.myslalam ze na pogode ale nie.Moze tylko od problemöw.NIgdy tak dlugo niebolalo. Ela a Ty kiedy sie przeprowadzasz?I dokad?Tam gdzie bylas? Robisz makijaze.Napewno jest to fajne. Chcialam byc fotografen ale niewyszlo.Robilam rok w polsce i jak tutaj przyjechalam to sie moje zycie inaczej potoczylo.Nadal lubie robic zdjecia ale i pieniedzy brakuje zeby miec dobre wyposarzenie i tak dalej.Ale jest to tez cos bardzo pieknego. Marta jak Ty po tym torcie?Od dzisiaj djeta czy moze znowu przesuniesz? :-p Möj Alex byl wczoraj na zakupach.Przyszedl i möwi do mnie ze kupil 3 kurczaki.Ja na niego popatrzylam jakby mi powiedzial ze ufo zobaczyl :-)) Pytam sie go co ja mam z tymi teraz zrobic.A on ze bedziemy przez nastepne trzy dni kurczaki jedli.Byly przecenione(Angebot). Takze wczoraj rosöl, dzisiaj rosöl, jutro kurczak z ryzem a pojutrze zobaczymy.Kupilismy takie bulki do ktörych sie wklada mieso i warzywa.Cos podobnego jak wrap.No to bedziemy tego kurzczaka(ostatniego) tam wpychac :D Mam pytanie.Czy uwazacie ze jezeli mojemu 17 sto letniemu synowi robie termin u dentysty ze ma on prawo byc na mnie oburzony bo twierdzi ze on sam sobie chce wybrac kiedy tam pöjdzie? No to teras spadam. Nie wiem czy jeszcze wpadne.Dzisiaj ........ Möj maz ma 3 tygodnie urlop.Mam nadzieje ze beda to ladne 3 tygodnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genuss
Witam wszystkie Kobietki ! Mam pytanie, za kilka tyg. bede mama i chcialam spytac doswiadczonych mamus, jakich proszkow do prania dla dzieciaczkow uzywacie. Nie moge na niemieckim rynku znalezc, proszku, ktory jest dla dzieci i jest dostepny w drogeriach. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj genuss, przypadkowo wpadlam jeszcze na chwilke i odpisuje. Ja nigdy nieuzywalam proszköw specjalnych.Ubranka moich dzieci juz zawsze pralam razem z naszymi i nigdy niebylo problemöw.Jezeli masz dobra pralke ktöra dobrze pierze i plucze to niepowinno byc problemöw.Problem widze raczej w Weichspüler(to co ubrania namieksza zeby möc lepiej pracowac i tak dalej).Bo to zostaje na koncu w bieliznie. No a teraz niema mnie.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genuss
Kassay dziekuje 🌻 o Weichspüler wiem, ze nie powinno sie uzywac. Wyczytalam, ze mozna 2razy plukac pranie i do tego drugiego plukania, mozna dodac mala tasse octu (podobno zmiekcza pranie, a zapachu nie czuc ;) ) Z tego co sie orientuje, to dziewczyny w Polsce uzywaja specjalnych proszkow do prania (Lovela,CYPISEK. JELP i inne), a tutaj w drogeriach, nie moge nic znalezc. Praktycznie wszystkie proszki zawieraja skladniki zapachowe. Ja uzywam PERSIL albo Dasch i obawiam sie ze maja za duzo chemii, dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie🖐️ Genuss...rowniez mialam ten problem.Na poczatku przywiozla mi mama z polski chyba Cypiska ale po rozmowie z Hebamme stwierdzilam ze to nie ma sensu. Zrezygnowalam z Weichspüller jak ci juz Kassay pisala i pralam w \"Ariel Sensitiv\" z naszymi rzeczami. Nie bylo zadnego uczulenia wiec moge polecic;-) Wszystkiego dobrego! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genuss
Dziekuje 🌻 tez sie wlasnie zastanawialam nad tym Ariel´em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×