Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość jola_02tlen.pl
Chciałabym zakupić pewną rzecz z RTL Shop w Niemczech niestety ta firma nie wysyła do Polski ,tylko na terenie Niemiec :( Czy znalazła by się osoba,która kupiła a następnie wysłała by mi do Polski ten przedmiot ? Oczywiście ja bym za wszystko zapłaciła. To PILNE ! proszę o kontakt na : jola_02@tlen.pl PROSZE WAS !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou to najlepiej jest samemu zalewke czy polewke zrobic.Przynajmniej niema w niej Geschmacksverstärker. Mozna smietane pöl na pöl z mlekiem strecken :-D zeby niebylo tyle kalori. To taki tip ode mnie. A moje dziecko placze mi dzisiaj i budzi sie ciagle :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Kassay mam nadzieje ze jednak cosik sobie jeszcze pospalas 😴 Ja zawsze myslalam ze dzieci sie budza w nocy tylko do tak 4 m-ca:-D A Anastasia ma juz 20 m-cy i ja nadal sie czasami wlocze jak wampir nocami 💤Ale dobrze ze nie wiedzialam tego wczesniej;-) Marylou ciekawy przepis, ja bym tak na \"oko\" powiedziala ze ma jedna porcja kolo 4 punktow:-P A ja wam zaraz podam przepis grecki... Elu oczywiscie ze znamy De Mono:-D Anastasia chyba tylko tak sie nauczy polskiego, na DeMono, Kozidrak, Urszuli,Rodowicz i podobnych:-D A ja sobie spiewam \"Chciałbym w sobie mieć taką siłę, tak opanować lęk, pokonać strach I żeby nigdy się nie skończyło uczucie, które we mnie teraz trwa Pokonać burzę i skoczyć na dno, nie czekać dłużej, wyjść temu na wprost Zebrać swe siły i przed siebie biec, i uwierzyć, że może się spełnić Jeśli kochać, to tak i rozniecić ten w środku żar Jeśli kochać to wszystko z siebie dać, zdobyć tę miłość Tę, która tak blisko, zwyciężyć naprawdę choć raz Chciałbym w sobie mieć tyle siły, żebym mógł powiedzieć, że ja Gdzieś zawsze w sobie to głęboko kryłem, a przecież też potrafię kochać tak Pokonać burzę i skoczyć na dno, nie czekać dłużej, wyjść temu na wprost Zebrać swe siły i przed siebie biec, i uwierzyć, że może się spełnić Jeśli kochać, to tak i rozniecić ten w środku żar Jeśli kochać to wszystko z siebie dać, zdobyć tę miłość Tę, która tak blisko, zwyciężyć naprawdę choć raz Pokonać burzę i skoczyć na dno, nie czekać dłużej, wyjść temu na wprost Zebrać swe siły i przed siebie biec, i uwierzyć, że może się spełnić...\" :-D i jak wam sie podoba? Jolu co konkretnie chcesz kupic? Ja bym ogolnie odradzala zakupy w teleshopach bo za kilka m-cy dostaniesz te produkty w sklepach o polowe taniej:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje trzy ulubione potrawy greckie to Juvetsi me arnaki (pieczone Reisnudeln z Lamm:-D ja robie ze swini bo ja dzieci nie pozwalam zabijac;-) ), Pastitsio ( zapiekanka z miesa mielonego i makaronu, smakuje o niebo lepiej niz sie slyszy;-) ) i mussakas (zapiekanka z oberzyny) dajcie znac co najpierw:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) marylou -nie ja a corka ma chec na i poda abo jak mu tam leci;) a zapiekanke robilam -bez szynki i z makaronem ....super....sprawa...mniam.... mamusia jak to co...wszystko po kolei moze byc wedlug alfabetu ,albo i nie....hahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam wam smaczen danie chinskie wlasnego pomyslu: piers z kurczaka pokroic w male kosteczki, podsmazyc na oleju, posolic, dodac pieprzu, magi, slodkiej papryki i ciut ostrej, polac sosem Teriayki , podsmazyc wszystko razem, dodac Bohnenkeimlinge ( do zakupienia np w realu) do tego Princess_Bohnen np z Aldiego odczekac 5 min wylaczyc palnik, oczywiscie serwowac z ryzem, ktory mozna ugotowac na patelni z mala iloscia wody, wtedy jest taki chrupiacy, twardawy.. To danie jedno z ulubionych mojego meza i moze je jesc co tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to podam wam na mussakas bo to lubie najbardziej:-D ale tez najwiecej z tym roboty:-( ilosci skladnikow tak mniej-wiecej.Z tej ilosci mamy z Alexem 2 dni pelne brzuszki;-) 3 duze oberzyny 500 g kartofli 2 cebule, w kostke posiekane 500g mielonego (biore pol na pol ale grecy robia o ile wiem oryginalnie z wolowiny) 500g pomidorow (biore pizzatomaten z puszki:-D) ok.250 ml bialego wytrawnego wina troszke cukru (kos kolo szczypty) nieco cynamonu drobno pokrojona pietruszka olej z oliwek do tego robie sos beszamelowy, jesli ktos nie zna, dajcie znac to podam recepte. Oberzyne kroje w ok 1cm grube plasterki, wkladam do miski, zalewam woda i sypie duzo soli.Zostawiam na ok 30 minut. Kartoflestrugam i kroje rowniez w 1 cm plasterki i sole. Wracam do oberzyn;-), odcedzam i wysuszam dokladnie recznikeim papierowym.Na patelnie wlewam oliwe i smaze na mocnym ogniu plasterki oberzyn z obydwu stron-potrzebujecie na to duzo oleju bo oberzyny bardzo ciagna. Po obsmazeniu(dostaja taka brazowawa farbe) klade na papiertuch i \"wysaczam\" olej. Z plasterkami kartofli postepuje tak samo. Cebulke podsmazam razem z mielonym, dodaje pomidory, wino, cukier, cynamon i pietruszke.Wszystko razem okolo 15minut razem gotuje. Piekarnik podgrzac na 180°C. Na spod he he pomaranczki:-P Auflaufform klade najpierw kartofle na to polowe mieszanki miesnej, na to klade oberzyny i na to reszte mieszanki miesnej. Na to wlewam sos beszamelowy, posypuje odrobinka bulki tartej i serem. W zaleznosci od piekarnika wsadzacie na 50-60 minut.Ja ser zawsze daje na sama koncowketak 20 minut przed koncem pieczenia. Zycze smacznego i ostrzegam ze to nie dla tych ktore sie dietuja:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam prosbe
do Sandry-ja robie wszystko na polskiej zelatynie w proszku.Moglabys mi Sandro doradzic ile dac tej polskiej zelatyny zamiast tych listkow?Please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zelatyny to po szybikm przeliczeniu i zaokragleniu moge powiedziec ze okolo 5-7 g nie musisz byc az tak dokladna:-D A ile to lyzeczek to tego nie wiem:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou zaskakujesz mnie swa dobrocia :-) Boze, czytam wasze przepisy i czuje ze zaraz komus odgryze noge ;-) Kassay juz wszystko wiem ;-) dam Ci cynka na maila. Dzis wstrzasnelo mna.... spotkalam w sklepie dawnego znajomego,mlody chlopak . Rok temu mial wypadek . Trafil autem w drzewo. Pol roku walczyl o zycie w szpitalu . Jezdzil na wozku inwalidzkim. Teraz ma bezwladna lewa reke i ogromna nadwage. Jestem w szoku jak nagle moze sie zycie sypnac.Z tego wszystkiego pocieszylam go, ze dobrze ,ze to lewa reka i ze w ogole przezyl....bo co mialam gadac? Ale wstrzasnelo mna porzadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po malej przerwie. dzis wrocilismy z Polski, bylo fajnie, wesele fajne, wybawilismy sie swietnie, tylko jedzenie bylo do kitu... :( francuzi swietnie sie bawia :) uciekam juz, dojsc do siebie, i przygotowac sie na jutrzejsza wizyte w szpitalu Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moi sasiedzi sa glosni.Ruscy sie wyprowadzili i turcy przyszli z tröjka dzieci :-(( Moja KObitka ktöra sie opiekowalam lezy w szpitalu.Jeszcze nie wiem dlaczego.Ale z drugiej strony jak sie tyle chorych miejsc na raka ma?A ona naprawde dööözo prubowala. No a ja bylam pare tygodni temu u dentysty, bo mialam cyste.No to mi ja wykopal i juz myslalam ze bede miala spoköj ale zaraz pare dni po tym mialam zarobiale wszystko .Czysclilismy pare dni, chyba 10 zeby sie rana mogla zagoic.Ale do dzisiaj nic.Bylam u niego a on ze na rentgenie wyglada wszystko super i niemogloby byc lepiej.Jak chce to mozemy jeszcze raz ciac i on wyczysci jeszcze raz wszystko.No i co mam robic?BO codziennie mi cos tam wyplywa.Baaaaaa :-(( A nogi nie dam se odgryzc.:-P Marcia witaj :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sasiadka miala sasiadow turkow i strasznie u mnie na klatce schodowej smierdzialo o tych przypraw, ktorych oni uzywaja i od tych oparow, istna maskara..w lecie jak otwarli drzwi to wszystkie komary wydusili :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-)) A ja nielubie zapachöw od rusköw :-) Czasami to mi przez okno zalatalo albo balkon.To zamykalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny 🖐️ ale tutaj cichutko, niepodobne to do was:-D Przepisy wydrukowalam i czekam na meze zeby wyprobowac, bo dla mnie nie chce mie sie gotowac a dla Anastasii ugotuje zupke czy kartofelka z jarzynakmi i kurczaczkiem i obiad gotowy;-) Ja wczoraj walczylam caly dzien z okropnym brzydactwem, takimi malutkimi jakby glizdami ktore sobie miejsce na naszym suficie w kuchni chcialy znalezc.Brrr az teraz mnie jeszcze trzesie z obrzydzenia.Nigdy czegos takiego nie widzialam ale znalazlam szybko odpowiedz w internecie (ach to cudowne urzadzenie:-D ) i wzielam sie za \"mordowanie\" :-O Wiec spedzilam dzionek na wyrzucaniu wszelkich mak, cukrow, makaronow, ah wlasciwie wszystkiego co nie bylo zamkniete szczelnie w puszce :-(I pozniej czyscilam cala kuchnie najpierw chlorem a potem jeszcze octem.Dziewczyny jak ja smierdzialam! Wczoraj bez przesady mylam sie 3 razy i jeszcze przed pojsciem spac przed 2 rano mylam znowu wlosy.A ja sie tak tego wstrectwa brzydze ze az teraz przechodza mnie ciarki:-O Ale znalazlam tez zrodlo: suchy pokarm od mojej kotki. Wiec zadzwonilam do producenta, powiedzialam co o tym mysle ten sie przeprosil, zapewnil ze wina nie lezy w produkcji tylko przechowalni ( z czym musze sie niestety zgodzic)i zapewnil ze kotu to nie zaszkodzi.A dzisiaj przyszla paczka od tej firmy chyba z roczna dostawa jedzeia dla kota :-DJako przeprosiny;-) Ale moje wredne kocisko nic oprocz suchego pokarmu i to tylko jednego rodzaju nie je wiec pojade po poludniu do schroniska im to jedzenie podrzucic.Odezwijcie sie bo tu ostatnio tote hose :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was ! mam zamiar zapisać mojego syna do polskiej szkoły w Norynberdze , to co prawda 130 km ode mnie ale nic niestety bliżej nie ma :-( to Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Królowej Rychezy przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii – filia z siedzibą w Norymberdze. czy miałyście jakąś styczność z tą szkołą ? . jeśli tak napiszcie coś proszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym właśnie pakujemy plecak jej to już 2. klasa . przede chwilą rozmawiałam ze szkołą , chciałam się dopwiedzieć na którą co i jak ! no i tak trochę dziwnie :-o bez uroczystego rozpoczęcia itd. ma wsiąść w autobus , w szkole plan w łapkę i heja normalne lekcje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzis kicha i nuda, deszcz pada, mgla jednym slowem tylko sie walnac w lozko co moja pociecha wlasnie uczynila i drzemie juz dobra godzine..ugotowalam jej schabowego , kalarepe i kartofle, wszystko wciela i teraz siedze sobie tu.. nikogo nie ma.. dobra i tak pisze dalej :D nie ma ktoras z was zbednych ubranek dla dziewczynki ? moga byc podniszczone..w zasadzie od roz 56, bo zona kuzyna dostala i kupowala na chlopca i teraz ma zalamke :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pochmurnie i deszczowo... mamusia-napisz te pomidory z puszki do tej greckiej potrawy to posiekane albo cale-kupilam takie i takie ,bo zglupialam przy regale w sklepie.Ja mam ubranka jak najbardziej dla chlopaka;) Ale zawsze lepiej dziewczynka wyglada w niebieskim ,niz chlopak w rozowych ciuszkach-przynajmniej takie moje zdanie bylo jak zaczynalam kupowac;) Glosujcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam juz po wizycie.w szpitalu. termin OP mam na 13.12.07 wiec troche czasu jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieeeeee... ta polska szkoła to tylko 2 soboty w miesiącu do takiej \"normalnej\" chodzi tu na miejscu ;-) . zmykam z dzieckiem na trening 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JO24 jak dwie soboty w miesiacu to jeszcze jako tako;) chyba da sie przezyc-jak wpadlas na taka szkole w mojej okolicy jest przedszkole z podstawowka co ucza od poczatku w trzech jezykach fr,ang i niem -ciekawe to ale ponos kolejki nieziemskie;) a tak wogole aby dziecko sie dostalo do przedszkola to trzeba je za czasow noworodkowych zapisywac???Jak to u Was bywalo ,albo bywa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny moj sukces: pozbylam sie tych wstretnych robali!Od wczoraj czy dzisiaj rana nie pojawil sie ani jeden:-D Kuchnia nadal smierdzi jeszcze troche na ocet ale to juz male piwo.Najgorsze ze mi sie zawsze takie rzeczy przytrafiaja jak Alex wyjezdza:-( Wlasciwie to moglam na to liczyc ze cos sie przypeleta ale myslalam raczej ze to zepsuta zarowka ktora bym sama mogla wymienic, ale nico.Nawet z glizdami sobie poradzilam! Poogladalam sobie albumik Chantal, ta mala to taki slodki aniolek z tymi niebieskimi oczkami.Sliczna rodzinka:-D A w szpitalu mialam taka sama posciel i kolderke dla malej;-) Marta to nieciekawie ci sie swieta zapowiadaja:-( Ale za to spada ci z glowy to cale przygotowywanie,daj sie najlepiej gdzies zaprosic:-D Malutka ja mam po Anastasii pelno ciuszkow ale juz je komus obiecalam ale jesli nie beda potrzebne to dam ci znac. Gingera ja biore te pokrojone,mniej roboty;-) Marylou no to czas na ciebie przy kontroli zadan domowych;-)A co do robali to nie wiem:-(takie chocby male dzdzownice czy glizdy:-O A pokarm to \"Brekkies\" do tej pory nie mielismy problemu.Ale przynajmniej schronisko cos z calej tej historii ma pozytecznego:-D Strasznie sie ucieszyli, widac ze potrzebuja sponsorow:-( A tych zwierzatek tak mi zal:-( najchetniej bym wszystkie przygarnela. Gingera ja chcialam zapisac Anastasie jak bylam w ciazy jeszcze;-) niestety sie nie dalo:-( A jak Anastasia sie 24 grudnia urodzila to byl Alex 26 w przedszkolu i wrzucil podanie o przyjecie do skrzynki na listy.Bylismy okolo 100 na liscie czekajacych:-D Nie wiem jakim cudem nas jednak pare m-cy pozniej upchneli:-DAle dziekuje kazdego dnia ze sie udalo.Jednak to dosc \"kosztowna rozrywka\". My placimy miesiecznie ponad 370€:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
370,- za przedszkole ??? to co oni tam trufle na podwieczorek dzieciom podają czy może czerpany papier w kibelku na rolce :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swietne swieta mi sie zapowiadaja... mamusia anastazji... 4 tygodnie spedze w szpitalu, wiec nic mnie nie bedzie obchodzilo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie 🖐️ malutka_de dziekuje za fotki - Laura bardzo urosla i duzo sie zmienila, nie poznalabym jej :) Sliczna ta Wasza coreczka 🌻 Widze, ze zmienilas kolor wlosow - pasuje Ci :) Dziekuje wszystkim za mile powitanie :) ignoracja 🌻 adwokata, mam tylko jakiegos niedoinformowanego, cytuje \"CLUDI-ALB a nie claudi\" , a przeciez claudi - to skrot od mojego imienia, nie wiedzial biedak :P Wszystkie forumowiczki pozdrawiam!!! 🌻 Mam pytanie do mamusiek slyszalyscie o wlasciwosciach herbaty z lisci malin przed porodem? stosowala ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cludi_alb -ponos ta herbatka ma przyspieszac rozwieranie macicy(dlatego nie wskazana podczs calej ciazy-pod koniec tak:)))),ale roznie to bywa...musialabys poczytac rozne fora ciezarowek ...tam na ten temat elaboraty ...mysle ze znalazlas forum wrzesien 2007;)-ja jestem na marcowkach i fajnie tam;) teraz juz wiecej tematow kupkowych zabkowych itp,ale jak bylysmy w dwupakach tez bylo licytowanie kogo wiecej cos boli i gdzie kopie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera 🌻 dziekuje :) Czytam o tej herbatce i czytam, rozne zdania na ten temat. Spytam gina co i jak i chyba zaczne pic od przyszlego tyg. Moze pomoze ;) Duzo zdrowka dla Twojego Maluszka 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×