Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość malutka_de
kase mozna dostac jeszcze z Katolische Frau e.V., ale na ten temat wiem tylko tyle, ze szwagierka znajomej dostala jednorazowo 700 e.. heh najlepsze jest to , ze jej maz ma dwie czarne roboty, zasilek, wohngeld 2x kindergeld, erziehunggeld i jescze to.. i spokojnie wychodza na ok. 600 e na mc.. viva deutschland!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
zabraklo zera-- 6000 e teraz podaje triki na oszczedzanie: dzwoniac do 50 km wybieramy prefiks 01081 powyzej wybieramy 01015 -- ten sam tez do polski tani prad mozna wybrac z: http://www.billiger-strom.de/ http://www.verivox.de/power/ tiscali ma flaterate za 15,90 na mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Witam was Kbietki z Hamburga :))) Zyje sobie tu juz 16 i pol latek .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
do ---->> limes-inferior ---->> tez jestem z Katowic :P a powiedz mi prosze, czy duzo sniegu macie w Harz? (o ile sobie dobrze z postow przypominam jestes z tamtych okolic) chce sie wybrac na snowboardzika za tydzien, bo najblizej ode mnie z HH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam dodac, ze mozna tam znalezc tanie prefixy tez do innych krajow, albo w regionie, albo na komorki niemieckie i zagraniczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falomanka
hej dziewczyny wlasnie czytam o taryfach tel. ja mam alice i nie moge narzekac wzielam sobie flata za 19,95euro i gadam z polska ile da i kazdym innym miejscem w europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze dzwonie 01071 do polski i na komorki tez (na niem. handy rowniez) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam usmieszka--to spotykamy sie juz nawet na tej stronie! Jak leci? Ja dzwonie ostanio przez 01026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cludi-te taryfy zmieniaja sie co tydzien wiec tzreba uwazac , ale dlugi czas tez dzwonilam przez 01071. A jak tam dzisiaj w pracusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziekuje dobrze. Dzisiaj za duzo nie pisalam bo pilnie pracowalam, ale za niecale 2 godzinki koniec, wiec juz sie ciesze :D A wieczorem idziemy z moim pieknym gdzies posiedziec. Namawialam go na narty, ale marudzi ze innym razem, a mnie tak dzis energia rozpiera, ze mam chec poszalec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie bo juz chcialam spytac gdzie jezdzisz? No my w sobote rano wyjezdzamy. Ale na lyzwach tez bym chetnie pojezdzila, bo ostatni raz bylo to chyba??? 6 lat temu w Pforzheim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jezdze do reutlingen, jest zawsze fajna muzyczka i duzo ludzi, mozna sie wyluzowac po pracy. A na narty to tez sie wybieram, tylko ze jakos nie moge sie zebrac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to ty sportowa dziewczyna!!! W Bad Libenzell ponoc jest fajne lodowisko. Widzialam przejazdem jak jechalam do Reutlingen. No tak ja teraz z dzieckiem to juz sobie tak swobodnie nie pojezdze ale na narty to jedzie z nami jej chrzestna to ja popilnuje a ja w droge!HA!HA! My bylismy w styczniu w Czechach tydzien tez super warunki narciarskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka, Ty juz tu jestes obyta, a ja mam pytanie : Moja kolezanka jak byla mala to mieszkala tu z rodzicami (mieli obywatelstwo), potem po 2latach wyjechali i teraz ona jak dorosla, przyjechala z tymi swoimi papierami i odeslali ja z kwitkiem, mowiac ze obywatelstwo jej przepadlo. Czy jest cos takiego wogole mozliwe? Myslalam ze obywatelstwo jest dozywotnie. I nie umie jej pomoc, ona byla w landratsamcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys jezdzilam do szklarskiej poreby i czasem do czech do harrahova, tez bylo fajnie i duzo taniej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsumowanie:::: malutka_de---Bad Urach---4lata---24 lata micka---bei Pforzheim---9,5 lat--31lat limes-inferior rodaczka cludi_alb---Münsingen--2,5 lat--- Tin---Hamburg---16,5 lat w RFN-- usmieszka--- falomanka Dopisujcie sie --to tak dla nowych osob pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falomanka
falomanka ---- berlin;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikus odpowiedz mi prosze na moje pytanie, bo ja nie mam pojecia, jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam wlasnie teraz w Harrachovie-super!!! Ty no slyszalam rozne przypadki ale to chyba nie ! Pisalam kiedys gdzies ze stron o mojej kuzynce co bylo ich 4 : dwie mogly zostac w Niemczech , bo nie mialy skonczone 18 lat , a dwie do dzisiaj staraja sie o obywatelstwo i nic nie wychodzi i mieszkaja w Polsce. Ta jedna kuzynka mieszkala tu kupe lat na czarno z reszta tych kuzynek ale sama wiesz to nie te czasy zeby na czarno ukladac sobie rodzine tak wiec wrocila do Polski. Od tej pory byla juz kilka razy w roznych ambasadach i umie po niemiecku , a mimo to nie daja jej obywatelstwa. Tylko wlasnie to co ty piszesz ze miala i nie ma? W wieku 18 lat mozesz zadecydowac czy chcesz zostawic polskie czy niemieckie--moze przez to ze byla w POlsce automatycznie potwierdzila fakt , ze pozostawia sobie polskie obywatelstwo. Wiesz co roku sa inne przepisy , ze czlowiek sie gubi. Ale chyba to co napisalam o tym 18 roku zycia jest decydujace. Na 100 % nie wiem , bo nie slyszalam o podobnym przypadku! Zapewnie inne dziewczyny odpowiedza ci na to pytanie ---kazda z nas miala inne dosciadczenia i cos tam zawsze wie i doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka a w pforzheim nie ma polskiej disco? cos mi sie obilo o uszy ze tam jest taki lokal Wiem, ze jest w stuttgarcie, ale slyszalam ze nie fajnie, a wczesniej byly tez takie wieczirki polskie w unterhausen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to juz dawno sie pogubilam w tych przepisach, w kazdym landzie inaczej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach cludi --to temat morze. W pforzheim nie ma jest jugolska. Bylam tam 2 razy--tanczyli w kolko jak grecy.HA!HA! No wlasnie problem wielki , ze tu w okolicy nie ma. My jezdzilismy do tamtego roku do Darmmstadt ale tam zamkneli i koniec. Tam bylo mi troche za daleko 150 km i nad ranem wracac?! Ale tam mieszka cala nasza paczka Mainz , Koblenz itd. wiec bylo ok. TAk wiec super temat poruszylas: jak ktos zna polski club lub disco lub restauracje --dajcie znac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka-widzialas? Znow odjelam ci rok w twoim wieku! Wiesz przez to w starej tabelce mialas 24 i tak ci wpisuje!HA!HA! To tak jak ja w tym roku bede roczek starsza. Sorry dlatego tez kazda moze sie do tej tabelki dopisac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile km jest od Ciebie do reutlingen? Ja tam przewaznie jezdze do P & K , nawet fajny lokal, kiedys bylo lepiej, ale muzyczka jest o.k. i publicum tez. W soboty jest troche za duzo ludzi, ale w piatki obtymalnie, no i graja rozne zmiksowane kawalki, stare i nowe. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
75 km. No ale lepsze niz 150 km. A fajnie tam? Duzo Polakow? Duzo pl muzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze spadac obiadek dokonczyc gotowac , bo maz zaraz przyjdzie z pracy!\" PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda , ze nie masz gg , to bysmy nie zasmiecaly tu strony!HA!HA! No ale moze ktos sie cos przy okazji pozytecznego dowiedzial, np: o dyskotece lub lodowisku!HA!HA! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie graja polskiej niestety, ale jesli lubisz muzyczke z lat 80´ to mozna sie fajnie pobawic. A Polacy chodza do unterhausen, nie jest to moze jakas super knajpa i towazystwo tez mieszane( czasem duzo mlodzikow) ale jest o.k.Kiedys gral tam polski dj, teraz nie, ale jak sie zbierze polska ekipa, jest super! Teraz w sylwka tam bylam i bylo nas chyba z 25 rodakow! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×