Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość julka 2
złozylismy z mezem wniosek obywatelstwo po meza pradziadku czy ktos wie moze czy po oradziadku dostaniemy i jak wyglada pomoc finansowa ze strony państwa ja słysze od ludzi ze jak złozyli papiery o obywatelstwo to odrazu dostali pomoc finansowa i skierowani zostali na kurs niemieckiego za darmo jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata_83
Do Julka 2 Moj doradca mowi po polsku tak wiec smialo mozesz dzwonic. Podaje jeszcze raz numer do niego: 01704884951. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka 2
dzieki wielkie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytankooooo
jest tu Ktos z Berlina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hallo jestem zalamana
Hallo:) Wie ktos moze jak w DE wyglada ausbildung?Wiem ze sa takie ze chodzi sie na przemian do szkoly i do pracy,oraz takie ze chodzi sie np.caly czas do szkoly a potem ma sie np.6 tygodni praktyke... Jak to cholerka jest?Ktory lepszy? Czy np.osoba ktory nie zna dobrze niemieckiego(srednio) moze sie starac o taki Ausbildung np.poprzez Arbeitsamt??Nie wiem co robic,jak sie doo tego zabrac.I nie mam nikogo kto moglby mi cos doradzic:(a musze cos zrobic zeby jakos zapewnic sobie w miare lepsza przyszlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////////////////////////////
przepraszam przepraszam cię że nigdy się nie dowiesz czy po drugiej stronie siedzi anioł a może człowiek? możesz tylko się domyślać w me pragnienia przenikać jestem tylko zjawą cieniem twych marzeń spełnieniem choć mam skrzydła ptaka to nie latam wznoszę się tylko ponad mur wysoki i upadam z cieniem wrzasku by pod powłoką nocy się zjawić dając ci nadzieję że kiedyś wszystko powróci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika88
a ja mieszkam w Koblenz od ponad roku, szukam nowych znajomosci z tych okolic!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc123
Otóż mam obywatelstwo polskie, ale ojciec dziecka jest niemcem. Dziecko ma obywatelstwo niemieckie. Ja nie pracuję, a ojciec dziecka ma 100% inwalidztwa i w tej chwili nie ma nawet renty, bo czekamy na sprawę chyba ze 3 lata i nic . Dostaje jakiś socjal. Czy przysługuje nam pomoc na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia84
witam wszystkich jestem tu 1 raz i chcialabym sie dowiedziec jak znalezc prace dla siebie dla mojego meza.obecnie jestesmy w holandii ale szukamy opracy na stale w niemczech na stale i z mieszkaniem niewiem co potrzeba i gdzie patrzec mamy ciezka sytuacje i niby kazdy chce pomoc ale tak naprawde to nikt niepomoze.prosze was o jakies porady ,rady dziekujemy z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoskaXPXP
Kinia bo zapewne kazdy ma swoich spraw zbyt wiele.Chcesz cos w swoim zyciu zmienic to daz do tego kobieto i sama rozbijaj \"mury\".Niestety taka jest prawda ze nikt za ciebie tego nie zrobi :)Macie niemieckie obywatelstwo?bo chyba od tego nalezaloby zaczac.Piszesz strasznie ogolnie i niewiele z tego mozna wywnioskowac:( a to wazne!Jesli macie to nie problemu z zameldowaniem,uzyskaniem pozwolenia na prace,ubezpieczeniem itp.Na jakim poziomie jest wasz niemiecki?Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanthe
Czesc Mam pytanie: czy mozna zrezygnowac z Krankversicherung czy jest to składka obowiazkowa? Co jeśli chciałabym ubezpieczenie zdrowotne płacić w Polsce albo ubezpieczyć się prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy jaka prace wykonujesz. Niektore zawody maja ubezpiecznienie obowiazkowe, inaczej jest jesli jest sie Freiberuflich, albo Selbständig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyspa marzen
witam 🖐️ a ja mam w zamiarze wyjazd do niemiec do pracy jako opiekunka do dziecka jak myslicie da sie z takiej pracy utrzymac?znacie jakies gaencje posrednictwa pracy bo kiepsko znam jezyk no i ogólnie jak tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi _ bremen .Nie mam pojecia czy mnie jeszcze pamietasz z tego topiku,ale chcialm Ci pogratulowac kolejnej ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolla30
Witam ! mam do Was pytanko otoz przeprowadzam sie niebawem w okolice Manchiem , frankfurt nad menem i poszukuje polskiego pediatry poniewaz nie znam dobrze niemieckiego .Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
medlen - witaj, no pewnie, ze pamietam:) I dziekuje za gratulacje!!! czasami sie pojawiam na mamuskach z Niemiec moze tam zagladniesz rowniez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie mieszkam od roku w Niemczech /Bawaria/ moj maz ma pochodzenie polskie i niemieckie maz pracuje, ma umowe na stale ja nie pracowalam tutaj w Niemczech jeszcze wcale nadaza mi sie okazja by na chwilke wrocic do Polski i popracowac w Polsce trwalo by to od 1 do 4 miesiecy.* /zalezy na ile sie zdecyduje/ przewidywany miesieczny zarobek ok. 1900 zl brutto czyli ok 1405 zlotych netto. Mam kilka pytan 1-czy moge po prostu tak sobie wyjechac i podjac prace w Polsce?? 2-czy musze to w Niemczech gdzies zglosic 3-czy jesli moj zarobek wynosi ok. 1900 zl brutto czyli 1405 zl netto czyli licze okolo 370 euro netto/ to czy mogę potraktowac to jako prace minijob i byc zwolniona od placenia podatku w niemczech? 4-czy musze fakt podjecia takiej pracy gdzies wykazywac w Niemczech, czy musze to podac np. w rozliczeniu steuer? 5-czy ten wyjazd do pracy do Polski nie utrudni mi potem uzyskania pracy w Niemczech? bardzo prosze o szybka pomoc i z gory dziekuje nie znam sie na tym wszystkim a zalezy mi na tej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Szukam młodych mam co niedawno rodziły ,ponieważ chciałabym się dowiedziec czy to prawda że rodzaj porodu można sobie wybrać tz zamiast naturalnego -cc . Bardzo proszę o odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaikal
moja mama mieszka w Niemczech od 3 lat i nie ma za fajnie. Wyszła drugi raz za mąż (za Polaka mieszkającego tam 18 lat) i ma źle. Jest skąpy i zabiera jej pieniądze a ona nie ma jak uciec bo nic nie wie, on odcina ją od świata, nie zna języka... jedynie co to pracuje - sprząta w hotelu. Ale co tam - przed rodziną ukrywa swoje prawdziwe życie, tylko ja wiem o niej wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszam na mamuski z niemiec
*** Wesołych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń z okazji nadchodzącego Nowego Roku*** _______________./\. ____________ __>_( ɕѼ Ҩ . ___________@.♥ '(█) ♥ *$ ________Ѽ "( ()♥t (Ѽ)o*♥* _______(█),-♥.-Ѽ _Q@,0 ɕ(█) ____________>o*oѼ @.< _________o`-.♥.-@""-Q '♥~@' ______♥.'`Ѽ ♥ *Ѽ ɕҨ ‘♥ @`-.) ____Ѽ o (█). @* '-@Ѽ ’Q.*(█)’Ѽ __________Ѽ -♥-'Ѽ ♥._ Ѽ _______@.♥ '*Q ♥ *(█), @.♥ '* ___.♥' @ _ ɕ♥ _.-'~♥-. @ ´(♥)`-*.o __.(█)* ♥ ..-' (Ѽ) o *.(Ѽ) 0 *(█)`) _________(Ѽ ) '-._♥__(Ѽ)@ ____;--♥' ♥Ҩ 0‘(Ѽ) Q o *♥ * Ѽ ♥ ___ * (Ѽ)._♥__* .Q.~ ♥- ♥Ҩ. 0 () Q ♥*'. _(█)* ♥ *‘ o * ♥ _(█)Q~ ♥Ҩ __Ѽ♥__(█) _____________▓▓▓▓▓___________ __________▓▓▓▓▓▓▓▓▓_____

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega66
w schwäbisch gmünd jest polski sklep,w centrum stoi kornhaus i przejdziesz przez glowna ulice i juz jestes,a jak nie wiesz to mnie znajdziesz na kwick pod vega66,z gp,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna_80
Dziewczyny pomozcie bo mam juz kwadratowa glowe od czytania. Bede niedlugo zalatwiac sobie pozwolenie na pobyt bo 3 miesiac za chwle stuknie.Z tego co widzialam na formularzu trzeba zaznaczyc swoj status jaki sie ma w Niemczech,np.student,samozatrudniony,na umowe o prace lub nie podejmujacy pracy (ja).W tym ostatnim dodatkowo trzeba przedlozyc ubezp.zdrowotne i zasw.,ze ma sie z czego utrzymac (700 euro/m-c).Czy takim zaswiadczeniem moze byc odpowiednia deklaracja partnera/nie meza,ze mnie utrzymuje?Czy stopien zazylosci jest tu istotny?I jeszcze jedno.Czy jesli w formularzu zaznacze swoj status jako nie podejmujaca pracy to czy to pozniej nie zawazy na wydaniu pozwolenia na prace?Bo skoro zaznaczylam "nie podejmujaca pracy" i zostanie mi wydane pozwolenie na pobyt na lat 5 to znaczy,ze nie bede mogla podjac zatrudnienia? Gubie sie juz... Z gory Wam dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahah
kejunka a co nie podba ci sie topik mamuski z niemiec???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada79
Czesc jestem z Bottropu,jestem tu od listopada 2008.Jezyka wcale nie znam,znajomych tez nie mam.Jedynie przyszla tesciowa,ktora jest tu 20 lat.ona mowi,ze polacy w niemczech sa strasznie zawistni,wogole nie przyznaja sie do swojego pochodzenia,na palcach idzie policzyc tych normalnych.Chcemy wziac slub za niedlugo i niebardzo wiemy jakie ja potrzebuje miec z polski papiery,czy ktos mi moze pomuc?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek ambrozja
Dobry wieczor dziewczyny,najpierw sobie poczytam a potem zastanowie sie czy zostac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kwestii formalnej
nie trac czasu na czytanie i nie zastanawiaj sie tylko przejdz na topik mamuski z niemiec, bo tu oprocz wrednych pomaranczowych poczwar nikogo normalnego nie uswiadczysz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×