Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Barbara to juz 1002 wpis ale szampana prosze bardzo -------------\\-------------/ ------------- \\-----------/ ---------------\\--------/ ----------------\\------/ ------------------|-|- ------------------|-|- ------------------|-|- ------------------|-|- -----------------____ i jeszcze karafke czerwonego wina ..........{ } ..........{ } ........./....\\ ......../.......\\^^^^) ......./..........\\ ) ....../.............\\ ) ...../................\\ ....I____________I dla Tych ktorzy nie lubia babelkow :) Bylam dzis na kursie Nordic Walking z kasy chorych. Podobalo mi sie, za tydzien zaczynamy trening. Kurs jest finansowany przez kase, ja place tylko 4 €.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza walking to jest swietna sprawa dla mnie osobiscie najsympatyczniejszy ze sportow jednak ostatnio jestem strasznie leniwa i nie trenuje Powodzenia zycze :) Milego wieczoru wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazia_27
Witam wszystkich.jezeli jest ktos kto mieszka w okolicach Manheim pisac :) gg:9088706.pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za link 🌻 malutka - usmieszka i ja piszemy sie na spotkanie, micka jeszcze sie nie odezwala, cludi nie moze niestety solenizantko : STOOOOO LAT! :D pytanie o studia - alternatywnie mozesz rozpoczac studia zaocze, na Uni Hagen sa one bezplatne, trwaja ale ok 7 lat - spojrz jeszcze w internecie, czy te info jest jeszcze aktualne, bo ja sie informowalam juz jakis czas temu. witam nowe twarze! witam naneczke-pojawiam-sie-i-znikam ;). Hamma scho halben händl und ein Maß getrunken? ;) kassay- wyslalam, wyslalam. Ale jakies mi wrocily z powrotem :( . W weekend przesle jeszcze raz. Jezeli nie masz emaila pod nickiem, to napisz mi prosze. belaiza - dla Ciebie 🌻 ja nie mam dzieci, a chciala bym, ale nic na lapu-capu :P po tych waszych super przepisach zachcialo mi sie jesc, a wiec ide dac nurka do lodowki :) PAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry, znowu super pogoda, ja tylko na momencik, chcialam poczytać co naskrobałyście, zaraz znikam , do szkoły, moja mała ma dziś uroczystość pasowanie na ucznia, miłego dnia wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo,:-))) a i my dostaniemy ladna pogödke.nawet jeden stopien wiecej niz wczoraj a mielismy 20:-)) Slonce parzylo nawet mocno. Maremarie a möj adres e-Mail jest przeciez obok mojego nica:o Posiedze troche tutaj bo musze PC posprzatac a pözniej ide znowu na spacerek. Möj duzy swiruje chyba.Mielismy wczoraj znowu klötnie.Siedzial od prawie 12 do 18 przy PC a jak powiedzialam ze mam wylaczyc to zrobil sie niedobry i powiedzial ze on przeciez wcala tak dlugo przy tym niesiedzial -No a ja siedzialam przy naszym i powiedzialam do niego ze my musimy tez troche jak rodzinka cos razem zrobic.To byl zly na mnie i powiedzial ze ja sama siedze przy Komuterze i gadam o rodzinie.W karzdym badz razie zesmy mu ten PC wylaczyli.Chcial wyjsc na dwör i przed tem möwi zebym mu dala telefon do Jugendamtu.na co ja ze teraz o 20 godzinie nikt tam nie siedzi i czeka az on zadzwoni i musi do jutra poczekac.No to wyszedl.Powiedzialam zeby o 22 wröcil do domu.A on mi napisal SMS ze do domu niewröci,bedzie cala noc sobie lazil i wröci rano z powodu Jugendamtu:-((No to ja mu ze jezeli chce do Jugendamtu to jest to ok ale jeszcze ja go wychowuje i jezeli w ciagi 15 minut nie wröci to dzwonie na policje.Acha ,on pisal ze niema ochoty na to SCHEIßE ze ciagle mu czas dajemy na PC i sie ciagle z tego powodu klöcimy.No ale napisal ze jezeli klötni niebedzie no to on wröci spowrotem ale potrzebuje troche wiecej zasu niz 15 minut. Cos okropnego.No a teraz spi.Zobaczymy co dzisiaj sie jeszcze stanie. Ma prawo 16 sto latek siedziec tak dlugo przy Komputerze jak mu sie chce???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay jakoś musicie przeżyć to dorastanie syna, to jest okres dorastania, i na każde słowo rodziców dziecko reaguje sprzeciwem, a jak rodzice mu czegoś zabraniają to już wogule jest bunt, no i wiadomo chłopcy są trudniejsi w wychowaniu niż dziewczynki, on poprostu chce wam za wszelką cenę udowodnić że jest już dorosły,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Kassay wspolczuje Tobie sytuacji z synem. Rozumie, ze to trudno jest tak zyc. Mam nadzieje, ze to tylko wybryki okresowe zwiazane z trudnym czasem dla nastolatka. Ale w tym co piszesz, zauwazylam, ze skapitulowal z tym powrotem do domu. Mysle, ze takie traszenie rodzicow to nic nie daje. Juz wczesniej ktoras dziewczyny na forum zasugerowala bardzo powazna rozmowe. Mysle, ze naprawde powinniscie usiasc razem przy jednym stole i szczerze porozmawiac. Co kogo boli i czego oczekuje od tej drugiej strony. Mysle, ze powinniscie porozmawiac o problemach nie atakujac siebie wzajemnie. Nie jestem zadnym psychologiem, zeby tu jakos doradzac czy pouczac, ale uwazam ze rozmowa zawsze moze cos przyniesc. Wasz syn musi zrozumiec, ze powinien liczyc sie Wami oraz respektowac Wasze zdanie bo w koncu to zadziala rowniez w odwrotna strone. A jesli czegos mu zabraniacie to nie ze wzgledu na wasze widzi mi sie tylko z troski o jego dobro. I jeszcze jedno mysle, ze dziecko powinno zarowno miec czas na przyjemnosci i obowiazki. A proporcja miedzy jednym i drugim powinna byc odpowiednio wywazona. A spedzanie pol dnia przed kompem na pewno nie jest najlepsze. Mam nadzieje, ze wszystko ulozy sie w najblizszym czasie. Wczoraj bylam na aerobiku. To byl moj \"pierwszy raz\" naprawde mi sie bardzo podobalo. Dzis robie sobie z moja kolezanka przerwe, ale jutro znowu idziemy sie wyszalec. A od przyszlego tygodnia to juz systematycznie. Madlen co z Toba mam nadzieje, ze nie padlas ze zmeczenia biedulko. Monika coraz mniej ostatnio sie tutaj udzielasz a to w koncu Twoj topik. Mam nadzieje, ze problemy, o ktorych wczesniej pisalas juz za Toba. Witaj grazia_27. A dlaczego nie chcesz z nami pisac na forum. My przyjmujemy kazda dobra duszyczke. Kto wie moze z czasem znajdziesz w nas dobre kumpelki.:-). Maremarie, malutka, usmieszka i mickaoby Wasze spotkanie w weekend wypalilo i bylo naprawde udane. Barbarag gratulacje dla corci. Belaiza zdrowko:-). Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Koncu znalazlam wolna chwile.Zupa sie gotuje!A olivia i thomasek spia! Belaiza w takim razie zycze Ci wszystkiego dobrego,i oby tym razem sie udalo:) Kassay ja mam 16-letnia siostre,ale ona jest grzeczna uczennica,to prawda,ze z dziewczynkami jest latwiej,ja mam w rodzinie same dziolchy,nigdy nie bylo z zadna klopotow,ja sie dopireo przekonam jak to jest z chlopakami jak moj podrosnie:)Juz sie boje! Jestem troche padnieta,ale to normalne,i ostatnio jakies zaniki pamieci mi sie zdarzaja-chyba sie starzeje:) Olivia przyszla,musze konczyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen ale wypaliłaś, ty się starzejesz? Jesteś tu najmłodsza z nas kobieto, to znami już musi być całkiem zle, Justyś dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara to ze mna jest zle:) bo ja sie duchem czuje jakas taka juz podstarzala.taka kwoka jestem.A wiele kobiet starszych ode mnie czuje sie bardzo mlodo,maja tak duzo energii,pomyslow i zapalu do zycia.Podziwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ladna pogoda sie zrobila:) Wczoraj w koncu postawilam na swoim i powiedzialam do mojego meza to co mi tu ktoras z was radzila,ze nie tylko on jest wazny i ja mam tez prawo do rozrywki.Wkurzyl sie oczywiscie,no ale zawiozl mnie na ten kurs,a sam nie poszedl na trening,tylko zostal z dziecmi.Jak wrocilam,to myslalam ze bedzie milczenia ciag dalszy,a tu nie!Moj maz bardzo mily sie zrobil,powiedzial zebym rozwijala swoje zainteresowania i robila to co mi sprawia przyjemnosc!Zeby on zawsze taki byl!Ale ja go znam,dzis to juz nowy dzien wiec i moj maz moze byc w innym humorze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
grazia_27-----ja jestem z samego Mannheimu:D, niestety nie mam dostepu do gg. Pozdrawiam wszystkie kobietki na tym topiku:D🖐️!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen no to super postawiłaś na swoim, może coś do niego dotarło, do facetów trzeba mówić centralnie o co chodzi, bo oni sami się nie domyślą, i niech też poczuje co to siedzenie w domu z małymi dziećmi kosztem rezygnacji ze swojich przyjemności, może coś zrozumie wkońcu, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do barbarag
czy komputer zawladnal juz twoim zyciem? jak ty to robisz ze ciagle tu jestes? jestes bezrobotna pewnie? wchodzisz w tylek tym co juz tu sa,to naprawde zalosne. myslisz ze ci ktos pomoze jak juz bedziesz w bundesrepublik? zapomnij!!! jak nie wiem jak dorosla kobieta moze tyle czasu poswiecac na czacie,jakby nie miala nic innego do roboty,to swiadczy tylko o twojej infantylnosci i ogolnym niedorozwoju. nie oburzaj sie,tylko pomysl nad soba. moze jeszcze cos zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen to byla moja propozycja. Ciesze sie, ze dzieki temu udalo Ci sie na kurs pojechac. Jesli chcesz moge Tobie jeszcze cos poradzic. Madlen to tylko maly kroczek do przodu. Po malu zacznij od swojego meza wiecej oczekiwac. W koncu malzenstwo to dwoje ludzi, anie tylko maz. Niech Twoj maz po malu zacznie pomagac w obowiazkach domowych. Ja bym na jakis czas przestala calkowicie zajmowac sie sprawami domowymi. Przyszedlby do domu a tu nie posprzatane. Obiadek tylko dla dzieci. Jakby czasami nie mial nic czystego zeby na tylek zalozyc, albo czystego kubka zeby sie napic, a moze czasami goscie by wpadli a w domu bylby balagan od razu by wiedzial jakie sa jego obowiazki. A dzieci tez nie sa tylko Twoje, ale chyba wspolne. Proponuje, ktoregos razu sobie cos po jego powrocie do domu zorganizowac. Przygotuj sie a jak juz bedziesz przed wyjsciem powiedz, ze wychodzisz, o ktorej bedziesz i pa. Zobaczysz jak szybko zrozumie jak to jest kiedy sie jest z dziecmi w domu. To nie jest odpoczynek tylko ciezka praca. Zycze powodzenia w dalszym wychowaniu meza:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczo,kobieta moze miec duzo zajec w domu,a mimo to znajdzie czas zeby pozagladac na chwile na topik i ewentualnie cos napisac.Moja mama zawsze wykorzystywala wolna chwilke w ciagu dnia na rozwiazywanie krzyzowek,a my poswiecamy go naszemu topikowi.I co w tym zlego?Twoim zdaniem to tylko kobiety pracujace maja prawo do komputera,a te co zajmuja sie dziecmi ,to maja sie juz wszystkich przyjemnosci pozbyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona siedzi codziennie
a to juz objaw choroby! i nie jestem zadna pomaranczka tylko kims kto juz tu dlugo z wami jest. a wiec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do barbarag: - nie zauwazylam zeby Basia mi wchodzila w tylek. Jakos nic mnie w tym miejscu nie gryzie. - Poza tym mysle, ze Basia jest wolnym czlowiekiem i moze robic ze swoim czasem co zechce. - ma male dzieci, ktorymi sie opiekuje, - a skad wiesz co robi gdy nie siedzi przy kompie, albo gdy siedzi przy kompie? ( moze uczy sie jezyka niemieckiego, moze poszukuje ciekawych informacji?, a moze ma sklep internetowy?) Zal Ci tylek sciaska, ze nie mozesz sobie na siedzenie w domu pozwolic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys dzieki za rade,ale z tym wyjsciem to nie wypali,bo na piechote daleko nie zajde-my nie mieszkamy w miescie,najwyzej moge sie wybrac do knjpy w naszej wsi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozan pisac itd ale jej
zycie zdominowal juz komputer!!! nie uwazasz ze to troche glupie? ona sie podaje za taka inteligentke ,wiec moze zajelaby sie czyms innym? np nauka j.niemieckiego? no chyba ze z polskim chce tu zrobic kariere ,to przepraszam! buhh:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to w takim razie wszystkie,a przynajmniej wiekszosc z nas jest\"chora\"bo tez jestesmy codziennie. Basia nie przejmuj sie ,tym razem jestes ty zaatakowana,przez jakas \"mila\"kolezanke!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen to wez rower. Nie musisz nic specjalnego robic. Wazne zebys wyszla, a Twoj maz zostal po prostu sam w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madlen
widzisz,sama sie przyznalas ze jestescie chore,ladnie to tak??;) dokladnie madlen,wyjdz troche ze swojefo dorfu na powietrze,bo chyba ci tego brakuje buhaha ale ciebie bauerka,musi pedalowac do nablizszej stacji! peinlich:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara jest normalna ,mila kobieta i nigdy nawet nie probowala sie tu wywyzszac.No a ty jaki masz nick?To tez sobie sprawdzimy jak czesto tu bywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybys dostrzegala
swoja glupote mialabys latwiej w zyciu i nie siedzialabyc facetowi pod butem.ale chyba lubisz takie tureckie klimaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to byla ironia a ty rozumiesz
tylko jak sie klar mowi!! sonst kappierst du gar nix mädchen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×